Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2007, 15:19   #1
Alokin
Član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Coruscant
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alokin Slanje poruke preko Yahooa korisniku Alokin
Određen forumom Age Of Conan

Evo sada sam nesto ceprkao na net-u i naletim na najavljeni MMO Age Of Conan!
Zna li neko nesto vise o njoj?
Alokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 21:14   #2
ricma985
Novi član
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Imas opise na www.mmorpg.com, ukratko: grafika fenomenalna, jedinstven (realan kako oni kazu) sistem borbe, masivne bitke(my fave) ali izlazi krajem godine, pod uslovom da ne produzuju rok...
I ja je zeljno iscekujem, a ako budes isao na sajt pogledaj i za Gods and Heroes i Aion. Ove tri igre su moji favoriti.
ricma985 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 23:18   #3
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Age Of Conan

Bas sad nesto gledam nadolazece mmorpgove i razmiljam.Imam vremena i kesha za jedan, a i da pare nisu problem ko jos moze igrati vise od 1 mmorpg odjednom.
Gledam klipove na youtube i mislim da je Age of Conan moj favorit za kupovinu.
Samo je problem ko ce cekati da izadje...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 12:25   #4
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Age Of Conan

da li neko zna koliki ce okvirno biti monthly fee?
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 15:17   #5
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

ja sam clan Founderer Kluba i kad izadje vode me do Konana i on ce mi da ti specijalni founderer item( ne zna se jos koji)
dodgeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 18:33   #6
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Ovo ce biti solidan MMORPG.Mada ne verujem da ce skinuti WoW sa trona,jer je ipak WoW PvE orientisana igra dok ce Conan biti vise okrenut ka PvP ludnici.No ipak ne treba verovati izdavacima igre o svim tim bajkama koje nam pricaju (fotorealisticna grafika,neverovatan gameplay itd.)dok igra ne izdadje.Pokazalo se mnogo puta da ogroman hype ne moze doneti nista dobro(pr. Godfather ) dok proizvodjaci koji ne pokusavaju da dignu veliku ''buru'' oko igre obicno naprave cuda (pr. Star Wars:Kotor,Witcher itd.).Zato ljudi cekajmo i nadajmo se pomaku u MMORPG industriji Conanom!
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2008, 16:06   #7
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

evo stigao poziv za stress test... onda, vidimo se u nedjelju u 6
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2008, 1:53   #8
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

ehh... taman sam se naostrio, stigao novi komp, skinuo svih 12GB... kad ono:

Dear Testers,
We are sorry to inform you that Sundays technical test has been postponed to the following Sunday, Sunday the 13th of April.


ima li josh ko ovdje da ce testirati?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 18:00   #9
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

nisam valjda jedini "sretnik" evo, nakon gomile skidanja (sveukupno nesto iznad 17GB se treba skinuti sa interneta, sto instalacije, sto patch-eva!) ako ne bude problema, beta pocinje za nekih sat-dva i trajace tri sata... pa javim vam se sutra ujutro sa utiscima... potrudicu se i pohvatati sto vishe screenshot-ova; njih mozemo preko privatnih poruka.

najvjerovatnije je da cu uzeti neki tip kombinacije rogue/assassin.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 18:20   #10
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
nisam valjda jedini "sretnik" evo, nakon gomile skidanja (sveukupno nesto iznad 17GB se treba skinuti sa interneta, sto instalacije, sto patch-eva!) ako ne bude problema, beta pocinje za nekih sat-dva i trajace tri sata... pa javim vam se sutra ujutro sa utiscima... potrudicu se i pohvatati sto vishe screenshot-ova; njih mozemo preko privatnih poruka.

najvjerovatnije je da cu uzeti neki tip kombinacije rogue/assassin.
E moze i meni na PM scrinovi ako ih ne postavis ovde
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 22:01   #11
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
evo, nakon gomile skidanja (sveukupno nesto iznad 17GB se treba skinuti sa interneta, sto instalacije, sto patch-eva!)
17 GB!!??

