Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2006, 20:07   #61
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Eniaroyah kaže:
Komentar na FF X:
Igra jeste fenomenalna, ali, posle nekoliko dana igranja, krajnje smori sa konstantnim random encounter-ima, kad više ne možeš da se pomeriš 5cm a da te ne napadne identična biljka/leteća živuljka koju si malopre iskasapio...

Mene je toliko smorila da nisam prešao do kraja, a žao mi je...
(Došao sam do dela kad hoće da namame SIN, i pucaju na njega topovima, pa im pobegnu one živuljke iz kaveza i sastave se u nešto veliko...)

U suštini, priča jeste super, ali sama igra se više svodi na hack&slash, nego na neko razmišljanje, rešavanje questova ili šta ja znam...
To vazi za sve japanske RPG-ove. Stigao si do pola igre, jos nisi ni video pricu. I mene su nervirali encouteri- ali kada sam presao igru i video kraj sve sam joj oprostio.

Mozes da sastavis item za NO ENCOUNTER ability.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (6.9.2006 u 22:31)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 16:04   #62
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Tacnije, nije ni do pola. The mighty Boo je vec rekao da postoji ability koji ti omogucava da se nesmetano kreces. A i zasto bi ti neprijatelji smetali? Kako inace mislis da se levelujes?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 17:13   #63
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Ocelot kaže:
A i zasto bi ti neprijatelji smetali? Kako inace mislis da se levelujes?
FFX zna ponekad da pretera sa encounterima (ima ih najvise od svih FF igara) ali zbog odlicne price i grafike ja sam to samo primecivao u retkim momentima kada se zaglavim u nekoj deonici pa moram da trckaram unaokolo.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 10:49   #64
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Dva najznacajnija naslova iz ova dva tipa su Final Fantasy X i Baldurs Gate: Dark Alliance. Ako postoji interesovanje napisao bih kratke recenzije za ova dva kvalitetna naslova pa o njima mozete prosuditi sami.
Ti ovdje kazes da je Baldur's Gate : Dark Allince I kao i II koji je izasao za playstation 2 RPG.Umorih se vise govoreci sta je RPG, a sta je hack and slash.BG-DA za psx2 je po meni najbolja hack and slash avantura.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2007, 8:11   #65
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Ala ja mlatim praznu slamu...Jedina rpg igra koju sam igrao na konzoli je neka ne znam kako se zvase kao ti si neki lik koji poslije moze da se pretvori u jugernauta.Vremenom pokupis jos 3 kompanjona od kojih je neka riba koja je izbacena iz svog klana i neki lizard mage...Smor igra uglavnom...Zna li neko o cemu pricam?

