Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2009, 16:32   #1
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Ciao ljudi, opet ja ali sad sa novim problemom. Da bi shto bolje objasnio situaciju moracu da napishem jednu malu besedu. Elem ovako:
Mashinu sam kupio pre oko 1 god ali sam imao slabu grafichku pa sam hteo da je menjam i pitao sam na ovom forumu shta mi je chiniti zbog napajanja. Kupio sam jachu (koja je navedena u mojoj konfiguraciji) i do pre mesec dana nisma imao problema, sve radilo super. Ali od skora imam chudne probleme i simptome. Do pre mesec dana je situacija bila ovakva:

CPU SocketAM2, AMD Athlon64 X2 Dual-Core 5000+ 2.60GHz/1MB BOX 64Bit
MB SocketAM2+ nForce560,Gigabyte GA-M56S-S3 PCI-e/DualDDR2/SATA2/RAID/GLAN/SB7.1/1394
Memorija DIMM DDR2 2x1GB, 800MHz OCZ Titanium XTC/EPP/CL 4-4-4-15
HDD SATA2 7200 400GB Hitachi Deskstar 16MB
DVD+/-RW Pioneer DVR-215D black SATA 20xdvd+/-, 10xdvd-r/+r DL, 2MB
ATX Middle Tower 400W Codegen 604AL-CA,USB & AU, LCD, Fan, Black (20+4 pin)
Monitor TFT 19" Samsung 920NW 5ms, 300cd/m2, 700:1,160/160,WIDE,Black/Silver
MSI RX3870-T2D512E-OC (Radeon HD 3870)512MB DDR4
Creative SoundBlaster Live 5.1
UPS Inform GUARD_S 600VA (povezan preko COM1 porta na PC)
- kucishte ima svoj led displej spreda koji mi pokazuje da li radi HDD, i koje su temperature.
Operativni systemi: Win XP SP3 professional 32bit i Win 7 RC1 64bit

Do pre mesec dana Everest (a i sam ATI CCC), mi je pokazivao da je temperatura grafichke oko 40 Celzijusa na "idle", (toliko je bio otprilike i merach na kucishtu) a kad igram dodje i do 65, medjutim imali smo selidbu, pa sam shetao komp tamo vamo i pre mesec dana ja ukljuchim kompishu, kad ono Led displej nece da radi osim ako mu ne pritisnem dugme "reset" ispod displeja (to dugme je samo za displej, nije ONO reset dugme za resetovanje kompa) i tako svaki put kad upalim rachunar. Rekoh sebi Nema veze. E ali tada sam primetio da mi je grafichka na idle oko 46 C, a od pre nedelju dana ne pada ispod 50 C (shto mi je neuobichajeno). Sve ovo ne bi bilo toliko strashno da mi se komp nije pocheo Shutdownuje sam (znachi ne ugasi kao kad nestane struje vec "ljubazno" izadje iz windowsa i ugasi se BEZ IKAKVOG UPOZOREENJA). To mi se najcheshce javlja kada ostavim komp na internetu da mi downloaduje fajlove preko US Downloader-a. Probao sam da ostavim komp da nishta ne radi preko nocu i nije se ugasio, ali ako neshto d-loaduje, onda se maltene uvek ugasi ali nikad u isto vreme. Otvarao sam kucishte, raskachio komponente, chak sam otvarao i napajanje, ostavio levu stranu kucishta otvorenu da se bolje ladi ali Jok, sve isto, ista temperatura grafichke, a kuler ne radi jache da bi je spustio ispod 50 C. a komp se opet gasi. E onda mi je par puta komp u XP-u "poplaveo" kad sam kliknuo da promenim sajt u Firefox-u a radio je US downloader i dao poruku BAD_POOL_CALL (sa razlichitim adresama). Probao sam da ostavim USDownloader u Win7 i samo se jednom rerstartovao nocu (dok sam pajkio) - i to dok je radio USDownloader a istovremeno je i Avast vrshio scan - ali se komp nije ugasio vec restartovao. E da, pre par nedelja sam digao win 7 posle par nedelja nekorishcenja i rezolucija u Windowsu mi je bila 800x600 i u Cataluystu nisam mogao da je povecam (nije bilo vecih rezolucija u meniju). Onda sam ja promenio rezoluciju u samom desktop settings-u (il kako se vec zove) i onda je i catalyst 'primetio' da mi grafichka podrzhava vishe rezolucije). Chudna stvar mi je i to shto mi Windowsi pokazuju da mi Athlon radi na 2.61 a ne na 2.60 GHz (chak mi je VMWare rekao da je 'izgleda' takt na procesoru promenljiv pa zato ce performanse emulacije biti slabije ili tako neka glupost). Proverio sam i Avast-om u win7 i NOD32 u XP-u, nashli su neke male problemchice, ali nishta critical. Probao sam i spyware doctor, nashao je 675 problema i sve ih je 'navodno' ochistio (mada se pozhalio i na module u USDownloaderu). Sve u svemu, najvishe me nervira ovo gashenje i ne znam shta vishe da mu radim. Sumnjam da je u pitanju napajanje, mada radilo je do skora o.k. Probao sam da igram ceo dan (Prototype na max detalja, 1440x900), temp grafichke je skochila do 65 C i nishta vishe, sve radilo O.K. Chudno mi je i to da Windowsi se ne bune kada se ukljuche, tj nema onog "Windows has recovered from a seious error..."!
PLS HELP i Hvala unapred

