Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Serverske aplikacije i baze podataka

Serverske aplikacije i baze podataka PHP, Perl, ASP, ASP .NET, ColdFusion...
MySQL, PostgreSQL, MSQL, Oracle...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2009, 16:03   #1
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Cena php aplikacija?

Koliko se naplacuje honorarni rad otprilike za izradu php aplikacije?
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 18:45   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

to je dosta relativno, sve zavisi koliko treba da se radi i da li radi neko sa iskustvom ili bez
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 18:47   #3
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Znam da je relativno i znam da zavisi od iskustva. Ali ne znam cene.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 18:55   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

a kakva je to aplikacija?
Ja bih na primer tražio 30 evra dnevno za 8h rada, četri dana bih radio sajt, i posle bih mogao da pravim slike za sajt još dan -, dva.
posle, sve zavisi, šta se zahteva da se doradi itd
Inače, cene mogu da idu od 10e-1000evra
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 18:56   #5
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Pa recimo facebook aplikacije, honorarno bih radio po narudzbini.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 19:34   #6
Sasa.Karanovic
Član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa.Karanovic
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Opet zavisi od aplikacije i sta treba da se uradi...

Navedi primjer sta sve ta aplikacija treba da sadrzi:
Registracija i logovanje korisnika, statistika, stranice sa profilom, vijesti i novosti, shoutbox/chat, galeriju itd...

Aplikacija je jako sirok pojam, a Facebook aplikacija isto tako samo sto kazes koji API 'treba' da se koristi
Sasa.Karanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 19:40   #7
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
Sasa.Karanovic kaže: Pregled poruke
Opet zavisi od aplikacije i sta treba da se uradi...

Navedi primjer sta sve ta aplikacija treba da sadrzi:
Registracija i logovanje korisnika, statistika, stranice sa profilom, vijesti i novosti, shoutbox/chat, galeriju itd...

Aplikacija je jako sirok pojam, a Facebook aplikacija isto tako samo sto kazes koji API 'treba' da se koristi
Eh kad bi ja znao... Radi se o tome sto sam tek poceo da ucim php i ne bih znao tacno. Mislio sam na cene u rangu od-do..
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:07   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

najbolje ti to prvo napravi, pa posle ćeš znati koliko si rada uložio i koliko će ti trebati da napraviš neku sličnu sledeći put.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:35   #9
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Lol, trebaće ti vremena i vremena da napraviš vlastiti php kod, a da ne pričam još koliko će ti trebati da ga prodaš.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:55   #10
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Eh kad bi ja znao... Radi se o tome sto sam TEK POCEO da ucim php i ne bih znao tacno. Mislio sam na cene u rangu od-do..
E pa zato sto si "tek poceo" da ucis php,neces ti jos duuuuuuugo raditi nesto ozbiljnije ili da pravis fb aplikacije..
P.S. A prodavanje necu ni da komentarisem
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:58   #11
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
E pa zato sto si "tek poceo" da ucis php,neces ti jos duuuuuuugo raditi nesto ozbiljnije ili da pravis fb aplikacije..
P.S. A prodavanje necu ni da komentarisem
Prodavanje je najmanji problem, ceka me posao odmah.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 0:22   #12
Sasa.Karanovic
Član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa.Karanovic
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Mnogi se *****u tako sto uzme ozbiljan posao da rade 'povoljno' i da na njemu ustvari uce da rade... Kasnije klijent dobije frenkenstajna i pitanje je koliko ces poslova poslije toga imati.

Od 1 do 100
Kako ocjenjujes svoje poznavanje pravljenje PHP klasa, php funkcije, baratanje klasam funkcijama, komunikaciju sa mysql bazom, SEO optimizaciju i optimizaciju koda ?

