Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2011, 17:16   #2281
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Martin Misterija i samnom ti je tako isti slucaj samo sto je kod mene jos smesnije..jer ja treba da imam Click 1 a ustvari imam net od 6 mb..i skida na torrentu 650.. I ko sto ti rece dok tera nek tera
neddd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 17:25   #2282
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Hvala Bogu, neka tera dokle tera, evo meni jos stoji zaglavljena brzina na 6mb, sta ja da radim, nisam im ja kriv sto ne mogu da nameste servis da radi kako treba. Ja sam se prijavio po njihovim pravilima, e sada sto njih zeza sta zeza mi nismo krivi, ja placam jedan adsl speed up i to je to.Jedan lik me na benc forumu pita sta ako nas oni zezaju pa nam naplacuju non-stop speed up misleci sto je brzina zaglavljena, ja mu kazem cocvece niko ne moze da aktivira adsl speed up osim tebe, ti vrsis aktivaciju sam klikom na aktiviraj,nek tera dokle tera.

Poslednja ispravka: Iris (20.2.2011 u 18:16)
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 17:45   #2283
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

A ja cak ni speed up ne koristim ..a izgleda da me hoce sa tim netom..jer se menio 2 puta ovo desilo..jer ono kad su svi imali net od 1 i kad je 1 mb bila osnovna brzina oni se zeznu i meni puste 2 mb i imao sam tu brzinu sve dok nisu da kazem povecali svima sa 1 na 1,5 a sad brzina koju sam vec spomenuo..i da spomenem racun je isti ko za click 1

Poslednja ispravka: Iris (20.2.2011 u 18:16)
neddd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 18:12   #2284
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sto se nisu zeznuli tako i kod mene, evo ti ovaj primer.Moja sestra se prijavila jos u oktobru prosle godine a dobila pre 6dana adsl.Nego ovo sam hteo da ti kazem, kada je pozvala preko fona ks i operater je pita da li ima decu i pita kakav je djak, ona kaze imam ali nije odlican , i taj operater kaze da je odlican imala bi 6meseci po 1din, i tako to ostane, ona se prijavi za 3meseca po 1din.I ode dole da potpise ugovor i onaj lik u poslovnici joj da 6meseci po 1dinar, da li se operater sj..ao ili je namerno tako upisao ko ce ga znati.A mene su zeznuli umesto 3meseca po 1din ja sam koristio 2meseca i 5dana po 1din, zato sto sam prikljucio 26.11.2010. I mislio sam da nece ceo novembar da mi obracunaju, kada ono poslali za ceo mesec kao da sam koristio a 25 dana nisam video adsl.Isao ja da se zalim ma ne sisaju me i kazu mi da sad u februaru odem da napisem zalbu.E necu da ih pustim jer u ugovoru pise tri meseca po 1dinar ne pise tri mesecna racuna/pretplate sto pevaju pesmu.Sve u svemu nisu normalni, a to moze samo ovde u Srbiji d se desava.Pozz.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 20:42   #2285
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dejanx kaže: Pregled poruke
Sto se nisu zeznuli tako i kod mene, evo ti ovaj primer.Moja sestra se prijavila jos u oktobru prosle godine a dobila pre 6dana adsl.Nego ovo sam hteo da ti kazem, kada je pozvala preko fona ks i operater je pita da li ima decu i pita kakav je djak, ona kaze imam ali nije odlican , i taj operater kaze da je odlican imala bi 6meseci po 1din, i tako to ostane, ona se prijavi za 3meseca po 1din.I ode dole da potpise ugovor i onaj lik u poslovnici joj da 6meseci po 1dinar, da li se operater sj..ao ili je namerno tako upisao ko ce ga znati.A mene su zeznuli umesto 3meseca po 1din ja sam koristio 2meseca i 5dana po 1din, zato sto sam prikljucio 26.11.2010. I mislio sam da nece ceo novembar da mi obracunaju, kada ono poslali za ceo mesec kao da sam koristio a 25 dana nisam video adsl.Isao ja da se zalim ma ne sisaju me i kazu mi da sad u februaru odem da napisem zalbu.E necu da ih pustim jer u ugovoru pise tri meseca po 1dinar ne pise tri mesecna racuna/pretplate sto pevaju pesmu.Sve u svemu nisu normalni, a to moze samo ovde u Srbiji d se desava.Pozz.


