Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2012, 16:30   #61
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Ko je igrao prethodne 3 bete, jel su sredili kombat i animacije u ovoj beti? I jel neko probao instance?
njet^^
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 18:42   #62
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: The Secret World

Citat:
JocaNoob kaže: Pregled poruke


Svasta sam procitao o TSW, ali se na kontrole niko do sada bitno nije zalio... ...
Ja ne igram MMO pa jos da se cudim kako su kontrole lose, ali klanske kolege koje imaju na hiljade i hiljade sati po kojekakvim MMOovima, nisu mogli da igraju zbog kontrola.
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ma navikli se ljudi na tenkove
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 19:58   #63
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

[QUOTE=Shlaymara;1576019]Ja ne igram MMO pa jos da se cudim kako su kontrole lose, ali klanske kolege koje imaju na hiljade i hiljade sati po kojekakvim MMOovima, nisu mogli da igraju zbog kontrola.

[/QUOTE



kontrole su identicne wowu tako da je smesno da neko nije mogao da igra. .. a da su lose lose su posto vecina koristi pistolje i puske a mora da klikce 1 2 3 ... i da se krece u isto vreme.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 23:37   #64
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Meni se prilično dopala igra, dobra je. Najviše je izvlači setting i questing. Čak bih je i igrao, da nije pretplate i GW2.
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 12:39   #65
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom The Secret World - iskustva iz dve Bete

Ako moderatori smatraju da je skroz bahato što pravim poseban post, izvinjavam se i prihvatam posledice ...

Kao što sam obećao, evo da napišem nešto utisaka o TSW.

1. Svet TSW

Svet ide dodjavola. Sve su češći natprirodni incidenti u raznim delovima sveta gde neupućen, običan svet masovno strada od posledica. Tri frakcije sa korenima u davnoj prošlosti, koje se već vekovima bore za planetarni uticaj, upustile su se u rešavanje problema, i na mestima gde se incidenti događaju privremeno stavljaju u stranu međusobne razmirice. Frakcije su - Iluminati (USA, fenseraj bogatuni), Templari (znate već ) i Dragon (filozofija bazirana na butterfly efektu - unose princip haosa u matricu događaja i prate i analiziraju posledice). Igrač se pri kreiranju lika opredeljuje za jednu od njih, i početna zona i uvod u igru zavisiće od tog izbora, kao i faction questovi koji se dobijaju kada se tokom igranja ispune određeni uslovi (ukupan xp skor, itd.).

Atmosfera je odlična. Igra počinje u gradu frakcije za koju ste se opredelili (Njujork, London, Seul, a to su istovremeno i faction hubovi) i vodi igrača u prvu regiju (Nova Engleska) i zonu - Kingsmouth - gradić u novoj Engleskoj gde je došlo do fuzije motiva iz "28 Days Later" i Lavkraftovog opusa. To je zona kojom sam se najviše bavio u obe bete, drugu sam tek zagrebao. Dakle, grad preplavljen zombijima, populacija 95% istrebljena, šačica preživelih se bori za opstanak. Mračno, sa dosta tenzije, inteligentno upleteno, sa muzikom i detaljima koji prilično doprinose. Druga mapa (Savage Coast) se nadovezuje tematski na prvu, ali je odmah na početku začinjena motelom u kojem je neki genije uspeo da otvori portal u Pakao (druga instanca u igri) i pod-zonom na koju je taj portal uticao. Nisam previše bazao po njoj, ali ono što sam video je bilo prilično inspirativno.
NPC su dobro urađeni. Voice acting je skroz ok, ali pri uzimanju questova će SWTORovcima faliti jedna komponenta - lik kojeg vodite je mutav (pričaju samo NPC, nema dijaloških opcija). Kapiram da su hteli da srežu troškove, u početku je malo čudno (posle SWTORa), ali posle se čovek privikne. Na kraju, meni je sasvim doprinosilo opštoj atmosferi, a faktor "smeta mi što je mutav" je nestao.

