Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2009, 3:03   #1
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Allods Online - Ruski MMORPG

Allods Online je do sada najveci Ruski video game projekat. U principu to je WoW klon ali sa Ruskim kulturnim pecatom. Pravi ga Nival, studio poznat po Herojima V. Igra je trenutno u beta fazi i za sada je dostupna samo za Ruse. Priprema se i verzija za zapadno trziste na engleskom, francuskom, nemackom i spanskom jeziku (nadam se sa pristojnim prevodom) . Igra je f2p uz microtransakcije .

Setting je fantasy/steampunk/sci fi.

Radnja Allodsa desava se u svetu po imenu Sarnaut. U sustini to je gomila ostrva koja lebde u svemiru (Astral). Putovanje s ostrva na ostrvo predtavljaju specificni ''svemirski'' brodovi koje ce i igraci moci da kontrolisu (pa cak i da se bave gusarenjem i slicno).

Za vise informacija:

http://www.allods.ru/ (naravno za onog ko zna ruski)

Igra jos nema zvanicnu prezentaciju na engleskom, ali se na ovom linku dole na engleskom mogu naci mnoge informacije...

http://en.gpotato.eu/Forum/Index.asp...ALLODS_en_N001




Posto slika govori vise od 1000 reci:























Poslednja ispravka: High life (25.10.2009 u 13:34)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Bokile (25.10.2009), RUSuper (3.11.2009)
Stara 25.10.2009, 13:51   #2
Wiki
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 102 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Hmm ruski steampunk, svidja mi se concept art, deluje blisko mislim u kulturno istorijskom nasleđu.
Wiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2009, 14:00   #3
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Sudeci po izgledu slika i po mom kopanju na netu,ovo obecava,cak bi se moglo reci da ce malo da protrese Warcraft i da ih natera da stave prst na celo,posto ne ulazu u servere skoro nista,ko igra WoW zna da se u zadnje vreme sa teskocama ulazi u instance,u PvP bitke,server maintenance skoro svake nedelje... Moraju da pruze kvalitet ili da smanje makar cenu...

Javno obecavam ako Allods bude makar malo slicniji WoW-u,i bude bio jeftiniji prelazim na njega jer mi se ovo sto sam do sada video veoma svidja...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2009, 14:20   #4
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Sudeci po izgledu slika i po mom kopanju na netu,ovo obecava,cak bi se moglo reci da ce malo da protrese Warcraft i da ih natera da stave prst na celo,posto ne ulazu u servere skoro nista,ko igra WoW zna da se u zadnje vreme sa teskocama ulazi u instance,u PvP bitke,server maintenance skoro svake nedelje... Moraju da pruze kvalitet ili da smanje makar cenu...

Javno obecavam ako Allods bude makar malo slicniji WoW-u,i bude bio jeftiniji prelazim na njega jer mi se ovo sto sam do sada video veoma svidja...
U Rusiji je F2P. Pretpostavljam da ce tako biti i u ostalim zemljama...


Edit*: Ne verujem da se oni takmice protiv WoWa. Prevelika je to zverka za njih. Ja mislim da oni zele da prezumu tron Runes of Magica kao najpopularnijeg F2P MMOa...

Poslednja ispravka: High life (25.10.2009 u 14:29)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2009, 19:32   #5
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Novi screenshotovi...











High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 12:20   #6
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Video RoM 'de se WoW potkiva, pa i on digao nogu.
Video Allods 'de se RoM potkiva, pa i on digao nogu.
_____________________________________________
Video Allods gde se WoW potkiva, pa on dize sve cetiri u vis.

Slike su lepe, ali se nadam da nece biti puka kopija Rom/WoWa u ruskom settingu (mene je i RoM smorio, a WoW ni trial nisam mogao da izguram).
No, ce sacekamo vise informacija na sajtu....na engleskom po mogucstvu.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 12:30   #7
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Ja mislim da oni zele da prezumu tron Runes of Magica kao najpopularnijeg F2P MMOa...
A gde ode Guild Wars?

Sviđa mi se steampunk okruženje.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 13:57   #8
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
A gde ode Guild Wars?

Sviđa mi se steampunk okruženje.

