Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2005, 23:54   #81
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Ogi kaže:
A sad' imam jos jedno pitanje... znaci, kupio sam runu od prodavca i recimo nadogradio neki armor (sto je glupost, jer kakve veze ima markmanship na primer za cizmama!?!?) i broj za recimo markmanship mi se povecao za jedan i poplaveo i onda sam opet kupio istu runu u nadi da ce mi se ponovo povecati medjutim kada sam je iskoristio broj je ostao isti (a runu sam iskoristio) - znaci nije mi jasno, za sta sam je iskoristio ako se broj nije povecao, ispada da sam je potrosio dzabe jer nista nisam dobio njome - trebalo je onda da mi kaze da ne mogu to dva puta da uradim da ne bacam pare za dzabe.
Bonusi runa se NE STACKUJU! Znaci, ne radi varijanta kao stavim Runu koja daje +3 na Strength i jos jednu koja daje +1 na Strength = +4 na Strength (e nije nego +3). Znaci, jedini nacin da povecas atribut za +4 je da imas i odgovarajuci Helm (recimo helm ima osobinu +1 na Strength "po defaultu" ti stavis negde jos +3 i onda imas +4).
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 0:45   #82
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
GaleOm kaže:
Uzaludno je tebi pomagati.
Napisao sam ti gde ces da nadjes sve tri statue i to je sve sto ti treba. Taj quest ne moze da se uradi odjedanput vec se radi u etapama, zbog toga ti se kompas tako ponasa pa tu i ne postoji nekakav problem.
I ti hoces da kazes da je to u redu? Da te kompas tako zamajava? A nigde ne pise da je tako nesto u pitanju, nego ti krenes kao ja da resavas misiju, ubijes se od nerviranja 3 sata zato sto ne mozes da prodjes. Ta misija se ne resava na klasican nacin i po meni je to BAG jer kompas pokazuje da treba da uradis nesto sto se ne moze uraditi. Kraj price.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 10:35   #83
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Ogi kaže:
I ti hoces da kazes da je to u redu? Da te kompas tako zamajava? A nigde ne pise da je tako nesto u pitanju, nego ti krenes kao ja da resavas misiju, ubijes se od nerviranja 3 sata zato sto ne mozes da prodjes. Ta misija se ne resava na klasican nacin i po meni je to BAG jer kompas pokazuje da treba da uradis nesto sto se ne moze uraditi. Kraj price.
hmmmmm.... za pocetak pise, i to lepo... 'visit monument in surnia'; 'visit monument in nolani academy';
vidi: kompas te 'zeza' ne zbog buga ili sto te ne voli, vec iz prostog razloga sto su stvari (statue tj.) koje trazis na 3 poptuno rastrkane lokacije, od kojih su 2 na cooperative misijama...
kompasi ne mogu da 'vide' u cooperative misiju i stoga se tebi kompas zaglupi...

i covece, kako ti je igra uopste zanimljiva ako je ne otkrivas sam? kada sam uzeo svoj primerak, niko iz drustva je nije imao i moram ti priznati da mi je bilo mnogo zanimljivo da sve radim sam -> ako je bas frka pitam online ljude preko 'all' kanala...

drz' se!
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 11:17   #84
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Pa eto, nekima je zanimljivo mozda da "sve sami" provaljuju ali meni nije. Ja vise volim da pitam. Najvise zbog toga sto nemam vremena da pravim cetiri lika i da zavrsavam sa svakim pojedinacno i da sa jednim provaljujem pa ako nesto u*****m da pravim novog lika pa onda sve ispocetka i tako cetiri puta. Napravio sam jednog lika i to ce biti jednom za svagda jer iovako ne volim da igre prelazim dva puta (nikada nisam ni jednu presao dva puta).

