Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2008, 20:24   #61
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

@donator, a jbga, nisam računao naručivanje preko neta :P (niti činjenicu da su možda spale cene 'vamo, mada sumnjam XD)

@Genius - ima li komadanja ljudi? Ipak je lightsaber lazer? :E
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 20:28   #62
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Brate... ja sam odusevljen !!!! Ovo je extra... Mislim nisam igrao demo pa sam je tek sada prvi put probao i vilica mi je na podu

Igrao sam jedno 4-5 sati i jednostavno ne mogu da verujem koliko dobrih momenata u igri ima. Pre svega tehnoloski, ovo je mozda i najkompletnije nesto sto sam video. Euphoria je odlicna, mada vec sam je video u GTA IV, ali osecaj je super kad vidis da se svi ponasaju kao ziva bica a ne skriptovane lutke. Zatim, Havok... standardno dobar. Fizika je zaista odlicna... i na kraju DMM, odnosno materijali koji se ponasaju realno. Mozes da seckas drva, razbijas staklo, krivis metal i sve to deluje ludo Eto, to je nesto sto nikad nisam video ni u jednoj igri pre ove. Plus sve to u Star Wars svetu... fenomenalno. Naravno, grafika je perfektna. Teksture su ostre, modeli su fenomenalni... Maltene deluje kao da gledas CGI film koji se renderuje u real time...

Sto je najlepse, moci se sticu postepeno, tako da sam motivisan da igram i dalje jer sto duze igram imam sve ludje sposobnosti. U prvom nivou (na krstarici u svemiru) sam imao samo force push, force grab i to je to. Ovo je bilo dovoljno da bacam kutije na troopere, bacam troopere, uhvatim veliki laser koji zavaruje TIE fightere i onda ga ljuljam okolo i przim . Na drugom nivou sam dobio munje i onda mozes da radis kombo da sprzis munjom i dok je sokiran uhvatis ga i bacis daleko i onda dok se digne zaletis se skocis i zabodes sablju u lobanju ili vec kombinacije na tu temu (na primer mozes da pustis munju kroz sablju pa kad ga seckas dodajes i lightning efekat)... a to je tek drugi nivo

Ma ne vredi ni da se prica, ovo je nesto sto nikad nisam video i potpuno sam se odusevio....

A sve ovo verovatno na PS3 ... smrc smrc ja sam osudjen za sada na PS2 ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 20:40   #63
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

@DragonSlayer - zapravo i na PS3 i na xBox. Na obe izgleda isto. Ja sam probao xBox verziju...

@Sol - a nema seckanja Nazalost... verovatno zbog rejtinga... ali ne smeta jer je osecaj dobar svejedno... Ali ako udaris u zid na primer (deo koji nije prosaran necim sto mozes da iscepas ili istrgnes nego ceo zid) onda sekund se vidi linija kojom je prosla sablja i izgleda kao da gori i onda se ohladi i ostane crn zarez lepa fora... Mada vecina okoline moze da se istrgne i zafrlja negde.... A mehanicki delove kad se zapnu sa munjom mogu da eksplodiraju ili da prenesu munje na sledecu stvar. Na primer neki droidi me napali, zapnuo sam jednog a munja skocila i na ostale...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 17:46   #64
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

valja li ovo sta ? jel hype bio istinit ?
dodgeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 18:51   #65
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

Dobra je, ja sam zadovoljan, dvaput sam je okrenuo na pošteno, a posle sam ukucao pojedine šifre, pa se iživljavao malo na stanovništvom galaksije .... a moj klinac ide i po ceo dan pevuši imperial march i viče: tata, ja sam vejder ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 19:34   #66
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Dobra je, ja sam zadovoljan, dvaput sam je okrenuo na pošteno, a posle sam ukucao pojedine šifre, pa se iživljavao malo na stanovništvom galaksije .... a moj klinac ide i po ceo dan pevuši imperial march i viče: tata, ja sam vejder ....
Super je igra... nego kako si ubio onog force droida... onaj boss na drugom nivou... nekako sta god da mu radim imam utisak da nije dovoljno... jel ima neka taktika ???
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 10:02   #67
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Star Wars - Force Unleashed