P.S. updateovao sam BIOS pre mesec i po dana jer mi stari nije imao podrshku za Virtualization.
P.P.S zaboravio sam da napomenem da mi je HDD podeshen u AHCI mod.

Poslednja ispravka: manganoid (30.9.2009 u 16:46)
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 16:47   #2
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Ne bi me cudilo da je napajanje preslabo za tu kartu.

Po nekim specifikacija, sama karta moze da povuce do 105W, sto uopste nije malo. Narocito sto to sve ide preko 12V grane (sto se inace deli i sa procesoroim i harodivma), a koliko ukupno snage po njima moze da da taj Codegen je pitanje (sigurno nije 400W).

Poslednja ispravka: player1 (30.9.2009 u 17:00)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 30.9.2009, 16:49   #3
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Sad mi nije bas najjasnije gasi se i u XP-u i W7? Da li si ocistio komp, mozda ima prasine u kuleru. Koji internet imas?
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Game fever na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 30.9.2009, 17:05   #4
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Gasi se samo u XPu,a u Win 7 se samo jednom restartovao i to samo kad sam nalozhio AVASTu da scannira dok je USDownloader 'daunloudovao' - medjutim ne znam kada se tachno retartovao jer sam legao da spavam a kad sam ponovo pokrenuo AVAST nije rekao da je prekinut ili neshto sl. ali nije reako ni da je ikada obaljao skeniranje. Posle toga sam par puta ostavio da USD skida fajlove uveche i bilo je O.K. Internet je Wireless u Senti (SKS je provajder), LAN kablom sam zakachen za Switcher/Access point (skalamerija koja je na vr' nashe zgrade) i sumnjivo mi je to shto ja u Network settings - network neighbourhood mogu da vidim sve koji su nakacheni na mrezhi a ne mogu da im pristupim ,a ne znam da li oni mogu meni da pristupe. (PLUS nemam firewall, tj. imam NetLimiter, ali kad njega startam on mi blokira sav pristup internetu (nijedan od browsera ne mozhe da otvori nijednu stranicu). Prekjuche sam ga chistio i ribao sve slotove i kartice i kablove.
P.S. Pre tri meseca sam naleteo na neki sasser/blaster shta li (slichni simptomi) ali se on bar javljao da ce da ugasi sistem i nijedan od antivirusa ga nije detektovao a imam XP SP3, pa sam blokirao portove koji su nebezbedni i posle toga nisam imao nikakvih problema.
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 17:16   #5
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Cekaj , neko ti na forumu rekao da drzis 3870 na Codegen napajanju od 400w???Dobro si ti prosao jer ti je racunar izdrzao odlicno sprem napajanja.To sto ti cpu pise da radi na 2.61ghz je ok, na istom tom cpu je kod mene bila ista brzina.Znaci to je uredu.
Tebi jednostavno ponestaje snage kad se ukljuce svi potrosaci.Znaci grafa, hdd , cpu optereti (skeniranje virusa zna da optereti i 60 posto cpu) jos plus imas bezicni net koji funkcionise preko pci karte koja takodje vuce struju. Jednostavno tu nema dovoljno snage za sve potrosace.
Kakvo je stanje u igrama?
Stavis novo napajanje , minimum Lc power 5550 za 3400 din i problem nestaje.
Povecanje temperature komponenti se moze objasniti pregrevanjem samog papajanja.
Ali hajde pre nego sto kupis napajanje odradi instlaciju novog sistema na ociscen hdd.Formatiraj sve particije, mozd se i gadna crvuljaga uvukla.
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VITKO na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 30.9.2009, 18:28   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Napajanje najverovatnije...
Mada mozes da probas da downgradeujes BIOS na stari ili probas druge drajvere (citaj: najnovije) za sve od maticne do graficke..da vidis da li se problem ponavlja. Ali kazem, mislim da je napajanje u pitanju jer je 400w malo slabo... Ovako izdrzava, cini mi se ali cim komp povuce malo vise struje...mozda i gresim.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 30.9.2009, 19:45   #7
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!!!

