Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2015, 23:07   #101
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Koliko vidim ljudi nisu bas odusevljeni tim Chalice dunovima....Lepo je sto su nasumicne, svaki put drugacije, ali kao sto rece neko u jednoj recenziji, tu se gubi fantastican dizajn koji krasi sve DS igre. Odudara od ostatka Bloodborne-a. 30 sati je odlicno za bilo koju igru, mozda jeste malo u odnosu na prethodnike ali sam cuo da je NG+ dosta bolji i zanimljiviji ovoga puta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 7:09   #102
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Ima li sanse da ovo izadje za PC? Igra izgleda fenomenalna , neka mesavina Dar Souls i Nightmares Creatures
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 8:13   #103
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Gotovo nikakve. Igru je od starta finansirao Sony, a takve igre su do sada uvek bile trajne ekskluzive za Playstation.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 10:06   #104
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Bloodborne

Da napisem par utisaka do sada. Ne igram previse, ali kad sjednem dok ne padnem nema stajanja

Kao i prvih dana, igra ne prestaje da me odusevljava. Toliko detalja, toliko stvari koji se mogu otkriti , da je to nestvarno. Sitnice poput kada pricate sa ljudima kroz zatvoren prozor jer ne smiju da izadju na ulice, pa vam daju side quest i neki item, za koji slucajno provalim da mogu ga iskoristim na bossa i time ga privremeno osamutim me odusevljavaju

Za sada sam lvl 45, ubio 5 bosseva i blizu sam 6tog. Ono sto ponekad procitam na redditu ali da se trudim da ne spoilujem previse jesu ti eventi ili questovi koje sam propustio, ili tek treba da dodjem do njih. Kako nema mape, niti uputstva da ste dobili neki quest, i gdje treba da idete i sta da radite, mnogo toga se moze propustiti. Mada, igra ima toliko sadrzaja, pa vjerujem da ce new game + posluziti da se ti questovi koje sam propustio odrade.

Koristim skill build sa bichem (Indiana Jones ole) , mada koliko vidim na streamu, strenght build je zakon. Mnogo brze/lakse se ubijaju protivnici i bossovi, kada se izlevelujete na veci nivo, bukvalno ih sijecete kao papir. Sa bicem vise koristim evading, i osjecam da mi je to mjera da igru ne zavrsim / proletim, vec da imam neki izazov. Pogotovo sto radim side quest koji ce mi dati maceve (dual wield) koji imaju benefit od skilla, pa sam u tom fazonu.

Dizajn svijeta, prelazak iz grada u sumu, iz sume na groblje, pa u dvorac, u katedrale - sve je odradjeno maestralno. Jeziva je atmosfera, u naizgled napustenim barakama iz mraka iskace chicha u kolicima sa sacmaricom ili flamethrowerom, bestija iskace iz vode i pravi zvuk od kojeg se jezim, nerijetko mi dodje da bacim kontroler kroz prozor

Muzika je maestralna, uz igru sam dobio i bonus soundtrack na PS, skroz se uklapa u okruzenje.

Ako moram traziti mane ovoj igri,ponovicu da je to ucitavanje koje traje po 30,40 sekundi, i eventualno sto nema smjene dana i noci u igri, kao i sto je taj jedan build toliko mocan da ga skoro svi koriste, pa drugi padaju u vodu za ljude koji samo zele da prolete kroz igru.

U svakom slucaju znam da se radi na prvoj mani, za ostale nisam siguran da ce se rijesiti. Igra je jeziva, odavno me nesto ovako nije odusevilo, bez sumnje najbolja igra za sada za PS4. Ne smijem reci da je naj za 2015, pored Witchera 3 koji dolazi, ali najbolja eksluziva- sigurno!
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ddak na korisnoj poruci:
pentraksil (31.3.2015)
Stara 31.3.2015, 12:24   #105
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Mislim da bi ceo DS serijal dobio puno sa smenjivanjem dana i noci. Mislim na ono u realnom vremenu, Bloodborne ima smene ali nisu u realnom vremenu. Prvi boss moze da se savlada ili nocu ili danju u zavisnosti od putanje koliko vidim. Jos jedna dobra stvar bi bila i kisa, blato i ostalo. Doprinela bi atmosferi samo tako
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 14:50   #106
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Bloodborne

