Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2010, 9:06   #1
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Rift

MMORPG prvenac Trion Worlds-a, trenutno je u privatnoj CB-a fazi. Na moju veliku srecu (tacnije, dugackom jeziku u njihovoj anketi) dobio sam pristup ovoj CB. Datum CB/OB za siroke narodne mase, kao i konacan izlazak igre nije najavljen. Takodje se ne zna da li ce biti fp2 ili p2p igra.

Citat:
Rift, formerly known as Heroes of Telara and Rift: Planes of Telara, is a 3D fantasy MMORPG developed by Trion Worlds (also formerly known as Trion World Network).


Rift is set in the fantasy world of Telara, a land that is being continuously torn apart by dimensional rifts. These rifts play an important role in the game's unique dynamic events system, whereby players or developers can trigger key events that can have significant effects on the game world, ranging anywhere from minor events to events that alter the game's landscape or even open up new areas.
Pazite ovo sada:
Citat:
Every player experiences a different adventure in the living, breathing world of Telara. RIFT™ has all of the traditional quests and deep story arcs you expect from a fantasy MMO role-playing game, but there is unpredictability to life in Telara that guarantees even familiar terrain can offer new dangers and opportunities.

Whether it’s a previously peaceful farm being ravaged by demons, a tranquil forest glen suddenly ripped apart by a violent rift, or merely an unassuming traveling merchant with astounding wares, spontaneous events are taking place all across Telara for you to discover and take part in.

The ebb and flow of activity in Telara is always changing. Thousands of unexpected encounters are occurring at any moment, making every adventure unique — with more being added all the time. And just like in real life, you can revisit favorite haunts to see what's different, adding a novel sense of exploration to even well-trodden ground.
GW2 anyone?

Igra poseduje 2 frakcije, svaka sa po 3 rase - Guardians (Dwarfs, High Elves, Mathosian) i Defiants (Bahmi, Eth, Kelari). Postoje 4 glavne klase koje kroz tree skill sistem igraci biraju odredjenu specijalizaciju od 5 (za sada) postojecih. Pa tako recimo, npr. warrior moze da bude Champion - 2h wielder, pogodan za 1v1 close combat, Reaver - mogu da nose bilo koje oruzje, ali su efikasniji ako nose 1h+shield i njihova specijalnost su dotovi, Paladin - tenk, Warlord - nesto kao buff warrior(?), Paragon - dual wield warrior, sa mogucnoscu range napada...

Rift Trailer

Rift Gameplay

Rift Kreiranje lika


Sajt igre: http://www.riftgame.com

P.S. Jel se samo meni cini ili je ovo bratanche GW2?

Edit: Ova CB faza pocinje danas od 19:00 GMT +1 i traje do ponedeljka 6.12. Iako sam pod NDA, pokusacu da vam malo podrobnije opisem igru.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
Iceman_37 (3.12.2010)
Stara 3.12.2010, 11:26   #2
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Rift

altase tebra ako ti preporucujes onda nema propustanja, ima da se odma prijavim i probam ako mogu
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 12:03   #3
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Rift

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Takodje se ne zna da li ce biti fp2 ili p2p igra.
Hmm, pa na zvanicnom sajtu kazu da ce se placati igra

Citat:
Will I have to buy a subscription to play RIFT?

Yes, you will need to buy a monthly subscription to play RIFT. However, the exact price is still being determined and will be announced much closer to game’s launch.

http://www.riftgame.com/en/game/faq.php
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 13:34   #4
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Ako je monthly fee od toga sto se mene tice nista. Jedino da se registrujem za betu pa cisto da imam sta da radim ali vise me i registracije za bete mrze ajde vise gw2...
Deluje zanimljivo, voleo bi da oprobam eventove pa se mozda reg.

