Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2008, 1:03   #81
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

I ovde na CNN non stop pricaju kako od februara 2009 mora da se predje po zakonu na digitalno (USA) i kako oni koji imaju antene mogu da se slikaju ali ce drzava da da neke bonove da se lakse kupi valjda oprema za digitalnu tv... nisam bas shvatio...

Ali svejedno... poenta je sto sam pre neki dan gledao southpark imaginationland na comedy central i uzivao sam ekstra i uopste mi nije bilo bitno dal je hd ili nije hd. Hocu da kazem, nema mnogo smisla forsirati hd ako neko ne pocne da emituje nesto vredno gledanja...
genius je offline  
Stara 1.8.2008, 2:33   #82
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Poenta je da ja u Srbijici neću moći da gledam HRT/RTL bez digitalnog prijemnika... Sreća što ne gledam tv uopšte, osim ovako što pokupim nešto dok ručam usput...
Eni je offline  
Stara 1.8.2008, 11:27   #83
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
I ovde na CNN non stop pricaju kako od februara 2009 mora da se predje po zakonu na digitalno (USA) i kako oni koji imaju antene mogu da se slikaju ali ce drzava da da neke bonove da se lakse kupi valjda oprema za digitalnu tv... nisam bas shvatio...
Sve televizije sa nacionalnom frekfencijom u Americi su morale da pocnu emitovanje u HD rezoluciji jos pre vise godina, Kablovski distributeri takodje su morali da naprave prelaz na digitalno emitovanje (cak je i kod nas SBB poceo da emituje digitalo u kablovskoj... koji je problem da jednog dana samo dodaju HD kanale u ponudu) a sad je samo pitanje kada ce se kompletno prekinuti analogno emitovanje. Kuponi koje pominjete sluze za kupovinu malih kucnih risivera za sve one koji ne zele da menjaju svoj stari televizor i da na njemu mogu da nastave da gledaju program (u smanjenoj rezoluciji)... U Engleskoj se uakoro najavljuje slicna akcija...
Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ali svejedno... poenta je sto sam pre neki dan gledao southpark imaginationland na comedy central i uzivao sam ekstra i uopste mi nije bilo bitno dal je hd ili nije hd. Hocu da kazem, nema mnogo smisla forsirati hd ako neko ne pocne da emituje nesto vredno gledanja...
Vredno gledanja? DiscoveryHD, Nacional Geographic HD, Eurosport HD, Filmski HD kanali... ima vec sada dosta toga za gledanje u HD-u...
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Danas jedna od glavnih vesti na HRT da će do kraja 2010. preći potpuno na digitalnu televiziju, cela država. Imaju neki pamflet sa "Siđite sa krovova" krilaticom. Kao, nema više štimanja antena, idemo digitalno, dele bonove, i to ne za benzin nego risivere...
Kod njih se sprema tender za podelu DVB-T frekfencija sto je uvod u postepeno ukidanje analognog emitovanja TV programa...
oluja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
next (1.8.2008)
Stara 1.8.2008, 12:12   #84
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Imaju neki pamflet sa "Siđite sa krovova" krilaticom. Kao, nema više štimanja antena, idemo digitalno, dele bonove, i to ne za benzin nego risivere...
To mi nije bas jasno.Bez obzira da li se emituje analogni ili digitalni signal moras imati antenu i tu antenu moras podesiti ako signal ne ide putem kabla.Jedino ako planiraju da vuku kablove do svake kuce/zgrade mogu da eliminisu antene
Mario Pavićević je offline  
Stara 1.8.2008, 13:19   #85
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

verovatno misle da ce signal biti toliko jak da ce male sobne antene odraditi posao.sto se tice digitalne kablovske,sbb ima dosta problema sa jacinom signala u ovih nekoliko gradova gde je d3 dostupna.tek po rekonstrukciji mreze i razvlacenja optike moci ce da se razgovara o kablovskoj hd televiziji a do tada satelitska pa ko voli...
Starac Sveta je offline  
Stara 1.8.2008, 15:17   #86
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

@Oluja... milsio sam na domace kanale. Nijedan nema bas neki extra program... ali ako krene kablovskom (ili Telekomovom optikom ko sto su najavljivali) da idu ti strani kanali, sto da ne? To bi bilo super.
genius je offline  
Stara 2.8.2008, 3:18   #87
petru
Novi član
 
Član od: 2.7.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

"Na kraju sam shvatio da mi je mnogo vaznije od samog kvaliteta snimka - rezolucije ono sto gledam to jest kvalitet samog programa."
Geniuse, opravdao si svoje ime :-). Otkrice veka! Mislim da ce 80% gledalaca na kraju ipak da dodje do istog zakljucka. Naravno, izvestan minimum kvaliteta je pozeljan.
Vidjao sam vec Hi-Fi manijake, koji su najzad uz veliki trud i troskove postigli savrsen zvuk. Koji je mogao da se postigne samo koriscenjem savrsenih snimaka, kojih je jedva bilo. Pa su vremenom lepo poceli da slusaju i manje kvalitetne snimke.
petru je offline  
Stara 2.8.2008, 11:32   #88
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

verujte, na satelitima se moze u svako doba naci nesto dobro da se odgleda.pogledam i neki sd kanal,ubi me nostalgija za nekim srecnim vremenima, ali kazem dosta je i ovih 80 sve preko cs-a(edukativno da proverim mogucnosti risivera)
Starac Sveta je offline  
Stara 2.8.2008, 11:35   #89
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
To mi nije bas jasno.Bez obzira da li se emituje analogni ili digitalni signal moras imati antenu i tu antenu moras podesiti ako signal ne ide putem kabla.Jedino ako planiraju da vuku kablove do svake kuce/zgrade mogu da eliminisu antene
E kad bi nesto smislili na foru kao sto radi Wimax? E onda bi nam bilo svima lakse...
dzonihsv je offline  
Stara 3.8.2008, 14:29   #90
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
petru kaže: Pregled poruke
...Vidjao sam vec Hi-Fi manijake, koji su najzad uz veliki trud i troskove postigli savrsen zvuk. Koji je mogao da se postigne samo koriscenjem savrsenih snimaka, kojih je jedva bilo. Pa su vremenom lepo poceli da slusaju i manje kvalitetne snimke.
Sada "savrsenih snimaka" ima podosta (ko zna gde/sta da trazi), audiofili tacno znaju kakav kvalitet traze i nemoguce je to objasniti nekome ako taj nikad nije imao priliku da cuje razliku...