Kada objektivno odgovoris na sve ove djelice, mozda ti i bude neko mogao pomoci da ti kaze koliko ustvari vrijedi tvoj sat ili dan. Pored toga uzmi u obzir da jos uvijek ucis i da je ovo tvoj posao tako da nemoj ocekivati velike cifre...
Sasa.Karanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 1:00   #13
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Уф, па PHP и web развијање није ништа лакше од апликативног програмирања. То је као кад би рекао да си тек почео да учиш C, а да те чека посао за следећи Фотошоп (или било који други програм у сличном рангу).
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 1:35   #14
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
allokin kaže: Pregled poruke
Уф, па PHP и web развијање није ништа лакше од апликативног програмирања. То је као кад би рекао да си тек почео да учиш C, а да те чека посао за следећи Фотошоп (или било који други програм у сличном рангу).
Zasto je onda kurs za C preko 1000 eura, a za php, za koji kazes da nije nista laksi i mysql 300-400?
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 1:37   #15
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
a kakva je to aplikacija?
Ja bih na primer tražio 30 evra dnevno za 8h rada, četri dana bih radio sajt, i posle bih mogao da pravim slike za sajt još dan -, dva.
posle, sve zavisi, šta se zahteva da se doradi itd
Inače, cene mogu da idu od 10e-1000evra
Ovo je najkorisniji odgovor. To me je interesovalo, a ne beskrajno filozofiranje. Hvala.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 14:24   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
water wizard kaže:
Inače, cene mogu da idu od 10e-1000evra
Počeću da se ponavljam kao pokvarena ploča ali činjenica je da ne postoji minimalna i maksimalna cena za bilo koji projekat! Minimalna cena može biti i takva da ćete vi u stvari da plaćate klijentu zbog štete koje ste mu naneli svojim poluproizvodom dok maksimalna može da se meri stotinama hiljada dolara pa i više. Jednostavno, cenu projekta određuje mnogo više faktora od pukog sakupljanja informacija o "orijentacionoj ceni za Facebook aplikaciju". Prvi i osnovni faktor kada se radi određivanje cene jeste projektovanje utrošenih sati za izradu projekta. Nije bitno da li ćete omanuti plus minus 10-30% vremene ali je bitno da imate bar neku predstavu o utrošenom vremenu. Sledeća stavka je iskustvo programera. Dok oni koji tek ulaze u svet razvoja softvera mogu da se smatraju srećnim ako uopšte ne budu plaćeni i imaju priliku da uče od "majstora svog zanata" senior programeri mogu da naplaćuju svoju satnicu od 30$-70$ pa čak i više. Neki prosek kada je u pitanju freelance scena je od 10-20€ po satu. Preračunajte koliko sati puta cenu po satu i voila. Na mestima koja ja obilazim nije retkost da PHP projekti koštaju od 10 000$ pa naviše. I tu se naravno ne radi o bog zna kakvim preterano komplikovanim aplikacijama nego se recimo radi o nekom prosečno komplikovanom CMS sistemu.
Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Zasto je onda kurs za C preko 1000 eura, a za php, za koji kazes da nije nista laksi i mysql 300-400?
Zato što se ovce najbolje šišaju dok nemaju pojma koliko njihova vuna vredi Razlika u ceni kurseva koji ti pominješ je čista glupost i generalno posledica opšteprihvaćenog mišljenja kod domaće "piple" da je C veći bauk od PHP-a što menadžeri iskorišćavaju čisto da naprave razliku u ceni kurseva i omoguće potencijalnim polaznicima da "biraju" i usput budu opelješeni. Kurs može da vas nauči samo osnovnim stvarima u jeziku a čak ni same preprouke iskusnih programera ne mogu da vam budu od koristi ako ne shvatite osnove koncepta koji stoje iza tih preporuka.

Da bih skratio priču, C i PHP se ne mogu porediti (osim činjenice da je PHP napisan u C-u) iz jednostavnog razloga što se radi o alatima namenjenim drugim sferama razvoja. PHP aplikacije umeju da budu itekako komplikovane a svako ko želi da se u to uveri može slobodno da pročešlja nekim iole komplikovanijim kodom koji koristi OOP paradigme i sl.
Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Ovo je najkorisniji odgovor. To me je interesovalo, a ne beskrajno filozofiranje. Hvala.
Prva stvar koju treba da naučiš kada ti bilo ko daje savet/predlog jeste da taj predlog shvatiš kao dobronameran i da se okaneš svoje sujete. Viđao sam svakake programere i ma koliko da je neko dobar u svom poslu ako je sujetan nije vredan bilo kakve pažnje jer se sa takvom osobom ne može sarađivati. Sale ti je lepo rekao ono što misli i ja, kao neko ko se zaista dugo bavi web-om i softverom, potvrđujem da te je pitao sasvim ispravne stvari. Činjenica je da ti najprostije rečeno nemaš blage veze o PHP-u i da pokušavaš da se upustiš u nešto što se zove rad sa PHP API bibliotekama kao što je Facebook Client library a tek si počeo da učiš PHP. Te dve stvari ne idu zajedno. Da bi uopšte mogao da prismrdiš takvom poslu potrebno je da prvo stekneš dobru osnovu o PHP-u što u proseku (mada je vreme ovde subjektivna procena) znači da imaš bar godinu dana iskustva u realizaciji (postojećih i funkcionalnih a ne zamišljenih) PHP aplikacija.

U svakom slučaju Google je tvoj prijatelj pa potraži "Facebook applications PHP" i uveri se sam. Ako uspeš da razumeš kod koji je dat na stranicama koje budeš gledao i realizuješ aplikaciju koja nije čist copy/paste neke postojeće aplikacije i uspe da prođe Facebook rigorozne provere ja ću pojesti papirno izdanje prvog PHP source koda na koji naiđem u svojoj arhivi i to bez kečapa i majoneza
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 16:16   #17
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Cena php aplikacija?

