Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2014, 19:57   #1
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Question This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Razvijam svoj CMS sistem koji na localhostu, jednom free hostu i jednom placenom hostu radi bez problema, naravno kada se izmeni config fajl koji sadrzi podatke o serveru i bazi... Medjutim, na loopia hostu ne radi kada pokusam da pristupim administratosrkom delu... www.nazivsajta.rs/admin (ovo je samo primer) - Tacnije, prikazuje poruku "This webpage has a redirect loop". Onaj korisnicki deo sajta radi bez problema. Da ponovim, radi super na localhostu, jednom free hostu i jednom placenom hostu na kojima sam testirao, a na loopia hostu ne radi administratorski deo. Probao sam par puta da prebacim fajlove misleci da se MOZDA nesto "izgubilo" prilikom kopiranja, ali i dalje ista prica... Probao sam na Chromu, Mozili, Operi, pa cak i internet exploreru...brisao cookies, omogucio cookies...i uvek ista prica. Ako neko zna sta bi mogao da bude problem bio bih zahvalan!
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 21:20   #2
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Rekao bih da je problem u .htaccess fajlu. Da li koristiš neke module kao što je Mode Rewrite ili si naveo neko pravilo koje vrši redirekciju sa jedne lokacije na drugu?
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 21:25   #3
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Evo mog .htacces fajla, mozda ce znaciti vise nego da objasnjavam :/

Kod:
RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^admin$ admin.php?url=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^admin/(.*)$ admin.php?url=$1 [QSA,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-l
RewriteRule ^(.*)$ index.php?url=$1 [QSA,L]
Da li moze da se desi da redosled ne valja? Mada pretpostavljam da u tom slucaju ne bi radilo ni na drugom hostingu...
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:30   #4
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Nekako mi konfuzno deluju ova pravila koja si naveo. Hajde prvo da vidimo šta želiš da postigneš. Želiš da izvršiš redirekciju sa admin ili admin/nesto na admin.php?url=querystring, a ako to nije slučaj onda da preusmeriš korisnika na index.php?url=querystring? Probao sam i radi kod mene u lokalu i na Loopia hostingu.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:38   #5
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Redirekcija je sa admin na admin/korisnici/login ako je sesija prazna. Ako sesija nije prazna, redirektuje na admin/home, naravno pod uslovom da su ti podaci u sesiji ispravni. Upravo sam prebacio komplet fajlove sa loopie na drugi host i tamo radi sve bez problema. Naravno sa izmenjenim config.php fajlom.
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:45   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

pa dal imaš privilegije za pristup /admin
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:58   #7
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Ako mislis na podesavanje privilegija na loopia c-panelu, tu nisam nista oko privilegija podesavao niti video da ima takvih podesavanja. To nisam podesavao ni na jednom hostingu, a na ostalima ipak radi.
Pronasao sam opciju za zastitu direktorijuma, ako si na to mislio...tamo trenutno pise da nema zasticenih direktorijuma.
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:05   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

u svakom slučaju mislim da ti je to sigurnosni propust da puštaš svakog u admin folder
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:20   #9
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Citat:
fasty kaže: Pregled poruke
Ako mislis na podesavanje privilegija na loopia c-panelu, tu nisam nista oko privilegija podesavao niti video da ima takvih podesavanja. To nisam podesavao ni na jednom hostingu, a na ostalima ipak radi.
Pronasao sam opciju za zastitu direktorijuma, ako si na to mislio...tamo trenutno pise da nema zasticenih direktorijuma.
Pogledaj iz FTP programa File permissions foldera "admin" i proveri numeričku vrednost koja se odnosi na dozvole čitanja, upisivanja i izvršavanja. Na primer 755 označava dozvole za čitanje i izvršavanje za sve korisnike kao i za upisivanje za vlasnika, odnosno tebe.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:38   #10
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Uporedio sam sad File permissions sa drugim hostingom na kome radi i nije bilo isto...prepravio sam to medjutim i dalje isto...redirect loop.
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 0:00   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Nemoj da trošiš vreme i energiju na pretpostavke šta bi mogao biti problem - neko drugi je već napravio alat sa kojim ćeš ga rešiti.

