Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2011, 22:52   #41
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Slazem se sa onim malkice hejterskim opisom skroz, mnogo sitnica ne dostaje. A toliko je dosadno da cak i ti nasumicni riftovi ne pomazu. Nikad gori qvesting, strasno...

Trenutno sam lvl 19, icu cu do 20-21 pa cu onda da probam tu FAE instancu za 17+ o kojoj pricaju, ako stignem tj...5ta beta je gotova, sad nece da mi se konektuje.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 17:37   #42
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

@ Altas

Gledao sam vise puta video footage PvE nasumicnih bitaka GW2 i Rift-a i slazem se sa konstatacijom da nekako mnogo lice jedna drugoj po tome, cak i po grafici, mozda dele isti engine? Takodje negde sam procitao da je igra zasnovana na enginu na kome ide Fallout i ES:Oblivion.

Sve u svemu idalje cekamo neki visokobudzetni naslov koji ce opravdati placanje mesecne pretplate.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 18:09   #43
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Rift sam uporedjivao sa gw2 jer su me rift eventi podsecali na dinamicke evente u gw2, kasnije kad sam odgledao gw2 klipove sa eventima - daleko je Rift od tog dinamickog sveta koji ce nuditi gw2. Engine ne koriste isti, koliko znam, Arenanet razvila novi engine ili unapredila onaj iz gw1.

Danas krece beta od 6 dana, pa ako neko bude igrao, neka ostavi nove utiske.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 19:34   #44
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Rift

@branko78
GW2 koristi Havok engine, a RIFT Gamebyro, koji pokrece i Oblivion.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 10:34   #45
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Rift

znaci lol...
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 15:19   #46
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Da li neko kod nas prodaje Rift kao preorder? Gde uopste kupiti igru kod nas. Nesto mi se ne uzima igra preko steam-a ili sa njihovog zvanicnog sajta jer bi najradije bi da posedujem DVD.
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 16:46   #47
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Nema nigde preorder kod nas. Mozda dodje koja kutija kad bude izasla sledeceg meseca, pitaj u computer landu. Mada, s obzirom na interesovanje, doci ce kao sto je za mene stigao GHIII i IV za PC.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 3:44   #48
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Nastavio sam sedmu betu. Moram reci kako odmice igra poboljsava se dosta a i sto ste veci lvl sve je bolja. Grafika i okolina su stvarno za svaku pohvalu. Efekti spelova odlicni kako vasih tako i dosta jedinstvenih kod mobova.

Prosao sam instancu FAE. Moram reci da sam impresioniran kako je uradjena, od zelene sume do jeseni pa do zime (snezne oluje) jedva vidite nesto kad se krecete.

Qvestovi koji se ticu price nisu toliko losi, ima zanimljivih skriptovanih dogadjaja, 10 metara visokih bosova i slicno. Prelazak izmedju zone u zonu je osetan jer svaka ima neki svoj osecaj, menja se atmosfera.

Rift polako staje na noge...RoM ili neki drugi F2P MMORG ne moze da mu prismrdi ali ni blizu...
Igracu je nazalost dok mi beta dozvoli a posle cekam gw2 naravno.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (17.2.2011 u 3:56)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 9:23   #49
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Na sajtu computer land-a nema nista. Poslao sam im mail, pa cemo da vidimo.
Krenuo sam da igram sa devojkom open betu i za sada mozemo da se slozimo sa ostatkom ekipe ovde: Izgleda dosta ispolirano. Naleteo sam na par manjih bug-ova (koje sam prijavio) i stvari sto su mi smetale ali sve ostalo izgleda dosta kvalitetno, cak sam i prijatno iznenadjen.

Nadam se da ce igra imati fin end game sadrzaj (mislim iskljucivo na raid's) i da ce pvp biti na nivou. Nadam se da nece razocarati kao Aion.


Kako stvari stoje mislim da cu uzeti igru, makar dok ne izadje GW2, SWTOR ili cak Diablo3 / Torchlight2. Zabolece me jako hard whipe tenkova u World of Tansk, pa moram sa necim da popunim prazninu Za blizzardov Titan mislim da cu dobiti praunuke dok izadje , pa na to i ne racunam.
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 18:23   #50
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Imas na prvoj stranici link gde su objasnjavali kakav ce end-game da bude. Naravno, bice raidova. Cim dingujes maksimalni level (50), ides normalne instance, pa onda tier1 expert instance, zatim idu tier2 expert instance, posle toga ide raid i naravno rift raidovi.
Citat:
o now we have two tiers of Expert Dungeons, we have Raids (at least two for release) and it doesn’t end there. You will also have Group Rated Rifts, and Raid Rated Rifts and faction grinds to help supplement gear.
Poznato, a? Ili sto bi kuzma rekao, deja vu.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 18:39   #51
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Rift