EDIT: registrovao se ja svugde, i facebook i twiter fan, ali sad tamo gde treba sign up postavljaju ona pitanja gde predpostavljam ako napisem nesto odlicno dobijam ulazak u betu. Eh sad, smislicu nesto kasnije, ako bas od toga zavisi...Nema da se selektuje RoM od onih ponudjenih a realno nijedan drugi nisam igrao...i nisam neki koristan beta tester, but still wannaaaa play

Poslednja ispravka: Iceman_37 (3.12.2010 u 14:31)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 16:06   #5
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Eh, nisam gledao fakju, nego "prepisao" sa jednog drugog sajta. Mada, na prvom utisku sam i ocekivao da se radi o p2p igri.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 17:13   #6
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Rift

Stigla mi pozivnica za beta vikend, ali tesko da cu igrati pored lotro..
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 1:24   #7
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

OMFG!!! Koji je K danas developerima ovakvih igara nije mi jasno. Grafika u igri je prelepa, BUT! Bez obzira koje podesavanje stavili (low, mid, high, ultra), fps ide od 10-25! Forum igre je preplavljen postovima o padu fps-a. Cak i ljudi sa konfiguracijama tipa i7 core i GTX 580(lol) imaju iste probleme. Sad postoje i ljudi, kojima "radi sve kako treba". Sto rece jedan lik - imamo 90% igraca koji se zale na fps i 10% koji lazu da im radi kako sve treba.

Nego da se vratim na igru. Rift je totalno kopija GW2. Ne po skillovima/questovima, nego po live eventima, odnosno dinamickom svetu. U svakom trenutku na odredjenim delovima mape otvaraju se portali, odnosno riftovi iz kojih "iskacu" mobovi/bossevi. AKo sam dobro primetio, riftovi (eventi) su oznaceni levelom igraca koji moze da ucestvuje u njima. Setate se mapom, odjednom se stvori veliki portal, odmah vam se pojavi natpis da je rift otvoren i ako ucestvujete u njemu pojavi vam se ikonica sa trajanjem eventa i fazama. Faze obicno idu "ubij prvo 10 mobova, pa 10 elita, pa jos 4 elite i na kraju boss". Nije potrebno praviti grupe, vec svako posebno moze da ucestvuje u eventu. Sto se loota tice, svako dobija ponesto, mada ako se ne varam postoji neki sistem po kome se odredjuje ko ce da dobije bolji reward, valjda onaj ko ima bolji dps/ubije vise mobova dobija bolji reward.

Sve u svemu, uporedjujuci gameplay i sve one odgledane GW2 snimke, mogu reci da je ovo neuspela kopija GW2, ali dok ne ispeglaju igru malo vise i bude jos vise beta eventa, valjda i bude nesto bolje.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
BobaL (7.12.2010)
Stara 7.12.2010, 10:42   #8
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Rift

Nemoj da vredjas GW2 . Postoji razlika. GW2 eventi su sarolikiji sadrzajem i nisu vezani za prostor ili vreme ( na primer moze da ih aktivira interakcija sa nekim itemom, ili preterano ubijanje istog moba u zoni). Eventi u Riftu su manje vise preslikani Public Questovi iz Warhammer Onlinea.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 13:37   #9
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Rift