Skini Fiddler i pogledaj kako izgledaju zahtevi za redirekcijom koje dobijaš od servera (očigledno su eksternog 301 ili 302 tipa čim browser upada u loop redirekciju).

P.S. Loopia nije baš najpoznatija kao web hosting provajder koji zna kako treba održavati svoje servere. Zato ih nemoj uzimati kao relevantan faktor za ocenu ispravnosti svojih projekata. Ako aplikacija radi na stock LAMP instalaciji radiće i na svakom normalnom hosting serveru.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
fasty (25.2.2014)
Stara 25.2.2014, 0:19   #12
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nemoj da trošiš vreme i energiju na pretpostavke šta bi mogao biti problem - neko drugi je već napravio alat sa kojim ćeš ga rešiti.

Skini Fiddler i pogledaj kako izgledaju zahtevi za redirekcijom koje dobijaš od servera (očigledno su eksternog 301 ili 302 tipa čim browser upada u loop redirekciju).

P.S. Loopia nije baš najpoznatija kao web hosting provajder koji zna kako treba održavati svoje servere. Zato ih nemoj uzimati kao relevantan faktor za ocenu ispravnosti svojih projekata. Ako aplikacija radi na stock LAMP instalaciji radiće i na svakom normalnom hosting serveru.
Upravo sam pokusao ovo sto si predlozio... I u result koloni je 302 - pretpostavljam da je to to o cemu pricas... Hvala na savetu. Da li ima vajde da kontaktiram tehnicku podrsku i da li oni mogu nesto tu da urade? Mada sam vec zvao i rekli su da zovem sutra da vide sta mogu da urade i o cemu je rec. I ako bi mogao malo preciznije da mi objasnis sta znaci kad su redirekcije eksternog 301 ili 302 tipa, nije mi to najjasnije a trebace mi da znam...ocigledno.
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 1:44   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Mod rewrite omogućava dva tipa redirekcije ("prepisivanja URL-ova"), internu i eksternu.

Interna redirekcija je svaka redirekcija koja za rezultat nema promenu adrese u browseru nakon prvobitnog zahteva. Drugim rečima, ako browser pošalje serveru zahtev a ovaj ne odovori HTTP statusnim kodom u rasponu 300-399 to znači da server od browsera ne traži da napravi još jedan zahtev. Zato se ovaj tip redirekcije naziva internom (server interno odrađuje ceo posao oko redirekcije/prepisivanja).

1) Browser --> (GET /index.html HTTP/1.1) --> Server (browser šalje zahtev serveru)
2) Browser <--- (HTTP/1.1 200 OK) <--- Server (server odrađuje kompletno prepisivanje interno, šalje statusni kod 200, browser sav happy jer ne mora da pravi još jedna zahtev)
3) Browser (adresa u browseru ostaje ista kao i u trenutku kad je poslat zahtev serveru - tačka 1)

Interna redirekcija kod prepisivanja adresa se veoma jendostavno odrađuje, izostavi se R Apache flag kod definisanja RewriteRule direktive.

Kod:
# Primer internog prepisivanja/redirekcije
RewriteRule ^admin$ admin.php?url=$1 [QSA,L]
Eksterna redirekcija nastaje svaki put kada server na zahtev browsera odgovori sa HTTP statusnim kodom iz raspona 300-399. Bilo koji od ovih statusnih kodova nateraće browser da napravi još jedan zahtev i promeni adresu u adresnom baru. Pošto server na ovaj način u principu radi "prepisivanje" adrese preko browsera kaže se da je prepisivanje eksterno.