Svaka regija bi trebalo da je značajno veća od prethodne. Tri regije - Nova Engleska, Egipat i Transilvanija imaju po 2-3 zone, što bi trebalo da garantuje dosta materijala za igranje. Instanci ima sedam ili osam (sa još elite i najtmer modovima pride), tako da je procena da bi na ovom nivou razvoja igre, uz casual pristup, moglo da se napabirči bar 2-3 meseca igranja. Prvu zonu sam prešao za jedan vikend, ali on nije bio baš "casual".

Sve u svemu - savremeno okruženje, izmenjena realnost, karakteristična horor atmosfera - TSW je što se toga tiče napravio dobar posao.

2. Kreiranje i napredovanje lika

Na početku se (kao i uvek) biraju frakcija, pol, izgled. Tu je Funcom mogao da uradi malo više (što se izgleda tiče), ali kažu da će na izlasku igra imati mnogo više opcija. Bira se odeća lika, ona je čisto kozmetičke prirode i nema statistike. O gear statistikama kasnije.

U "glavnom gradu" frakcije za koju se opredelite, par uvodnih zadataka vas vodi ka izboru oružja koje ćete koristiti na početku (komada dva) i prvi put se srećete sa mehanikom napredovanja u igru - Skill Wheelom i Ability panelom.

http://imageshack.us/g/84/tswabilitypanel.jpg/

U TSW se ne dobijaju nivoi - dobijaju se Skill i Ability poeni. I jedni i drugi se troše na odgovarajućim mestima (vidi slike). Skill Wheel (u zavisnosti od toga koja ste oružja odabrali) popunjavate od unutra ka spolja (da bi se otključao spoljašnji krug skillova prvo moraju da se ispune unutrašnja dva segmenta za dato oružje), a Ability panel redom, s leva na desno. Broj popunjenih kućica u Ability panelu uslovljava nivo opreme koju igrač koristi, a svaka sledeća košta adekvatno više nego prethodna.

Broj xp-a potrebnih za "prelazak nivoa" je isti ali, kako igra odmiče, sve više se dobija za questove i razna postignuća, pa se SP i AP dobijaju češće i više.

Pre ili kasnije, ideja je da igrač popuni oba ova panela, i da svoj lik koristi za dps/tenkovanje/lečenje kad mu i kako situacija zahteva.
Postoje dva hotbara od kojih je jedan vidljiv tokom "akcije" - za aktivne i pasivne skillove. Igrač sa Skill Wheela bira one koji mu odgovaraju, i njihova sinergija pravi ogromnu razliku u tome da li će neki lik biti uspešan u onome što radi. Aktivni skilovi se koriste za mlaćenje mobova ili igrača protivničke frakcije a pasivni treba da ih povežu u funkcionalnu celinu. Ima preko petsto skillova kojima će igrači moći da ovladaju tokom igranja TSW-a.
Sve ovo mi je ispočetka bilo malo zbunjujuće, ali sam se relativno brzo navikao. Kraj četvrte bete sam docekao sa mnogo efikasnijim setom nego što sam ga koristio u trećoj - rerollovao sam lika i umesto Blades/Blood Magic furao Fists/Elementalism. Ispostavilo se da je reroll bio pun pogodak jer mi je novi stil igranja više odgovarao i prilično olakšao i PvE i PvP. Ono što mi se dopalo kod TSW i ovakvog sistema je utisak de nema FOTM seta skilova - broj kombinacija je ogroman i svako može da pronađe onaj koji pogoduje njegovom načinu igranja.

3. Misije

Misije (questovi) donose xp i opremu kao nagradu (pare i region tokene takođe) i ima ih nekoliko vrsta:

- glavne (daju ih NPC, obeležene su na mapi, donose najviše): crvene (akcione, najćešće istrebiteljske), žute (undercover, one gde ne smete da budete primećeni dok obavljate posao) i zelene (istražiteljske). Od svake vrste možete imati samo jednu aktivnu.

- sporedne (takodje zelene ikonice, ali sa crtom na dnu, možete ih imati max tri)

- main story (plava ikonica)

- misije u vezi sa instancama (ljubicasta)

- faction misija (dobijate je kad sakupite dovoljnu ukupnu masu xpa - donosi faction rank i različite bonuse).

Posebno zanimljive su pomenute istražiteljske. Najčešće se sastoje od dosta međukoraka i sadrže određene "detektivske" elemente gde igrač putem ingame integrisanog web browsera (pravog, ne simuliranog) traga za dopunskim informacijama i prati smernice koje mu je TSW dao, a koje ga vode ka napredovanju u misiji.