Deluje kao da ovaj sistem dogadjaja (events) i nije nesto posebno, na primer igraci u Warhammer-u su naisli na problem da se Public quest ne moze zavrsiti ako nema dovoljno igraca sto je i ubilo ovaj sistem jer posle nekog vremena nije imalo poente uopste pokusavati da se zavrsi neki PQ, GW2 je najavio skaliranje prema broju igraca, kako je ovaj problem resio Rift?
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 18:22   #10
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Deluje kao da ovaj sistem dogadjaja (events) i nije nesto posebno, na primer igraci u Warhammer-u su naisli na problem da se Public quest ne moze zavrsiti ako nema dovoljno igraca sto je i ubilo ovaj sistem jer posle nekog vremena nije imalo poente uopste pokusavati da se zavrsi neki PQ, GW2 je najavio skaliranje prema broju igraca, kako je ovaj problem resio Rift?
Ne zavisi od broja igraca/grupa, moze i solo, nema skaliranja i svaki rift u svakoj zoni je odgovarajuceg levela za tu zonu. Spawn rifta je (koliko sam primetio) uvek na istom mestu, a naidju tu i tamo mobovi pa napadaju selo. Gde je tu dinamika, da mi je znati, kad je sve unapred predefinisano, bar sto se tice pocetnih zona.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
BobaL (9.12.2010)
Stara 9.12.2010, 20:41   #11
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Ne zavisi od broja igraca/grupa, moze i solo, nema skaliranja i svaki rift u svakoj zoni je odgovarajuceg levela za tu zonu. Spawn rifta je (koliko sam primetio) uvek na istom mestu, a naidju tu i tamo mobovi pa napadaju selo. Gde je tu dinamika, da mi je znati, kad je sve unapred predefinisano, bar sto se tice pocetnih zona.
Sta se dogadja kada dodje do poslednje faze kada se tuces sa "kraljicom" da li je i to moguce izvrsiti solo? Ako nije moguce onda igra ima isti problem kao warhammer.
Kakav je utisak o igri posle par dana igre?
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 22:03   #12
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Sta se dogadja kada dodje do poslednje faze kada se tuces sa "kraljicom" da li je i to moguce izvrsiti solo? Ako nije moguce onda igra ima isti problem kao warhammer.
Kakav je utisak o igri posle par dana igre?
Sto se "kraljice", odnosno bossa u zadnjoj fazi tice, ne bih ti umeo reci, jer je toliko ljudi bilo, ne verujem da je iko probao solo. Nas 3-4 smo naleteli na jedan rift na 9-10 levelu i ocistili ga za minut i po.
Pravi utisak o igri nemam, jer totalni crap od grafike i konstantnih 10-20 fps-a mi je toliko islo na zivce, tesko da mogu da donesem neki pravi sud.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 10:46   #13
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Dobio sam drugi VIP invite za betu koja startuje sutra. Izgleda da im se dopao moj feedback (citaj: pljuvanje). Nadam se samo da su sredili grafiku i fps drop, da bi mogla normalno da se igra. Onda slede pravi utisci o igri.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 20:44   #14
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Rift

I? Ja sam igrao drugu betu i ne znam kakav mi je utisak o igri. Sva je nekako čudna ali mi je bilo zabavno.
I ne znam koliko je legalno da se grad nazove Sanctum, da su likovi Ascended, da startuju u divine nešto, pa i onaj sa krilima u animaciji. Vjerovatno ima još više sličnosti sa wow-om koji ne igram pa ne bih znao.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 21:11   #15
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Engine u krasan, do mojega. Opet fps pada nenormalno. Questovi dosadni. Nista novo na tom polju. Lore, sux. Riftovi, tu i tamo. Nekako mi ne mirise kako treba. Morace oni ovo jos da peglaju.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 2:17   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Rift

Evo na Steamu izašao preorder. 50 evrića za igru + posle mesečna pretplata

1. marta kreće full igra valjda...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 16:17   #17
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Rift

Video. Piše na forumu da im je cilj da izbace igru na proljeće. Lično mislim da je to problem mada za 3 mjeseca igra može dosta da se popravi, prije svega u tehničkom smislu.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 0:33   #18
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Lopovi!!! https://www.riftgame.com/en/products/
Izgleda da prekosutra krece i 4. beta, s tim sto ce sad ubaciti i pvp arenu. Ili bar nesto slicno tome i dizu lvl cap na 25.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 8:53   #19
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Rift

stigo VIP key
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 16:36   #20
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Ja sam uninstall igru posle 3. bete, dosadna mnogo. Ziv primer igre koliko retarda postoji. Svi je hvale, ljube, kunu se u nju i odmah te napuse ako kazes nesto protiv igre na forumu igre, a 90% njih nece je ni kupiti. Sto je jos gore, ne zna se kakav ce biti end-game (Aion fora). Za sada - http://www.riftjunkies.com/2010/12/1...ids-explained/


Ako neko hoce da ubija vreme i ima 10GB prostora na hdd-u: 6GHH-LMHR-NKJD-7EQZ-CTMK pa pravac https://account.RIFTgame.com

Kljuc se moze iskoristiti 25 puta.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
makarije (23.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Najmaštovitije oružje? riddik O igrama uopšte 88 26.10.2009 22:57
Motorstorm : Pacific Rift Leonida Konzole 0 14.1.2009 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com