Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2011, 1:17   #81
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
ubica klasicnog pc-ja osim tableta je i cloud commputing, jer cloud moze u perspektivi kompletno da zameni pc, tako da ti nije potreban ni procesor ni graficka ni sta god...

recimo u perspektivi ja hocu da igram sve najnovije igre a ne bi svakih godinu dana da kupujem novi komp, i onda lepo izaberem mesecnu predplatu za servis koji ce mi omoguciti da pikam sve u fullu stalno, znaci meni ne treba pc nego samo monitor.
mora da se salis. ili si za 'cloud commputing' saznao iz nekih Holivudskih filmova.. i 'glupom terminalu' je potreban nekakav procesor i graficka. a tesko ces igrati "sve najnovije igre" sa tolikim kasnjenjem, bar dok ne smisle kako da prenose informacije brze od svetlosti.. sem ako ne mislis na razne FarmVille
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 2:08   #82
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
mora da se salis. ili si za 'cloud commputing' saznao iz nekih Holivudskih filmova.. i 'glupom terminalu' je potreban nekakav procesor i graficka. a tesko ces igrati "sve najnovije igre" sa tolikim kasnjenjem, bar dok ne smisle kako da prenose informacije brze od svetlosti.. sem ako ne mislis na razne FarmVille

Svet se razvija burazeru. Da svi misle ko ti jos bi racunali na abakus-u.Mreza sa ovim stepenom razvitka vrlo lako u nekoj bliskoj buducnosti moze da premosti tu granicu kasnjenja, i ja sam u tom postu govorio o toj nekoj bliskoj buducnosti. Ovo je samo jedna od ideja koja je u opticaju i koja moze uz ostala tehnicka dostignuca dovesti PC do izumiranja, jer PC nije tocak...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 2:45   #83
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

ne, to nije razvoj, vec korak unazad. ponovo oni terminali. da su ljudi razmisljali kao ti, koristili bi i dalje ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Te...25Terminal.jpg buducnost je u 'distributed computing'-u i 'mesh' mrezama.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 11:31   #84
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
recimo u perspektivi ja hocu da igram sve najnovije igre a ne bi svakih godinu dana da kupujem novi komp, i onda lepo izaberem mesecnu predplatu za servis koji ce mi omoguciti da pikam sve u fullu stalno, znaci meni ne treba pc nego samo monitor.
Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
mora da se salis. ili si za 'cloud commputing' saznao iz nekih Holivudskih filmova.. i 'glupom terminalu' je potreban nekakav procesor i graficka. a tesko ces igrati "sve najnovije igre" sa tolikim kasnjenjem, bar dok ne smisle kako da prenose informacije brze od svetlosti.. sem ako ne mislis na razne FarmVille
Inace, to vec postoji: Onlive

Mada je ping ocajan, bar sto se tice naseg podrucija. To je realno mnogo veci problem za video igare, nego protok, koji je vec danas dovoljan za takvu uslugu.

Cak i kad su serveri relativno blizu, odziv je los za kontrolu misem (prihvatljiv u slucaju gamepada).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 17:12   #85
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
ako se koristi dobar OS poput Linuxa, nema problema oko zamene hardvera. takodje Linux se nonstop unapredjuje. taj 'cloud' sistem je cisto bacanje para po meni. neko da mi iznajmljuje cpu vreme i koriscenje softwera? ne hvala.
Nije baš tačno to "nema problema," nego "uglavnom nema problema." Za kućnu konfiguraciju je to ok razmišljanje, ali kad posmatraš servere koji su planirani da rade 24 X 7 X 365, ako dođe do problema, neće ti pomoći objašnjenje korisniku "da se to dešava jednom u 1000 slučajeva."
A što se tiče linuxa, slažem se da u većini slučajeva radi stabilnije od Windowsa, ali još uvijek pod Windows-om ima mnogo više podržanog hardvera, Pa kod Linuksa ima mnogo više problema kad se radi neko prekonfigurisanje - zamjena kartice, update drajvera, update softvera, itd. jer se jako često strogo mora voditi računa o verziji softvera, koji može zahtjevati neke pečeve za OS i koji u 90 % slučajeva radi samo sa tačno određenom verzijom drajvera za karticu, a ona sa tačno određenom verzijom firmvera, a firmver se može upload-ovati samo na tačno određenu reviziju npr. HBA kartice.