Jos jedan od mnogih primera kako su ljubazne i strucne kompanije u Srbiji..e sad kako se kome zalomi..neko profitira iz njihovih greski a neko ima muke sa njima..mada svi imamo muka sa njima ali neki vise...
neddd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 20:51   #2286
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

To da, ali vise imamo muke sa njima nego sto profitiramo.I ovo zaglavljivanje brzina kod adsl speed up sto im se desava, sredice oni to ubrzo, nece ono da dozvole da budu na gubitku.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 21:03   #2287
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dejanx kaže: Pregled poruke
To da, ali vise imamo muke sa njima nego sto profitiramo.I ovo zaglavljivanje brzina kod adsl speed up sto im se desava, sredice oni to ubrzo, nece ono da dozvole da budu na gubitku.

Pa pazi ja sam imao 2 mb umesto 1 skoro 2 godine..tako da ne znam da li ce i sad da ostane tako..sto se mene tice ja se ne zalim
neddd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 22:59   #2288
srebro1983
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 90
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Opera kaže: Pregled poruke
Baš su ga ubrzali.
Brate, slika deluje nestvarno... Mozes li zamisliti da u 21om veku, na 25km od centra Beograda, iliti 18km od Novog Beograda, postoji mesto koje uopste nema ADSL. A da ne pricam o nekoj mnogo jednostavnijoj tehnologiji - kablovska, itd. Znam da nije jedino.
srebro1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 0:12   #2289
Shestovo
Novi član
 
Član od: 20.2.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Imam los ping i do sada sam mislio da je to do provajdera ali sam posle probao na drugim racunarima i ping je odlican. Kako da podesim to na mom racunaru?
Shestovo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 9:23   #2290
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dejanx kaže: Pregled poruke
I sta te ovde brine, ne vidim nista lose.
Evo šta je loše (kako drugi kažu) - SNR suviše nizak, znao je da padne i na 1,3! Attenuation je, pak, suviše visok. Takođe, javlja se i dosta CRC grešaka. Npr. od jutros mi ruter radi tek nešto više od pola sata i već imam preko 540 CRC down grešaka. Pre neki dan sam za 10-ak sati koliko je ruter bio onlajn imao preko 60000 CRC up grešaka!
Ne razumem se mnogo u detalje ove problematike, ali koliko sam čitao na ovom i drugim forumima, ove cifre bi trebalo da ukazuju na potencijalne velike probleme sa netom.
Ali napominjem da ne osećam neke velike probleme u radu. Skidanje, striming, surfovanje - sve ide sasvim pristojno, bar za paket koji imam. Nema restartovanja rutera i sličnih zaglupljivanja.

A sad malo i o mom iskustvu sa SpeedUp-om. Nisam imao sreću da mi ostane zaglavljeno 6 mbps, ali umesto 3 sata inicijalna aktivacija je trajala bar 7 sati, nakon toga sam ugasio komp i legao da spavam, a ujutru je brzina bila vraćena na 1,5 mbps - bez da sam gasio ruter.
Ali neka poboljšanja su ostala trajno. Npr, ping ka Veratovom serveru u Bg mi je bio preko 30, a sada je oko 15. Zatim, mislim i da je bolje iskorišćenje brzine koju imam. Skidanje je ranije išlo na oko 165 KBs a sada ide oko 180 KBs. Ovo je ostalo nakon jedne aktivacije SpeedUp-a. Izgleda da već i prijavljivanje na SpeedUp navede Telekom da vam poboljša link i da bolje radi osnovna brzina (nakon isteka SpeedUp). Bilo je to dobro utrošenih 59 dinara.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 14:33   #2291
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ako je tako i ako hoce download da se ubrza sa 165 na 180 onda valja bar jednom probati speed up
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 15:46   #2292
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dakifil kaže: Pregled poruke
Ako je tako i ako hoce download da se ubrza sa 165 na 180 onda valja bar jednom probati speed up
Nece sa 165 na 180 nego na 600, pretpostavljam da imas click 1 paket,probaj 59din je nista, ako budes imao srece da ti zabaguje posle 3sata super, ako ne onda nista, bar si probao.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 15:59   #2293
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

A kako ide sa onim Mobilni net sa modem na pretplatu.Posto sam ja uzeo njega na sest meseci i istice mi u martu sad tih 6meseci, da li ja moram da odem da raskinem ugovor ili oni sami automatski raskidaju,Interesuje me da ako ne odem i raskinem, ne produze i dalje aktivaciju na 6meseci a to necu.Da li da idem ili ne.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 18:00   #2294
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pa sta ti pise u ugovoru,a verovatno ce da produze ako se ne javis da hoces da raskines ugovor..A ne kosta te nista ni da odes i onda si siguran.
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 18:50   #2295
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