Misije su ostavile prilično dobar utisak na mene, njihovim rešavanjem sam se samo sve više udubljivao u svet i atmosferu. Broj onih "ubij 10/ubij 15" je bio zanemarljiv (na prste se mogu izbrojati, obe ruke istina ), i bile su toliko dobro pokrivene pričom da ih tako na kraju nisam ni doživljavao.
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 12:41   #66
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

4. Oprema i crafting

Odeća nema statistike.

Oprema koja je ima mogla bi da se podeli na oružje i talismane, i sva je craftable. Talismana ima tri vrste (head, major - tri slota, minor - tri slota). Opremu je moguće dobiti iz misija, kao dropove, za region tokene, a moguće je, kao što rekoh, napraviti.

Sva stat oprema može da se razloži na matse i da se od nje pravi neka druga, ali za to su potrebni toolkitsi koji su isključivo padaju od mobova. Crafting nije baziran na receptima, potrebno je da znate pattern komada koji pravite, a koji je karakterističan za svaki slot (slika 3 na linku gore). Kvalitet zavisi od materijala i glyphova koji se dodaju. Glyphovi se takođe prave i služe za konkretniju specijalizaciju opreme (dps, heal, tenking).

Sva oprema se rangira od QL 0 do QL 10, a koju možete da koristite zavisi od broja AP upucanih na odgovarajuće mesto na Ability Panelu.

5. PvP
Zbog narastajuće pretnje po planetu, čelnici tri frakcije su formirali tzv. Council of Venice, i dogovorili se da nema međusobnih sukoba na mestima koja su ugrožena od strane neprirodnih/natprirodnih entiteta. Borbe za prevlast se odvijaju u izdvojenim zonama, a uspeh u njima daje bonuse frakciji koja ga je ostvarila (bonusi na sve i svašta - xp, dps, itd).

Znači - u PvE zonama nema PvPa. Ko hoće da mlati druge frakcije ima Stounhendž (King of the Hill), Eldorado (specifičan Capture the Flag) i Fusang (24/7 mapa sa konstantnim šibanjem u pokušaju da se kontrolišu respawn zone i lokacije koje daju bonuse).

U prve dve nisam išao, igrao sam samo Fusang.

Pri ulasku u Fusang postajete deo raid grupe koja može, a ne mora, da radi posao zajedno. Postoje glavna uporišta gde igrači moraju da ubiju neku vrstu raid bossova da bi ih zauzeli (dok im protivnička strana svesrdno odmaže, naravno), i to je strateški deo za koji je potrebno dosta ljudi. Taktički je da frakcija koja drži zauzete respawn pointe ima mogućnost da se u slučaju da je protivnici pregaze brže okupi na potrebnom mestu, ali za respawn pointe nije potreban buljuk, može ga zauzeti i dobar soler. Takođe, ima i solera koji jure druge solere po mapi ne bi li ih upropastili . Dakle, sve je to jedna velika ludnica gde, zahvaljujući postojanju tri frakcije, možete prisustvovati zajedničkom napadu Iluminata i Dragona na Templare, svih na sve (naravno), ili kako se već ko istali u datom momentu.

Postoje PvP questovi u okviru mapa, i donose fin xp, PvP tokene, itd. Bilo je zabavno, bez laga, i uz celu priču o Skill Wheelu i biranju "prave" kombinacije pasivnih i aktivnih skilova veoma zanimljivo.

6. Sve u svemu

Prijatno sam iznenađen i dobro sam se zabavio. Klijent mi nije ni jednom pao tokom dva beta vikenda, igra je radila bez greške (tehnički gledano), a bagova je bilo zanemarljivo malo. Na žalost, sreo sam samo jednog igrača sa ovih prostora, a i on je bio u "pogrešnoj" frakciji. Da ima naših ljudi koji bi ovo igrali, bez razmišljanja bih kupio TSW. Jeste da je Box+pretplata+keš šop (samo za kozmetiku, kako je najavljeno) prilično bljutava varijanta, ali je TSW ponudio dovoljno novog, a dobrog, da bi me zainteresovao.

