Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2006, 10:32   #1
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Post Problem kod monitora Samsung 795DF

Dakle probl. je sledeci,

S vremena na vreme na monitoru pocne da igra slika s leva na desto, kao kada podesite u Wordu onaj efekt za slova I jako je ruzno...

U pocetku sam mislio da je Mobilni tel. ali nije njega udanjim 5m od monitora... Nisu ni Bezicni mis ni tastatura... I oni su dosta udaljeni od njega...

Molim za HELP!!!


Unapred Hvala!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 21:27   #2
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Пробај све каблове и уређаје да удаљиш од монитора. Да ли је монитор прикључен директно на мрежни напон?
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 22:10   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

pogledaj i kabal za napajanje
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 0:03   #4
Mali Veseljak
Novi član
 
Član od: 25.6.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

ok ljudi, i ja imam problem sa istim Monitorom. Tj, ja stvarno vishe nisam siguran da li imam problem. Pliz, help...


Da bih donekle shvatili u kakvom psihickom stanju se nalazim, moram da pocnem od pocetka...


Elem, odlucim ja da kupim novim monitor, i da batalim stari Samsung od 14 ili 15 inca, nisam nikad bio siguran. U svakom slucaju, jako mali monitor, koji sam koristio sigurno 6 godina. No, bio sam zadovoljan potpuno.

I tako ja skupim pare i odem do prodavnice i kupim novi Samsung 795 DF. Nemam pojma zasto njega, svuda ga ima, pa rekoh, mora da je dobar. Dodjem kuci, otvorim neotpakovanu kutiju, kad ono unutra Samsung 793. Vratim se u prodavnicu da se zalim, a oni poceshe da vice na mene, u fazonu to nije nash monitor, ti to hoces nama da podvalis, da nam uvalis 793 a da ti mi damo 795, kutija nije bila otpakovana, i bla bla... Kreteni. Uzeo sam svoj novac nazad i iznerviran otishao u prvu sledecu prodavnicu.

Doshao kuci sa novim monitorom, upalio ga, kad ono: mutna slika....Ok, mislim se ja, mozda je do mene.... Nadjem novi drajver, ocistim graficku, proverim kablove, odnesem ga do komshije... ali jok, i dalje mi je mutno na jednom delu. Vratim se u shop, i objasnim liku da mi je na 85 Hz mutno. On upali monitor, pogleda ga... jes majku mu, kod njega nije mutno..... Ok, mozda su mi zvucnici suvishe blizu.... Taman kada je krenuo da ga gasi, setim se ja da pitam koja je to frekvencija, a on: 75 Hz... Pa dobro, i meni na 75 radi ok.... daj na 85.... On: Znas nije mi dovoljno jaka graficka kartica, ne moze da podrzi 85, moze da pregori, evo samo na kratko pogledaj.... Ja na kratko ( 10 sekundi ), nista ne stidoh da vidim... ali, znas kako je... zamisli da mu crkne graficka... ne sme on to.. bla bla... ( tad sam poceo da se pitam, kakva je to prodavnica kompjuterske opreme koja u svojim racunarima drzi stare graficke...)

Nebitno, odlucim ja da probam da udaljim zvucnike, jer me lik ubedi da je to JAKO bitno za kvalitet slike, jer bla bla neki magneti zrace.. bla bla...


Sutradan... ulazim ja u sobu, nesto smrdi iz monitora samo tako... IZGORE NESTO!!! Brze bolje ga ugasih, i opet nazad u shop... ali ne lezi Vraze... nedelja.... aj sto je nedelja, nego mi zapadne bash nedelja prvi maj. Znaci, prvomajski praznici, pa uskrs.... sve u svemu ostadoh ja bez monitora koji radi sigurno sve ukupno dve nedelje...


Kada su oni napokon poceli sa radom, rekoshe mi sledece: paaa, mi mozemo da preuzmemo garanciju....

ja: sta? znaci odnecete ga na servis, popravicete ga, to nesto sto je izgorelo unutra, pa cete mi vratiti POLOVAN MONITOR? znaci ja sam kupio kod vas polovan monitor? Vi ste meni prodali NEISPRAVAN MONITOR, i ja sam vam to rekao jos prvog dana!!!!
Mali Veseljak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 0:04   #5
Mali Veseljak
Novi član
 
Član od: 25.6.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

oni: ne, taj monitor se pokvario kod tebe, i mi po zakonu mozemo samo da ga primimo na reklamaciju...

ja: aman ljudi, pa prvog dana sam vam rekao da sa njim nesto nije u redu?

oni: pa sto nisi doshao ranije?

ja: PA NISTE RADILI!!!!


oni: zao nam je... ajde ispocetka nam ispricaj sta mu nevalja....




grrrrrrrrrr...


Smirim se ja, ode monitor u servis... cekao sam dodatne dve nedelje.. a oni se ne javljaju. Zovem ja njih, kad ono: e bash ce danas biti gotovo monitor, dobro je sto si zvao.... ( nije nego...)