Hvala na odgovorima. Probacu da nabavim novo napajanjce. He, da na forumu su me UPOZORILI DA NE uzimam 3870 bash zbog napajanja, ali ja sam se napravio pametan. Svejedno, ako budem formatirao sve to ce da potraje jer imam oko 250GB stvari za reckanje. Hvala u svakom sluchaju
P.S.
He, chudna stvar, Prototype nije hteo da radi na Catalyst 9.9 pa sam downgradeovao na 9.2 i sada radi ko bombona, a videcu da li ce da se gasi. POZ svima
P.P.S nevezano za ovo ali sam se odushevio pa moram da kazhem, RADI MI UFO:ENEMY UNKNOWN U DOSBOX-U NA MOBILCU
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 0:46   #8
zeksss-ar
Član
 
Član od: 7.7.2009.
Lokacija: arandjelovac
Poruke: 31
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku zeksss-ar
Cool Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Citat:
manganoid kaže: Pregled poruke
Ciao ljudi, opet ja ali sad sa novim problemom. Da bi shto bolje objasnio situaciju moracu da napishem jednu malu besedu. Elem ovako:
Mashinu sam kupio pre oko 1 god ali sam imao slabu grafichku pa sam hteo da je menjam i pitao sam na ovom forumu shta mi je chiniti zbog napajanja. Kupio sam jachu (koja je navedena u mojoj konfiguraciji) i do pre mesec dana nisma imao problema, sve radilo super. Ali od skora imam chudne probleme i simptome. Do pre mesec dana je situacija bila ovakva:

CPU SocketAM2, AMD Athlon64 X2 Dual-Core 5000+ 2.60GHz/1MB BOX 64Bit
MB SocketAM2+ nForce560,Gigabyte GA-M56S-S3 PCI-e/DualDDR2/SATA2/RAID/GLAN/SB7.1/1394
Memorija DIMM DDR2 2x1GB, 800MHz OCZ Titanium XTC/EPP/CL 4-4-4-15
HDD SATA2 7200 400GB Hitachi Deskstar 16MB
DVD+/-RW Pioneer DVR-215D black SATA 20xdvd+/-, 10xdvd-r/+r DL, 2MB
ATX Middle Tower 400W Codegen 604AL-CA,USB & AU, LCD, Fan, Black (20+4 pin)
Monitor TFT 19" Samsung 920NW 5ms, 300cd/m2, 700:1,160/160,WIDE,Black/Silver
MSI RX3870-T2D512E-OC (Radeon HD 3870)512MB DDR4
Creative SoundBlaster Live 5.1
UPS Inform GUARD_S 600VA (povezan preko COM1 porta na PC)
- kucishte ima svoj led displej spreda koji mi pokazuje da li radi HDD, i koje su temperature.
Operativni systemi: Win XP SP3 professional 32bit i Win 7 RC1 64bit