Sad sam bacio pogled na Wiki. Ako ne lazu, ovo ce zahtevati jaku masinu, pogotovo graficku.
Izgleda da ce se mesecno placati 15$!!!
I da, zauzimace na hardu 30GB!!!?????
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 1:37   #12
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

evo utisci...

prvo da kazem da sam razocaran, ali da napomenem da je u pitanju beta verzija, te da sam imao priliku probati jako mali dio igre, tako da bilo sta sto kazem, ne mora da stoji za konacnu verziju.

kao sto sam vec rekao klasa koju sam izabrao je assassin, sto je pandan rogue-u ili thief-u iz rpg/mmorpg svijeta.

igrao sam u 1920x1080 sa 4xAA i sve na max i igra je radila brzo, no to ne znaci da je izgledala dobro! u poredjenju sa nekim (bog zna na na koji nacin renderovanim) video-ima sa interneta, igra je danas bila bar duplo ruznija. world of warcraft izgleda puno bolje i to na 3-4 puta slabijoj masini. ima ljudi na beta forumu koji govore da igra odlicno izgleda, ali ja ne znam sta su ti ljudi igrali. u poredjenju sa jednim assassins creed-om ili gear of war-om, igra izgleda najblaze receno zastarjelo. pri tom ne mislim samo na puku ljepotu tekstura i sl. koje su mozda smanjene radi beta testiranja, vec na citavu fiziku likova a i sam HUD koji ne vjerujem da je nesto osakacen radi bete. likovi, tj 3d modeli nisu narocito lijepo animirani i djeluju posve neozbiljno. opet, da ponovim, komentari sa foruma su da je u pitanju testna verzija i da ce sve bolje izgledati u konacnoj igri. nadam se da ce biti tako, posto bih volio igrati neki novi kvalitetan mmo.

sto se tice borbe: sa tipkama 1,2 ili 3 napadate lijevu, gornju ili desnu stranu vaseg neprijatelja. na njemu cete vidjeti jasne oznake kada stiti odredjenu stranu te ga tu ne trebate napadati, vec tamo gdje je najranjiviji. u prvi mah mi se svidjelo - imam vecu kontrolu i borba mi je zanimljivija. medjutim, vec nakon 5 minuta mi je dosadilo... kako bi tek bilo nakon 5 dana?! mmorpg zanru treba revolucija u combat sistemu, ali ovo definitivno, po meni, nije dobar nacin, jer sta ovdje radite: imate 3 tipke i na ekranu 3 oznake. kada se jedna od te 3 oznake iskljuci, tu tipku pritisnete... i to je to! valjda vam je sad jasno kako to nakon 5 minuta borbe moze da dosadi.

pocetak price mi nikako nije sjeo. znaci pocinje tako sto ste rob na brodu, brod potone i vi se budite nasukani na plazi. to je ok i otvara razne mogucnosti, no prvi lik kojeg srecete govori vam gdje se nalazite, sta je istocno, sta je juzno, sta je zapadno i o svakoj zemlji po malo, a vas lik jos nije ni dosao sebi i pitanje jeste li zivi ili niste! covjek prica, vi se koprcate i to toliko ne sjeda da boli. ovo malo quest-ova sto sam uradio nisu nista bolji i pate od slicnih problema ali ne u tolikoj mjeru. mogu reci da vidim da su se ljudi trudili, ali jednostavno nisu pogodili. cak mi se i obicni wow quest tipa ubij 12 kostura cini privlacnijim u pocetku je previse linearna i previse jednostavna igra. za prvih nekoliko levela vam treba pola sekunde, i 5 neprijatelja zajedno ne mogu pera da vam odbiju, dakle izazov=nula.

