Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2019, 22:16   #1
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 598
Zahvaljeno 314 puta na 206 poruka
Određen forumom i5 9400f VS Ryzen 5 2600(X) za igre

Nove konzole ce imati 8-jezgarne procesore (16-thread gotovo izvesno). Interesuje me da li ce se moci strimovati na njima, sto mi je logicno, buduci da thread-ovi ne poboljsavaju gejming performanse (jedino kod dual-core 4 thread procesora na kojim nikom vise i ne pada na pamet da se ozbiljnije igra).

Elem, moram dodati da sam primetio da kod samog igranja Intel uvek vodi AMD po nekoliko fps-a (procesori iz istog cenovnog ranga), medjutim Ryzen 2600(X) ima Hyper-Threading a i5 9400f ga uopste nema.

Raspravljao sam sa prijateljima i moje misljenje se promenilo (koliko god sam AMD fan).
i5 9400f se po testovima fenomenalno nosi sa igrama i uglavnom drzi visok fps stabilnije (bolji je i od Ryzena 7 2700) i nije narocito gori u tome od "cak" novog Ryzena 3600 (60 evra razlika ovde u korist Intela) + za i5 9400f moze neki jeftiniji ram i maticna.

Da se vratim na pocetak, u cemu generalno i lezi moj najveci strah... Next-Gen konzole, posto mi planiramo da bildujemo Next-Gen racunare koji ce trajati nekoliko godina dakle one za nadolazece igre (tu bi verovatno bile 1660 TI ili cak RTX 2060 grafulje za 1080p rezu).
Moram reci da znam da je postupak izrade igara za konzole jedno a za PC drugo, kolege su dokazale, ali ipak...

Pitanje. Da li ce i5 9400f propasti preko noci zbog odnosa 6c/6t a Ryzen naglo porasti i biti bolji od njega zbog 6c/12t ili 8c/16t? Na papiru deluje suludo da i5 9400f dobija Ryzen 2700 (ovaj vise svega bukvalno: jezgara, threadova, kesa), a trenutna praksa... Dakle, koliko shvatam igre su uvek htele dobar single-core performance. Zasto bi se to naglo promenilo?
Sad konacno vidim zasto su mi stariji govorili dok sam bio klinac "uzmi Intela ako ces samo da se igras"

Kao sto rekoh, ne vidim threadove kao nesto spektakularno prilikom samog gejminga. Nisam neki ekspert na tom polju, pa bih voleo da cujem misljenja iskusnijih ovih CPU mastera.
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Switch Emix Konzole 1315 26.3.2020 21:02
ryzen 5 za igre donmarko ŠDK - Konfiguracije 9 22.4.2017 11:10
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:03.