Do pre mesec dana Everest (a i sam ATI CCC), mi je pokazivao da je temperatura grafichke oko 40 Celzijusa na "idle", (toliko je bio otprilike i merach na kucishtu) a kad igram dodje i do 65, medjutim imali smo selidbu, pa sam shetao komp tamo vamo i pre mesec dana ja ukljuchim kompishu, kad ono Led displej nece da radi osim ako mu ne pritisnem dugme "reset" ispod displeja (to dugme je samo za displej, nije ONO reset dugme za resetovanje kompa) i tako svaki put kad upalim rachunar. Rekoh sebi Nema veze. E ali tada sam primetio da mi je grafichka na idle oko 46 C, a od pre nedelju dana ne pada ispod 50 C (shto mi je neuobichajeno). Sve ovo ne bi bilo toliko strashno da mi se komp nije pocheo Shutdownuje sam (znachi ne ugasi kao kad nestane struje vec "ljubazno" izadje iz windowsa i ugasi se BEZ IKAKVOG UPOZOREENJA). To mi se najcheshce javlja kada ostavim komp na internetu da mi downloaduje fajlove preko US Downloader-a. Probao sam da ostavim komp da nishta ne radi preko nocu i nije se ugasio, ali ako neshto d-loaduje, onda se maltene uvek ugasi ali nikad u isto vreme. Otvarao sam kucishte, raskachio komponente, chak sam otvarao i napajanje, ostavio levu stranu kucishta otvorenu da se bolje ladi ali Jok, sve isto, ista temperatura grafichke, a kuler ne radi jache da bi je spustio ispod 50 C. a komp se opet gasi. E onda mi je par puta komp u XP-u "poplaveo" kad sam kliknuo da promenim sajt u Firefox-u a radio je US downloader i dao poruku BAD_POOL_CALL (sa razlichitim adresama). Probao sam da ostavim USDownloader u Win7 i samo se jednom rerstartovao nocu (dok sam pajkio) - i to dok je radio USDownloader a istovremeno je i Avast vrshio scan - ali se komp nije ugasio vec restartovao. E da, pre par nedelja sam digao win 7 posle par nedelja nekorishcenja i rezolucija u Windowsu mi je bila 800x600 i u Cataluystu nisam mogao da je povecam (nije bilo vecih rezolucija u meniju). Onda sam ja promenio rezoluciju u samom desktop settings-u (il kako se vec zove) i onda je i catalyst 'primetio' da mi grafichka podrzhava vishe rezolucije). Chudna stvar mi je i to shto mi Windowsi pokazuju da mi Athlon radi na 2.61 a ne na 2.60 GHz (chak mi je VMWare rekao da je 'izgleda' takt na procesoru promenljiv pa zato ce performanse emulacije biti slabije ili tako neka glupost). Proverio sam i Avast-om u win7 i NOD32 u XP-u, nashli su neke male problemchice, ali nishta critical. Probao sam i spyware doctor, nashao je 675 problema i sve ih je 'navodno' ochistio (mada se pozhalio i na module u USDownloaderu). Sve u svemu, najvishe me nervira ovo gashenje i ne znam shta vishe da mu radim. Sumnjam da je u pitanju napajanje, mada radilo je do skora o.k. Probao sam da igram ceo dan (Prototype na max detalja, 1440x900), temp grafichke je skochila do 65 C i nishta vishe, sve radilo O.K. Chudno mi je i to da Windowsi se ne bune kada se ukljuche, tj nema onog "Windows has recovered from a seious error..."!
PLS HELP i Hvala unapred

