Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2008, 15:16   #1
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Da li moze neko da mi reci problem sa kineskim CECT LAISE n99
U pitanju je prilichno uobichajen kineski dual SIM telefon, medjutim u poslednje vreme je pobrljavio... Prvo je jedan slot izbacivao iz mreze, zatim je prestao da prepoznaje SIM, a zatim se isto desilo i sa drugim slotom...
Pri ubacivanju kartica, samo se pojavljuje INSERT SIM... Ponekad rade neko vreme (SAMO PONEKAD) a onda EMERGENCY mode i posle insert sim
Slika je nizhe (kinezi su svi slichni)
Da li neko moze ovo da mi resi, vazno mi je.. i koliko ce da kosta... cpu je mtk6226BA
Ima li noviji firmware ili sta vec za njega, samo da se sredi nekako, jer sam zadovoljan prilichno sa njim, a i dobio sam ga na poklon... znate vec kako to ide...
Hvala

VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 17:27   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Nije ti to sofrverski problem tako da ti firmware i ne treba. Mislim da ti to rijetko ko popravlja u servisima, jer je to samo gubljenje vremena.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 23:09   #3
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Hm, da li to znaci da ne moze da se popravi ili moze ali je skupo ili moze ali niko nece to da radi jer se ne isplati... cisto da znam sta da radim... da trazim ko hoce da uradi ili da ne gubim vreme , jer niko to nece...
Hvala
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 1:05   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Pa niko nece da ih radi (servisira) jer im je "spoljasnja maska" izgledom slicna evropskim telefonima (recimo ovaj tvoj lici na nokiu n70) a kad otvoris "ispod haube" vidis da je Kinez napakovao pravo malo "skladiste" unutra gdje su dijelovi nabacani tako nepregledno i gdje je toliko rizicno "cackati" bilo sta iz straha da ne s**bes neku totalno desetu komponentu od one pokvarene...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 4:20   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Ponekad rade neko vreme (SAMO PONEKAD) a onda EMERGENCY mode i posle insert sim

Znači, prvo se izgubi signal, a onda i kontakt sa sim ovima

Ne znam da li si uzeo ovaj telefon kod nekog našeg mobilnog operatera za velike pare - onda možeš i da ga reklamiraš. Probaj sa originalnim sim karticama samo tog operatera
Ako je kod Kineza, oni obično ne daju garanciju, ali im je i cena niža

Što se tiče Kineskih proizvoda verujem da vam je i bar pola kompa made in P.R.C. - nisu baš tolko loši, ima i kvalitet, ali i fušeraj
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 7:51   #6
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke

Ne znam da li si uzeo ovaj telefon kod nekog našeg mobilnog operatera za velike pare - onda možeš i da ga reklamiraš. Probaj sa originalnim sim karticama samo tog operatera
Ako je kod Kineza, oni obično ne daju garanciju, ali im je i cena niža

Što se tiče Kineskih proizvoda verujem da vam je i bar pola kompa made in P.R.C. - nisu baš tolko loši, ima i kvalitet, ali i fušeraj
Nijedan operater kod nas ne nudi ove krseve a sto se tice kineskih proizvoda pa nije isto praviti nesto po necijoj licenci i dizanirati sam pa praviti.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 12:05   #7
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

@VMedic
Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi kupuju telefone neproverenih proizvođača kada Nokia, Samsung i SonyEricsson nude aparate od 50€ pa naviše... Elem, ako ti ovi momci ne srede to čudo, retko ko će biti u stanju (ako ga uopšte prime, naravno):
VUDU servis, Balkanska 35, I sprat u tržnom centru

@water wizard
Eh da je samo pola kompa... Problem sa kineskim proizvodima je što i kod njih postoje nivoi kvaliteta - na naše tržište, naravno, dolazi kineska roba najnižeg kvaliteta. To je jedan od osnovnih razloga za stvaranje fame o tome da "ništa kinesko ne valja". Taman posla. Probajte kinesku robu koja je pravljena npr. za USA tržište. To nema veze sa smećem koje se nama uvaljuje...

Poslednja ispravka: Neuro (20.11.2008 u 15:00)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 17:19   #8
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Ljudi, nisam dobro objasnio...
Kapiram ja sta je Kinez i da nikada sa njima nisi nachisto, ali telefon sam dobio NA POKLON i sad ne mogu da ga bacim i da kazem "djubre", jer osim toga sto je poklon i sto je placen poprilichno, on uopste nije losh... Na stranu falichni delovi i sve to (pre neki dan sam bio u Telenor servisu i neki Izraelac je dosao da reklamira Blackberry koji je kupio pre par nedelja !!!, tako da nemojte biti previse ostri prema Kinezima), telefon ima sve sto meni treba, a ima i najjachi zvuchnik koji sam ikada chuo, nadjachava moj radio u sobi... a ima i touch screen, sto mi olaksava neke stvari,jednostavno, zanimljiva kopija vishe modela...
Kapiram ja sta su Nokia, SE i tako te marke, ali jednostavno volim Kineske zezalice, jer imaju poneku novinu koju nemaju renomirani proizvodjachi (npr, TV koji moj nema, a i sta ce mi...)
Znachi, nije da mi je o glavu, ali mi je bas stalo da ga popravim, jer mi se jednostavno dopada... a i kao sto rekoh, glupo mi je da ga bacim jer je poklon... Imam ja i druge telefone, ali eto...
Hvala vam svima.
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 17:51   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

A glupa fora tipa "očisti kontakte u ležištima SIM kartica"?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 20:14   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Cool Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Video sam reklamu od mts a za neke dual sim telefone letos, bili su valjda oko 20 000 ili tako nešto. Raspitaj se ako možeš kod njih malo za to, možda nešto saznaš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 21:28   #11
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kineskim telefonom, INSERT SIM...

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A glupa fora tipa "očisti kontakte u ležištima SIM kartica"?
Au , ne smem ni da napisem koliko sam glupih fora probao da primenim
Chak sam i skracivao te kontakte jer su predugachki , pa sam se bojao da ne ulecu u susedno polje SIM-a, pa sam trpao neki papir jer su kontakti metalni , a i ono leziste sto prichvrscuje larticu isto, pa kada nema kartice, u jednom slotu, sve iglice su u kratkom spoju, pa sam ih onda i namerno stavljao u spoj, misleci da je mozda tako izvdena detekcija praznog slota... bla bla... sve sam ischachkao... i sto je najgore... MTS-ova kartica radi PONEKAD u jednom ili drugom slotu po par sati... pa opet bulja... a Vip-ova prelazi posle par minuta u EMERGENCY...
Ma dobro... nema druge nego u servis... pa cemo videti, hvala
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com