Pa ne mozete ocekivati da RTS ima kompletnu produkciju u visokoj rezoluciji istog trenutka kada se odluci da pocne da emituje u HD formatu... mora proci neko vreme da se postigne taj nivo... problem je sto nikako da pocnu ni eksperimentalni kalal.
oluja je offline  
Stara 12.8.2008, 16:35   #91
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Predstavljena strategija prelaska s analognog na digitalno emitiranje televizijskog programa
Hrvatska će od 1.1.2011 godine završiti sa analognim emitiranjem televizijskih signala zemaljskim putem i u potpunosti prijeći na isključivo digitalno emitiranje zemaljskih signala. Vlada Republike Hrvatske usvojila je na današnjoj sjednici Strategiju prelaska s analognog na digitalno zemaljsko emitiranje televizijskih programa.
http://hr.satelitv.net/jumpto.asp?re...cat=44&id=3413

Jos jednom BRAVO za RTS i njihov trud da nesto bude bolje.
oluja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
next (12.8.2008)
Stara 12.8.2008, 17:02   #92
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
http://hr.satelitv.net/jumpto.asp?re...cat=44&id=3413

Jos jednom BRAVO za RTS i njihov trud da nesto bude bolje.
Mislim da je stvar pre do naše vlade / odgovornih agencija. Kod nas još uvek nema volje da se urade te stvari - razloži pa privatizuje telekom, razbije monopol u telekomunikacijama i internetu, kablovskoj televiziji i naredi uvođenje digitalnog emitovanja bar za sve televizije koje imaju nacionalnu frekvenciju...

Ove stvari su u HR odavno urađene...
Eni je offline  
Stara 12.8.2008, 20:20   #93
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Na sta trose novac od pretplate? Evrovizija je bila prilika da se, pod hajpom predje na HD, al eto...
Jel primetio neko da Fox emituje 14:9 nejtiv? Il me baguje TV?
@Eniaroyah sto bi radili bilo sta ozbiljno, kad ih niko ne tera, nema potrebe da se cimaju, bitno da nam citaju mejlove, za nase dobro
Uostalom, koga jos interesuju OI u HD?

Poslednja ispravka: YBear (12.8.2008 u 20:23) Razlog: OI2008
YBear je offline  
Stara 27.11.2008, 21:06   #94
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

DVB-T novosti iz RTS-a

http://www.youtube.com/watch?v=mojhnGBgQ94

RTS
oluja je offline  
Stara 27.11.2008, 23:44   #95
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Da li ga ima/ce ga biti na TotalTv-u?
alesandro je offline  
Stara 28.11.2008, 0:39   #96
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

I ja imam TotalTV i koliko sam uspeo da saznam izgleda da nema nista od toga neko vreme .
dzonihsv je offline  
Stara 28.11.2008, 3:07   #97
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

al da su barem stavili neki program koji vredi pogledati mislim pazi da necu ceo dan da slusam i da gledam neke smarachke koncerte,svideo mi se logo i ono kao reklama stvarno je extra,svjedno bitno je da je prvi korak nachinjen da ulazimo u DVB-t eru ehhehe,kad li ce prvi HD kanal kod nas pitam li se...?
Shone_King je offline  
Stara 28.11.2008, 8:02   #98
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Nece skoro.Tijanic uveliko kuka kako im treba 120 miliona eura da digitalizaciju i kao RTS nema para za to,postavlja problem risivera za digitalni program(jer 90% Srbije ima analogne tv prijemnike) i ko ce to da finansira...
Mario Pavićević je offline  
Stara 28.11.2008, 10:49   #99
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Nece skoro.Tijanic uveliko kuka kako im treba 120 miliona eura da digitalizaciju i kao RTS nema para za to,postavlja problem risivera za digitalni program(jer 90% Srbije ima analogne tv prijemnike) i ko ce to da finansira...
Kupili su "specijalne" predajnike za DVB-T, pokrecu 5 novih (digitalnih) kanala, moraju da prave paralelno i pripreme za prelazak (jednog dana) na HDTV i morace (verovatno - praksa u svetu) besplatno da dele DVB-T "risivere" svojim pretplatnicima (sumnjam da ce se i desiti ali ajde da se nadamo) za konacan prelazak na iskljucivo digitalno emitovanje... naravno da ce da kukaju da im treba para...
Ako nista drugo uposlice se zaposleni u RTS-u za koje tvrde da ih ima previse...
oluja je offline  
Stara 28.11.2008, 11:01   #100
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Pa juce sam slusao Tijanica on je rekao da RTS to nece raditi jer novca za to nema,vec drzava treba to da uradi kao sto je uradjeno u Hrvatskoj.Kako je to reseno u inostranstvu?I ako drzava to daje kakva je varijanta sa servisom tih uredjaja?Crkne odes po drugi ili ce da oforme servis?Bice to jos jedno veliko podkradanje koliko vidim
Mario Pavićević je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com