Ovde se nisam bavio pretpostavkama tipa šbbkbb, trudio sam se da pišem samo o onome što sam doživeo pri igranju, a na osnovu toga mogu da kažem da je za mene TSW doneo četiri dana dobrog zezanja.

GW2 je nešto što me definitivno zanima (mada nisam igrao betu), i pomalo mi mrsi račune u ovom slučaju (nema šanse da bih igrao 2 aktivna MMOa istovremeno), ali činjenica da se razmišljam o TSW govori dovoljno o utiscima koje je na mene ostavio.

Nadam se da je ovaj Wall of Text nekom bio makar malo koristan ...

Ako ima pitanja, a ja znam da odgovorim, rado ću to učiniti.

Poslednja ispravka: JocaNoob (25.6.2012 u 13:26) Razlog: formatiranje
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 21:24   #67
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Citat:
JocaNoob kaže: Pregled poruke
Prijatno sam iznenađen i dobro sam se zabavio. Klijent mi nije ni jednom pao tokom dva beta vikenda, igra je radila bez greške (tehnički gledano), a bagova je bilo zanemarljivo malo. Na žalost, sreo sam samo jednog igrača sa ovih prostora, a i on je bio u "pogrešnoj" frakciji. Da ima naših ljudi koji bi ovo igrali, bez razmišljanja bih kupio TSW. Jeste da je Box+pretplata+keš šop (samo za kozmetiku, kako je najavljeno) prilično bljutava varijanta, ali je TSW ponudio dovoljno novog, a dobrog, da bi me zainteresovao.
Koji ti je bio nick?
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 21:35   #68
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Steva "Pukovnik"

Fenris server
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 21:59   #69
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Jesi provalio krafting? Meni ono ne ulazi u glavu.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 22:37   #70
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Jesi provalio krafting? Meni ono ne ulazi u glavu.
Jesam u osnovnim crtama ...

Osnovni krafting:

Dakle - od metala pravis oruzja, od elemenata talismane i anime, od runa glifove.

Imas onaj 5x5 kvadrat, u njemu treba da iscrtas oblik stvari koju hoces da napravis (tj. da rasporedis po 1 komad materijala u odgovarajuca polja - pogledaj trecu sliku u linku koji sam dao). Svaki item mozes da razgradis na gradivni materijal, a kad ga stavis u onaj najdonji slot (pre nego sto kliknes na disassemble), u pomenutom 5x5 kvadratu ces videti njegov crafting oblik - znaci to je oblik koji treba da iscrtas kada hoces da napravis TAJ item (recimo mac ili shotgun).

E sad, osim materijala, za crafting ti treba toolkit - imas kod vendora da kupis toolkite za potse. Toolkiti za oruzja, talismane i glyphove su iskljucivo dropovi, i ne padaju bas cesto. Njih samo stavis u odgovarajuci slot ispod onog 5x5 sablona.

Crafted itemi imaju glyph slot u koji stavljas (ocigledno ) glyph, da bi dobio dodatne statse koji ti trebaju (npr. za crit ili resistance).

Podizanje kvaliteta matsa:

Kada u 5x5 stavis stack nekog materijala, svakih pet ce ti dati jedan komad iste vrste ali za tier bolji. Npr. od 5 base water materijala dobijes 1 imperfect. Na toolkitovima pise u opisu za koji su tier materijala - ne mozes sa base material toolkitom praviti imperfect material iteme.

Nisam provalio kako se prave blue itemi, i da li je to moguce. Craftovao sam samo green, i bili su bolji od svega sto sam dobijao za questove ili kao drop ali su bili nesto slabiji od onih plavih za tokene.

Nadam se da nisam bio previse konfuzan u objasnjavanju .