Sto se tice te misije, jasno je meni to sto ti pricas ali to nije tacno. Kompas me prvo navodi lepo do PRVE statue. Kada sam nasao prvu statuu trebalo bi da mi pokaze ILI sledecu tacku gde bi trebalo da odem, znaci samo tacku, bez navodjenja (da igrac shvati o cemu se radi) ILI da me navodi ali da moze da se prodje jer sta meni znaci to sto u misiji pise da se statue nalaze na razlicitim teritorijama ako ja prvi put igram i ne znam gde je koja teritorija nego idem tamo gde mi kompas kaze, kao i u svakoj drugoj misiji - on me posle prve statue navodi na neki most, onda na drugi most a onda cini mi se i na treci da bi posle bukvalno 2 sata hodanja stigao do dela sa kog ne moze da se prodje dalje.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 12:19   #85
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Da li pravis razliku izmedju questova i misija, tj da li znas kako se ide u misiju. Cini mi se da ti to nije jasno pa i ne shvatas sta ti pisemo.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 12:34   #86
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Pravim. Misije su GLAVNE, ono sto pise pod MAIN QUESTS, misija je bila da krenem sa Sir Tydusom a u drugom delu misija je DEFEND THE WALL. QUEST-ovi su nabrojani pod ASCALON QUESTS. CITIES OF ASCALON je QUEST. Ali kakve to ima veze?
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 13:01   #87
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Pa ima, u Cities Of Ascalon jednu od znamenitosti koju treba da obidjes naci ces dok radis misiju u Surmiji a kompas ne moze da ti kaze na koju misiju da odes.
Kroz misije pratis pricu igre, a kroz questove izgradjujes svoj lik.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 13:06   #88
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Ma kakve to veze ima covece, ako "ne moze da mi kaze" onda ne bi trebalo ni da mi govori.

Ok, ne razumemo se, zaboravi.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 13:34   #89
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Slusaj, taj kompas je i meni zadavao probleme (verovatno i svim ostalim igracima GW-a), ali posle nekog vremena jednostavno skapiras da l' je "prolupao" ili nije, zato sto sta god ti on pokazivao, ti jednostavno znas gde je to "nesto" gde treba da stignes. Znaci, ne obaziri se previse na to sto te "pogresno navodi". Drugi deo tog questa predji tako sto ces u Ruins of Surnia (je l' se tako bese zove?) uci u COOPERATIVE MISSION, a takodje i u Nolani Academy isto u COOPERATIVE MISSION. U toku tih misija ces naci preostale dve statue, uostalom to su vec ljudi i spomenuli.
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 13:39   #90
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Ma ok... ipak, ne mogu da znam gde se nesto nalazi ako mi on kaze da recimo odem do nekog lika koji se nalazi na istocnoj kapiji Old Ascalon-a tj. zidina a ja ne znam gde se te zidine nalaze jer igram prvi put. Mada, bio sam vec tamo (na primer) i ne bih znao da se vratim bez kompasa.

Sto se same igre tice, juce mi je jedan lik iz guilda rekao nesto sto me je iznenadilo. Rekao mi je da postoji oko 20 MISIJA i oko HILJADU quest-ova!?!? Sto je meni bilo potpuno nemoguce jer sam citao da se ljudi zale kako je igra kratka.

Kratka???
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 14:05   #91
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

pa i jeste i nije kratka; kada jednom provalis i odradis questove i misije, znas da iskoristis to i ubuduce... jeedan moj drugar je sa novim likom za 4 dana dosao da samog kraja igre(bez trkaca -> ogi, to su igraci koji te za pare otrce do odredjenog grada ili outposta ), i to samo zato sto je znao za kojekakve precice, preskakao je dosta questova na koje se kasnije vracao i sl.
meni je, sa druge strane, sa novim likom trebalo oko mesec dana (svakodnevno igram, ali veoma temeljno, tj. ne ostavljam nista na sta bi se vracao) da dodjem dokle i on za par dana...
zato kazem igra je i kratka i nije
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 14:19   #92
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Pa pazi, ako ti kazes da meni ni COD2 nije kratka igra onda ce ti sve biti jasno... znaci, 90% igraca su debili (klinci) koji igraju kompjuter po ceo dan i kojima je to zivot i ja sa takvim ljudima uopste ne zelim da razgovaram... ja kompjuter i kada igram najvise (poslednjih mesec dana) ne igram duze od 3 sata, 4 MAKSIMUM i to kasno u noc, u periodu od 22-03h.

Hocu da ti kazem da je za mene maltene svaka igra dugacka. Recimo, dok nisam zavrsio Quake 4 poludeo sam koliko mi je biladugacka. Poceo sam da budem nervozan. Nikako da dodje kraj.

Ova igra ce onda meni da bude NEVIDJENO dugacka, evo vec moram da dosta ucim tako da cu ovu igru sigurno igrati mesecima. Tako ce mi biti i sladje nego da je odradim za pet dana. Kada mi je ovaj lik pomenuo broj quest-ova samo sto nisam pao sa stolice. Je l' moguce da ih ima 1000 ???


Gde se nalaze ti trkaci i koja je njihova uloga? Mislim, zasto otrce do grada za tebe, koja je poenta toga? Da se grad pojavi na mapi?
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 15:13   #93
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Evo linka za sve mape koje su potrebne
http://www.guildwiki.org/wiki/Maps

Da li idete da se grudvate, sada kada igram GW vise ne idem ni u Arenu ni u Tomb vec na Snowball Fighting. A ni ona dva bozicna qusta nisu bas laka, jeste da nema teskih protivnika ali treba vremena da se nadju pojedine stvari(a kompas u njima ne radi ).
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 16:28   #94
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Ogi kaže:
Kada mi je ovaj lik pomenuo broj quest-ova samo sto nisam pao sa stolice. Je l' moguce da ih ima 1000 ???

