Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2008, 22:10   #1
kacca
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

Hvala svima koji su voljni da odvoje malo vremena i da odgovore na sledeća pitanja:

1. Koji IT sigurnosni (security) sistem koristite? Treba mi naziv proizvodjaca tog softvera. Zatim, ocenite na skali od 1 do 5 posebno uvodjenje bezbednosti, a posebno odrzavanje bezbednosti, kao i razlog takve ocene.

2. Kada razmisljate o kupovini (nabavci) hardvera ili sofvera, na kojim internet/web sadrzajima, portalima, blogovima, forumima se informisete?

3. Sajtove kojih prodavaca/proizvodjaca obicno posecujete? Odaberite od dole ponudjenog:
IBM, Oracle, Google, Red Hat, Accenture, Sun, HP, EMC, Microsoft, Cisco, Dell, Sophos, Kaspersky, Drugo _________

4. Na osnovu toga koliko cesto posecujete sajtove prodavaca IT bezbednosnih resenja, proizvoda, odaberite 5 najposecenijih od ovih koji su dole nabrojani, gde cete sajt koji najcesce posecujete obeleziti brojem 1, drugi po posecenosti brojem 2, itd.
CheckPoint, Cisco, Symantec, Computer Associates, Microsoft, IBM, CommVault, MacAfee, Trend Micro, Sophos, Kaspersky, Drugi _______

5. Ocenite websajtove prodavaca koje ste odabrali u prethodnom pitanju na skali od 0 do 10, gde 0 znaci da ste potpuno nezadovoljni, a 10 da ste potpuno zadovoljni.

6. Kada razmisljate o nabavci novog IT security sistema, koje SECURITY-BASED websajtove, forume, blogove, online zajednice obicno posecujete?

7. Da li ste clan nekih asocijacija koje se bave IT sistemima? Ako jeste, kojih?

8. Na osnovu Vašeg generalnog znanja i shvatanja, rangirajte prodavce IT security sistema na skali od 1-5, gde je 5 veoma preferiram, a 1 najmanje preferiram.
CheckPoint, Cisco, Symantec, Computer Associates, Microsoft, IBM, CommVault, MacAfee, Trend Micro, Sophos, Kaspersky, Drugi _______
(dakle, pored svakog prodavca, napisite ocenu od 1 do 5)

9. Iz svakog para IT security proizvodjaca odaberite onog prodavca kog preferirate i napisite zasto:

a)CheckPoint ili Microsoft,
б)Cisco ili Microsoft,
c)Symantec ili Microsoft,
d)Computer Associates ili Microsoft,
e)IBM ili Microsoft,
f)CommVault ili Microsoft,
g)MacAfee ili Microsoft,
h)Trend Micro ili Microsoft,
i)Sophos ili Microsoft,
j)Kaspersky ili Microsoft

Dakle, svaki proizvodjac se uporedjuje sa Microsoftom; Vi odaberite Microsoft ili taj neko drugi i navedite razlog.

10. Koji IT security proizvodjac: (navedite i razlog)
a) brine o mom licnom uspehu
б) mi pomaze da postanem strucnjak u svojoj profesiji
c) online pruza informacije o cenama i proizvodima
d) ima viziju buducnosti tehnologije
e) je kompanija kojoj verujem
f) je etička kompanija
g) brine o svojim mušterijama
h) pravi sigurne proizvode
i) ima odgovarajuce cene
j) omogućava mušterijama privatnost nad informacijama
k) ima proizvode koji nam omogucavaju da realizujemo nas potencijal
l) nudi proizvode koji dobro rade i sa proizvodima drugih kompanija (compatibility)
m) je previse agresivan na poslovnom planu
n) Ima jednostavan licensing i support sistem
o) ima previse moci ili uticaja


Svaki odgovor je dobrodosao i bice mi od velike pomoci. Naravno, bilo bi lepo kada bi neko probao da odgovori na sva pitanja. Hvala vam svima unapred!!!
kacca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 22:17   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

1. Mogu samo da odgovorim da koristim AVG antivirus.....zasto?......ne znam, valjda sto je besplatan i lako se instalira
2. sve o bezbednosti trazim na sk forumu i bench forumu i clan sam istih.
3. Jel ovo neka M$ anketa?
4. Nema sanse da je neko koristio sve zive security sisteme pa zna da kaze pluseve i minuse i da uporedjuje.
5. Verovatno ratite za neku kompaniju pa bi bilo u redu i da se predstavite i kazete cemu je namenjena ova anketa i o cemu se tacno radi, ako vec ocekujete odgovor.