A i kad ne bi bilo apsolutno nikakvih problema, kad bi sve u 100% slučajeva prolazilo glatko - baš bi volio da vidim taj operativni sistem koji će neprekidno da radi dok serveru na kome je instaliran mijenjaš ploču

A ovo za bacanje para ... Pa i nije baš tako. Ako želiš sistem otporan na probleme u radu i veoma dostupan, u velikoj većini slučajeva je jeftinije "iznajmiti CPU vrijeme i softver," nego kupiti skupe servere i storidže, praviti cluster-e, platiti usluge kreiranja plana, instalacije, itd. i sve to zajedno održavati, administrirati, plaćati struju, obezbjediti adekvatni prostor, obezbjeđivati rezervne djelove, obezbjediti fizički pristup, video nadzor, itd. O svemu ovome vodi računa onaj koji ti hostuje servis. Problem je što većina klijenata gleda samo početne troškove, a ne računa koliko ih npr. godišnje košta sve ovo nabrojano.

Ili recimo, zašto kupovati skupe servere sa jakim procesorima koji npr. samo jednom mjesečno intenzivno rade neku obradu, analizu, itd. i procesori su zauzeti do maksimuma, a ostale dane ne rade skoro ništa?

Opet, kažem, sve zavisi od potreba korisnika. Nema potrebe za cloud-om u nezahtjevnim procesima.

E, jedini problem cloud-a je, očigledno, privatnost.

Poslednja ispravka: ezenkiel (2.11.2011 u 21:36)
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2011, 18:29   #86
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

@ezenkiel ne slazem se. ako ti ili tvoja firma nije u stanju da update-uje racunare i pravilno ih odrzava onda i ne treba da se bavi njima niti da ih koristi. neka se drzi digitrona ili onih apple telefona i slicno. nije toliko problem u privatnosti (to je, zasad, resivo sifrovanjem) vec u kontroli. a sto se tice pouzdanosti, nema tog internet provajdera koji ti garantuje 100% vezu ka tom cloudu. jasno mi je zasto ONI guraju taj prevazidjeni koncept. to je fin nacin za mlacenje para. lepo su to smislili da ukinu pirateriju i uvedu harac/pretplatu. ali kasno je, potencijalni korisnici (bilo privatni ili poslovni) nece zrtvovati slobodu. barem vecina koja zna da je ceni i zna sta je ta MAGLA.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
doctor (10.11.2011), Geomaster (3.11.2011)
Stara 10.11.2011, 2:01   #87
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Da se složim sa nekim od prethodnih postova: cloud je dobar samo za firme, dakle, privatni "oblaci". Dalje od toga taj koncept, po meni, nema budućnost, jer nema privatnosti, sigurnosti, konstantne i sigurne dostupnosti...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Markonije (8.12.2011)
Stara 16.11.2011, 0:33   #88
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Ljudi, dajte molim vas . Kakav kraj kompjutera itd. hahaha .

Ja ne znam da li je iko od vas koristio iPad ili bilo koji tablet.
Oni za sad ne mogu da zamene PC niti laptop i to je to,nema ali nema ipak ...

Prvo performanse: jesu mocni, da se razumemo, posebno ipad 2 dual core, grafika itd., ali on ne moze da nabaca vise od 6 ili 8 instrumenata u garagebandu bas zbog ogranicenosti hardvera. Moze da se radi sa njima, to stoji, ali ne mogu da prismrde nekakvoj zameni ozbiljnog PC/laptopa.

Kucanje na njima: prihvatljivo, ali bolno ako duze kucate. Znaci, moze da prodje neki mail ili da ostavite neki komentar, poruku itd., ali da se dopisujete sa nekim duze - teesko . Zato i postoje spec tastature za njih. Znaci, netbook sije tablete sto se tice tastature iako su iste velicine .

Apps: ima stvarno dobrih, pocevsi od celog iWorka na tabletima do raznih programa, ali oni i dalje nisu toliko kompleksni. Moze se odraditi nesto, ali cesto izgubite volju (barem u mom slucaju) jer je dosta uprosceno za njih, a i nije to to.

Zato batalite tu pricu. Dobri jesu za za*****ciju, igranje Angry Birds, fb i proveru maila, ali za nesto ozbiljnije JOK.

Najveca prednost jeste sto su ULTRA PRENOSIVI, mana - zasad jos uvek SKUP i OGRANICEN OS !

Poslednja ispravka: VojaM (16.11.2011 u 12:14) Razlog: štamparska greška koja je uzrokovala da se pojavi smajli gde mu mesto nije ;)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
Dare01 (5.12.2011), dzangrizalo (29.11.2011)
Stara 8.12.2011, 21:27   #89
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Naslov teme prosto izaziva trola u meni ali bihejvovoacu se:

Svi dizajneri,programeri,administartori mreza,inzinjeri,doktori,pravnici,vodoinstalateri( eto trola ),3d artisti,fotografi se apsolutno ne bi slozilio sa konstatacijom iz naslova.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 21:31   #90
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

http://games.slashdot.org/story/11/1...s-lord-british
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 23:32   #91
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Naslov teme prosto izaziva trola u meni ali bihejvovoacu se:

