Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li koristite tekstove na engleskom?
da 332 84,48%
samo kada ne mogu da nadjem na srpskom 59 15,01%
ne 2 0,51%
Glasova: 393. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2007, 13:23   #61
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Eh, da sam znao da ce moji tekstovi biti prevodjeni na strane jezike i izazvati toliko komentara, razmislio bih o karijeri pisca

Warum sprechen wir nur auf Englisch??? Es gibt andere sprache... Deutsch, zum Beispiel. Vielleicht brauchen wir: "Sprehen zi dojc" ?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2007, 16:04   #62
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Eh, da sam znao da ce moji tekstovi biti prevodjeni na strane jezike i izazvati toliko komentara, razmislio bih o karijeri pisca

Warum sprechen wir nur auf Englisch??? Es gibt andere sprache... Deutsch, zum Beispiel. Vielleicht brauchen wir: "Sprehen zi dojc" ?
Nain (No).
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 9:47   #63
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Pa evo ovi kreteni političari u CG upravo vode raspravu o tome koji službeni jezik da upotrebljavamo. Neko moje mišljenje je da bi nam najpametnije bilo da engleski proglasimo za službeni, i po hitnom postupku počnemo da učimo djecu od malih nogu, državne službenike, privrednike, političare i bivše švercere. Naravno, nema šanse da se ovaj pametni predlog usvoji, a mislim da bi doprinio razvoju jedne turističke zemlje više nego milioni investicija.
Enlgeski je latinski današnjice, svako iole obrazovan čovjek bi morao da ga govori jer je govoto nemoguće dalje se usavršavati na bilo kojem polju bez njega. Mislim da su nas ovdje upropastile poratne doktrine zbog kojih su čitave generacije učile danas beskorisni ruski jezik. Ipak, vjerujem, da se protiv svjetskog trenda ne može i da će to sve doći na svoje, prije ili kasnije.
Po meni je to bzv, ako je službeni, moraće i dokumetni da budu dvojezični. Veoma me podsjeća na namjernu nekih političara da na balkanu prije samom početka II sv. rata uvedu njemački u pola zemalja kao drugi službeni
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 14:12   #64
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Po meni je to bzv, ako je službeni, moraće i dokumetni da budu dvojezični. Veoma me podsjeća na namjernu nekih političara da na balkanu prije samom početka II sv. rata uvedu njemački u pola zemalja kao drugi službeni
Izgleda da ni ti nisi ukapirao da je u pitanju šala. Potpuno sam svjestan da je ovo neprimjenljivo u praksi.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 18:19   #65
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Izgleda da ni ti nisi ukapirao da je u pitanju šala. Potpuno sam svjestan da je ovo neprimjenljivo u praksi.
Nisam, ali stvarno, čuo sam bezbroj najava u novinama i na TV, pa reko da nisi jedan od onih dušmana...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 21:54   #66
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Pa evo ovi kreteni političari u CG upravo vode raspravu o tome koji službeni jezik da upotrebljavamo. Neko moje mišljenje je da bi nam najpametnije bilo da engleski proglasimo za službeni, i po hitnom postupku počnemo da učimo djecu od malih nogu, državne službenike, privrednike, političare i bivše švercere. Naravno, nema šanse da se ovaj pametni predlog usvoji, a mislim da bi doprinio razvoju jedne turističke zemlje više nego milioni investicija.
Enlgeski je latinski današnjice, svako iole obrazovan čovjek bi morao da ga govori jer je govoto nemoguće dalje se usavršavati na bilo kojem polju bez njega. Mislim da su nas ovdje upropastile poratne doktrine zbog kojih su čitave generacije učile danas beskorisni ruski jezik. Ipak, vjerujem, da se protiv svjetskog trenda ne može i da će to sve doći na svoje, prije ili kasnije.
Шта си управо испричао??? Да треба да службени језик буде енглески???? То је произишло из гомиле смрдљивих(извините, али зајиста немам други израз) америчких филмова. Добро је само што ниси предложио прелазак у католичку веру... Овде на 90% продавница, радњи, и тако даље... све је неписано латиницом, и повраћа ми се од тога... О ком развоју ти говориш? Ми смо за ''амере'', и осталу багру(извињавам се, поново ) ''мали Руси'', и не можемо ништа против тога учинити. Како је то руски језик бескористан? Знаш ли колико је литературе на руском језику?(и немачком, али не и енглеском) И како то мислиш да ће ''све доћи на своје''?(са енглеским језиком) Мислим, нећу сад' да ти развијам историју, али такву гомилу небулоза стварно нисам још чуо. Не могу да верујем да неко овако може да размишља. Знам да ово није место за овакав разговор и немој да мислиш да тежим икаквој расправи...