Sve najbolje u daljem radu
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 22:30   #3
kacca
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
1. Mogu samo da odgovorim da koristim AVG antivirus.....zasto?......ne znam, valjda sto je besplatan i lako se instalira
2. sve o bezbednosti trazim na sk forumu i bench forumu i clan sam istih.
3. Jel ovo neka M$ anketa?
4. Nema sanse da je neko koristio sve zive security sisteme pa zna da kaze pluseve i minuse i da uporedjuje.
5. Verovatno ratite za neku kompaniju pa bi bilo u redu i da se predstavite i kazete cemu je namenjena ova anketa i o cemu se tacno radi, ako vec ocekujete odgovor.

Sve najbolje u daljem radu
Hvala na odgovoru!
Da, anketa jeste za M$. Ja sam freelancer, tj. radim razne poslove preko interneta.

U sustini, ja bih samo volela da vidim kakve odgovore mogu da ocekujem, a pravu anketu tek treba da zapocnem sa odredjenim firmama i IT osobljem u njima. Ovo je samo moja licna priprema. Zato sam to pitanje postavila ovde. Inace, i ja sve sto me interesuje nadjem na forumu sveta kompjutera. Obicno samo citam postove, ali posto mi sada treba malo vise odgovora odjednom, resila sam da otvorim temu, jer preko pretrage bi mi trebalo mnogo vise vremena.

Vasi odgovori treba da budu potpuno iskreni naravno. To je ono sto se trazi - misljenje ljudi.

Nadam se da je ok postaviti ovakvu temu.
kacca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 22:42   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

1. Koji IT sigurnosni (security) sistem koristite?
Kaspersky internet security

2. Kada razmisljate o kupovini (nabavci) hardvera ili sofvera, na kojim internet/web sadrzajima, portalima, blogovima, forumima se informisete?
Informisem se kod prijatelja koji se bave prodajom ili na nekoliko sajtova dobavljaca (zabranjeno je reklamirati firme na forumu)

3. Sajtove kojih prodavaca/proizvodjaca obicno posecujete? Odaberite od dole ponudjenog:
Ne smijem da napisem sajt prodavaca jer bi se to gledalo kao reklama,a posjecujem sajtove PC shopova po BiH CRO i SRB

4. Na osnovu toga koliko cesto posecujete sajtove prodavaca IT bezbednosnih resenja, proizvoda, odaberite 5 najposecenijih od ovih koji su dole nabrojani, gde cete sajt koji najcesce posecujete obeleziti brojem 1, drugi po posecenosti brojem 2, itd.
Kaspersky se posjecuje svakodnevno da bi se skinuo update za KIS sigurnosni sistem tako da je on primaran a ostale ne posjecujem ili je broj posjeta zanemariv.

5. Ocenite websajtove prodavaca koje ste odabrali u prethodnom pitanju na skali od 0 do 10, gde 0 znaci da ste potpuno nezadovoljni, a 10 da ste potpuno zadovoljni.
Osrednje dakle 5

6. Kada razmisljate o nabavci novog IT security sistema, koje SECURITY-BASED websajtove, forume, blogove, online zajednice obicno posecujete?
U vecini slucajeva ankete raznih foruma jer vjerujem zivim ljudima i njihovim iskustvima vise nego marketinskom smecu i kampanjama raznih kompanija

7. Da li ste clan nekih asocijacija koje se bave IT sistemima? Ako jeste, kojih?
Radio sam odredjen vremenski period za Motorolu ako se to racuna.Ostalo ne.

8. Na osnovu Vašeg generalnog znanja i shvatanja, rangirajte prodavce IT security sistema na skali od 1-5, gde je 5 veoma preferiram, a 1 najmanje preferiram.
Svima a posebno Microsoftu NULA dakle 0.