Da ti kažem iskreno, nemam pojma, terao sam čini mi se Lightning, pošto je on električni uredjaj, ali nisam siguran ... ili su to kombo, znaš ono, kreneš na njega, pa mmoraš da ispratiš znakove koji ti se pokazuju na ekranu... u principu svaki boss ima svoj kombo, smao da provališ.... ja sm najviše pojačanja bodova gurao u ligtning i u onaj skok pa nabijanje sabera u zemlju koji prouzrukuje talas u svim pravcima...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 22:45   #68
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Mehonijum

Pošto je Ridiculus rešio da pošto-poto vodi rat za promociju konzola na ovim prostorima, njihove, hm, kulture i tako to, evo, da se ne glupira sam, da dam svoj skromni doprinos i iskoristim ovaj topik da piskaram po koju o prvim (često netačnim) utiscima o igrama koje ovih dana skidam i isprobavam. Pošto sam platformski agnostik, neće ovo biti striktno i samo non-PC topik, da ne bude neke zabune. Za početak, evo pregleda novih igara koje sam isprobao poslednjih mesec i nešto jače dana (preneseno sa drugog mesta):

Star Wars The Force Unleashed je velika LucasArtsova igra za ovu godinu. Ne samo igra, već i LEGO i Hasbro linije, strip itd. itd. U eri smo kada igre nisu same sebi dovoljne, čak ni kad se oslanjaju na licencu koja je takoreći najjača licenca u svetu popularne kulture, pa onda sve ovo ovako nekako i mora da ide.


Dobre vesti su da je ovo prva igra posle mnogo godina iza koje je LucasArts ozbiljno zalegao, tako da je priču oficijelno grinlajtovao (i neke delove sugerisao) lično Đorđe i priča će svakom Star Wars buffu biti vrlo zanimljiva. Smeštena između epizoda III i IV ona prikazuje Dartha Vadera kako uzgaja svog učenika u najvećoj tajnosti. Učenik je sin Džedaja koga Vader ubija u prvoj misji igre, veoma je sposoban u smislu korišćenja sile i Vaderu služi kao ultratajni asasin koga ovaj šalje širom galaksije da likvidira preostale džedaje, sa ciljem da u perspektivi bude Vaderov adut u rukavu kad se konačno odluči da krene na samog Imperatora Palpatina.

Pošto igrač igra u ulozi samog učenika, ovo praktično znači da u misijama imate nalog da pobijete SVE što mrda: pobunjenike, stormtrupere, žene, decu, kerove, SVE koji bi mogli da vas kasnije identifikuju. Vader hoće ne plausible nego ultimate deniability, a to se postiže samo metodičnim genocidom.

E, sad, što se tiče priče, alal vera. Art direction je takođe mestimično izvanredan, pogotovo na mestima već poznatim iz filmova i ovo povremeno zna da bude vizuelno jako lepo iskustvo, mada povremeno zna da padne i na Playstation 2 nivo... Ovde pričam o Xbox 360 verziji, da ne bude zabune. Takođe, ne znam da li je neko iz starog Silikon Knights radio na vizuelnom dizajnu ove igre ali sam tokom prethodnih par dana kad sam je igrao imao neprestane jake flešbekove na Soul Reaver, naprosto, animacije i dizajn nivoa su me stalno vraćale ovom (pra)starom hitu...

Međutim, što se tiče gejmpleja.. ******, nisu baš džabe krečili, ali.... Da kažem to ovako: u godini u kojoj su izašli novi nastavci Devil May Cry, Ninja Gaiden i God of War (jedini zapadni brawler koji barem može da se poredi sa japanskim po dubini i kvalitetu), The Force Unleashed naprosto deluje drugorazredno.

Da ne bude zabune, developeri su se trudili + je u tehnologiju ispod haube spucano brutalno mnogo novca. TFU koristi Euphoria endžin za animaciju svojih likova što podrazumeva mnogo 'čovekolikije' ponašanje AI-ja, koji je svesniji svog okruženja nego ranije i reaguje relativno 'prirodno' na dešavanja u igri. U teoriji, Stormtrooperi pokušavaju da se uhvate za inventar kada ih odbacite force pushom itd.... Naravno, ovaj endžin je već korišćen u GTA IV i moram da primetim da je tamo bio daleko ubedljiviji. Najviše što mogu da kažem za TFU je da su ragdoll animacije zaista lepe.

