Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2008, 9:57   #21
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Zavisi koje napajanje od 550W. Ja na tu konfu ne bih stavljao nista ispod Corsair 520W, mada bi i od 450W vrsilo posao, ako nema klokovanja...

I da sam na tvom mestu ne bih mesao memorijske module, verovatno bi radilo da je memorija ddr2, ali posto je ddr3, bolje nemoj da se zezas sa tim.

Razumio! Puno hvala na ovome, gledacu danas u toku dana kad stignem da odem i da im to kazem, a ako budem mogao i da napravim reviziju i eventualno promjenim sve sta treba. Napajanje je valjda ovo koje dolazi sa samim kucistem...
I samo jos jedno pitanje: Nikada nisam radio sa UPS-om, njega prikljucujem direktno na struju, a komp na UPS? I sta sve na ups da stavim? Ja bih samo monitor i kuciste, jel to ok?
Sorry sto ovoliko smaram, ja se bavim softverima...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 10:25   #22
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Ako je ovo Antecovo napajanje, drzace bez problema,Mada ti je bolje da uzmes Corsair od 620w ako ga imaju i zavrsio si s napajanjima za par godina barem cak i ako ces da drzis dve graficke.... Ali ako je Antec opet je ok ne znam iz koje je serije,TP trio serija ce da drzi sta god hoces...
Sto se tice tog mesanja modula, preporucujem ti da to ne radis,ali po onome sto
si napisao sam u maloj dilemi,jel ti to hoces da stavis 2x1 gb transcenda +1gb kingston ili Planiras ipak dva kingstona,Memoriju bi trebalo da stavljas 2gb(moze 2x1) ili 4gb nikako 3gb, nabolje bi bilo ako bi nasao 2 modula po 2gb veruj oni na 800mhz bice sasvim ok, Nije dobro da ih uparujes jer ne znas da li su iste latencije pa ces posle da se zezas oko namestanja istih...Mada kad vec dajes tolike pare,sto nisi ko covek uzeo neku X38 ili 780I plocu i Bog da te vidi,Vrunske su za OC,a mozes da posadis jes jednu graficku ako se ukaze dobra kombinacija...
Za tvoj monitor nisam video sorry, ako ga vec imas super,i ja sam menjao samo kuciste monitor mi je od ranije.
A i bre, posto si iz bratske Crne gore, jes da je mala za*****cija da dolazis ovamo U BG,ali ako ti 700E ustede ako ne i vise za isti komp ne znaci nista, kupi tamo sta da ti recem

"Nikada nisam radio sa UPS-om, njega prikljucujem direktno na struju, a komp na UPS?" DA tako uradi
Mozes jos neku periferiju ako je imas....
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
GakunGak (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 10:40   #23
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ako je ovo Antecovo napajanje, drzace bez problema,Mada ti je bolje da uzmes Corsair od 620w ako ga imaju i zavrsio si s napajanjima za par godina barem cak i ako ces da drzis dve graficke.... Ali ako je Antec opet je ok ne znam iz koje je serije,TP trio serija ce da drzi sta god hoces...
Sto se tice tog mesanja modula, preporucujem ti da to ne radis,ali po onome sto
si napisao sam u maloj dilemi,jel ti to hoces da stavis 2x1 gb transcenda +1gb kingston ili Planiras ipak dva kingstona,Memoriju bi trebalo da stavljas 2gb(moze 2x1) ili 4gb nikako 3gb, nabolje bi bilo ako bi nasao 2 modula po 2gb veruj oni na 800mhz bice sasvim ok, Nije dobro da ih uparujes jer ne znas da li su iste latencije pa ces posle da se zezas oko namestanja istih...Mada kad vec dajes tolike pare,sto nisi ko covek uzeo neku X38 ili 780I plocu i Bog da te vidi,Vrunske su za OC,a mozes da posadis jes jednu graficku ako se ukaze dobra kombinacija...
Za tvoj monitor nisam video sorry, ako ga vec imas super,i ja sam menjao samo kuciste monitor mi je od ranije.
A i bre, posto si iz bratske Crne gore, jes da je mala za*****cija da dolazis ovamo U BG,ali ako ti 700E ustede ako ne i vise za isti komp ne znaci nista, kupi tamo sta da ti recem
Ok, zapisao sam sve sto si rekao i preporucicu im to veceras posto cu tamo ici predvece... Mozda uzmem neki Chieftek od 600W, a uzecu mozda 2 kingstona 2x2gb... Sto se ploce tice, ona je jedina bila koja je bila najskuplja i imala sve ove specifikacije, licno sam gledao. A i gledao sam da bude sa SLI, a ne crossfire jer ne volim ATI, iako ih na moju nesrecu imam... Kazem, nije mi problem za novac i uzeo sam najskuplje komponente sto su imali pazeci da je brzo, ono sto se kaze, do kraja!
Puno hvala brate na asistenciji, danas cu da im kazem par stvari oko te memorije i napajanja, ako budem uspio i ploce, pa da vidimo sta i kako dalje...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 11:40   #24
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