P.S. updateovao sam BIOS pre mesec i po dana jer mi stari nije imao podrshku za Virtualization.
P.P.S zaboravio sam da napomenem da mi je HDD podeshen u AHCI mod.
druze proveri procesor sve se i meni isto desavalo i sve sam pokusavao medjutim pr je bio procesor... proveri kolika je temp procesara kad ga opteretis npr neka bas zahtevna igrica i jos nesto ili probaj da ga skeniras u safe modu pa ak ga tu ugasi procesor je oslabio
zeksss-ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeksss-ar na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 10.10.2009, 1:27   #9
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Posle nedelju dana rada (i malih testova) evo shta se deshava:
- par puta se ugasio sam (jednom dok sam igrao u doosboxu pod xp-om a istovremeno sam downloadovao i shto je najgore, iskljuchio se kao nestanak struje, a ne kao shutdown) - sve je ovo u XPu
- grafichkoj temp raste i na idle je dostigao 55 stepeni, otvorio sam kucishte i temp je spala na 46-47, ALI kada sam sutradan ukljuchio komp, grafichka opet pokazuje na idle 52-53 a nisam zatvorio kucishte (leva strana)(napominjem kad sam je kupio temp na idle je bila 38 stepeni) i kuler se stalno chuje (znachi glasnije nego pre)
* temp na procesoru (atlonu) mi je 30 stepeni na idle (to jest dok surfami i pishem ovo
-Rivatuner mi je na FurMark pokazala temp i do 90 stepeni (60 sekundi test)

Ima li neko kakvu ideju, tj. da li je moguce da je ovo sve zbog napajanja. Win 7 mi se dosad nije iskljuchio (samo ono jednom kada sam pocheo avast scan pa se restartovao, ali kada sam ponovo pustio scan, proshao je O.K.) ali i u Winn 7 CCC mi pokazuje istu temperaturu grafichke kao u Win XP.
Hvala unapred
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 2:59   #10
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Uopste mi nije jasno zasto svi u odgovorima na tvoj problem tipuju na napajanje?!? Ja sam skoro pa siguran da to NIJE problem (iako je kvalitet tog Codegen-a 400W prilichno diskutabilan)!!!

Pa mislim, stvarno, chovek je u prvom postu lepo napisao da kad potera igre (Prototype) u max. rezoluciji na max. nivou detalja, sve radi OK, a kad DL-uje sa Neta, masina se gasi!!! Logicno bi bilo da komp povuche mnnogo vise struje prilikom igranja, neko kad u pola noci nesto downloaduje, ccc...

Dakle, 1st, ako je prilikom igranja sve OK, a prilikom DL-a nije, i, 2nd, ako u Win7 sve radi kao podmazano, a XP-u se gasi, problem je 99% softverske prirode (sem ako u Win7 nije implementiran kod kojekakve 'voodoo magije' kojeg u XP-u de facto nije bilo ). Jedan clean install XP-a bi sasvim sigurno razresio mnoge nedoumice, a sa druge strane, ne bi bilo lose ni da par sati provrtis neki 3D mark ili neki drugi benchmark program, kao i da proveris napone, posebno na grani (-ama) od 12V kako bi bio sasvim siguran. I da, valjda si, barem jednom, pogotovo odkako su krenuli problemi, ochistio i produvao kuler (vent) na grafichkoj...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009), player1 (10.10.2009)
Stara 10.10.2009, 12:42   #11
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Zdravo svima
Eve me opet sa boljim vestima (bar shto se grafichke tiche, a mislim da je ona i pravila problem). Shta je u stvari bilo pitate se vi
Pa PRASHINCHINA i TO na mlogo glupom mestu na grafichkoj. kao shto znate, MSI RX3870 OC dolazi sa kulerom/blowerom koji zauzima josh jedan slot i koji je "zatvorenog" tipa (pogledajte slike na netu i bice vam jasno). E sad, ventilator koji mozhe da se chisti je blizhi prednjoj strani kuchishta, a otvor za izduvavanje je ka zadnjoj strani kuchishta (normalno, jelte ), ali je pasivni ogromni hladnjak sa sitnim reshetkama izmedju blentilatora i otvora - shto ce reci: blentilator usisava vadzduh i produvava ga kroz pasivni radijator/reshetku i tako izbacuje vazduh i prashinu i hladi grafichku. E bash na pochetku reshetke (to nisam ni primetio kad sam pre nedelju dana chistio komp) je bilo skupljeno toliko tutkalaste prashine da nije ni chudo shto se grafichka jadna grejala. Uspeo sam da ochistim chetkicom za likovno (uvek sam imao pet iz crtanja ) i izgleda cu morati da to ponavljam na svaka 2-3 meseca. Sreca te je reshetka sitna pa se prashina zaglavi na pochetku.
U svakom sluchaju HVAAALA svima , a posebno vazquez-u jer me naterao da ponovo otvorim i prodzharam komp. Poz svima i kip ap d gud vrk
P.S.
Nidles tu sej, ali mi sada merach pokazuje 37 celzijusa, ljubi ga cale
P.P.S.
izgleda sam neshto zeznu kad sam uninstalirao catalyst (probao da ga vratim na 8.5 verziju) pa mi se sad CCC ne dizhe i pokazuje greshku. A, cu ga sredim.
P.P.P.S.
pazi ima smajliji da se biraju sa strane XD
THNX
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 12:56   #12
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Drago mi je da je problem resen ali sam cvrstog ubedjenja da ce te taj Codegen kad tad izneveriti.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
manganoid (10.10.2009)
Stara 10.10.2009, 15:20   #13
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