Pored Euphorie, tu je i stari dobri Havok endžin koji se bavi fizikom čvrstih tela i ovde je to prilično spektakularno odrađeno. Iskombinovano sa digital molecule matter tehnologijom, koja obezbeđuje da se drvo ponaša kao drvo, staklo kao staklo a metal kao metal, to znači da stvari pucaju i raspadaju se na različite i dosta ubedljive načine. U igri koja se zasniva na dramatičnim oslobađanjima ogromnih sila, ovo je dosta bitan element.

Međutim, sve je to, u krajnjoj liniji šminka. Sama srž igre, sam gejmplej je decidno nezadovoljavajući iako ne decidno loš ili potpuno nezabavan.

(nastavak u sledećem postu)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 22:46   #69
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Mehonijum

Pretpostavljam da dosta vas koji ovo čitate, kao i ja, imate prijatne uspomene na Jedi Knight igre. Zaista, čak su i Ravenova dva nastavka (Jedi Outcast i Jedi Academy) bile odlične igre sa zaista dobro urađenim borbenim sistemima i funkcionalnom kombinacijom korišćenja svetlosne sablje i raznih force moći. TFU nije prirodan nastavak ovih igara već više pokušaj da se emulira God of War gejmplej, ali sa većim naglaskom na sili nego na bliskoj borbi.

Zaista, ova igra se ne zove džabe The Force Unleashed: rani trejleri za nju su prikazivali učenika kako koristi force pull da dovuče star destroyer iz orbite na planetu, što je naravno preterano, sasvim inkonzistentno sa filmovima i, naravno da je svakome ko ga je video besno otvorilo apetit.

Tako da je i borba u igri dizajnirana tako da igrač MNOGO koristi silu a sablju maltene samo kad mora. Force push je prisutan od samog početka, force grip se dobija skoro odmah i već na svojim najnižim nivoima, ove dve moći su dovoljno jake da bacaju stormtroopere unaokolo tako da ovi neretko i ginu od udara u zidove, da lome metalna vrata i da metalne predmete veličine automobila bacaju kao projektile.

LucasArts je usvojio sada već standardnu mehaniku skupljanja poena kroz borbu, koji se kasnije konvertuju u nove borilačke tehnike. Igra tvrdi da dodeljuje više poena za borbu izvedenu sa više stila, slično Capcomovim igrama, ali se, za razliku od Capcomovih igara, ovde stvari dešavaju ispod haube pa niste sigurni šta se podrazumeva pod ovim 'sa više stila'. Bilo kako bilo, ovi poeni se daju konvertovati u nove komboe za sablju ili više nivoe korišćenja sile itd. Nešto slično imali smo u prvom Jedi Knightu i kasnije (mada uprošćeno) u Jedi Academy, što treba pozdraviti jer znači da igrač može da bira kako će da kastomizuje svog avatara u zavisnosti od stila borbe koji preferira.

Takođe, igra omogućava interesantne komboe u kojima se kombinuju sablja i sila, recimo sith blast gde posle dva udarca sabljom učenik sablju 'impregnira' elektricitetom pa izvede još jedan veoma snažan udarac. Kombinovanje sablje i elektriciteta ili sablje i force pusha ili već neke dve druge stvari je zanimljivo i neretko spektakularno.

Ali, avaj, igra posrće na nekoliko stvari:
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 22:48   #70
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Mehonijum

Dizajn nivoa je nikakav. Sećam se da je Raven svojevremeno dobio puno kritika na račun dizajna nivoa u Jedi Outcast i (posebno) Jedi Academy, ali TFU je par stepenika ispod. Ovi nivoi su, uprkos svojim vizuelnim kvalitetima u osnovi hodnici koji nisu ni za milimetar iznad onoga što smo pre deset kusur godina imali u MDK ili bilo kojoj sličnoj igri.