Немојте погрешно да ме схватите јер нисам читао постове... Поздрав!
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Сухой na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (25.4.2007)
Stara 24.4.2007, 22:39   #67
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Ako sam ja dobro shvatio, trebao si samo 2-3 posta iznad da procitas da bi shvatio da je u pitanju sala.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
Сухой (25.4.2007)
Stara 25.4.2007, 10:57   #68
stefanmg
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Top Secret
Poruke: 99
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Jubilarni stoti glas u temi otišao meni!

Uvek se koristim engleskim na netu. Posećujem možda i više engleskih nego srpskih ''saitova''.
stefanmg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 12:34   #69
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Ja kad ne razumem, ondak gledam slike U školici sam učio ruski i nije mi loše išlo, tako da kad guglam osim južnoslovenskih i engleskih ne strahujem da posetim i ruske sajtove.Par puta je bilo vrlo edukativno pošto i tamo ima dosta sirotinje koja lupa glavu kako da od fiće pravi mercedesa .
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 13:53   #70
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

QQ majko moja.
Jeste da bojkotujem postovanje na ovom forumu dok ovi staljinistički moderatori malo ne popuste sa strogoćom i dok se ne uvedu potpisi za reputaciju al moram ovo da ispričam. Tiče se engleskog.

Jedan profa koga neću imenovati, 6. čas, poslao moje odeljenje kući, sem mene, rekao treba nešta da mi pokaže u vezi kompova.
Ajde, ostao ja, kada ono čovjek dobio e mail, izgleda kao klasični SPEM.
Kao, dobio milion i 450000 dolara na nekom lotou koji je popunjao na netu.
Kao, to organizuje neka Platinum lottery international koja sponzoriše Južnu Afriku 2010.

Čovječe, umalo da i mene mejl ubjedi da nije spem. Znači, traže mu podatke (ne mail, već ga je dao, čim su kontaktirali), onda ostavljeno je par imena ljudi sa adresama i kontaktima. Onda piše koji su brojevi izvučeni...
Najgore je što je taj profa jedan manijak i on bi to i izbrisao, al naletjela naša profesorka engleskog (žestoki trip, znači žena ispred svoje generacije, slušala rok, drogala se nekad, benavila) i napalila se, sad oće da zove broj telefona koji je ostavljen kao kontakt i da priča...
Najgore što mi je profa rekao da nikom ne pričam...
Mogu misliti, da progovorim i pročuje se po školi, kako bih nagrabusio kod njega....

***END***
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 15:05   #71
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Ja sam stručni prevodilac, tako da bez engleskog ne bih imao 'leba (bukvalno).
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 14:15   #72
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
QQ majko moja.
Jeste da bojkotujem postovanje na ovom forumu dok ovi staljinistički moderatori malo ne popuste sa strogoćom i dok se ne uvedu potpisi za reputaciju al moram ovo da ispričam. Tiče se engleskog.

Jedan profa koga neću imenovati, 6. čas, poslao moje odeljenje kući, sem mene, rekao treba nešta da mi pokaže u vezi kompova.
Ajde, ostao ja, kada ono čovjek dobio e mail, izgleda kao klasični SPEM.
Kao, dobio milion i 450000 dolara na nekom lotou koji je popunjao na netu.
Kao, to organizuje neka Platinum lottery international koja sponzoriše Južnu Afriku 2010.

Čovječe, umalo da i mene mejl ubjedi da nije spem. Znači, traže mu podatke (ne mail, već ga je dao, čim su kontaktirali), onda ostavljeno je par imena ljudi sa adresama i kontaktima. Onda piše koji su brojevi izvučeni...
Najgore je što je taj profa jedan manijak i on bi to i izbrisao, al naletjela naša profesorka engleskog (žestoki trip, znači žena ispred svoje generacije, slušala rok, drogala se nekad, benavila) i napalila se, sad oće da zove broj telefona koji je ostavljen kao kontakt i da priča...
Najgore što mi je profa rekao da nikom ne pričam...
Mogu misliti, da progovorim i pročuje se po školi, kako bih nagrabusio kod njega....