rijetko sta mi se svidjelo. pravljenje likova je dobro uradjeno i imate gomilu opcija. stvarno mozete da napravite jedinstvenog lika. iako mi se prica nije svidjela, govor su snimili dobri glumci i pomaze da se uzivite u pricu. "egzekucije" su takodje zanimljive, za one koji vole krv

i sto se tice zauzeca prostora:
ukupno na disku instalirana verzija zahtjeva 35GB + 5GB za patch-eve
ukuno skinuto sa interneta 17-18GB (nisam siguran, zbog gomile patch-eva: 12GB instalacija, 4.5GB prepatch i oko 1GB normalnih ingame patch-eva)
igra se dugo instalira i ucitavanje igre trenutno traje predugo.

zao mi je sto su utisci ovako negativni, moze biti da sam jednostavno previse ocekivao.
na beta forumima ima dosta ljudi koji su zadovoljni sa igrom i govore da ce biti wow killer.
na takve (i to brojne) izjave jednostavno nemam komentar.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
Cernobil (14.4.2008), Freeloader (2.5.2008), Irondacha (14.4.2008), NIDZONSON (30.5.2008), player1 (10.6.2008)
Stara 14.4.2008, 8:39   #13
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
evo utisci...

prvo da kazem da sam razocaran, ali da napomenem da je u pitanju beta verzija, te da sam imao priliku probati jako mali dio igre, tako da bilo sta sto kazem, ne mora da stoji za konacnu verziju.

kao sto sam vec rekao klasa koju sam izabrao je assassin, sto je pandan rogue-u ili thief-u iz rpg/mmorpg svijeta.

igrao sam u 1920x1080 sa 4xAA i sve na max i igra je radila brzo, no to ne znaci da je izgledala dobro! u poredjenju sa nekim (bog zna na na koji nacin renderovanim) video-ima sa interneta, igra je danas bila bar duplo ruznija. world of warcraft izgleda puno bolje i to na 3-4 puta slabijoj masini. ima ljudi na beta forumu koji govore da igra odlicno izgleda, ali ja ne znam sta su ti ljudi igrali. u poredjenju sa jednim assassins creed-om ili gear of war-om, igra izgleda najblaze receno zastarjelo. pri tom ne mislim samo na puku ljepotu tekstura i sl. koje su mozda smanjene radi beta testiranja, vec na citavu fiziku likova a i sam HUD koji ne vjerujem da je nesto osakacen radi bete. likovi, tj 3d modeli nisu narocito lijepo animirani i djeluju posve neozbiljno. opet, da ponovim, komentari sa foruma su da je u pitanju testna verzija i da ce sve bolje izgledati u konacnoj igri. nadam se da ce biti tako, posto bih volio igrati neki novi kvalitetan mmo.

sto se tice borbe: sa tipkama 1,2 ili 3 napadate lijevu, gornju ili desnu stranu vaseg neprijatelja. na njemu cete vidjeti jasne oznake kada stiti odredjenu stranu te ga tu ne trebate napadati, vec tamo gdje je najranjiviji. u prvi mah mi se svidjelo - imam vecu kontrolu i borba mi je zanimljivija. medjutim, vec nakon 5 minuta mi je dosadilo... kako bi tek bilo nakon 5 dana?! mmorpg zanru treba revolucija u combat sistemu, ali ovo definitivno, po meni, nije dobar nacin, jer sta ovdje radite: imate 3 tipke i na ekranu 3 oznake. kada se jedna od te 3 oznake iskljuci, tu tipku pritisnete... i to je to! valjda vam je sad jasno kako to nakon 5 minuta borbe moze da dosadi.

pocetak price mi nikako nije sjeo. znaci pocinje tako sto ste rob na brodu, brod potone i vi se budite nasukani na plazi. to je ok i otvara razne mogucnosti, no prvi lik kojeg srecete govori vam gdje se nalazite, sta je istocno, sta je juzno, sta je zapadno i o svakoj zemlji po malo, a vas lik jos nije ni dosao sebi i pitanje jeste li zivi ili niste! covjek prica, vi se koprcate i to toliko ne sjeda da boli. ovo malo quest-ova sto sam uradio nisu nista bolji i pate od slicnih problema ali ne u tolikoj mjeru. mogu reci da vidim da su se ljudi trudili, ali jednostavno nisu pogodili. cak mi se i obicni wow quest tipa ubij 12 kostura cini privlacnijim u pocetku je previse linearna i previse jednostavna igra. za prvih nekoliko levela vam treba pola sekunde, i 5 neprijatelja zajedno ne mogu pera da vam odbiju, dakle izazov=nula.