@Alexfun

Nema preordera u kutiji. Moraćeš da sačekaš da igra izađe da bi kupio box varijantu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 11:40   #52
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Imas na prvoj stranici link gde su objasnjavali kakav ce end-game da bude. Naravno, bice raidova. Cim dingujes maksimalni level (50), ides normalne instance, pa onda tier1 expert instance, zatim idu tier2 expert instance, posle toga ide raid i naravno rift raidovi.


Poznato, a? Ili sto bi kuzma rekao, deja vu.
Hahahahah znam kako stoje stvari, nego gledam sa riftom da prekratim vreme do Gw2 / SWTOR, u koje sve nade polazem. Ne bih da se vracam na wow opet. Ko ce sada opet traziti raid guild i ekipu za pvp, a kao sto vidim masa je jos vise ustrojena nego pre, svi samo traze gearscore a to koliko si dobar nije vazno. Par godina utrosenog zivota na wow je dosta. Ako GW2 i swtor ispadnu *****e ja sam onda zavrsio sa mmo igrama. Vracam se na quake 3


Beta utisci o riftu:

  • Developeri imaju dosta izrazenu zelju da saslusaju primedbe koje imaju igraci i za sada brzo implemntirau promene (koliko sam procitao).
  • Pvp je malcice s***** sto se balansa tice al to se da srediti (malo teze jer ima milion build kombinacija) al makar mogu da nerf one koji su najvise OP u buducnosti. Glavni problem, kao sto sam video, je zestok mana drain odredjenih klasa (dominator/VK ako se ne varam) koje prakticno neutralisu mana bazirane healere / dps. Dok je sa druge strane healer koji ne koristi manu (bard). Sto se dps-a tice svi se zale na sabotere i marksma-e (u sustini na celu rogue klasu hahaha). Verujem da ce se ovo lako srediti.
  • Instance - Od instanci sam bio samo u prvoj na lvl 18 ili tako nesto i mogu reci da izgleda predivno. Deo instance gde se upada u sneznu oluju je prosto impresivno odradjen. Jedva vidis gde si a kamo li gde su protivnici. Graficki, kao i gameplay osecaj je fenomenalan.
  • Levelovanje - sto se ovog tice, covek ne moze bezbrizno da skakuce po mapi kao u wow-u i da bude siguran kao beli medved. Invazije na sve strane (horde monstera koje napadaju "nase" NPC-ove), riftovi se otvaraju na sve strane, agresivni standardni mobovi po mapi.... znaci totalni rat pukne na mapi, sto zna dosta interesantno da bude...osim ako samo hoces da odes negde a nadjes se u velikom sra**u
  • Combat - boba je standardna mmorpg. Wow style. Stvari u borbi dosta glatko idu. Ponekad se desi da mi komanda ne reaguje ali mislim da je to zbog globalnog cd (navika) koji je cini mi se nesto duzi neko u wowu ali nisam siguran.
  • Items - Standard wow varijanta: SOULBOUND ako ga opremis na sebe. Kolorit itema je isto uzet iz wow-a: zeleni, plavi ljubicasti. Mislim da se oklopi mogu bojiti u raznim bojama, kao u aionu.
  • Artifacts - Povremeno se na mapi naidje na sitne svetlece stvarcice koji ti daju neku vrstu artifakta. Par odgovarajucih se sklope u quest item i od NPC-a dobijes nagrade koje znaju dosta fine da budu (items i neki novci za kupovinu istih).
  • Dinamicko formiranje raida - Kada se naidje na neki dogadjaj tipa invazija ili rift igra ponudi da upadnes u public raid grupu. Samo kliknes i vec si u raidu. Klick -> pew pew / tank /heal, sta god zelis
  • Build - Dok radis questove u prvih 15-tak levela dobijes da biras 3 grane za svoj build. Kasnije mozes da odradis questove da dobijes sve ostele. Mozes da pravis i da ih menjas kad hoces. Ako hoces da imas premade varijante (sto ja preporucujem), samo kupis za 30 golda (silver u wow-u) novi spec i tu namestis sebi sta ti odgovara. Prednost ovoga je da: kada aktiviras novi build na ovaj nacin ceo UI vezan za njega se zapamti (makar sve na skill barovima), slicno bartender addon-u u wow-u. Dobra strana svega ovoga je sto mozes da stalno menjas sa support/heal/dps/ranged, kad god ti nesto dosadi.
  • Macro podrska - Igra podrzava macro komande slicne wow-u za sada mnogo manji set komandi nego wow ali dovoljan za pocetak. Napravio sam devojci par mouseover healig makroa koji sasvim lepo rade sa raid UI. Nisam primetio neke probleme i dosta se lako prave kao u wowu.
  • Craft - standardica. Gathering and crafting professions. Nisam primetio pecanje / kuvanje i takve varijante, mozda ih i ima ali nisam siguran.
  • Mounts - video sam samo land mounts. Ne znam da li igra ima i da li ce imati letece mount-ove.
  • Ekonomija - postoji auction house ali me mrzelo da probam.
  • Rewards - Sto se nagrada tice: Kad god se prikljucis nekom od tih open raid grupa, ti dobijas svoju nagradu na osnovu tvog ucinka (dmg/heal itd... tacne detalje ne znam).

