Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2008, 17:16   #1
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Metroid serijal

Jedan od relativno zapostavljenijih serijala kod nas. Što je šteta, jer em što je u toliko mnogo stvari Metroid bio prvi (ili je negirao opšte usvojene predrasude), em što je u pitanju serija od koje ćete teško naći više cenjenu.

Svako može da nađe na Wikipediji informacije o igrama u seriji i njihovoj hronologiji. Ja ću ovde ukazati na nešto drugo.

Daleko pre Lare Croft bila je Samus Aran, koja je takođe rešavala probleme napredovanja kroz prostor, skakala po zidovima i pobeđivala daleko teže protivnike.
Pre Half-Life-a bio je Super Metroid, koji je koristio spoj priče i atmosfere na sličan način. I ima jedan od najboljih završetaka u istoriji video-igara.

Konstantno povećavanje sposobnosti i znanja igrača kroz istraživanje igračkog prostora i time otvaranje novog prostora, kao i stalno vraćanje i prolazak istim hodnicima čije tajne polako otkrivate, uticali su na mnoge igre, Castlevaniju pre svih.

Već duže vreme se tvrdi da su miš i tastatura prirodne i jedine prave kontrole za FPS žanr. Već prvi Metroid Prime je ovo doveo u pitanje, a treći deo (za Wii) totalno skršio (iako kao igra predstavlja blagi pad u odnosu na prethodnike - po svim svedočanstvima).

I pored svih priča o ozbiljnosti PSP-ove biblioteke igara u odnosu na DS-ovu, većina igrača se slaže da je najbolji multiplejer FPS na ručnim konzolama onaj iz Metroid Prime: Hunters-a.


Super Metroid (SNES, 1994) se smatra vrhuncem 2D Metroida, a verovatno i serije uopšte.



Na Edge-ovoj listi najboljih 100 igara svih vremena iz 2003, "Ten Top Tens", složenoj po žanrovima, Super Metroid i Metroid Prime su bili među 10 najboljih avantura.
Na njihovoj listi iz 2006, dobijenoj glasanjem čitalaca i profesionalaca iz industrije, Super Metroid je na 10. mestu najboljih igara ikad, Metroid Prime na 23.
IGN je pravio nekoliko lista te vrste. Na listi iz 2006, Super Metroid je na 4. mestu, Metroid Prime na 24.
Itd...

Šta vi mislite o Metroidu?
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
DeCoy (18.11.2008)
Stara 18.11.2008, 17:46   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Metroid serijal

A ja baš pre neki dan uzeo da pikam Metroid Fusion na GBA i razmišljam da bacim na tastaturu neku retrospektivu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 18:13   #3
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Metroid serijal

Trebalo je da imam predavanje o serijalu u Domu omladine, ali kako nisam dobio potrebnu opremu, smatrao bih ga neuspehom, čak i da je bilo više od 10 ljudi. Ne potpunim neuspehom, pošto smo svi završili u kafani.

Koliko sam video, među gejmerima je Samus Aran daleko uvaženija kao "lik" od Lare Kroft. Verujem da njena misterioznost ne slabi takav stav, već ga pojačava.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 18:19   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Metroid serijal

Super Metroid je jedna od najboljih platformi/avantura koje sam ikad igrao. Secam se kad sam prvi put probao igru (pre toga potpuno neupucen u serijal): oduvala me je grafika i atnosfera, a onda i mehanika igre. Jedino sto ume da bude jako teska (jedan deo nisam mogao da predjem cak ni sa instant save-om i shiframa). Ko nije probao propustio je mnogo. Posle Super Metorida mi je bilo malo glupo da igram originalni, a ove za GBA nabavljam upravo.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 13:02   #5
metodie
Banned
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Usa
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku metodie Slanje poruke preko AIM-a korisniku metodie Slanje poruke preko Yahooa korisniku metodie Slanje poruke preko Skypea korisniku metodie
Određen forumom Re: Metroid serijal

ljudi moze mala pomoc??jel znate gde moze da se kupi ova igric i po kojoj ceni??ako moze sto pre odg??pls ali trebami za nintendo ds lite.unapred hvala

Poslednja ispravka: metodie (25.12.2009 u 13:04) Razlog: greske]
metodie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 23:34   #6
nrajacic
Novi član
 
Član od: 25.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Metroid serijal

Da, da. Metroid je jedna od onih starih dobrih igara. Pozdravljam ovu temu.

I btw, ako ste stvarno voleli Metroid verovatno je da ce vam se svideti i Aztaka. Imate demo na Steamu, i na developerovom sajtu. Malo je zahtevnija sto se tice resusrsa, ali isplati se.
nrajacic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 20:01   #7
metodie
Banned
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Usa
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku metodie Slanje poruke preko AIM-a korisniku metodie Slanje poruke preko Yahooa korisniku metodie Slanje poruke preko Skypea korisniku metodie
Određen forumom Re: Metroid serijal

jel zna neko malo pre sam pitao???pls odg .ali treba mi za ds lite

metodie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 23:51   #8
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Metroid serijal

Samus Aran
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Star Wars phoenix[illusion] O igrama uopšte 115 20.7.2010 11:12
Myst,URU serijal breeder Avanturističke igre 6 15.8.2008 14:16
Samus Aran fan artwork - Metroid serijal renegade_of_funk Konzole 2 5.6.2008 21:52
Pure Pwnage serijal Executer Brbljaonica 0 12.4.2008 9:59
Metroid Prime 3 i SMG. Gde su nestali? renegade_of_funk Tekstovi u SK 8 3.12.2007 11:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com