Pentraksil, u potpunosti si u pravu, kisa i blato - za ovu atmosferu, za ove krajolike bas bi idealno bilo. Ne znam koliko je to posla da se mozda omoguci u nekom od patcheva,i da li je moguce, ali zaista bi doprinijelo sveukupnom utisku.
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 20:02   #107
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Mislim da je dan-noc ciklus totalno nebitan i nepotreban u Souls igrama i da ga zato i nema. Niti se uklapa u nacin na koji FS dizajnira lokacije. Bloodborne se odvija uglavnom nocu pre svega zbog atmosfere (kao npr. i u prvom Deus Ex-u), a i zbog price.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Aibo (1.4.2015)
Stara 31.3.2015, 23:19   #108
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Mislim da je dan-noc ciklus totalno nebitan i nepotreban u Souls igrama i da ga zato i nema. Niti se uklapa u nacin na koji FS dizajnira lokacije. Bloodborne se odvija uglavnom nocu pre svega zbog atmosfere (kao npr. i u prvom Deus Ex-u), a i zbog price.
Pa dan i noc imaju ulogu u DS univerzumu. I u BB. Nije samo atmosfera u pitanju. Prvi DS imaa porpilican lore iza Anor Londa recimo. Sa sobom donosi i neke promene u gameplayu, ne nesto veliko ali nije bas ni nebitan. Samo sto naravno promena nije u realnom vremenu. Moglo bi to da se poboljsa jos vise da ima jos vecu ulogu. Mi predlazemo da se nesto uradi po tom pitanju za neki nastavak recimo, nece nista skoditi i mislim da moze biti jedan bitan deo gameplaya
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 23:23   #109
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Nije iluzija ,tripuju se ljudi, samo je pomracio, u ostatku grada i dalje je dan

Ne verujem, kad pogledas dizajn svih regija u Souls igrama, ja ne mogu da se setim ni jedne gde bi nekakva day-night mehanika uspela ili imala smisla. FS svaku regiju maltene dizajnira kao poseban deo i tako i gradi atmosferu. Zato je nrp. u Drangleic Castle noc, a u Dragon Shrine dan. Ne bi imalo nekakvog smisla da se sad tu smenjuju dan i noc,pogotovo u realnom vremenu.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2015, 0:10   #110
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Nije iluzija ,tripuju se ljudi, samo je pomracio, u ostatku grada i dalje je dan

Ne verujem, kad pogledas dizajn svih regija u Souls igrama, ja ne mogu da se setim ni jedne gde bi nekakva day-night mehanika uspela ili imala smisla. FS svaku regiju maltene dizajnira kao poseban deo i tako i gradi atmosferu. Zato je nrp. u Drangleic Castle noc, a u Dragon Shrine dan. Ne bi imalo nekakvog smisla da se sad tu smenjuju dan i noc,pogotovo u realnom vremenu.
Pa da, zato mi kazemo da bi trebalo ubaciti nesto sto bi imalo smisla (kao npr drugacije ponasanje protivnika u BB-u ili drugaciji protivnici kao sto je to slucaj sa DS kecom). Uostalom, zar smena dana i noci ne bi jos vise doprinela atmosferi ?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2015, 9:51   #111
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

U Souls igrama ne bi. Vec sam naveo primere,
Spoiler za ovde su noc i kisa s razlogom:


Spoiler za ovde je dan s razlogom:


Isto vazi i za ostale teritorije.

Poslednja ispravka: Al Capone (1.4.2015 u 10:01)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2015, 10:48   #112
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bloodborne

