Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2007, 17:17   #1
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Pozdrav, imam sledecu konfig.


AMD 2000+ atholn
KT4V ULTRA ploca
256 mb kingston 333 mhz
hd1 60 giga maxtor
hd2 80 giga maxtor
sb 5.1 creative live - zvucna
GRAFICKA n6600 ASUS 128/128.

Problem je sledeci, juce sam imao graficku FX 5600XT 128/128. Danas sam uzeo ASUS N6600 graficku ... PC RADI, ali pocne da zakiva na nekih 20-30 min rada. mislim ne zakiva 100% nego polako radi ka da UOPSTE NEMA MEMORIJE....


Sta moze bit problem, ovo se javlja samo sto sam GRAFICKU stavio i na toj grafickoj kart. morao sam NAPAJANJE da prikacim posto je zahtevalo


Strucnjaci, sta je problem.?
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 17:32   #2
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Whats the POINT?

mislim da ta grafa zahteva vise RAM memorije za rad
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:08   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa novom grafičkom....

U BIOS-U pronađ opciju koja se odnosi na "Graphic Aperture Size" i smanji ga a minimum (Graphic Aperture Size) opcija u biosu predstavlja količinu Ram memorije koja je rezervisana za grafički podsistem (grafičku karticu) s obzirom da ti imaš samo 256MB Ram-a preporučio bih ti da podesiš na minimum kako bi oslobodio ram memoriju za nesmetan rad računara..... Probaj i javi dali su se stvari promenile na bolje ili je situacija ne promenjena.....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 19:24   #4
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Grešiš. Memorija NIJE rezervisana za grafičku, već je grafička uzima po potrebi, a iznos koji postavlja je maksiumum koji grafička možer da ukrade. Pretpostavljam da ta grafa ima 128mb na sebi, ne verujem da stavlja podesavanja na najvece i rezoluciju da mu guta 256 mb za teksture... Problem je sigurno u necemu drugom. mozda se pregreva, možda je neispravna. probaj u drugom kompjuteru.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:04   #5
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Pa meni se to desava samo sa ovom grafickom, s'tim mi neko kaze da je do napajanje, meni je napajanje 350vati ali ono slabo, oko 700 dindzi sam ga platio, a morao sam da iskljucim jedan dvd uredjaj da bi ga pripojio na grafickoj,posto graficka zahteva napajanje, ima ulaz, e SAD kod druga je ova graficka extra radila, da nije slucajno do napajanja da uzmem ja neko jace napajanje?
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:34   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Ok možda je i napajanje ali ja u to neverujem iz tog razloga što kažeš da ti se računar usporava , da si rekao da ti se komp skroz zablokira i da samo pomaže restart onda bi rekao da je možda napajanje a ovako.....možda ali neverujem . Neznam što ne probaš da smanjiš AGP Aperturu na minimum pa da vidiš šta će se desiti , može da pomogne a ništa te ne košta da probaš. Takođe u biosu proveri kako je podešn "fast write" , takođe proveri dali je AGP u BIOS-u podešen tako da je postavljen na 8X , ako nije postavi podešavanja tako da je agp 8X. javi dali je pomoglo

@Lord

U pravu si nisam se dobro izrazio u vezi definicije o AGP Aperturi . u pravu si da je to maksimum koji je moguće da kartica pozajmi od sistemske memorije a ne rezervisana u svakom trenuku kako je ispalo da sam ja rekao.

poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:36   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Napajanje nije sigurno jer kada je nedovoljno graficka sama smanji svoj clock.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:50   #8
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Za n6600 91.31, ti su zadnji sa ASUS-ovog site-a od te graficke ....

Bash sam ih skidao, evo sad PC super radi, samo kad nesto radim, npr. pokrenem neke programe on USPORAVA ka da uopste nema MEMORIJU, meni nije problem da vratim na staru graficku FX5600XT, ali steta ako je nesto drugo, napajanje ili nesto drugo da zamenim,jer sam graficku za jeftine pare uzeo i dobra je mnogo ...
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 22:56   #9
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

evo slika sa pc-a, od graficke, koji su driveri i ostali funkcije te graficke na mojem PC-u pa vidite .


Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:21   #10
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Oces da kazes da kada god pokrenes neki program hard disk pocne da krci kao nenormalan(crvena lampica je precesto upaljena)?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:44   #11
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Probaj da usporis memoriju na garfičkoj za jedno 200-250mhz, i vidi da li ti se onda pojavljuju ti simptomi. Imam jednu sa potpuno istim simptomima, i ovo je resili problem - pošto se memorija pregreva...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:46   #12
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Pa ono man ...

PC sad extra radi, ali se desi u nekom momentu, ne krci on nego ikone, se pomeraju kao da nema MEMORIJE u PC-u, kad kliknem CTRL-ALT = DELETE otvara po 5 min samo taj program, nista skoro nemogu da odradim dok ga ne RESTARTUJEM. Dok mi je bila prosla graficka to mi se nije JAVLJALO! , samo sada ... Pa eto napravio sam taj screen sa AIDE32 pa da ako malo pomogne.
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 4:16   #13
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Vec sam negde postovao, ali da ne juris: idi ovde i proveri moze li napajanje da vuce to sve.
Ako ti reinstalacija sistema ne pomogne, a stara kartica ti sigurno radi, onda ti je masina truba za tu grafu
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2007, 19:35   #14
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Citat:
Lord kaže: Pregled poruke
Probaj da usporis memoriju na garfičkoj za jedno 200-250mhz, i vidi da li ti se onda pojavljuju ti simptomi. Imam jednu sa potpuno istim simptomima, i ovo je resili problem - pošto se memorija pregreva...


E bro kako da smanjim to, neznam taj deo, reci mi konkretno gde da idem da bi smanjio mem. na grafickoj ....


Znaci.

Meni racunar extra radi, samo kad hocu da pokrenes neki MOVIE,SPOT,program jaci on pocne da koci, mislim mis i dalje radi ali ikone nestaju pa dolaze,
Sta mislite da ja ubacim jos 512mb ram-a da probam, mozda je to do memorije???


Poz.
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 11:16   #15
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Ako ti reinstalacija sistema ne pomogne, a stara kartica ti sigurno radi, onda ti je masina truba za tu grafu
Sumnjam da je to problem,moja masina je slicna(vidi u profilu) i radi sasvim OK.

Citat:
Do@ OldSchool kaže: Pregled poruke
da ja ubacim jos 512mb ram-a da probam
Probaj ako mozes.Samo 256MB jeste malo mada taj manjak bi trebalo isto da se manifestuje uz obe graficke.

Citat:
Do@ OldSchool kaže: Pregled poruke
Meni racunar extra radi, samo kad hocu da pokrenes neki MOVIE,SPOT,program jaci on pocne da koci
NHF,ali shta onda radi extra ako u svim ovim situacijama zeza ?
Da li si tu 6600 probao (ti licno) na nekom drugom compu?
Da li si ispratio kakvo je zauzece RAMa (u Task Manageru) sa 5600 a kakvo kad ubacis 6600 ?
Kakva je ventilacija u kucistu?
Mozda stvarno zeza graf.mem. pa GPU povlaci RAM.(Ovo mozda i "lupam" )
Kako stojis sa temp. grafike (vidi sa Rivom ili SmartDoc-om) ?

Citat:
Lord kaže: Pregled poruke
Probaj da usporis memoriju na garfičkoj ... ovo je resilo problem - pošto se memorija pregreva...
Zar nije bilo logicnije poboljsati "promaju" u "kanti" nego usporavati karticu?Cemu onda ulaganje u nov(ij)u graficku?
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 13:17   #16
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Problem sa novom grafičkom N6600......računar se usporava.....

Meni to nije ni najmanje pomoglo. Možda neće ni njemu. Usporavanje je u cilju nalaženja problema, ne trajnog rešenja. Jednostavnije je ovako, pa onda, ako je to u pitanju, povećavati "promaju". @Do@ OldSchool Traži na googlu Coolbits, skini i instaliraj, u driverima će ti se pojaviti opcija Clock settings, tu možeš to odraditi.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Smeshan problem sa Winamp-om Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 25.1.2007 14:01
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa zvukom dusan4 Zvuk na računaru 6 21.10.2006 20:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com