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Počeću da se ponavljam kao pokvarena ploča ali činjenica je da ne postoji minimalna i maksimalna cena za bilo koji projekat! Minimalna cena može biti i takva da ćete vi u stvari da plaćate klijentu zbog štete koje ste mu naneli svojim poluproizvodom dok maksimalna može da se meri stotinama hiljada dolara pa i više. Jednostavno, cenu projekta određuje mnogo više faktora od pukog sakupljanja informacija o "orijentacionoj ceni za Facebook aplikaciju". Prvi i osnovni faktor kada se radi određivanje cene jeste projektovanje utrošenih sati za izradu projekta. Nije bitno da li ćete omanuti plus minus 10-30% vremene ali je bitno da imate bar neku predstavu o utrošenom vremenu. Sledeća stavka je iskustvo programera. Dok oni koji tek ulaze u svet razvoja softvera mogu da se smatraju srećnim ako uopšte ne budu plaćeni i imaju priliku da uče od "majstora svog zanata" senior programeri mogu da naplaćuju svoju satnicu od 30$-70$ pa čak i više. Neki prosek kada je u pitanju freelance scena je od 10-20€ po satu. Preračunajte koliko sati puta cenu po satu i voila. Na mestima koja ja obilazim nije retkost da PHP projekti koštaju od 10 000$ pa naviše. I tu se naravno ne radi o bog zna kakvim preterano komplikovanim aplikacijama nego se recimo radi o nekom prosečno komplikovanom CMS sistemu.
Zato što se ovce najbolje šišaju dok nemaju pojma koliko njihova vuna vredi Razlika u ceni kurseva koji ti pominješ je čista glupost i generalno posledica opšteprihvaćenog mišljenja kod domaće "piple" da je C veći bauk od PHP-a što menadžeri iskorišćavaju čisto da naprave razliku u ceni kurseva i omoguće potencijalnim polaznicima da "biraju" i usput budu opelješeni. Kurs može da vas nauči samo osnovnim stvarima u jeziku a čak ni same preprouke iskusnih programera ne mogu da vam budu od koristi ako ne shvatite osnove koncepta koji stoje iza tih preporuka.

Da bih skratio priču, C i PHP se ne mogu porediti (osim činjenice da je PHP napisan u C-u) iz jednostavnog razloga što se radi o alatima namenjenim drugim sferama razvoja. PHP aplikacije umeju da budu itekako komplikovane a svako ko želi da se u to uveri može slobodno da pročešlja nekim iole komplikovanijim kodom koji koristi OOP paradigme i sl.
Prva stvar koju treba da naučiš kada ti bilo ko daje savet/predlog jeste da taj predlog shvatiš kao dobronameran i da se okaneš svoje sujete. Viđao sam svakake programere i ma koliko da je neko dobar u svom poslu ako je sujetan nije vredan bilo kakve pažnje jer se sa takvom osobom ne može sarađivati. Sale ti je lepo rekao ono što misli i ja, kao neko ko se zaista dugo bavi web-om i softverom, potvrđujem da te je pitao sasvim ispravne stvari. Činjenica je da ti najprostije rečeno nemaš blage veze o PHP-u i da pokušavaš da se upustiš u nešto što se zove rad sa PHP API bibliotekama kao što je Facebook Client library a tek si počeo da učiš PHP. Te dve stvari ne idu zajedno. Da bi uopšte mogao da prismrdiš takvom poslu potrebno je da prvo stekneš dobru osnovu o PHP-u što u proseku (mada je vreme ovde subjektivna procena) znači da imaš bar godinu dana iskustva u realizaciji (postojećih i funkcionalnih a ne zamišljenih) PHP aplikacija.

U svakom slučaju Google je tvoj prijatelj pa potraži "Facebook applications PHP" i uveri se sam. Ako uspeš da razumeš kod koji je dat na stranicama koje budeš gledao i realizuješ aplikaciju koja nije čist copy/paste neke postojeće aplikacije i uspe da prođe Facebook rigorozne provere ja ću pojesti papirno izdanje prvog PHP source koda na koji naiđem u svojoj arhivi i to bez kečapa i majoneza
Vecinu stvari koje ste rekli smatram podrazumevanim cinjenicama, ovde nisam bitan ja, ti, ili Janko i Branko. Samo sam pitao za orjentacionu cenu programera koji zna da radi i radi u nekoj firmi. Ali ljudi imaju tako neverovatnu zelju za beskrajnim filozofiranjem, cak i o stvarima koje se jednostavno prokleto podrazumevaju. Kraj teme.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PHP Security Consortium objavio PHP Security Guide 1.0 na srpskom jeziku holodoc Serverske aplikacije i baze podataka 0 17.4.2009 14:17
PHP skripte - problem sa ubacivanjem! Farmaceut Serverske aplikacije i baze podataka 7 13.6.2008 10:18
Generator Java poslovnih aplikacija savic.prvoslav Programiranje 10 11.6.2008 15:57
Pomoc oko php nuke draganva Web razvoj 1 11.9.2007 1:53
[PHP] Kako početi sa učenjem PHP-a? MilanSM Serverske aplikacije i baze podataka 20 29.12.2006 3:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com