Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2007, 20:49   #1
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Thumbs up Uncharted: Drake's Fortune

Demo:
Posto sam demo skinuo i kad sam startovao,moj prvi komentar je bio....
..........................: tapsh:!!!!!!
Izgleda do savrsenstva,boje(kolorit)su mrak!!!!
Animacija vode kao i njena prozirnost...vrlo dobra strava.
Jedino mi se ne svidja animacija Drakea kad silazi niz stijene...nekako grubo.
Ova igra ima 3 stepena tezine easy,normal i hard.Cini mi se da su easy i normal jednake jacine ,hard jos nisam isprobavao.Ima takodje ukus arkade kad se radi o razmjeni olova izmedju glavnog lika i statista.Naime nekad i rafali nisu bas djelotvorni.a kolicina katchup-a je malo nesrazmjerna.Cini mi se da ovaj jednako i zasluzeno treba da se zove next gen igrom po kvalitetu iako tvorci kazu da iskoristava 30% cell cpu-a(ipak tu ima odlicnog shmeka). Iako nisam odigrao ni prvi dio, raduje me cinjenica da Neposlusni Pas ima na umu da napravi i drugi dio igre iako je negdje vec bila najava da je franchize u pitanju.U igri takodje postoji jedna doza upotrebe 6axisa tek toliko da je tu.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 20:52   #2
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Cini mi se da ovaj jednako i zasluzeno treba da se zove next gen igrom po kvalitetu iako tvorci kazu da iskoristava 30% cell cpu-a(ipak tu ima odlicnog shmeka).
Proci ce dugo vremena dok se Cellov potencijal u potpunosti upotrebi.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 21:30   #3
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Prvljavi pas, po meni, mnogo bolje zvuci od Neposlusnog Psa

Anyway, po svemu sto sam video i procitao Uncharted mnogo obecava. Jedino mi je zao sto moram malo duze da cekam na novi nastavak Jak serijala
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 22:06   #4
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Proci ce dugo vremena dok se Cellov potencijal u potpunosti upotrebi.
To je chinjenica,medjutim i ovo je da covjek porumeni kak su odlicno napravili!!
Npr.sjenke kroshnji drveca na zemlji...straaaavaaaa.
I vidi se da su se ljudski potrudili za prvi put odnosno drugi je Ratchet & Clank izgleda...ludiloooo!!!

Citat:
Densetsu kaže: Pregled poruke
Prvljavi pas, po meni, mnogo bolje zvuci od "Neposlusnog" Psa

Anyway, po svemu sto sam video i procitao Uncharted mnogo obecava. Jedino mi je zao sto moram malo duze da cekam na novi nastavak Jak serijala
Neposlusnog/Nevaljalog...da ta mi je rijec bila na vrhu jezika citavo vrijeme i pravo da ti kazem imao sam neki predosjecaj da ce me neko ispraviti jer nisam upotrebio "pravu"rijec!!!!A to je posledica zivota "tamo vani"!!!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 22:11   #5
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Proci ce dugo vremena dok se Cellov potencijal u potpunosti upotrebi.
To je chinjenica,medjutim i ovo je da covjek porumeni kak su odlicno napravili!!
Npr.sjenke kroshnji drveca na zemlji...straaaavaaaa.
I vidi se da su se ljudski potrudili za prvi put odnosno drugi je Ratchet & Clank izgleda...ludiloooo!!!

Citat:
Densetsu kaže: Pregled poruke
Prvljavi pas, po meni, mnogo bolje zvuci od "Neposlusnog" Psa

Anyway, po svemu sto sam video i procitao Uncharted mnogo obecava. Jedino mi je zao sto moram malo duze da cekam na novi nastavak Jak serijala
Neposlusnog/Nevaljalog...da ta mi je rijec bila na vrhu jezika citavo vrijeme i pravo da ti kazem imao sam neki predosjecaj da ce me neko ispraviti jer nisam upotrebio "pravu"rijec!!!!A to je posledica zivota "tamo vani"!!!
Prljavi pas-hmmm nebih rekao?!!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 12:48   #6
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Skinuh Uncharted: Drakes Fortune. I moram reci da me je demo odusevio. Nije me patosirao istina ali to nije uradila ni jedna igra jos od Shadow Hearts Covenant. I da, igrao sam Gears of War (odlicna igra ali jednostavno ocu vise raznovrsnosti. Nisam uvek takav ali cist cover sistem mi ipak smeta) i igrao sam Halo3 (sta je ovde zasluzilo tako visoke ocene ne znam) i igrao sam Bioshock (koji me je razocarao. Igra u kojoj izazova nema me jednostavno smori).