1) Browser --> (GET /index.html HTTP/1.1) --> Server (browser šalje zahtev serveru)
2) Browser <-- (HTTP/1.1 301 Moved Permanently\n\rLocation: nova_adresa.html) <-- Server (server u svojim rewrite pravilima ima instrukcije da obavesti browser kako je zahtevani resurs na drugoj lokaciji, šalje odgovarajući kod za redirekciju i adresu gde browser mora da potraži resurs novim zahtevom)
3) Browser --> (GET /nova_adresa.html /1.1) --> Server (server prima zahtev za resursom na koji je malopre uputio browser)
4) Browser <-- (HTTP/1.1 200 OK) <-- Server (server odgovara sadržajem stranice i statusnim kodom 200)

Eksterna redirekcija se kod rewrite pravila postiže jednostavnim dodavanjem odgovarajućeg R Apache flaga.

Kod:
# Primer eksternog prepisivanja/redirekcije bez eksplicitnog navođenja statusnog koda, podrazumeva se 302
RewriteRule ^admin$ admin.php?url=$1 [R,QSA,L]

# Primer eksternog prepisivanja/redirekcije sa eksplicitnim navođenjem statusnog koda
RewriteRule ^admin$ admin.php?url=$1 [R=301,QSA,L]
Veoma je bitno znati razliku između dva najčešće korišćena tipa eksterne redirekcije (statusna koda).

Kada server u svom odzivu pošalje 301 status (puno ime mu je "HTTP/1.1 301 Moved Permanently") to znači da traženi resurs više nikada neće biti na zahtevanoj adresi. Određeni proxy serveri, posebno oni koji služe za keširanje sadržaja, mogu da iskoriste ovaj statusni kod da iz svog keša izbace staru adresu. To isto rade i web crawleri (botovi) pretraživača tako da je pravilna 301 redirekcija izuzetno bitna kod recimo seljenja sadržaja na novi domen.

Kada server u svom odzivu pošalje 302 status (puno ime "HTTP/1.1 302 Found") to znači da je resurs privremeno nedostupan na zahtevanoj adresi ali da je dostupan na adresi koja je privremena i za koju ne postoji garancija koliko će dugo biti aktuelna.

Ono gde web hosting provajderi, posebno na shared hosting nalozima, umeju da zabrljaju su podešavanja koja direktno regulišu redirekciju na nalogu. Nepravilno podešeni autoritativni DNS zapisi za poddomene, restrikcije i specifična podešavanja u definicijama virtuelnih hostova za naloge. Sve to može itekako da napravi problem kod redirekcije i pomenuti problem sa beskonačnom petljom. Ko je do sada pratio na času verovatno je skapirao šta se tačno dešava.

1) Browser --> (GET admin.php /1.1) --> Server (server prima zahtev od browser)
2) Browser <-- (HTTP/1.1 302 Found\n\rLocation:admin.php) <-- Server (server iz nekog od mnogo potencijalnih razloga šalje zahtev browseru da napravi eksternu redirekciju za adresu koja će po ponovnom pristizanju na server opet izazvati isti odziv servera)
3) Browser --> (GET admin.php /1.1) --> Server (browser ponovo šalje sličan ili identičan zahtev)
4) Browser <-- (HTTP/1.1 302 Found\n\rLocation:admin.php) <-- Server (server ponovo odgovara sa zahtevom za istom ekternom redirekcijom)
5) GOTO 1
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
fasty (25.2.2014)
Stara 25.2.2014, 9:08   #14
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: This webpage has a redirect loop... Pomoc!

Sada su mi neke stvari dosta jasnije... Ako sam dobro razumeo, to sto meni server u svom odzivu salje 302 status, to je do hostinga na sta ja ne mogu da uticem? Ili postoje posebna podesavanja za .htaccess u ovom slucaju koja to resavaju?
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno Kobilic Aparati i oprema 34 13.8.2015 11:24
Pomoc oko odabira konfiguracije i komponenti LieSerj ŠDK - Konfiguracije 10 15.12.2013 21:58
LOOP in LOOP Dekip Serverske aplikacije i baze podataka 2 30.8.2013 21:37
While loop, for loop, for each, do while loop Dark Champion Web dizajn 1 15.10.2011 23:42
Wireless u BG! Marko 0401 Internet usluge 8 4.6.2007 9:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com