Poslednja ispravka: LunaticRS (7.1.2007 u 7:32)
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 7:33   #66
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Sjetio sam se.Igra se zove Alone'Dar.je li neko igrao ovak konzolni rpg?To je jedini na koji sam naisao na psx2.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 10:27   #67
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Da li je neko igrao i odigrao Xenogears do kraja? Ima li takvih ovde....??? Kako vam se on dopao?
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 12:29   #68
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Fanovima Final Fantasy igara preporucujem da probaju Chrono Cross. Obe igre je pravila ista kompanija.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 13:14   #69
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Da li je neko igrao i odigrao Xenogears do kraja? Ima li takvih ovde....??? Kako vam se on dopao?
Stigao sam do zadnjeg boss-a i onda cvrc.
Prestao sam da je igram jer me je boss u prvom pokusaju unistio a ja mentol zaboravio da se snimim na onom save-u pred boss-om,i naravno morao sam da predjem ceo lavirint ispocetka(sto nisam uradio).
Igrica je odlicna,jedan on najboljih RPG-ova koje sam ikad igrao(bolji je i od FF-a)steta sto nece biti nastavka(tu je Xenosaga,ali ona je samo spiritual succesor Xenogears-u,kao Policenauts,Snatcher-u npr.).
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 16:50   #70
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Fanovima Final Fantasy igara preporucujem da probaju Chrono Cross. Obe igre je pravila ista kompanija.
Chrono Cross je pravo remek delo. Stoji rame uz rame sa FF serijalom. To je inače nastavak Chrono Trigger-a na SNES-u. Preko 40 veoma zanimljivih i originalnih likova za regrutovanje, 8 različitih krajeva, luda priča, sjajni bosovi, prelepa grafika, još lepša muzika, jedan od najzanimljivijih načina unapređivanja likova i borbi, mnogo dodatnih stvari koje teško da ćete primetiti ako odigrate igru samo jednom, i još mnogo mnogo drugih kvaliteta koje ova igra poseduje. Ako se dobro sećam, ova igra je u SK-u dobila vrlo visoku ocenu, oko 95 valjda beše.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 16:55   #71
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Chrono Cross je pravo remek delo. Stoji rame uz rame sa FF serijalom. To je inače nastavak Chrono Trigger-a na SNES-u. Preko 40 veoma zanimljivih i originalnih likova za regrutovanje, 8 različitih krajeva, luda priča, sjajni bosovi, prelepa grafika, još lepša muzika, jedan od najzanimljivijih načina unapređivanja likova i borbi, mnogo dodatnih stvari koje teško da ćete primetiti ako odigrate igru samo jednom, i još mnogo mnogo drugih kvaliteta koje ova igra poseduje. Ako se dobro sećam, ova igra je u SK-u dobila vrlo visoku ocenu, oko 95 valjda beše.
Chrono Cross jeste extra igra(jedan od mojih prvih RPG-ova) ali konfuzna prica,40 likova koji bas nemaju neke razradjene licnosti(cak Suikoden sa 108 likova je bolje uradio taj deo) i jos neke sitnice sprecavaju je da bude pravi nastavak legendarnoj igri Chrono Trigger(steta sto su Magus-a pretvorili u ono belog caronjaka cije sam ime zaboravio).
Kad smo vec kod Chrono serijala,dali je iko od vas probao Radical Dreamers?
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 17:07   #72
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Konfuzna jeste, ali samo na početku. Svako od likova ima svoju prošlost. Možda nisi obraćao dovoljno pažnje na njih?

Radical Dreamers nisam probao, jer koliko znam, ima je samo na japanskom jeziku. Fanovi ove igre pokušavaju da je prevedu ali ne znam dokle su stigli. Trebao bih da potražim po netu, jer mi se strašno igra.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 17:36   #73
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Konfuzna jeste, ali samo na početku.
Meni je prica bila konfuzna i na pocetku i na sredini i na kraju,mada ja sam prvo igrao CC pa onda CT.
Posle CT-a sam poceo malo da shvatam o cemu se radi u CC ali igru sam igrao davno pa se ni ne secam(osim da je Lynx cale od...).

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Svako od likova ima svoju prošlost.
Znam da svako od njih ima svoju proslost,ali nije dovoljno razradjena.
Za neke likove jeste za neke nije.
Pretpostavljam da je to mana kada imas vise od 40 likova.

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Radical Dreamers nisam probao, jer koliko znam, ima je samo na japanskom jeziku. Fanovi ove igre pokušavaju da je prevedu ali ne znam dokle su stigli. Trebao bih da potražim po netu, jer mi se strašno igra.
Imam RD na engleskom(fantranslation).
Mogu da upload-ujem ako hoces.
Jedino sto ti se mozda nece svideti jeste to sto je vise "text" orjentisana :/
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 17:38   #74
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Uploaduj je obavezno pa mi pošalji PP. Grafika mi uopšte nije bitna.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 18:22   #75
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Ako vam se igraju ne-japanski rpg-ovi, probajte Wizardry: Tale of the Forsaken Land za PS2.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 18:08   #76
kuzma_x
Novi član
 
Član od: 24.4.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Odigrao sam mnogo RPG-ova, naravno i konzolnih, mada me je razocarao Final Fantasy serijal na PS 2. Definitivno da su FF X, FF-X 2 i FF XII ( koje sam sve odigrao ) dobre igre , ali ne mogu da ih svrstam u najbolje. Zasto? Zato sto sam igrao bolje, a to je Tales of the Abyss. Odigrao sam je nekoliko puta i igru daleko kotiram iznad FF X, X-2, XII . Trenutno igram Ar Tonelico i odlicna je igra, a posle toga je na redu Xenosaga. FF serijal na PS 2 je po mom misljenju dosta slabo odradjen, moglo je to bolje, a kad pomislim da sam zbog FF X kupio PS 2....