Gde se nalaze ti trkaci i koja je njihova uloga? Mislim, zasto otrce do grada za tebe, koja je poenta toga? Da se grad pojavi na mapi?
1000? Mislim da je "malo" preterao. A sto se tice odgovora na drugo pitanje, pa... vec si sam sebi odgovorio. Upravo tako, oformite party i ko god dosao do neke nove (ili stare) lokacije, svi cete se pojaviti u njoj. Jako korisno ako bas nemas s kim ili ti je jednostavno pretesko da dodjes do odredjene lokacije. Ja licno nikada nisam imao posla sa trkacima, ali sam trcao do Elona's Reach-a za druge ljude mozda dva puta.
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 0:51   #95
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

@GaleOm A bas sam se pitao zasto u nekim quest-ovima kompas ne postoji. Da li je to namerno ili bag. Jer, ne vidim razlog da u nekima od njih nema kompasa.

@Sherman Prvo nije mi jasno to sto kazes da si TRCAO za druge. Sta to znaci? Jer, kada oformite party i kada ti odes u neki drugi grad, party se raspadne. Zato mi nije jasno sto se trkac razlikuje od obicnog igraca. Do sada u igru nisam naisao na njih, gde se oni nalaze? Da li su to kompjuterski vodjeni igraci?
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 1:29   #96
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Mislim da je namerno, da bi igra bila teza.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 13:52   #97
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Ogi kaže:
Prvo nije mi jasno to sto kazes da si TRCAO za druge. Sta to znaci? Jer, kada oformite party i kada ti odes u neki drugi grad, party se raspadne. Zato mi nije jasno sto se trkac razlikuje od obicnog igraca. Do sada u igru nisam naisao na njih, gde se oni nalaze? Da li su to kompjuterski vodjeni igraci?
Pa, bio sam trkac za druge ljude (runner). Trkaci se oglasavaju na javnom chatu nekako ovako :: Running people to Lion's Arch - 500 gold each, payment full when we reach Lion's Arch.

Party se raspadne, ali si ti stigao na novu lokaciju, a da nisi ni prstom mrdnuo. Razumes, vi kada krenete, samo trkac ide, a vi stojite (bezbedni) na izlazu iz grada iz kog ste upravo otisli. Ne razlikuje se se trkac ni po cemu od obicnog graca, sem po tome sto ume da ode od lokacije do lokacije, a da ne pogine (podrazumeva se, sam, bez pomoci drugih), zato sto zna tacno gde se pojavljuju creep-ovi, kako kog creep-a da "prevari", koliko treba gde da ceka zbog patrola, tacno koji skillovi su mu potrebni... Runneri su obicno prilicno iskusni igraci, A NE KOMPJUTERSKI VODJENI BOTOVI.
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 14:22   #98
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Guild Wars

Ok, ali kada on stigne do tog nekog grada... i udje u njega, vi sto cekate ne bi trebalo da se sa njim pojavite u tom gradu, znaci ako ja cekam a ti trcis za mene, nije mi jasno sta ja imam od toga sto si ti dosao na tu lokaciju ako se party raspadne kada tu udjes u taj novi grad i samim tim ja ga i dalje nemam na mapi nego i dalje kao siroce stojim u mestu na izlazu iz grada iz koga smo krenuli. Ma to je glupo... Kome jos trebaju trkaci... pitas nekoga da ide sa tobom i da ti pokaze gde se nalazi grad i gotovo... ne kapiram ni koja je poenta od tog stajanja i blejanja kad' svakako vise nas moze lakse da predje taj put od jednog do drugog grada.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 14:45   #99
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Kada trkac dodje u grad svi koji su sa njime u grupi se pojavljuju u tom gradu. Poenta je da otkrijes gradove koje nemas na mapi kako bi kasnije mogao u njih da dodjes opcijom travel.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 20:24   #100
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Jedno pitanje ljudi,koliko patcheva se do sad skupilo za GW? Ako bih je sad kupio koliko mb treba da skidam sa neta?
Glupi wow je imao oko 300mb zadnji put cini mi se...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
..opet Guild Wars... bizent Mrežne igre 6 18.4.2006 7:55
Traze se Guild Wars PvP igraci GaleOm Mrežne igre 0 12.4.2006 11:35
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com