U totalu: Ne secam se da sam igrao bolju betu. Za ostalo ce vreme pokazati.

Poslednja ispravka: Alexfun (18.2.2011 u 14:49)
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 13:27   #53
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Sto se tice tih riftova.
Postoje obicini riftovi, mali ili veliki kojih ima po mapi. Ali u nekom trenutku dodje do prave invazije, gde celu mapu gde god se nalaze npcovi napadaju i jedan ogroman boss koji napada glavni grad il selo koga 40 ljudi tuce ne moze ga ubije, dosta je i to dobro. Kad je prava invazija milion mobova, puno ljudi + boss i sve radi odlicno bez laga.
Taj deo je stvarno impresivan, da se ovoliko stvari desava a laga bez.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 14:47   #54
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@Alexfun

Nema preordera u kutiji. Moraćeš da sačekaš da igra izađe da bi kupio box varijantu.
Raspitivao sam se malo na njihvom sajtu. Imaju neku varijantu pre-ordera a da bude box. Tipa da narucis pre od nekog od distributera ali DVD ce ti stici kada igra izadje. Distributer je duzan da ti posalje kod od tvoje kopije odma. Elem, izgleda da ima problema, pa da neki disstributeri nisu slali kod ili kasne. U svakom slucaju to je tamo daleko u Ameriki i Jevropi, pa sto se nas tice: digitalini preorder i to je to

Kontaktirao sam i njihov support. Pise da je zagarantovan odgovoru u roku od 24sata za moja pitanja. Sacemo da vidimo da li im je support wow-ovski

Citat:
Sto se tice tih riftova.
Postoje obicini riftovi, mali ili veliki kojih ima po mapi. Ali u nekom trenutku dodje do prave invazije, gde celu mapu gde god se nalaze npcovi napadaju i jedan ogroman boss koji napada glavni grad il selo koga 40 ljudi tuce ne moze ga ubije, dosta je i to dobro. Kad je prava invazija milion mobova, puno ljudi + boss i sve radi odlicno bez laga.
Taj deo je stvarno impresivan, da se ovoliko stvari desava a laga bez.
Slazem se. Kad se na ekranu nalaze grdne gomile monstera i igraca padne fps na 15-20 ali je i dalje igrivo. Ja drzim detalje na max i iskljucio sam senke i AA i naravno travu sam smanjio (trava i stuff po zemlji izgleda super ali zabada fps ,pa je treba podesiti makar negde na sredinu skale ako ne iskljuciti skroz). Moja masina je Core2Duo, 9800GT, 4giga rama sa rezolucijom za Dell 2209WA monitor (1650x1050). Kad na ekranu nije ogromna bitka fps mi je najmanje padao na 50-60 kad sam gledao.

Poslednja ispravka: Alexfun (18.2.2011 u 16:12)
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 5:31   #55
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Meni igra i dalje stuca, na radeon 5730 mobility. Izgleda da nije bas optimizovana za mobilne gpu. Anyway, malo je bolje nego igranje posle 1-3 bete. Riftovi sve tezi i tezi, znaci nema solo vise.
Nastavio sam sa void knight/reaver/paladin kombinacijom, void knight - sux, losa kopija death knighta iz wow-a, jedva sabijem mobove istog levela. Kasnije sam resetovao skillove i vecinu poena spucao u reaver grani i dobio sam ubitacnu kombinaciju. Instancu jos nisam radio, valjda stignem do ponedeljka, ako mi wow dozvoli.
Btw, oni mounti, dvoglave kornjace, jel to iz preordera?