E tek sad krece komedija... Vratishe oni meni monitor, izvinjavaju se, kao monitor stvarno nije bio u redu, majstor nije bio u zemlji, pa smo ga cekali.. bla bla bla... i onda vrhunac: ali znas, ipak si ti pogreshio. Evo u poverenju da ti kazem, nisi ti trebao da nam kazes da je on izgoreo.

ja: nego sta sam trebao da kazem?

oni: pa trebao si samo da ga doneses na reklamaciju, ovako si sebe doveo u neprijatnu situaciju, jer si nam rekao da je KOD TEBE izgoreo, i samim tim mi nismo krivi....

ja: a kako biste vi primili reklamiciju da vam ja nisam rekao sta je KVAR?

oni: pa svejedno, nisi trebao da nam kazes....


( Ko je ovde lud, pitam se ja...)


ja: dobro, svejedno, jer monitor popravljen?

oni: jeste.

ja: dakle sad mi vracate popravljen, polovan monitor?



( inace sto se tice SAMSUNGOVOG SERVISA: popravljen monitor izgleda ovako: ono crno sto treba da se nalazi oko ekrana kad se smanji sad je bilo drecavo zeleno. Ivice potpuno iskrzane, provide se pixeli samo tako... itd... )

Taj monitor je tako radio jos 3 nedelje, pa su pocele da se pojavljuju sive linije, da se gasi sam od sebe, i da baca sliku levo desno....

opet se vratio ja u shop, i objasnim smireno i lagano, bez nervoze.... a zena za deskom kad je cula sta je kvar mi kaze: jao znam ja zbog cega je to, i meni se to desilo sa SAMSUNGOVIM monitorom, znas to je zbog zvucnika koji ti se nalaze blizu....


GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR


Posle nekoliko dana, zovu oni mene.... odlucili da mi daju novi monitor.... kao fora, majstor opet nije tu, pa da ga ne vi cekao, evo tebi novi, a mi cemo ovaj stari srediti.... Zar je toliko bilo teshko priznati da sam bio u pravu od pocetka, i da taj monitor nije moguce popraviti????


Naravno taj novi, nisam dobio u kutiji, vec onako otpakovan, navodno su ga oni otvoriti i radili na njemu cetiri dana, da budu siguran da li radi.... ( a dve tone prashine na njemu.... koja se nakupi za 4 dana??? )


Eh... uzmem ja taj "novi" monitor i dodjem kuci...
Mali Veseljak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 0:05   #6
Mali Veseljak
Novi član
 
Član od: 25.6.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

E tu sad pocinje deo, zbog kojeg vam ovo sve i pishem... Naime taj novi monitor... nekako mi je opet mutan... Nije kao onaj stari, onako ocigledno... ali mi nekako zraci, slova mi nisu ostra...

Ne znam da li je problem u njemu, ili je sad do mene.. Ne znam da li zvucnici zaista mogu da ucine slova tako tupavo mutnim ili ne.... Moguce je da su mi se oci navikle na onaj mali monitor koji sam gledao primaknut prilicno blizu, pa mi je sad teshko da se naviknem na veci monitor i vecu udaljenost... moguce je da mi taj kontrast smeta ( jer je u pitanju crno sivi sa standardom TCO 93 )....


Ne znam...


Ljudi, treba mi pomoc.... ja cu totalno poludeti. Ne znam sta da radim.


Sutra idem kod ocnog, da proverim vid. Inace odlicno vidim sve, osim sad kad gledam u novi FLAT monitor.. mozda mi i taj flat smeta... ne znam


Ima li neko neki predlog, ili savet, ili bio sta drugo?

Da li neko zna neki ODLICAN i POUZDAN servis gde bih mozda mogao da odnesem monitor da ga oni provere... Da li mozda neko do vas radi u nekom serisu, kome mogu da verujem.... ne verujem tim Samsungovim servisima, i toj fori od 3 garancije... Frka me da kupim novi monitor, bojim se da ce i taj biti mutan, a nemam vishe snage. Izgubio sam volju potpuno...


Znaci glava me ne boli, vec trepcem ko lud, i oci mi suze... Kad sklonim oci sa monitora, cela soba mi je neko vreme mutna, i belicasta


Pliz, Help.