To sigurno, ali novo napajanjce ce morati da sacheka deda mraza.
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 16:02   #14
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Sorry što skrećem temu, ali planiram da kupim nov komp sa gorepomenutim napajanjem. Ostatak konfe:
MB Gigabyte M720-US3
Proc AMD Athlon X2 II 240 2.80GHz 64bit
2*1GB RAM OCZ 800MHz
MSI ATi 4670
Samsung Sh223
WD320aaks 320GB
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 16:14   #15
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

^Bolje dodaj par crvenih pa da imas LC 914B kuciste sa malo boljim napajanjem. Ako se nema, drzace i Codegen, nije ta masina neki potrosac.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 2:54   #16
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

@manganoid: Ma, nema na chemu, pusti to klanjanje, bitno da je napravljen pozitivan pomak!!!

@ivanza: Pa SVAKO napajanje ce kad-tad izneveriti, zar ne??? Dodushe, pomenuti Codegen hipotetichki verovatno mnogo ranije, nego npr. bilo sta sto se odaziva na LC (u koji se, iako de gustibus non disputandum est, kunem)!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 13:01   #17
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Pozdrav ljudi, izvinjavam se shto upadam, ali imam pitanjce:

Da li je chishtjenje prashine reshilo problem? Imam slicham problem, komp sam ide na shutdown na XP sp3, instaliran samo AVG9 free, driveri, openoffice, winamp i mozilla.

Komp se koristi iskljuchivo za muziku, office, ponekad film. Ne ubacuju se fleshke, diskovi, ne instaliraju igre, programi, nishta, nishta... I na net ide vrrrrlo retko. I opet se gasi.
Ode sam od sebe na shutdown, i ugasi se. posle NISHTA ne prijavljuje da ima neku greshku ili slichno...

vrrrlo sam zbunjen...
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 13:24   #18
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Jesi li proverio remperature, posle koliko vremena se gasi?
Komp u svakom slučaju treba čistiti i pre nego se pojavi neki problem, jer bolje sprečiti nego lečiti.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Salito (13.5.2010)
Stara 13.5.2010, 13:45   #19
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Provjeri u power options kako su podešeni Power i Reset taster. Podesi ih na „Do nothing”.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Salito (13.5.2010)
Stara 13.5.2010, 21:45   #20
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Pa temperature su OK, u pitanju je stari athlonac na 1 i neshto ghz, radi na oko 40 stepeni, plocha je isto na 40ak. a hdd na 35-40. isto je i posle shutdowna. chitao sam ih i u BIOS-u i u Everestu. uradicu ovo sa power options. Chistim ga za vikend, nadam se da nije neshto crklo ...
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
shut down


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Od kada čitate "Svet kompjutera"? _NDJ_ O SK-u uopšte 605 26.7.2020 21:28
Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi Rocker Kvarovi 531 16.10.2017 9:59
Mini test opšte kulture i informisanosti... Ulmawen Opšta kultura 9532 19.10.2016 10:04
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Komp se sam od sebe restartuje Goonotora Kvarovi 13 1.12.2007 20:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com