U pravu si.Oticic cu i lepo raskinem ugovor.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 19:57   #2296
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dejanx kaže: Pregled poruke
Nece sa 165 na 180 nego na 600, pretpostavljam da imas click 1 paket,probaj 59din je nista, ako budes imao srece da ti zabaguje posle 3sata super, ako ne onda nista, bar si probao.
Čovek je mislio na ono što sam ja opisao. Dakle, ne na brzinu kou imaš dok je aktiviran SpeedUp, nego na realnu brzinu koju imaš u okviru svog paketa kad SpeedUp nije aktiviran, a koja se takođe poboljša (trajno), kao i ping.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 21:42   #2297
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Evo šta je loše (kako drugi kažu) - SNR suviše nizak, znao je da padne i na 1,3! Attenuation je, pak, suviše visok. Takođe, javlja se i dosta CRC grešaka. Npr. od jutros mi ruter radi tek nešto više od pola sata i već imam preko 540 CRC down grešaka. Pre neki dan sam za 10-ak sati koliko je ruter bio onlajn imao preko 60000 CRC up grešaka!
Ne razumem se mnogo u detalje ove problematike, ali koliko sam čitao na ovom i drugim forumima, ove cifre bi trebalo da ukazuju na potencijalne velike probleme sa netom.
Ali napominjem da ne osećam neke velike probleme u radu. Skidanje, striming, surfovanje - sve ide sasvim pristojno, bar za paket koji imam. Nema restartovanja rutera i sličnih zaglupljivanja.

A sad malo i o mom iskustvu sa SpeedUp-om. Nisam imao sreću da mi ostane zaglavljeno 6 mbps, ali umesto 3 sata inicijalna aktivacija je trajala bar 7 sati, nakon toga sam ugasio komp i legao da spavam, a ujutru je brzina bila vraćena na 1,5 mbps - bez da sam gasio ruter.
Ali neka poboljšanja su ostala trajno. Npr, ping ka Veratovom serveru u Bg mi je bio preko 30, a sada je oko 15. Zatim, mislim i da je bolje iskorišćenje brzine koju imam. Skidanje je ranije išlo na oko 165 KBs a sada ide oko 180 KBs. Ovo je ostalo nakon jedne aktivacije SpeedUp-a. Izgleda da već i prijavljivanje na SpeedUp navede Telekom da vam poboljša link i da bolje radi osnovna brzina (nakon isteka SpeedUp). Bilo je to dobro utrošenih 59 dinara.
Ja i bez speed up imam prosecni download od 180-220kb, a imam paket click 1.A nisam blizu centrale,uglavnom ja sam zadovoljan brzinom koju imam u okviru paketa koji koristim.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 17:59   #2298
Dzeki
Član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo i ja da prenesem svoje iskustvo sa speedup-om..Sinoc aktivirao uslugu i nisam proveravao brzinu, sad pustim speed test, i brzina mi sa 160 kbp/s skocila na 190 kbp/s, s tim sto je i ping znacajno manji, sa 33 na 15..Valjda ce tako i da ostane..?
Dzeki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 23:58   #2299
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Talking Re: Telekom ADSL

Citat:
Dzeki kaže: Pregled poruke
Evo i ja da prenesem svoje iskustvo sa speedup-om..Sinoc aktivirao uslugu i nisam proveravao brzinu, sad pustim speed test, i brzina mi sa 160 kbp/s skocila na 190 kbp/s, s tim sto je i ping znacajno manji, sa 33 na 15..Valjda ce tako i da ostane..?
mnogo mi se svidja to, 60 din uopste nije malo ako cu posle bar imati realno 1,5mbps, naravno ni 3h 6mbps ne moze da skodi
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 19:58   #2300
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Danas dobio modem, šta mislite?

^ Moj post od prošlog petka, a evo situacije od danas, posle speed up ping mi se povećao, pre je uvek bio 45-50 a i upload nešto bolji, u oba slučaja sam radio po nekoliko puta testove i ovo su prosečne vrednosti (samo što je download nekad i preko 1.50).Isplatilo se


Poslednja ispravka: JohnnyNT (23.2.2011 u 21:43)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com