Da ne spominjemo to sto je u souls svetu vatra i svetlost su pola razloga za haos koji je nastao in first place pogotovo u kecu. Neka mesta su vecno mracna a druga svetla sa razlogom.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Atwa013 (1.4.2015), Rainman (1.4.2015)
Stara 2.4.2015, 8:11   #113
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
U Souls igrama ne bi. Vec sam naveo primere,
Isto vazi i za ostale teritorije.
U postojecim ne, zato i kazem da bi bilo fino (ali ne i presudno) da se nesto uradi po tom pitanju. Nikakva steta i da ostane kao i sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 10:56   #114
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Iskreno, mene više nervira to što se te dinamičke stvari automtski računaju u plus (promena vremena, generisanje protivnika itd). Isto kao i open-world i velika količina kvadratnih kilometara u igri koje je neko sećam se priželjkivao u DS2 temi. Ovo je ipak igra koja izvlači sve moguće prednosti iz kontolisanih i ručno dizajniranih detalja. Npr. trenutak u DS1 kada silazim niz Darkroot basin, mrak je, na nebu plav mesec, a u daljini trepere Crystal Giants. To je sve tako lepo stilizovano da ostavlja bez daha, kao umetnička slika. Tako da uvođenje bilo čega dinamičkog iz mog ugla može da bude samo korak unazad.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Atwa013 (2.4.2015), Dzigi (2.4.2015), filpan (24.2.2021), pentraksil (5.4.2015), sale94 (2.4.2015)
Stara 4.4.2015, 12:36   #115
proweeder
Član
 
Član od: 6.9.2012.
Lokacija: dorcol, gully side
Poruke: 135
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 127 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Ma oni i dalje koriste lightmape (pre-renderovano osvetljenje) za environment. Tu se nista nije promenilo jos od Demon Soulsa. Lightmape su najbolje resenje ako vam ne treba dinamicko osvetljenje ali ono sto meni smeta je sto su tako prokleto low-res u svim njihovim igrama. Prakticno se samo vide mutne fleke senki, nema nekog light bounce-a, bejkovanog AO, color bleed-a... Bloodborne bi izgledao mnogo lepse sa detaljnijim lightmapama (nesto kao sto je imao Mirrors Edge samo ne toliko sareno naravno).

Evo jos jedan ss od mene koji pokazuje masivni broj poligona koji su u stanju da natovare u jednu scenu:

proweeder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku proweeder na korisnoj poruci:
Al Capone (4.4.2015)
Stara 4.4.2015, 13:02   #116
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bloodborne

Ne mare za grafiku u istoj meri, koliko za gameplay i mislim da ce tako uvek biti i treba da bude.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2015, 5:40   #117
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Bloodborne se odvija uglavnom nocu pre svega zbog atmosfere (kao npr. i u prvom Deus Ex-u), a i zbog price.
Noć je izuzetno bitna u Bloodborne-u. Cela igra se, ustvari, odvija tokom jedne jedine noći, noći Lova i predstav5a san/noćnu moru jednog od likova...igru počinješ u sumrak i kako napreduješ postaje sve mračnije i kulminira punim mesecom. Nijedna od Souls igara nije noć učinila integralnim delom igre sa tematskog i lore aspekta kao što je to učinjeno u Bloodborne...u ovom slučaju se je atmosfera sporedna u oodnosu na lore, što se noći tiče.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2015, 16:22   #118
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Iskreno, mene više nervira to što se te dinamičke stvari automtski računaju u plus (promena vremena, generisanje protivnika itd). Isto kao i open-world i velika količina kvadratnih kilometara u igri koje je neko sećam se priželjkivao u DS2 temi. Ovo je ipak igra koja izvlači sve moguće prednosti iz kontolisanih i ručno dizajniranih detalja. Npr. trenutak u DS1 kada silazim niz Darkroot basin, mrak je, na nebu plav mesec, a u daljini trepere Crystal Giants. To je sve tako lepo stilizovano da ostavlja bez daha, kao umetnička slika. Tako da uvođenje bilo čega dinamičkog iz mog ugla može da bude samo korak unazad.
Slazem se sa ovim, mada mislim da ne bi to toliko narusilo atmosferi.....Ali se slazem prvenstveno sa trpanje Opet World, sandbox segmenata u svaki koncept, sto dovodi do razvodnjavanja igre. DS igre imaju nevidjeni smek svojim dizajnom nivoa i precicama....sve je odlicno isplanirano a potpuni sandbox i OW tu bi ga unistio. Promena vremena ne bi toliko, ali kao sto rece Morca" ako je u sluzbi lore-a i ako imaju plan za tako nesto onda moze....trpanje samo kako bi bilo tu nema bas mnogo smisla.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2015, 17:05   #119
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Armor sets & defense

Weapon damage & scaling at +10

Spoiler za Lore:
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2015, 23:26   #120
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

BLOODBORNE (Honest Game Trailers)

Realno ovo je Dark Souls samo drugo pakovanje.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bloodborne, dark souls, from software, playstation, ps4

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com