Elem o deou. Fragika je fantasticna. Nije na nivou Crysis-a u nekim stavkama ali je najbolje sto trenutna generacija konzola nudi u svom aspektu. Gears je drugi tip grafike, GT5PD je treci i svaki je na svoj nacin za otpadanje vilice. Ono malo trave sto reaguje na lika to radi fantasticno. nazalost to radi samo visoka trava. normalna ne. Voda je WOW. Crysis nivo ali jos lepse animirana ako mene pitate. Talasi koje stvara Drake kretanjem kroz istu su fino suptilni, particle efekat prskanja odlican ali poslastica je kada opalite metak u vodu. Neopisivo. Uopste animacija je glavni adut igre. Ceo svet je u pokretu. Trava se njise, drvece se ljuja, senke jungle se krecu.
Eh senke... neverovatno je kako su dobro odradjene... drzim igru ko screensaver na odredjenim mestima
Elem da se vratim animacijama. Lik stvarno ne ponavlja isti pokret kao sto je i obecanj. malo se gega tamo-vamo. posrne malo, neravnomeran korak... sve sto bi ocekivali od trckaranja po neravnom tlu. Skokovi su najmanje ubedljivi pa su obet nesto najbolje sto sam video.
Color coding za platformisanje je najcesce odsutan (NAPOKON!) ali ga ima tu i tamo. Inace nije preterano tesko.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 12:48   #7
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Borba je opet prica za sebe. Cover sistem je dobar i veoma fleksibilan a opet su supeli da zauzme manje tastera nego GeoW ili R6LV na primer. Nema automatskog pretrcavanja iz covera u cover doduse ali se mozete baciti iz jednog u drugi ako je dovonjo blizu. Svidja mi se sto ne pamti zadnju pozicijun nisana vec kada ponovo provirite kao u GeoW nisan bude negde malo levo od centra, ne uvek na istom mestu. Cini igru nekako intezivnijom. Oruzija u demou su klasika i lepo rade svoj posao. Samo kada ce vise neki developer da ubaci da metak iz AK47 ima vecu ubojnu moc od 9mm Parabelum kao sto stvarno i jeste. Kao i uvek do sada u svakoj igri pistolj ubija iz 3-4 metka ili headshot dok AK47 zahteva filovanje. I da ne zaboravim. Rokanje sacmarom na slepo u protivnike u blizini je veoma slatko
Ako vam dosadi napucavanje mozete uvek istrcite i "rucno" recite problem. Cak iako stalno ponavljate iste poteze animacija ce biti drasticno drugacija! 3X sam na istom mestu ponovio isti kombo i dobio isti rezultat ali drasticno drugacijim animacijama. Prvi put je bio levi direkt, desna pesnica u stomak i siroki desni krose. Drugi put Leva pesnica u stomak, heatbutt, i udarac sa obe noge u glavu iz skoka (u kecerskom stilu) a teci levi direkt, sut levom nogom na sta mi je protivnik uhvatio nogu i za kraj skok, okret oko leve noge (koju jadnik jos drzi) i sut desnom u facu.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 12:49   #8
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Ai je posebna prica. NPCevi saradjuju, pokrivaju jedni druge vatrom, napreduju u parovima, koriste zaklon i sto je najbitnije nepredviivi su cesto. Ponekad iz zaklona proviri, ponekad sloci, ponekad stejfuje dok puca, ponekad se iskotrlja i roka, narocito to rade gde pored zaklona ima sta da vam zakloni vidik.
Zvucna komponenta je sasvim primerena. Muzika je prikladno misticna i to bas onako "ala andi" misticna. Oruzija zvuce OK. I drake i protivnici socno komentarisu desavanja. A voice acting je vise nego pristojan.
Neki se zale da je igra suvise teska,sto meni nije samo ako pazis na to da obnavljas energiju na vreme. Inace se veoma lako gine.
Ako cela igra bude ovako dobra patosirace me. Sto nema vise ovakvih izdanja...
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
che daboli guz (11.11.2007)
Stara 11.11.2007, 16:15   #9
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Odlicna,vrlo odlicna recenzija!
I ja sam mislio da potrozim koje slovo vise,
medjutim tamna strana lijenila je prevagnula.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2008, 18:18   #10
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Da dodam jos koje slovo.....nije mi zao sto sam se odlucio u poslednjem momentu da je zemim pod ovom cijenom(dakle nisam cekao snizenje cijene).
Igra je do bola,jedina zamjerka prevelika kolicina pucnjave(vise volim kolicinski kao u T.R.).
Sve ostalo je za pa cak i na crt tv-u.
Ima jedna zamjerka u vezi FMV,ali se brzo i na to zaboravlja...bla bla bla.