9. Iz svakog para IT security proizvodjaca odaberite onog prodavca kog preferirate i napisite zasto:

a)CheckPoint ili Microsoft,
б)Cisco ili Microsoft,
c)Symantec ili Microsoft,
d)Computer Associates ili Microsoft,
e)IBM ili Microsoft,
f)CommVault ili Microsoft,
g)MacAfee ili Microsoft,
h)Trend Micro ili Microsoft,
i)Sophos ili Microsoft,
j)Kaspersky ili Microsoft

Dakle, svaki proizvodjac se uporedjuje sa Microsoftom; Vi odaberite Microsoft ili taj neko drugi i navedite razlog.

Odgovori su podebljani a zasto - zato sto je Microsoft najveca americka monopolisticka kompanija i kao takva ne zasluzuje ni malo P od Povjerenja.

10. Koji IT security proizvodjac: (navedite i razlog)
a) brine o mom licnom uspehu nijedan
б) mi pomaze da postanem strucnjak u svojoj profesiji nijedan
c) online pruza informacije o cenama i proizvodima svi
d) ima viziju buducnosti tehnologije nijedan
e) je kompanija kojoj verujem nijedan
f) je etička kompanija nijedan
g) brine o svojim mušterijama nijedan
h) pravi sigurne proizvode nijedan
i) ima odgovarajuce cene nijedan
j) omogućava mušterijama privatnost nad informacijama nijedan
k) ima proizvode koji nam omogucavaju da realizujemo nas potencijal nijedan
l) nudi proizvode koji dobro rade i sa proizvodima drugih kompanija (compatibility) nijedan
m) je previse agresivan na poslovnom planu Microsoft,ATi,nVidia,Intel
n) Ima jednostavan licensing i support sistem nijedan
o) ima previse moci ili uticaja Microsoft,ATi,nVidia,Intel

Nadam se da sam pomogao,odgovori su podebljani a u slucaju zabune javi sta treba pojasniti,ako nisam "probio rokove" ili ako je neka deadline-anketa u pitanju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
kacca (29.12.2008)
Stara 29.12.2008, 22:43   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

Ma razume se. Ja verujem da nije problem sto ste otvorili ovakvu temu. Samo sam hteo da vam naglasim, ako nije problem, cisto zbog tih (iskrenih) odgovora da se predstavite i kazete nesto o anketi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 22:46   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

Ma vjerovatno se radi o klasicnoj upadni-na-prepad-i-vidi-sta-ljudi-misle-o-nama novogodisnjoj anketi Microsofta koji skenira potencijalne kupce,potrosace i buduce saradnike.

Ili se bore protiv piraterije,finansijske krize,sve u svemu pronalaze nacin kako da dodju do para,ne boj se,ne bave se HUMANITARNIM RADOM kao sto bi trebali nego gledaju kako da nas izmuzu
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 23:10   #7
kacca
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anketa o IT proizvođačima i IT security sistemima

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ma vjerovatno se radi o klasicnoj upadni-na-prepad-i-vidi-sta-ljudi-misle-o-nama novogodisnjoj anketi Microsofta koji skenira potencijalne kupce,potrosace i buduce saradnike.

Ili se bore protiv piraterije,finansijske krize,sve u svemu pronalaze nacin kako da dodju do para,ne boj se,ne bave se HUMANITARNIM RADOM kao sto bi trebali nego gledaju kako da nas izmuzu
Eh sad...
Ko zna u sta ce na kraju da se pretvori ova moja tema... Pa ja samo zaradjujem za hleb. Sta ja mogu sto je Microsoft takav. Inace, ja se slazem da su grozni. Ali to ne znaci da ne treba da radim za pare za njih. Kad bismo svi tako razmisljali, niko nigde ne bi radio, jer sada iza svega stoje neki tamo mocnici...
kacca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia 3310 - Security code Kum22 Aparati i oprema 4 30.11.2008 14:06
Security Descriptors Predrag Stankovic Operativni sistemi 6 1.7.2007 18:55
Zone Alarm Security Suite i MSN Live messenger TheReaper Zaštita 9 19.11.2006 23:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com