***END***
Ajde mali offtopic da pojasnim visosti o cemu se tu radi...mislim u vezi sa mejlom.
Juce sam gledao vesti (slucajni, inace ih negledam) i bilo je prici o Africi.
Ispada da je EU obecao 50milona benjamina Africi i da ce ih isporuciti do 2010, a do sada su uplatili slican iznos koji si ti gore naveo.
Moje misljenje je da je taj tvoj profa ispunio ne loto, vec stranicu za donaciju love u te svrhe....
Ispravi me ako gresim, ali mislim da je to to...

And, how are we today? Aren't any new things happening in the IT world?
Like, for exemple DirectX 10 cards ( Ovo pitam, tek da malo razmradam temu )
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ne$A na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (26.4.2007)
Stara 26.4.2007, 14:28   #73
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Najgore što mi je profa rekao da nikom ne pričam...
Mogu misliti, da progovorim i pročuje se po školi, kako bih nagrabusio kod njega....

***END***
U cara Trajana kozije uši! U cara Trajana kozije uši!

Kako se ovo prevodi? Znam da ima neki dobar prevod, samo ne mogu da ga se sjetim.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 18:19   #74
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Da, prestao sam da dobijam crvene rep... Thanks God, ako uhvatim onoga modera koji mi je to uradio ima da ga prognam iz države

Možda bi na ovu temu svi trebali da pričamo na engleskom.... Ili da otvorimu jednu
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 20:32   #75
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Rasn saks inglis rulz!!!Who wants to speak russian today???Russian is crapy language and everyone knows that
Otkad to,molim te?Ako ti nemas pojma o ruskom jeziku,ne znaci da je crap.Ako ces da studiras neku teorijsku nauku,gomila literature ti je na ruskom.Plus sto je kod nas taj jezik dosta rasprostranjen(dijelom i zbog nasih tradicionalnih veza sa Rusima),plus sto nam je dosta srodan po rijecima i izgovoru.Mada,i ja bih da sam mogao da biram uzeo francuski ili italijanski kao drugi jezik,umjesto ruskog.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 20:54   #76
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

ok ok cheeez...nemam ja nista protiv ruskog i moja keva ga je ucila u skoli i rekla mi je da je jedan on najtezih jezika...budimo realni od ruskog nema koristi koliko ima sad od engleskog...mozda pre 30 godina kada je pola evrope bilo sovjetski(komunisticki) orijentisano ali sada je engleski mnogo korisniji jezik...sva ta literatura koja je na ruskom ima da se nadje i na engleskom

da ne znas engleski dosta toga ne bi znao na kompu da radis
ispravite me ako gresim
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 22:05   #77
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Exclamation Re: Du ju spik inglis

Jes jes i spik inglis
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 2:32   #78
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
ssSss kaže: Pregled poruke
Gresis, sinko, gresis. Obrati paznju na karti kolika je Rusija. To je ogromno trziste, gladno svih vrsta proizvoda nakon pada socijalizma. A ako uzmes u obzir da Ruse bas briga sto ti znas engleski a ne ruski (jer im se moze), onda ces shvatiti da je ruski veoma koristan jezik.
Mislim da ne postoji sva ruska literatura na engleskom.
Po toj logici, pogledajte na demografskoj (pa i politickoj) karti kolike su Kina i Indija pa to, opet, ne znaci da bih rado ucio kineski ili indijski jezik... Mislim da to nema veze sa tim pogotovo sto izuzetno cenim rusku istoriju (time i kulturu).
Licno, meni se jako svidja francuski jezik i zao mi je sto ga znam sa nivoa osnovne skole (mada, nikad se ne zna )
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 3:04   #79
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Tnx Glitch

Engleski se mnogo vise koristi i sada se u skoro svim zemljama uci za razliku od ruskog koji vise niko ne uci...jednostavno mnogo je korisniji engleski od ruskog!!!necemo valjda da idemo u rusiju da radimo valjda sad svi idu na zapad
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 3:45   #80
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Du ju spik inglis

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Tnx Glitch

Engleski se mnogo vise koristi i sada se u skoro svim zemljama uci za razliku od ruskog koji vise niko ne uci...jednostavno mnogo je korisniji engleski od ruskog!!!necemo valjda da idemo u rusiju da radimo valjda sad svi idu na zapad
Na stranu to sto je korisniji: ogroman broj zemalja u svetu koristi engleski jezik kao svoj sluzbeni. Ubedljivo najvece sanse da se sporazumes sa strancem imas ako progovoris na engleskom.
Ako pricamo o radu u Rusiji ili "na zapadu", ja bih najradije ostao u Srbiji! Mada, ako se nesto uskoro ne promeni, ne verujem da ce nesto moci da me zadrzi... Odo' na Jamajku!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com