Vidimo se u El Doradu.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:44   #11
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Ja je presao za 2 dana U utorak je uzeo jutros dovrsio Strasno koliko dobra igra, nemam sad vremena za detaljniji opis, ali kontam da cu veceras izdvojiti vremena za to...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:01   #12
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Ipak necu pisati nikakav review jer nisam bas dobar u tome Koji TR delovi postoje za ps3, a da su bar donekle dostojni prva 3 dela. Kazem bar donekle, jer su prva tri, cetir' dela neprevazidjena
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:06   #13
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Svi skoriji delovi TR-a su izasli i za PS3.

Mada, ja ne bih igrao TR posle Uncharteda.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:10   #14
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Pa ne znam sta da igram na tu temu, ili slicno. Uncharted je stvarno odlican, samo bi mi prijalo malo manje pucnjave, a vise zadataka i mistike, a to je ustvari TR. Medjutim nisam citao reviewe, ali znam da svi pljuju po zadnjim delovima TR-a

edit: izgleda da cu krenuti opet, ali na HARD
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:19   #15
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Predji i na Crushing obavezno...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:21   #16
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

hocu...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 4:14   #17
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Ajde malo da povampirim temu:
Prešao sam prvi Uncharted za 8 sati. Razočaran sam. Priča maksimalno krišeizirana i dosadna i predvidiva, likovi jednodimenzionalni, igra slabo odiše humorom za ovakav naslov, gameplay repetitivan i nije izbalansiran. Neki delovi su izuzetno teški dok naredni znaju da budu previše laki. AI zna da zabrlja i koristi jeftine trikove u borbi, deonice sa džipom i skuterom na vodi su mi bile zanimljive za promenu. Za sad imam utisak da je Uncharted precenjen serijal. 75/100 ako moram da ocenim prvi deo.
Trenutno igram dvojku koja je mnooogo bolje odrađena od keca, ispravili su puno stvari, saborci imaju veću ulogu u borbi za sad, onda bombe konačno imaju smisla i mnogo jednostavnije ih je koristiti. Dodali su stealth elemente igre (mada i dalje ne u pravom smislu kao na primer u Last of Us, AI zna da bude smešan s vremena na vreme), priča deluje zanimljivije za ovih 2 sata igranja, ali ništa specijalno. Grafika je DUPLO bolja u dvojci kao i dizajn lokacija. Nepal oduzima dah kako dobro izgleda...
Igra i dalje insistira da treba da pustim mozak na otavu i da ne tražim ovde savršenstvo a la Last of Us, nego da uživam u ovoj sinematičnoj avanturi, ali teško je, verujte.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 4:54   #18
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Drake Uncharted

1. deo mu dođe nešto kao eksperiment, da vide šta radi a šta ne. U 2. delu je već sve loše otklonjeno. Sve 3 igre su stvarno pune humora, sitne prepirke i dobacivanja daju prirodnost likovima. Mislim da ne bi trebalo da upoređuješ ovaj serijal sa TLoU, jer je isti usavršen na osnovu iskustva sa ovim igrama.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 11:38   #19
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Mislim da prvi Uncharted nije bas dobro ostario. Ali su 2 i 3 fenomenalni. Mnogi se nece sloziti, ali meni je 3. deo bolji od 2.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 12:46   #20
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Drake Uncharted

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
1. deo mu dođe nešto kao eksperiment, da vide šta radi a šta ne. U 2. delu je već sve loše otklonjeno. Sve 3 igre su stvarno pune humora, sitne prepirke i dobacivanja daju prirodnost likovima. Mislim da ne bi trebalo da upoređuješ ovaj serijal sa TLoU, jer je isti usavršen na osnovu iskustva sa ovim igrama.
Trudim se da ih poredim, da ih posmatram kao potpuno odvojeni zanr, ali prvi deo ni u svom zanru nije nista posebno. Drugi deo vec deluje daleko bolje i kvalitetnije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uncharted 4 M.C. Konzole 170 9.9.2021 22:48
Uncharted Waters Online NAPOKON! bladeruner MMORPG igre 46 9.9.2018 11:40
Uncharted 2 Carnex Konzole 75 15.12.2014 16:33
Soldier of Fortune III Densetsu Akcione igre 23 25.1.2008 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com