@Alexfun
Ja sam se zeznuo sto sam presao na wow, ali sta je tu je. Ali, posto nemas sta da igras, ako bi mene pitao sta da biras izmedju rifta i wow-a, rekao bih - rift.
A ja cu da uzivam u wow-u (citaj: pokazujem budalama da umem da igram pegi 12+ igru), dok ne dodje gw2
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 14:18   #56
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Odgovorila mi tehnicka podrska nakon nekih 15-16 sati (fino fino) na par pitanja oko preodreda.
Brisu se likovi i posle ove bete (kao i posle svake). Ko naruci preorder pre 24tog moze da skine novi client i krene igru 24tog umesto prvog (ili kad je vec zvanicne release date), pa imas 4 dana prednosti.
Radili su neke mini server patchovanja i jos par stvari na svakih nekoliko sati juce, tipa stigne obavestenje: "spustamo servere na 10min da patcujemo" - i stvarno se serveri podignu nakon 10min downtime (bese negde oko 2-3 ujutru); bilo je i 1-2 patcha za client. Non stop nesto tweak sto je pozitivno. Iskreno se nadam da ce nastaviti da rade ovko nakon izlaska igre, jer je to top nivo podrske.

@altas Raspitacu se oko ATI kartica, pa cu da javim sta sam saznao. Igra mi je za karticu kod devojke javila da su joj stari drajveri (8800GT golden sample), pa sam ih update i dobio tipa 10-20 fps vise. Ne zaboravite da iskljucite checkbox za FullscreenFX, lici mnogo na "Full screen glow effect" iz wow-a, znaci oko curi ako igras u polumracnoj prostoriji a to ostane ukljuceno.
Sto se wow-a tice, sa kojim wow playerom sam u igri pricao, skroz su zadovoljni sa igrom i kupuju je sigurno.
Ja sam krenuo da igram paladina i VK. Void je izgleda samo koristan protiv castera. Posle sam uzeo jos jedan spec i stavio sam Paragona + Paladin. Paragon bas zabada u pve/dps, odlican je, mozes njega da probas. Slicno je kao igranje wow-rogue. Skupis action points i koristis ih drzis 2-3 buff na sebi koji ti zesce dps nasviraju. Ako su svi buffovi na tebi onda finishere neke ubacis. To je to za elite mobove. Obicni ginu lako. Jos nisam probao Championa (2hander).

Poslednja ispravka: Alexfun (19.2.2011 u 14:37)
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 15:31   #57
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

ja igram championa ali sa dual wield. Ostale souls su mi taj paragon i riftblade.

Jer champion+paragon i ne morate da nosite 2hander, u champion soul mozete da budzite spelove koje ne doticu 2hand a ostalo za paragon koji ima skilove za dual weapons. Riftblade il kako se zove je odlican isto, DoTsa kolko hoces. Vec sam 27 lvl i nijednom se nisam nasao da ne mogu mobove da kidam, lako je, mob padne za par sekundi. Sa crit mogu i 3 moba da sredim brzo da ne poginem.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 10:38   #58
motoman92
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 49
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rift

Kako da se ubacim u betu? Isao sam apply code (prvi sa druge strane). I sta sad?

EDIT: bas sam se setio dan pred kraj bete da skidam igru... steta

Poslednja ispravka: motoman92 (20.2.2011 u 12:40)
motoman92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 20:42   #59
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Kraj bete za RIFT od danas 24h preorder limit. Ovaj mmo itekako vredi igrati dok ne izadje guild wars 2...ko moze, nece se pokajati.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 13:58   #60
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Download live klijenta je dostupan na sajtu.

Ko je platio preorder kopiju mozde da krene da igra sutra od 19.00 po nasem vremenu. Igra krece sa live 01.03 za amere, dok u evropi krece 04.03.

Sto znaci da mi u evropi imamo 8 dana igranja pre nego sto igra krene live. Sto se klijenta tice, koliko sam ja razumeo, samo izaberes u launcher-u koji region hoces EU/US i mozes da igras i na jednim i na drugim serverima (ali treba proveriti jos jednom).

Kupio sam preorder za sebe i devojku, pa cu javiti utiske o igri nakon nedelju-dve igranja za one koji se jos razmisljaju.
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Najmaštovitije oružje? riddik O igrama uopšte 88 26.10.2009 22:57
Motorstorm : Pacific Rift Leonida Konzole 0 14.1.2009 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com