Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2010, 12:19   #21
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Kursevi i sertifikati kao pomoc pri zaposljavanju?

Ako mislis da pohadjas neki od aktuelnih IT kurseva (MCSA, MCSE, RHCE, LPIC, Cisco, CompTIA....) smatram da je bacanje para placati za pohadjanje kursa jer su cene poprilicno paprene (primera radi za MCSE treba izdvojiti sa sve ispitima i polaganjem oko 1500e pa i vise) a veliko je pitanje koliko na kursu mozes da naucis, vecina ljudi se slaze da je kurs dobar samo ako materiju vec solidno poznajes i onda dobro dodje kao neko uoblicavanje znanja, a u svakom slucaju te ocekuje dosta vezbanja kuci, jer dzaba tebi predavanja ako kuci to sam ne provezbas i isprobas u praksi
Takodje SAV materijal za ucenje i za ovo sto sam pobrojao imas na netu plus video tutoriale, primere i skripte sa ispita dakle skoro SVE - treba samo sebi da zacrtas sta hoces, i da budes uporan i sve to moze lepo i kod kuce da se sprema a i dosta je jeftinije - pogotovu sada kada imas virtuelne masine i kada za vezbanje lako mozes napraviti neku improvizovanu mini mrezu
Dakle ono sto hocu da kazem je da samo treba da platis za polaganje ispita, a ako se ne varam preko Prometric i VUE-a kosta 90 dolara po ispitu (dakle platis ispit koji hoces da polazes i zakazes preko neta termin polaganja u ovlascenom centru)
To je takodje vrlo bitan detalj jer neke skole koje sada necu imenovati naplacuju izlazak na ispit 150e sto je po meni najobicniji lopovluk
Ne treba se takodje zaletati sa davanjem para jer ti niko ne garantuje da ces dobiti posao kada dobijes i sertifikat, tako da je po meni najbolje i najjeftinije resenje "kucna" varijanta

HINT: Dobar pocetak su ti MCSA ako te zanimaju Windoze, a LPIC ako te zanima Linux
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
zvucnjak (24.10.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Za AGP: GeForce 6600gt ili Radeon x1600pro? player1 Grafika 42 28.7.2006 14:49
Pomoc pri kupovini maticne!!! Dusan_BG Osnovne komponente 5 13.7.2006 18:39
Softver za pomoc pri prevodjenju-CAT tools Yoda Aplikativni softver 0 7.4.2006 10:23
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58
gf 6200 - pomoc pri kupovini brainZ ŠDK - Grafika 48 2.2.2006 4:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com