Poslednja ispravka: JocaNoob (25.6.2012 u 22:44) Razlog: probao bolje da pojasnim :)
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 22:38   #71
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Citat:
JocaNoob kaže: Pregled poruke
Steva "Pukovnik"

Fenris server
Onda nisi bio jedini, doduše ja sam bio na Cerberus-u.
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 22:45   #72
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Citat:
cunning kaže: Pregled poruke
Onda nisi bio jedini, doduše ja sam bio na Cerberus-u.
Mislio sam se dal' Cerberus ili Fenris... Mozda bismo se sreli negde...
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 23:04   #73
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Secret World - iskustva iz dve Bete

Citat:
JocaNoob kaže: Pregled poruke
Mislio sam se dal' Cerberus ili Fenris... Mozda bismo se sreli negde...
Sreo sam nekog Zmaja
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 22:08   #74
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Odmah da kazem da je igra odlicna. Ne znam kako je bilo na launch-u ali dobio sam mail od funcom-a u kojem nude neku verziju sa mesec dana pretplate za 50eu. A posto vec imam pre-order za GW2 rekoh taman da imam sta da igram do izlaska doticne. Igra se malo duze download-uje (14.4GB) sto zbog velicine sto zbog njihovog servera. Brzina varira od 200kb/s do 1.8MB/s.

Grafika je odlicna sa dosta opcija. Zvuk takodje. Pogotovo ako igrate u mraku sa dobrim sluskama. Izabrao sam Templare jer sam hteo da krenem iz Londona posto sam citao po netu da je super odradjen i stvarno jer tako. Ne znam za ostale gradove (glavne) jos nisam bio. Atmosfera je fenomenalna kao i sitni detalji koje ce primetiti obozavaoci igre The Longest Journey.

Sto se tice questova nakon 15-ak sati provedenih u igri moram reci da bi vecina MMO-ova mogla dosta toga da nauci kako napraviti zanimljive i dobro osmisljene questove. Postoji 3 tipa quest-ova. Klasicni, istrazivacki i puzzle quest-ovi. Za neke questove je potrebno koristiti google. Koliko vas zna latinski, morzeovu azbuku ili koje godine je komponovana The Four Seasons(Vivaldi). Za te potrebe igra ima svoj in-game browser i main page je Google pa izvolite.

Sto se tice kontorla trebalo mi je malo vremena da se naviknem. Ne igrate svaki dan MMO sa vatrenim oruzjem. Izabrao sam pusku i pistolj. Nisu one nista komplikovane nego treba da dopre do malog mozga da nije u pitanju Max Payne. Naravno ako izaberete mac ili nesto drugo onda su kontrole manje-vise standardne.

Igra mi se bas svidela tako da me ocekuje tezak period za jedno mesec dana. Kako naci vremena za dve odlicne igre. Ako jos niste probali Secret World preporucujem vam jer je to, po meni, jedan od najboljih MMO-ova koji se pojavio u skorije vreme.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2012, 14:05   #75
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

U osnovi TSW je odlicna igra, ima dovoljno svezih stvari da bi se izdvojila iz proseka i sama prica i razvoj likova mi se cini daleko boljim nego sto je to bilo sa SWTOR-om. Samo sto je u ovom trenutku ne bih preporucio za nabavku, u prosle dve nedelje koliko igram naisao sam na dosta bugova koji su mi pokvarili dozivljaj igre, sate i sate sam prove na resavanje nekih questova za koje sam kasnije saznao da ne mogu biti reseni. A i sistem deljenja questova na etape vremenom iz zadovoljstva prelazi u napor, ima questova koji izgledaju ovako : idi na neko mesto i eliminisi 10 npc-jeva, vec si zavrsio? hm, vidi se da si igrao dosta MMO-ova u zadnje vreme, ajde sad u drugoj etapi se pomeri malo i ubij jos 15 istih karakondzula, ok vidim da si uporan ajd pici na sledece mesto i sredi dusmane koji izgledaju isto kao ovi prosli samo se drugacije zovu ....
Iako sam vremenom redukovao vreme koje sam provodio u igri i dalje smatram da TSW zasluzuje postovanje zbog unikatnog i svezeg pristupa MMO zanru.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2012, 14:08   #76
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
U osnovi TSW je odlicna igra, ima dovoljno svezih stvari da bi se izdvojila iz proseka i sama prica i razvoj likova mi se cini daleko boljim nego sto je to bilo sa SWTOR-om. Samo sto je u ovom trenutku ne bih preporucio za nabavku, u prosle dve nedelje koliko igram naisao sam na dosta bugova koji su mi pokvarili dozivljaj igre, sate i sate sam prove na resavanje nekih questova za koje sam kasnije saznao da ne mogu biti reseni. A i sistem deljenja questova na etape vremenom iz zadovoljstva prelazi u napor, ima questova koji izgledaju ovako : idi na neko mesto i eliminisi 10 npc-jeva, vec si zavrsio? hm, vidi se da si igrao dosta MMO-ova u zadnje vreme, ajde sad u drugoj etapi se pomeri malo i ubij jos 15 istih karakondzula, ok vidim da si uporan ajd pici na sledece mesto i sredi dusmane koji izgledaju isto kao ovi prosli samo se drugacije zovu ....
Iako sam vremenom redukovao vreme koje sam provodio u igri i dalje smatram da TSW zasluzuje postovanje zbog unikatnog i svezeg pristupa MMO zanru.


