Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2018, 18:22   #3721
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Igra moja sestra al kaže da je bez pretplate skroz bezveze (doduše igra samo endgame content).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 18:48   #3722
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Izašla igra na steamu pre koji dan. Za sada na steamu igra oko 30k igrača.

Kakvo je stanje sa igrom? Koji server ima najviše igrača? Pre koju godinu sam prešao Jedi Guardian priču i tu sam stao. Po imenima ne prepoznajem ni jedan server. Promenili su servere?

Naleteo sam na komentar da f2p model sada bolji. Jedino čega se sećam je da se sprint dobijao na lvl15 a ne odmah za f2p
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 19:32   #3723
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

I mene zanima kakav je sada F2P, naravno može da se pročita na sajtu, ali za nas koji nismo igrali godinama potrebno je objasniti iz prve ruke.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 22:08   #3724
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Nisam igrao skoro, ali jesam kada su promenili f2p sistem (mada sam tada vec bio preffered) I jeste nesto bolje, ima tu par dobrih promena ali sve ostalo je manje vise isto.

Neke eskpanzije su sada potpuno besplatne (Hut i Revan), HC verzije dunova mogu da se igraju bez ogranicenja koliko znam. Imate pristup stanovima, moguce je imati do 12 aktivnih likova. Najbitnija (po meni) promena je sto sada f2p ima veci limit sto se tice kredita, pa je sada moguce imati milion (ranije je bilo 500 000) pa je kupovina na aukciji sada nesto laksa i sto su ubacili dodatni quickbar pa je moguce postaviti mnogo vise ikonica. Sprint je takodje od starta tu ako se dobro secam (mada nisam siguran). Quick Travel i Medical Probe su sada dostupni svima i nema ogranicenja. Takodje, ne treba pretplata da bi bili Preffered, dovoljno je kupiti nesto sa Cartel novcicima i odmah vas unapredjuje igra.

U globalu, dosta se lakse dise kada je u pitanju igranje (ne morate da jurite sve bonuse da bi dobili lvl itd) do 60. levela. Nisam sada siguran za neke stvari koje sam pomenuo, da li su f2p ili samo za preffered, mada mislim da je to sada otkljucano za sve.

Ali, ako planirate nesto ozbiljniju igru, sa skupljanjem najbolje opreme, raidovima, najnovijim ekspanzijama itd....Pretplata se podrazumeva.

Mislim da vredi uplatiti mesec ili dva da vas mine zelja, ocekivati potpuni f2p je po meni nerealno. Kada se jednom pretplatite otkljucavate sve ekspanzije koje su do tada izasle i mozete ih igrati i kada pretplata prodje (osim dve ekspanzije koje imaju neke Daily kvestove, mada nisu bitne toliko). Igra zaista nije toliko losa, 14 dolara s vremena na vreme stvarno nije mnogo ako zelite da igrate kao covek. Odigrate pricu do 60 ako vam se stvarno dosta dopada lepo uplatite jedan mesec i krenite sa ekspanzijama i pomalo endgame kada stignete do kraja. Pa na dalje sami prosudite da li vredi jos jednu pretplatu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
perablenta (24.7.2020)
Stara 24.7.2020, 22:14   #3725
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Mozes bez problema preci svaki class storyline u igri kao F2P. Ogranicenja se pre svega odnose na endgame sadrzaj (npr. koliko Operacija mozes preci nedeljno i slicno) i quality of life stvari (ne mozes koristiti odredjeni chat, ogranicena mogucnost koriscenja auction house, currency limit i slicno - doduse ako vas zanima samo prica to vas onda i ne dotice previse). Po meni je najbolja opcija da uzmete makar 30 dana pretplatu, jer time skidate par ogranicenja + otkljucavate sve ekspanzije koje su izasle od izlaska igre (i sav taj sadrzaj ostane otkljucan kada istekne pretplata). Jedan mesec pretplate izadje nekih 500-600 dinara ako koristite ruski VPN, sto je zaista nista sa obzirom koliko sadrzaja igra ima da ponudi...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
perablenta (24.7.2020)
Stara 24.7.2020, 22:43   #3726
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

^

Sa vpn-om na Rusiju preko zvaničnog swtor sajta izađe malo manje od 8e za 2 meseca. Ovo realno vredi da se odigra samo zbog priče i ničeg više, posebno Knights of the Fallen Empire
i Knights of the Eternal Throne.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2020, 11:54   #3727
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Nisam igrao par meseci tj od zimus kada su izbacili zadnji story update tj Onslaught ali realno Knights of the Fallen Empire i nastavak Eternal Throne je nesto sto je zakopalo ovu igru...abominacija od ekspanzija i novi "sistem naracije" koji je BW ubacio.