chieftec samo turbo serija
sli moze samo na nforce chipsetovima, mozda ce biti omoguceno na x48.
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku illidan na korisnoj poruci:
GakunGak (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 11:47   #25
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
chieftec samo turbo serija
sli moze samo na nforce chipsetovima, mozda ce biti omoguceno na x48.
Zahvaljujem, a jel' bucan previse? Mislim mogu da podnesem buku, ali da non-stop zuji kao Boeing 777-300, meni ne smeta, ali bi komsijama...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 13:59   #26
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Antec pravi dosta kvalitetnija napajanja od Chiefteca,TP trio serija (550 i 650W)
Je dosta dobra -seasonic ispod, dosta snage i pouzdanosti,Ali znam da pocinjem da smaram i tebe i sebe, vidi jel imaju corsair,on je ubitacno tih, ima modularne kablove(skidaju se,stavis samo one koje ti trebaju druge odlozis),isto seasonic ispod ali kvalitetnije,perverzija od napajanja
http://www.hellas.co.yu/komponente/k...mpsu_620hx.php
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
GakunGak (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 15:39   #27
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Antec pravi dosta kvalitetnija napajanja od Chiefteca,TP trio serija (550 i 650W)
Je dosta dobra -seasonic ispod, dosta snage i pouzdanosti,Ali znam da pocinjem da smaram i tebe i sebe, vidi jel imaju corsair,on je ubitacno tih, ima modularne kablove(skidaju se,stavis samo one koje ti trebaju druge odlozis),isto seasonic ispod ali kvalitetnije,perverzija od napajanja
http://www.hellas.co.yu/komponente/k...mpsu_620hx.php
U, brate, to napajanje razbija!!!
Gledacu da mi stave to ili slicno njemu!!! Puno hvala!
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 16:06   #28
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Ako ne uspes da nadjes Corsair i Antec, baci pogled na LC Power Archangel cini mi se da je 850W takodje nije lose, mada su ova prva dva dosta kvalitetnija
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
GakunGak (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 22:20   #29
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kompatibilnost OK?

Nisam imao puno vremena, dosao sam bio samo na brzinu, uglavnom, rekao sam im da mi maknu Transcend i stave 2 ista modula kingston od po 1gig ddr3. Ostalo je isto. To je finalna modifikacija sto sam pravio, zavaljujem vam se svima na pomoci i asistenciji.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina racunara i kompatibilnost komponenti mirke17 Šta da kupim? 11 7.2.2011 13:31
Kompatibilnost??? airforce_on Osnovne komponente 9 31.7.2007 21:31
Kompatibilnost Viste sa starim igrama Reloader Operativni sistemi 2 26.2.2007 21:08
Wide monitor, da ili ne? pavlaka Grafika 45 31.12.2006 15:25
Kompatibilnost? mad_skillz Šta da kupim? 15 3.11.2006 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com