i Aoc je u osnovi odlicna igra,problem je sto se u njihovom stilu igara playeri osecaju kao da su u Offline igri(cesto ),treba da rade na tamo kako bi playere zadrzali online,to mi je jedina zamerka i zbog toga nazalost zavrse kao FREE
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2012, 14:33   #77
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

U pravu si, jedna od zamerki koju mozemo da uputimo TSW-u je i to da ostavlja utisak SP igre za koju se placa pretplata, iz nekog razloga 2e veca nego kod konkurencije.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 16:01   #78
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Nakon 20-ak dana provedenih u igri rekoh da sumiram utiske. Igra je jos bolja nego sto sam ocekivao i potpuno me je uvukla u taj svet. Iskreno sto se mene tice mogu da odloze start GW2

Igra ima 3 velike oblasti ili regije koje se dele na par manjih.

Solomon Island (Kingsmouth Town, Savage Coast, Blue Mountain)
The Valley of the Sun God (Scorched Desert, City of the Sun God)
Transylvania (Besieged Farmlands, The Shadowy Forest, Carpathian Fangs)

Zavrsio sam kompletno Solomon Island i u tu ima otprilike 180 quest-ova. Pravo je uzivanje resavati ih jer su odlicno osmisljeni. Od 180 quest-ova nekih 10-ak je bilo da ubijete x broj necega. Svaki quest se deli na vise tier-ova (delova). Npr. Dobijete zadatak upadnete u istrazivacku stanicu, da vas niko ne primeti i da otkrijete sta se tamo desava. Kada se uspesno usunjate unutra tier 1 se zavrsava i automatski se quest update-uje u tier 2 gde je zadatak da pronadjete nacin da otvorite vrata jednog objekta. Kada to uspesno zavrsite (ne bih da kazem kako da ne pokvarim uzitak) tier 2 se zavrsava i quest se update-uje u tier 3 gde je zadatak da za 60 sec udjete u sada prazan objekat i da izvucete informacije iz racunara, itd. Maksimalan broj tier-ova na koji sam ja naisao je 7 dok main story quest ima mnogo vise. Quest-ove mozete uzeti od quest giver-a koji su jasno oznaceni na mapi a dosta njih cete pronaci i lutajuci mapom. Quest-ovi koje dobijate od quest giver-a su propraceni cinematic-om, odlicnom glasovnom glumom i odlicnom pricom. Ukratko nikad ne prekidajte cinematic jer cete dosta toga propustiti.

Igra nema klasicno levelovanje. Postoji experience bar i kad se on napuni dobijate AP (Ability Point) i SP (Skill Point) koje rasporedjujte gde vam je volja. SP korisite da unapredite kvalitet oruzja i talismana koje mozete da nosite. U igri je se to zove QL1 do max QL10.4. AP koristite za otkljcavanje novih mogucnosti koje mozete da upotrebljavate. Postoje aktivni i pasivni Ability poeni. Prakticno mozete otkljucati sve i menjati vasu profesiju, skilove kad god pozelite. Mozete biti tank, healer, dps ili mesavina istih, koristiti mac i pusku, itd. Mogucnosti su neogranicene. Ja sam recimo izabrao Assault Rifle (range dps) i Blood (caster) kombinaciju za dungeon-e a za soliranje sam Assault Rifle + Light Heal.