Mali Veseljak.
Mali Veseljak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 0:23   #7
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Citat:
Mali Veseljak kaže:
...
Znaci glava me ne boli, vec trepcem ko lud, i oci mi suze... Kad sklonim oci sa monitora, cela soba mi je neko vreme mutna, i belicasta
...
I ja sam imao sličan problem kada sam promijenio monitor(dtk 15") za sm 795mb.Činilo mi se da je slika nekako mutna i oči su me zezale,ali ... navikao sam, se stavio refresh rate na 100 rez 1024x768 i nemam problema ili sam puko pošto nakon 1 godine ili oćoraviš ili

*izgleda da je ova serija samsung monitora s***ana.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 1:05   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Prijatelju, za'ebi kablove, ovo znači da ti monitor lagano crkava! Isti problem sam imao pre par godina sa Hansol-om 501p. Prvo je počeo da se tako tripuje a onda je konstantno počeo da "vuče" na neku boju. Čas su sve boje bile malo ljubičaste, čas žute... ličio je na dugu!Mada, i dan danas radi tako šaren kod nekog lika kome sam ga prodao!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 0:31   #9
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

drustvo nisam siguran, ali desi se po nekad da uredjaji imaju takozvanu serisku gresku, ako su to bran limije koje lete sa leva na desno. nisam sto posto siguran dali bese taj monitor, ali ako su braon linije, nosite ga u radju ako je pod garancijom
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 1:06   #10
zero cool
Član
 
Član od: 24.6.2006.
Poruke: 49
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 32 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Imao sam slican problem koji je nestao kada sam sklonio "pola kilometra" produznih kablova koji su bili ispod stola. PROBAJ!!!
zero cool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 16:17   #11
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

nisam znao da servisi znaju tako da j*bu u mozak .... najverovatnije do samog monitora .... poslusas ti mene odneses monitor i trazis da ti daju drugi i da doplatis .... licno imam 795 MB (takodje je flat) i radi ko sat ..... vidis koja je razlika u ceni kazes im da skratis muke i sebi i njima .... das im razliku i gotovo .... ako je to tako izvodljivo ....
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 20:16   #12
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Unhappy Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

I ja imam taj nesrecni 795df. Meni je posle 10-tek dana posto sam ga kupio, poceo da cvrci, da cvili i slicno. Ondesem ga lepo u servis, oni ga posalju za beograd, vrate i kao nema kvara, bla bla bla. Ja donesem monitor kuci, prikljucim, i pocne da pisti odmah. Poludim, ali vremenom naviknem i vremenom i pistanje prestane. Od skoro pocne da mu igra slika. Na osvezavanju od 100hz, igra periodicno, muti se, dok na 85hz ili nize igra konstantno. Opet ga odnesem, oni ga prikljuce, i kod njih ne igra!?!
Sta moze da bude problem kod mene? Sklonio sam zvucnike, merio napon kad se racunar upali, sve je normalno....sta je sledece? Imam stari monitor koji koristim, i on radi ok.

Poslednja ispravka: leka (10.7.2006 u 20:38)
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 23:06   #13
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Uvalili su vam seriju sa rokom trajanja !
Istina je postoji!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 21:43   #14
face
Novi član
 
Član od: 13.7.2006.
Lokacija: East Click
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Citat:
kvazigale kaže:
drustvo nisam siguran, ali desi se po nekad da uredjaji imaju takozvanu serisku gresku, ako su to bran limije koje lete sa leva na desno. nisam sto posto siguran dali bese taj monitor, ali ako su braon linije, nosite ga u radju ako je pod garancijom

Ja imam ovaj problem kod Samsunga SyncMaster 793DF.Vec godinu dana
face je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 0:21   #15
face
Novi član
 
Član od: 13.7.2006.
Lokacija: East Click
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

E kod mene to ovako izgleda,kao na slici
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	my desc.jpg
Viđeno:	187 puta
Veličina:	52,1 KB
ID:	2219  
face je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 1:51   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Citat:
face kaže:
E kod mene to ovako izgleda,kao na slici
I uvek ja ovako?! Baš nezgodno!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 22:58   #17
face
Novi član
 
Član od: 13.7.2006.
Lokacija: East Click
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Nije bas uvijek,ali traje nekoliko sekundi do minut.Npr. ako mi komp radi 12 h neprekidno onda mi se pojavi od 5,6...i vise puta.Mozda je najpametnije da se dogovorim sa gazdom firme pa da ovaj vratim(posto je pod garancijom jos dvije godine) i doplatim za neki TFT.
face je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 15:59   #18
Dipol
Novi član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

Samsung 793df cesto ima takve probleme, po screenshot-u izgleda da moras da ga nosis na reklamaciju, to im je boljka i u svakom normalnom servisu ce ti prihvatiti reklamaciju, i popraviti ti monitor ili ga zameniti, sto se tice sivih strafti koje izgledaju kao da se slika razvlaci u straftama, takodje je kvar i takodje morauju da prihvate reklamaciju
Dipol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 10:36   #19
.pex
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 65
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem kod monitora Samsung 795DF

To vidjam svak dan (radim u servisu), cele serije monitora 793s(df) i 795df(mb) imaju problem horizontalnih linija, posalji ga u servis (ERC je ovlasteni servis) neces platiti nista.
.pex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
U cemu je problem??? (boot racunara...) Dovla84 Kvarovi 10 31.3.2006 12:14
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
dilema oko CRT monitora maxx Grafika 17 10.1.2006 21:24
Problem sa smedjim linijama koje se na ekranu pojavljuju sa desne na lijevu... Jann Grafika 4 15.12.2005 12:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com