GW je najkvalitetniji, ali nazalost (kako to cesto i biva) ne i najpopularniji... Nesto sto ce GW2. nadam se. promeniti
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 15:44   #9
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Evo nesto i o klasama. Allods Online koristi class system slican onom iz Warhammer onlinea. Naime kao i u WARu, u Allodsu postoje mirror klase koje odgovaraju istom arhetipu. Mirror klase se razlikuju najvise konceptualno, najveci broj samih skillova je identican, mada postoji i broj skillova koji su specificni samo za odredjenu mirror klasu.


Dobar primer je summoner arhetip: U igri tri rase mogu biti summoneri ali svaka rasa ima drugacije ''objasnjenje'' tog arhetipa.
Elven summoneri su Demonolozi pa su i njihovi petovi demoni. Xadaganianski summoneri su neka verzija bio-tehnicara pa su njihovi petovi mutanti, zombiji itd.. Dok su Arisen Summoneri majstori za robotiku pa su njihovi petovi naravno roboti.Ovde je to slikovito prikazano: http://en.gpotato.eu/Forum/Index.asp...ALLODS_EN_N001
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 22:34   #10
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Hmm, ne izgleda lose, ali ne znam sta da ocekujem ode prevoda na engleski xD

Offtopic: GW nije f2p nego b2p(buy to play), a i medju f2p, mislim da mnogo vise ljudi igra gw nego rom... GW se nekada brojem igraca mogao meriti cak i sa WoW-om! I sada ih ima preko 2-3 miliona sigurno, tako da ne verujem da rom ima vise pristalica od GW-a
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 23:45   #11
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Hmm, ne izgleda lose, ali ne znam sta da ocekujem ode prevoda na engleski xD

Offtopic: GW nije f2p nego b2p(buy to play), a i medju f2p, mislim da mnogo vise ljudi igra gw nego rom... GW se nekada brojem igraca mogao meriti cak i sa WoW-om! I sada ih ima preko 2-3 miliona sigurno, tako da ne verujem da rom ima vise pristalica od GW-a

Nadam se da ce Ruje da odrese kesu ovog puta. Glupo bi bilo da im sav rad i trud padne u vodu zato sto su bili stipse da plate par prosecnih voice actera...


Sto se tice GW, veruj mi ljudi ga mnogo manje igraju nego nekada. To je i logicno posto nema novog contenta vec 2 godine. Realna cifra broja ljudi koji trenutno igraju Gw ne prelazi 100 000. A sto se RoMa tice, on je u Julu presao 1.4 miliona aktivnih igraca...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 0:27   #12
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Sto se tice GW, veruj mi ljudi ga mnogo manje igraju nego nekada. To je i logicno posto nema novog contenta vec 2 godine. Realna cifra broja ljudi koji trenutno igraju Gw ne prelazi 100 000. A sto se RoMa tice, on je u Julu presao 1.4 miliona aktivnih igraca...
Po statistici koju vodi Xfire to sto pricas je teska glupost
http://www.xfire.com/games/
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 0:32   #13
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Po statistici koju vodi Xfire to sto pricas je teska glupost
http://www.xfire.com/games/
Po statistici koju vodi Xfire, WoW igra 300 000 ljudi... Uostalom ako oces da se raspravljas koliko igraca ima RoM ili GW idi na njihove threadove pa se raspravljaj...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 1:13   #14
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
A sto se RoMa tice, on je u Julu presao 1.4 miliona aktivnih igraca...
RoM je na max 200k aktivnih igraca. To što imaju 2mil registrovanih je zato što svaki igrač ima registrovanih 10+ naloga. /
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 1:28   #15
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
RoM je na max 200k aktivnih igraca. To što imaju 2mil registrovanih je zato što svaki igrač ima registrovanih 10+ naloga. /
Dobro ljudi, izvinite sto sam precenio RoM...