Svi dizajneri,programeri,administartori mreza,inzinjeri,doktori,pravnici,vodoinstalateri( eto trola ),3d artisti,fotografi se apsolutno ne bi slozilio sa konstatacijom iz naslova.
..koji svi zajedno ne cine ni 10% korisnika racunara (ukljucujuci i vodoinstalatere )
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 9:48   #92
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
kovacm kaže: Pregled poruke
..koji svi zajedno ne cine ni 10% korisnika racunara (ukljucujuci i vodoinstalatere )
Ali su ekonomski i društveno mnogo značajniji od mase ostalih... Kompanije, administracija, usluge, industrija - sve to u najvećoj meri zavisi od profesionalaca koji rade na računarima.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 15:20   #93
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

... a svi ti nabrojani ne bi bili tu da nije onih drugih kojima se prodaju te usluge i servisi koji ovi prvi prave i odrzavaju. Desktop kao desktop moguce je da opstane ali samo kod manjeg broja korisnika. Nemoj da mesate desktop i servere. Za one koji nose posao kuci tu su sasvim dovoljni i prenosni racunari za odrzavanje servera a normalno je da ce da ima i onih koji jednostavno zele komociju koju pruza desktop tako da ce tesko on odumreti u potpunosti.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 6:43   #94
Sinisa Cubrilo
Član
 
Član od: 18.4.2012.
Poruke: 46
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Tableti su, po mom misljenju, najbolji za surfovanje po netu. Jer nisi vezan za jedno mesto, sto meni bar mnogo znaci. Sto se tice filmova i igara, mnogo je bolji osecaj gledati film (ili igrati igricu) na velikom ekranu. Meni je nezgodno da igram igrice na mom 15-incnom laptopu, a kamoli na tabletu. Desktop je ipak za tako nesto i dalje najbolja stvar.

Smatram da polako dolazi vreme tableta i vidim da se prodaja desktopa smanjuje. Sada svi pretenduju ako imaju para da uzmu tablet, a ako nemaju onda laptop. Mada, pre svega toga su svi ti imali bar jedan desktop racunar koji im i dalje stoji u kuci i koji koriste bas za igre.
Sinisa Cubrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 7:02   #95
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Sinisa Cubrilo kaže: Pregled poruke
Tableti su, po mom misljenju, najbolji za surfovanje po netu. Jer nisi vezan za jedno mesto, sto meni bar mnogo znaci. Sto se tice filmova i igara, mnogo je bolji osecaj gledati film (ili igrati igricu) na velikom ekranu. Meni je nezgodno da igram igrice na mom 15-incnom laptopu, a kamoli na tabletu. Desktop je ipak za tako nesto i dalje najbolja stvar.

Smatram da polako dolazi vreme tableta i vidim da se prodaja desktopa smanjuje. Sada svi pretenduju ako imaju para da uzmu tablet, a ako nemaju onda laptop. Mada, pre svega toga su svi ti imali bar jedan desktop racunar koji im i dalje stoji u kuci i koji koriste bas za igre.

globalno prodaja desktopa se ne smanjuje nego je rast prodaje smanjen. Uglavnom se manje kupuje u visokorazvijenim drzavama, ali zato emerging markets kao kina imaju bum.

dzaba dizana tema btw...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 20:15   #96
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ali su ekonomski i društveno mnogo značajniji od mase ostalih... Kompanije, administracija, usluge, industrija - sve to u najvećoj meri zavisi od profesionalaca koji rade na računarima.
Sve vise u firmama su instalirani all & one racunari. Tako da trend ide u tom pravcu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2012, 15:47   #97
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

All-in-one, todose
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2012, 17:12   #98
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

99% ljudi je medijski nepismeno. 'nough said.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
JohnnyNT (24.5.2012)
Stara 25.5.2012, 13:32   #99
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Meni i da neko pokloni tablet ne bi znao šta da radim sa njim.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2012, 14:57   #100
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Bogami u kom pravcu se krecu operativni sistemi, pocevsi od Ubunty Unity preko mega razocarenja koje je za mene Gnome 3 pa sada sve do Windowsa 8 koji umesto start menija ima ogromne sarene ikone prako celog ekrana, ispasce na kraju da je zapravo udobnije raditi na tabletu nego na PC-u

Dokle god neko sredjuje BB4WIN ja sam happy
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj desktop urke Slobodni softver 1189 17.9.2017 23:19
Kraj novog računara RarMan Kvarovi 27 7.7.2010 20:28
Kako podesiti Remote Desktop Connection ddule Operativni sistemi 8 7.10.2008 12:45
ATI Radeon desktop effects SrXXX Slobodni softver 22 29.6.2007 23:31
desktop ikonica u quick launch-u absonic Operativni sistemi 4 29.7.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com