Nakon ovog vremena sam se skroz navikao na borbu i po meni je odlicna. Postoji dodge kojim mozete izbeci napad protivnika. Vecina napada se moze izvesti iz kretnje. Nema stajanja u mestu prilikom castovanja i cekanja da vas neko udari. Postoje usporenja prilikom izvodjenja nekih specijalnih napada ali nista strasno.

Svaka regija ima svoj dungeon. Trenutno ih ima 8.

Kingsmouth Town - Polaris (QL2)
Savage Coast - Hell Rising (QL4)
Blue Mountain - Darkness War (QL6)
Scorched Desert - The Ankh (QL8)
itd

Svaki dungeon se moze igrati u Normal, Elite i Nightmare modu. Specificno kod dungeon-a je da ide boss za bossem. Ubijete jednog idete malo napred i tu je drugi itd. Veoma retko ima po koji mob izmedju. Odlicna stvar. Normal je standardan i u njega mozete pristupiti iz regije u kojoj igrate. Elite se razlikuje od Normal po tome sto su protivnici (boss) dosta jaci i imaju dosta vise health-a. Dok je Nightmare posebna prica. Em sto su protivnici dosta jaci, em sto koriste nove vrste napada em za svakog boss treba da se prilagodjava build, itd. Da bi ste pristupili Nightmare modu morate da zavrsite sve dungeone u Elite modu. Nakon toga morate da pobedite gatekeeper-a solo. Tu birate da li zelite da se borite sa njim kao dps, healer ili tank. Ja sam to zavrsio juce tako da cu danas da se okusam u Nightmare. Inace Nightmare mod je jedino mesto gde dobijate purple item-e u PvE (QL10 - QL10.4). Standardni su zeleni, plavi su rare a purple su najjaci. Svaki boss dropuje izmedju 1 i 3 itema. Svaki dungeon ima 6 boss-eva tako da veoma brzo mozete nabaciti najbolju opremu u igri.

Za grafiku sam rekao da je odlicna i pre to stoji i sada. Sada ima jos par opcija za podesavanja nakon sto su patch-ovali igru. Naisao sam i na par bug-ova tacnije 3. Od 180 quest-ova koje sam resio jedan je samo bio bug-ovan i nije mogao da se zavrsi. U pitanju je neki bonus quest da se escort-uje i zastiti neki metalni golem. Imam konstant bag prilikom ulaska u igru posto mi stalno ulazi u window modu ali alt+enter odmah resava stvar. Opet zna da iziritira I najveci problem sam imao u elite dungeon-u Facility jer jedan boss nije mogao da se ubije. Dodje mu health na 0 i tu stoji i to je to. Problem je sto se to desavalo u 5/6 slucajeva a to mi je bilo potrebno da bih mogao da igram Nightmare. Juce nam nije bug-ovalo pa sam uspesno zavrsio sve elite + gatekeeper-a.

Sada me ocekuje Nightmare mode i nastavak quest-ovanja u Egypt-u. Blizi se GW2 i kako stvari stoje igracu obe igre. Samo treba pronaci vremena. Funcom je vec izbacio par update-ova. Sada treba da izadje i raid i jos neke stvari. Za sada redovno izbacuju nove stvari (mission, dungeon, items) tako da pretplata nije uzalud. Obecali su da ce jednom mesecno to raditi a koliko ce biti u stanju videcemo. Kako god igra je fenomenalana i ako neko zeli da igramo zajedno neka me potrazi u igri.

IGN Dzigi.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2012, 16:35   #79
Morava
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

TSW je presao na B2P varijantu sa opcionom pretplatom, sto je po meni daleko bolje nego sto je BioWare uradio sa SWTOR-om.
http://www.thesecretworld.com/news/s...onger_required

Poslednja ispravka: Morava (12.12.2012 u 16:46)
Morava je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morava na korisnoj poruci:
pentraksil (13.12.2012)
Stara 13.12.2012, 18:06   #80
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: The Secret World

Igra li ko ovo,kakvo je stanje?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forsaken World online! N.K.P.D. MMORPG igre 715 9.2.2012 21:43
World of Goo polarnimeda Male igre 77 23.3.2010 6:33
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
Konkurs World Press Photo 2009 VojaM Fotografija 0 23.10.2008 17:33
WTS World CCN 4.17 Freelancer Mod loki Mrežne igre 0 17.6.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com