Probajte jos nesto od igara , nisu rpg-ovi na konzolama samo Final Fantasy.
kuzma_x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 1:05   #77
Tsutomu
Novi član
 
Član od: 15.6.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Evo sa malim zakašnjenjem (2 meseca i 10 dana), čisto da ne umre
tema, a i mislim da imam šta da kažem o ff serijalu.
Govoriću samo o igrama koje sam prešao:
-FF7 - Malo sirov za moj ukus,ali sjajan sistem napredovanja likova i magija
(Materije) i vrlo opširan svet; odlična priča
-FF8 - Fenomenalna priča, lepe animacije i vrlo ujednačen deo,koji ima po
mom mišljenju najemotivniji kraj, kartaška igra je sama za sebe vrh
-FF9 - Odlična igra, lepa i umilna grafika, rafinirana priča ali lošija od 7 i 8,
zanimlljive lokacije
-FF Tactics - Iako van glavnog serijala,po kvalitetu je tu negde,ali u drugom
žanru, TBS koji otkida odličnim borbenim sistemom.Na kraju sam se izbedačio
posle završnih 'animacija'... Vrlo emotivno.
---Ne propustite ni jednu igru iz serijala, ja sam počeo da igram FF 1 i 2
Anthology, i iako je grafika lošaaaaa, meni je zanimljivo! Drug mi kaže da
posetim psihijatra, i da je 'ne bi preš'o ni za milion evra', ali šta ćeš ja volim!
Tsutomu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 10:58   #78
milann
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

Trenutno igram ROGUE GALAXY za Soni 2, igru koju su pravili ljudi iz Level 5 firme (autori Dragon Quest VIII). Iako joj (za sada, igram tek desetak sati) nedostaje filozofska dubina jednog FF X ili XII, igra prelepo izgleda, ima zanimljiv sistem napredovanja a i prica lepo tece, lepo se zapetljava i cini mi se da ce do kraja biti jako, jako interesantna.

Moj sin igra Valkyrie Profile II, Square Enixa, i koliko vidim ludo se zabavlja. Sistem borbe je zanimljiv - koliko sam shvatio, glavna junakinja prikuplja duse sa sobom, duse ratnika koje se zatim apgrejduju i koji cine druzinu. Ima nekoliko likova/dusa koje dobijes a bitne su za pricu, i gomila koja se dobija ovako, a koja moze da se razvija na razne nacine. U borbi, cetiri lika/duse se vezu za po jedan taster krug/trougao/kvardat/iks i onda se biraju u borbi...
milann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:02   #79
milann
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

A ovo sam napisao pre mesec dana, kada sam zavrsio FF X:

Juche sam zavrsio FINAL FANTASY X.

Sinoc sam razmisljao o ovoj igri, a zatim o nekim bitnim filozofskim pitanjima koja su postavljena, i na koja se pokusava odgovoriti. Sama chinjenica da sam ovoliko razmisljao o igri, dovodi me do zakljuchka da je ovo jedno od najvecih gejmerskih iskustava koja sam ikada imao - a imao sam ih dosta.

Kraj igre me je ostavio bez rechi, i skrivao sam od sina suze koje su mi lile niz obraze - prvo, zato sto ima osam godina, i ne moze da ukapira zasto mu otac plache zbog igre, a drugo, NE SME da vidi oca kako plache, gaddemit!!

Posebno mi je zanimljivo koliko me drugi "produkti" koji dolaze sa dalekog istoka: filmovi, stripovi, anime, ostavljaju ravnodushnim, a koliko me svaka prokleta igra (posebno u ovom serijalu) prodrma.

Ako sam nekada pomslio da kompjuterska igra moze biti nova vrsta umetnichkog dela, to se desilo 03.06.2007. godine, ma sta Hideo Kojima govorio...

"Svi prijatelji koje smo izgubili...
svi snovi koji su izbledeli...
nikada ih ne smemo zaboraviti."
milann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 17:35   #80
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Konzolni RPG-ovi

ko ima PS2 obaveyno da proba i Shadow Hearts: Covenant
Prethode mu donekle Koudelka sa PSX i u totalu Shadow Hearts sa PS2. Sistem borbe je odlican i donekle inovativan. Prica je super (ako nisi igrao prvi Shadow hearts u drugom neces shvatiti neke stvari), humor je mnogo dobar a kraj je tek nesto posebno. Oprostitie losi grafiku prvoj PS2 igri i odigrajte obe. Veom vredno igranja
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com