Ajmo neki komentar na temu...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 20:21   #16
Srkik2
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Poruke: 104
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Eo prijavio sam se za Closed Betu,al nesto mi se cini da ja ni B od bete necu videti.Cekam da izadje u EU pa da je proverim.Igra je obecavajuca.
Srkik2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 23:08   #17
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Sad gledam Rase.Izgleda da ce ih biti 6.U "Imperija" ce biti neki Hadagan(Pojma nem kako ovo da vam prevedem ) i oni razmisljaju na foruomovina,Lider(vodic),Pobeda.Zatim Orci o njima se sve zna,razmisljaju na foru:Plen,bes,snaga i Undeadovi koji su na foru:Ideal,smrt,znanje(Malo je glupo sto nema konkretnog objasnjenja o rasama nego samo po 3 reci i sta koja znaci(simbol,znamo sta koja znaci inace).Dok su u "Liga" neki Giberlingi opet pojma nem kako da prevedem ali lice mi na neku mesavinu gnoma i dwarfova.(Sloboda,optimizam,put),Elfovi(Zadovoljst vo,lepota,ideal) i neka kanija,ja koliko sam skontao to su humani......(opet nista ne pise od objasnjena o rasama tako da mozda gresim) i na foru suobrota,vera,red....Ne znam jel ovo samo u beta fazi ili kako vec ali ima neka prodavnica u igrici koja ti je uvek dostupna klikom na dugme u interfejsu i bla bla gde imas zanimljive stvari,ali ne i armor.Koliko sam shvatio nisu pare ko pare(za mene je to gold u MMO-ovima jer igram wow,ne znam kako je u drugim igrama ) nego neki kristali.Klasa ce biti 8,a posto mi je malo teze da ih prevedem i ako sam razumem na koju su foru necu ih ni prevoditi(One koje ne mogu).Imate warriora,maga,nekromant(mislim da znate to,dize mrtvake i tako to),priest,hunter.....Sad ima neka prica kako se te rase odnose prema smrti,koliko sam shvatio to je neki obican uvod u pricu(ali bilo je zanimljivo citati kako se undeadovi odnose prema smrti )NPCovi prodaju iteme onako kako su u svakom slucaju woweri navikli,znaci armor kod jednog,hrana kod drugog itd.Postoji i reputacija sa frakcijama,i dobija se ubijanjem mobova(koje ta frakcija ne voli) ili radjenjem questova za njih.Postoji(trenutno) 7 profesija koje se dele u 2 grupe.Skupljanje i pravljenje predmeta.Herbalisam,Minning i ovo ne umem da prevedem,ali lomi iteme na delove,carupa magiju iz njih i tako to.Postoji i alhemija,krojac,rad za kozom i blacksmithing.Ima i honor sistem i racunanje pobeda.Nije isplativo ubijati dosta manje lvl od tvog ili istog igraca vise puta.Honor se resetuje jednom nedeljno a broj pobeda se ne brise.Postojace i PvP rankovi koji se dobijaju dobijanjem odredjenog broja honor poena,ali se resetuju zajedno sa njima svake nedelje,Imperija ima svoje posebne rankove kao i liga,naravno sto ste veci rank imate tu nedelju fore da kupujete sebi neke iteme ili sta vec,takodje i sto ste veci rank jeftinije su stvari kod NPCova(tu posebnu opremu PvP ili kako da je nazovem mozete da uzmete tek krajem nedelje).Imaju i neke borbe za koje se ispunjavaju questovi i radeci ih dobijacete neku reputaciju.Princim boja itema je potpuno isti kao u wowu.Znaci itemi su sivi>beli>zeleni>plavi>ljubicasti>narandzasti.I mozete poboljsavati iteme(nisam siguran ali mislim samo epice) uz pomoc nekih runa.O teretorijama ima previse da se prepricava.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
Ruza (31.7.2011)
Stara 4.11.2009, 18:08   #18
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Ja sam instalirao igru i napravio lika , a nisam se prijavljivao za betu.
petar blagojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 23:30   #19
Dabar
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

Ja je vec testiram par dana na Ruskim serverima.

Evo par slika



Cistiliste:



[




Uskacem u brod

Dabar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 0:58   #20
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Allods Online - Ruski MMORPG

I kako ti izgleda? Opisi nam malo...


Edit*: Izasao EU sajt... http://en.allods.gpotato.eu/Overview/Description/

Poslednja ispravka: High life (5.11.2009 u 1:09)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
allods, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Regnum Online - besplatni MMORPG sa odlicnom 3D grafikom Krvnik MMORPG igre 89 3.10.2010 13:10
online virus scan Harmon23 Zaštita 3 15.4.2008 23:14
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
DDonline - Dragons and Dungeons online (MMORPG) Beta! (0.91) Nosf Mrežne igre 11 12.11.2007 0:53
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com