rijetko sta mi se svidjelo. pravljenje likova je dobro uradjeno i imate gomilu opcija. stvarno mozete da napravite jedinstvenog lika. iako mi se prica nije svidjela, govor su snimili dobri glumci i pomaze da se uzivite u pricu. "egzekucije" su takodje zanimljive, za one koji vole krv

i sto se tice zauzeca prostora:
ukupno na disku instalirana verzija zahtjeva 35GB + 5GB za patch-eve
ukuno skinuto sa interneta 17-18GB (nisam siguran, zbog gomile patch-eva: 12GB instalacija, 4.5GB prepatch i oko 1GB normalnih ingame patch-eva)
igra se dugo instalira i ucitavanje igre trenutno traje predugo.

zao mi je sto su utisci ovako negativni, moze biti da sam jednostavno previse ocekivao.
na beta forumima ima dosta ljudi koji su zadovoljni sa igrom i govore da ce biti wow killer.
na takve (i to brojne) izjave jednostavno nemam komentar.
Imas li mozda neke screenshotove? A to za wow-killere,pa to kazu za SVAKI novi MMORPG koji izadje pa se jos nije desilo ni da ga poljuljaju a kamoli skinu sa trona Zao mi je sto su tako prvi utisci negativni,nadao sam se da ce biti dobra igra. Ali kao sto kazes treba sacekati punu verziju. Hvala u svakom slucaju na informacijama sa beta testa.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 8:52   #14
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

shot-ovi ne vrijede prebijene pare, sve sam ih obrisao... a mislim da i ne bi bilo bas fino posto je test zatvorenog tipa na svu srecu tu je youtube i ljudi kojih briga za pravila: http://www.youtube.com/watch?v=EWV42-CgJDY

imas jos nekoliko video-a sa jucerasnjeg testa, samo potrazi...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2008, 9:22   #15
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

evo vijesti:

http://www.gamespot.com/news/6189776...ewstop;title;1

ocekuju 60 hiljada ljudi na pocetku. nekako mi se 20. maj cini prerano, s obzirom na sve nedostatke koje sam vidio. nadam se da ce sa narednih nekoliko patch-eva sve biti fino ispolirano, pa se mozda desi da zaigram malo, ali tek kad prepolove pocetnu cijenu...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2008, 10:48   #16
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Imam serijski za betu koja krece 1. maja. Download je 12 gigabajta sto je bas mnooooogo ali probacu ga bas da vidim i to cudo. Mada ne verujem da cu da ga igram.....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 13:53   #17
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

jesi skinuo? i ja sam takodje dobio pristup closed beta verziji. treba skinuti novi klijent od 13GB, medjutim internet kod kuce mi je losh, pa cu morati sa posla skidati tek u ponedjeljak...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 15:26   #18
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Skinuo i instalirao ali sam zaboravio koji sam username i pass izabrao kad sam pravio nalog

A glupi funcom nikako da mi posalje na mail podsetnik... Poludecu...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 6:47   #19
smilodon
Novi član
 
Član od: 17.5.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Ja sam igrao pvp betu, i igrica mi se jako dopada.
smilodon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 11:48   #20
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Setio sam se sifru i usao ali sam imao ukljucen fraps i nista nisam video. Samo zvuk ide i crna slika...

Sad pokusavam da udjem opet sa iskljucenim frapsom ali nesto ne ide...
Izgleda da je ova beta jako nestabilna...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Conan The Cimmerian download za Amigu.... Covenant Stare igre 7 9.8.2006 2:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com