Ali bih definitivno preporucio bar mesec dana igranja, originalna kampanja je ok, gotovo svaka klasa ima solidnu pricu (mada Imperial Agent je po meni najbolja prica u igri i jos ako se igra a Chiss-master race!) ali ugalvnom main story i personal story je prilicno dobar.

Rise of The Hut Cartel je isto solidna ekspanzija dok je Revan vec krenuo nizbrdo kako se bilizite kraju main price, bas su zasrali Revan-a na kraju i njegov personality. I kao sto sam rekao KOFE i KOTET su abominacija sto zbog price sto zbog level dizajna. Ako uspete da to prezivite kasniji Flashpoint-i i nisu toliko losi.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2020, 18:14   #3728
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Od pocetka pa naredne tri godine sam je igrao svaki dan, prosao sve operacije i flashpointe na hard i vise od pola na nightmare bio sam u takvom gildu koji je u tome maksimalno ucestvovao posle unistise endgame, vracao sam joj se par puta po nekoliko mjeseci ali nije to vise bilo to. Zao mi je da je Bioware htio da joj pokloni paznju mogao je biti odlican MMO, mislim u startu je imala 3 milona subova a sad cini mi se da su ispod sto hiljada toliko su je dobro upropastili.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Goldfinger na korisnoj poruci:
perablenta (31.7.2020)
Stara 16.2.2022, 0:28   #3729
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Trailer


Prvi cinematic trejler posle ko zna koliko godina. Samo steta sto trejler verovatno traje duze nego story sadrzaj koji su ubacili sa novom "ekspanzijom".
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2022, 1:27   #3730
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

A tek sto su zasrali UI Inventory tab je katastrofa. Izgleda kao najobicnija tabela, pa jos razmak izmedju i neki kontrast. Uopste mi nisu jasni zasto su menjali UI.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2022, 13:54   #3731
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

UI su izgleda kompletno upropastili, pocevsi od interfejsa za kreiranje likova, skill trees, sam inventory... UI sada deluje kao da je napravljen za tablet/mobilne telefone bukvalno. Ne znam zasto su bilo sta i menjali, ne pamtim da je bilo ko imao bilo kakve kritike na racun interfejsa. Pored toga sam procitao da su ubacili brdo bagova, zeznuli balans pojedinih klasa, da su opet kompletno zakomplikovali endgame gearing... I pricu koju su ubacili izgleda mozes preci za neka dva sata.

I ovaj nov sistem za klase mi uopste nije jasan. Da li i dalje mogu da napravim najobicnijeg Jedi Guardian bez kombinovanje sa drugim klasama?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2022, 12:00   #3732
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ovo se desi kad vam je development team understaffed, ovo je mozda najgori update koji su izbacili u zadnjih nekoliko godina, mozda su cak i efektivno ubili igru lol
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2022, 21:55   #3733
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Probao sam malo ovo... Igra je skroz ok. Svidja mi se.
Medjutim, bez pretplate se ne isplati igrati. Previse tu ima ogranicenja.
Tako da sam za sada odustao dok aktivno igram FF14.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2022, 22:55   #3734
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Probao sam malo ovo... Igra je skroz ok. Svidja mi se.
Medjutim, bez pretplate se ne isplati igrati. Previse tu ima ogranicenja.
Tako da sam za sada odustao dok aktivno igram FF14.

Aktiviraj security key aplikaciju i svaki mesec dobijas 100cc, vremenom se nakupi pa kad budes hteo da igras mozes otkljucati dosta stvari. Ja sam na primer tako otkljuca account wide artifact authorization i jos neke stvari.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2022, 20:35   #3735
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Aktiviraj security key aplikaciju i svaki mesec dobijas 100cc, vremenom se nakupi pa kad budes hteo da igras mozes otkljucati dosta stvari. Ja sam na primer tako otkljuca account wide artifact authorization i jos neke stvari.

Odradio sam to.
Dok se ja vratim ima da bude gomila cartel coinsa.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2023, 8:56   #3736
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Star Wars:The Old Republic

https://www.swtor.com/info/news/article/20230627

Posle više od 11 godina Bioware stavlja tačku na Swotor. Igra kao i tim koji trenuto radi na Swotor prelaze u Broadsword Studio (ex Mythic) koji "odrzava" neke stare mmo naslove tipa Dark Age of Camelot.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39
Star Wreck- najbolja star trek/ babilon 5 parodija Iilija64 Brbljaonica 9 25.1.2008 19:57
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com