Ovo bi mogo da se nadomesti kvalitetnom borbom (uostalom, Ninja Gaiden se baš nije mogao pohvaliti imaginativnim dizajnom nivoa pa mi to nije smetalo), ali... Borba je, ultimativno jako plitka. Delom zato što je AI protivnika nikakav. Jedi Knight igre su, istina, u akciju ubacivale dosta stormtroopera koji su bili čisto topovsko meso ali su imale i dosta odličnih duela sa kojekakvim dark jedi i reborn i inim protivnicima koji su zahtevali da primenite svo svoje mačevalačko i force znanje. TFU nažalost daje gomile stormtroopera i sličnih trutova, plus nekakve mačevoce raznih boja koji svi ponavljaju istih par poteza. U većini situacija, skoro je nemoguće poginuti jer sa svakim ubijenim protivnikom dobijate nešto zdravlja natrag. Tako da se igra dovija time što na vas baca gomile neprijatelja, da kvantitetom nadomesti kvalitet. Ali naravno, rezultat je da borba ima više prirodu jednog umereno dosadnog zadatka koji treba obaviti, umesto da bude zabavna.

E, a onda dolaze bossfightovi koji su naravo malo veći izazov. Pre svega jer ovde nemate čime da obnovite zdravlje tokom borbe, a onda i zato što bossovi imaju genralno bolji AI i daleko više borbenih tehnika od prosečnog lika u igri. Nažalost, ovde se ispoljava druga velika mana ove igre a to je da je borbeni sistem naprosto nedovoljno popeglan. Komboi mogu da se izvode ali najčešće se ne isplate jer im je lead time i recovery time toliko veliki da ste predugo izloženi protivnapadu, pogotovo što detekcija kontakta deluje nesavršeno pa i udarci za koje je čovek siguran da će pogoditi - promašuju. I uopšte, igra ima užasno veliki recovery time za gomilu animacija tako da ste potpuno onemogućeni da koristite sablju, silu i blokove na neki napredniji način: igra insistira na već postojećim komboima a odsustvo bilo kave cancel mogućnosti znači da se ostale kombinacije koje čovek može da smisli svode na spamovanje jednostavnih udaraca ili nekakvih one-two stringova koji, da stvari budu tužnije uglavnom odrade posao. Na primer, bosa u trećoj misiji je lako poraziti samo kombinovanjem force lightning-force push poteza, i bilo je poražavajuće kada sam shvatio da svi moji lepo osmišljeni taktički napadi ne vrede da se izvode bilo zato što predug recovery između različitih animacija znači da ne mogu da ih spojim u kombo, bilo zato što je protivnik telepatski znao šta ću da uradim i blokirao sve. Naprosto, ovo je pravi primer kako u osnovi solidan borbeni sistem biva skoro neupotrebljiv jer developer nije imao dovoljno iskustva i znanja da ga izbrusi do tačke funkcionalnosti.



Na sve ovo na kraju dolaze QTE - quick time events kojima se završava SVAKI bossfight i od čega mi je prilično muka. Za divno čudo, God of War QTE me nisu specijalno nervirali, a ovi u TFU me izuzetno nerviraju. Igra redovno, kad zdravlje bossa svedete na određenu meru ulazi u pripremljen set animacija sa promptovima koje vam daje na ekranu i koje morate ispratiti da biste ispunili uslov za pobedu. Promašite dugme i igra vas kažnjava oduzimanjem zdravlja. Ako slučajno budete toliko uspešni u samoj borbi da boss pogine pre nego što se trigeruje QTE (na primer bacanjem u provaliju), igra će računati da ste poraženi i vratiti vas na poslednji checkpoint (!!!).

Dakle, QTE su jako problematičan element ove igre i čak i da me ne nerviraju na filozofskom nivou (umesto veštine koju ste gradili igranjem, od vas traže samo brzinu reagovanja), loše su implementirani i jako iritantni.

Zaključak? TFU je daleko od statusa bilo kakvog klasika i mada sam siguran da će igra prijati ljudima koji žele jednom u životu da igraju kao amoralni sith lord i da jure unaokolo raznoseći stvari na komade korišćenjem force pusha, kao i da će svaki star wars fan želeti da je odigra zbog priče, ovo je ipak znatno slabija igra od svih gore pobrojanih.

Evo malo priče o igri zajedno sa scenama iz igre, tek da vidite koliko to spektakularno izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=IwVpZGgWdWk
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Meho Krljic na korisnoj poruci:
renegade_of_funk (7.10.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ste Star Wars lik? Beagle Kvizovi 31 13.2.2012 19:24
Star Wars: Empire At War Manda Strateške igre 76 9.2.2012 14:29
Wii - igre 2007 renegade_of_funk Konzole 96 24.12.2007 9:40
Star Wars Combine Faldang Mrežne igre 44 15.11.2007 1:02
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com