Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2009, 19:18   #201
Teniser
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 209
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Da li i vama cesto baguje Chrome? Znaci, odjednom se "zapuca" i ne mogu da izadjem iz tog taba...
Teniser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 19:48   #202
stevan10
Član
 
Član od: 22.3.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 368
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stevan10
Određen forumom Re: Google Chrome

Probajte SRWare Iron,to je chrome bez onih za*****cija oko privatnosti.Radi dosta dobro,koristim ga vec oko mesec dana (do sada bez ikakvih bagova,blokiranja) i mogu da kazem da je brzi i od opere10 bete,mozille 3.5RC,safarija 4-ke.Jedino sto kao i chrome nema da se ubacuju neke extenzije(ima neki adblock da se ubaci).
stevan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 2:27   #203
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Kada bih birao izmedju Google Chrome i Opere, izabrao bih operu. Google chrome ima jednu ogromnu prednost a to je sto je dosta brzi i laksi od opere... Ali ima dosta mana u odnosu na operu. A to su:
1. opera ima speed dial koji je vidljiv na praznoj stranici koja se pojavi cim se otvori browser, google chrome ima slicno samo sto on prikazuje istoriju najposecenijih i skoro posecenih stranica, i ne moze da se edituje. Za razliku od opere kod koje speed dial moze da se podesi.
2. u slucaju da zablokira ili se slucajno zatvori program, opera pamti koje su stranice bile otvorene u tabovima i automatski ih otvori pri sledecem pokretanju programa. A takodje i nudi opciju da se tabovi zapamte, sacuvaju - sessions...
3. nudi sinhronizaciju omiljenih stranica i istorije posecivanje web lokacija na predhodno napravljen online akaunt - svaka sacuvana stranica istog trenutka se sacuva na online akaunt. Tako da u slucaju da se reinstalira sistem i zaboravi da se sacuvaju omiljene stranice - exportuju, uvek moze da se unesu u operu sa online akaunta.
4. ako se zatvori slucajno tab, pritiskom na ctrl+z tab koji se predhodno slucajno zatvorio opet se otvara...
5. i jos jedna opcija koja mislim da je genijalna a to je napredno koriscenje misa. Ako se drzi desni klik i prevuce u levo to je kao sam kliknuo na back. Ako se drzi desni klik i pomeri mis u desno to je kao forward...itd. Ima puno kombinacija.
6. kada se koristi pregled u full screenu moze da se podesi kad kada se misem dodje na vrh stranice da izadju tabovi, full screen u kombinaciji sa 5. je savrsenstvo. Plus jos jedna opcija, kada se nalazite u full screenu i drzite desni klik i pomerite tockic na misu izaci ce lista tabova koji mogu da se izaberu preko tockica...
Ovo dosta ubrzava rad a ne kao kod google chrom-a i ostalih browsera koji nemaju ni jedno od navedenih gore kao opera...
Ovo su samo neke od opcija koje podrzava opera, dok drugi browseri poput google chrome-a mogu samo da sanjaju o tome...
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 18:55   #204
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Google Chrome

Citat:
touch_master kaže: Pregled poruke
Kada bih birao izmedju Google Chrome i Opere, izabrao bih operu. Google chrome ima jednu ogromnu prednost a to je sto je dosta brzi i laksi od opere... Ali ima dosta mana u odnosu na operu. A to su:
1. opera ima speed dial koji je vidljiv na praznoj stranici koja se pojavi cim se otvori browser, google chrome ima slicno samo sto on prikazuje istoriju najposecenijih i skoro posecenih stranica, i ne moze da se edituje. Za razliku od opere kod koje speed dial moze da se podesi.
2. u slucaju da zablokira ili se slucajno zatvori program, opera pamti koje su stranice bile otvorene u tabovima i automatski ih otvori pri sledecem pokretanju programa. A takodje i nudi opciju da se tabovi zapamte, sacuvaju - sessions...
3. nudi sinhronizaciju omiljenih stranica i istorije posecivanje web lokacija na predhodno napravljen online akaunt - svaka sacuvana stranica istog trenutka se sacuva na online akaunt. Tako da u slucaju da se reinstalira sistem i zaboravi da se sacuvaju omiljene stranice - exportuju, uvek moze da se unesu u operu sa online akaunta.
4. ako se zatvori slucajno tab, pritiskom na ctrl+z tab koji se predhodno slucajno zatvorio opet se otvara...
5. i jos jedna opcija koja mislim da je genijalna a to je napredno koriscenje misa. Ako se drzi desni klik i prevuce u levo to je kao sam kliknuo na back. Ako se drzi desni klik i pomeri mis u desno to je kao forward...itd. Ima puno kombinacija.
6. kada se koristi pregled u full screenu moze da se podesi kad kada se misem dodje na vrh stranice da izadju tabovi, full screen u kombinaciji sa 5. je savrsenstvo. Plus jos jedna opcija, kada se nalazite u full screenu i drzite desni klik i pomerite tockic na misu izaci ce lista tabova koji mogu da se izaberu preko tockica...
Ovo dosta ubrzava rad a ne kao kod google chrom-a i ostalih browsera koji nemaju ni jedno od navedenih gore kao opera...
Ovo su samo neke od opcija koje podrzava opera, dok drugi browseri poput google chrome-a mogu samo da sanjaju o tome...
Da je googleu to bio cilj, onda ne bi imao brzinu, sto je vecini korisnika vazna, a i meni je skroz praktican. Iako sam koristio godinama mozilu, pre jedno par meseci u potpunosti sam presao na GC, a IE 8 koji je dosao sa sistemom mi sluzi samo kao ispomoc ako neka stranica ne podrzava GC, sto je stvarno retkost. Mislim da je mnogima brzina vazna, a te sminke i glp stvarno mi nisu potrebne, jedino ako hoces nekom da se hvalis, wow kakve funkcije ima ova opera ili ff i sl.
Sto se tice pamcenja i GC imam opciju da kad udjes stoje zadnjih nekoliko stranica koje su zadnje bile otvorene i samo kliknes da udjes u njih sto je meni sasvim dovoljno. Prakticnost, brzina to je ono cime GC osvaja mase
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 5:17   #205
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Sto se tice prakticnosti ja sam naveo razloge po kojima je opera prakticnija od google chrome. Ako bi gledali samo brzinu, a koliko je stvarno brzi google chrome od opere - ne nesto drasticno, to bi bilo isto kada bi uradio neki posao na brzinu a ne kvalitetno.
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 13:18   #206
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Ja iskreno nisam nesto zadovoljan...Po meni je bolji IE8 koji bolje radi za Vistu nego Chrome...Takodje ni Mozilla Firefox nije losa
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 2:08   #207
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Postoji li neki nacin da "grabim" video fajlove preki chroma,neki addon kao u firefox- ili na neki drugi nacin?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 8:56   #208
love2spooge
Član
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: Kovacica
Poruke: 47
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku love2spooge Slanje poruke preko Yahooa korisniku love2spooge
Određen forumom Re: Google Chrome

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Postoji li neki nacin da "grabim" video fajlove preki chroma,neki addon kao u firefox- ili na neki drugi nacin?
Za YouTube ima ovo:

http://www.chromefans.org/chrome-plu...-google-chrome
love2spooge je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 22:52   #209
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Uf,neznam da li je bilo...Uglavnom,ako zelite temu za Chrome skinite je odavde
https://tools.google.com/chrome/intl...mes/index.html
Ima ih (trenutno) 29.
Ako vam nije jasno kako da ih ubacite konsultujte http://www.chromefans.org/chrome-the...es-gallery.htm

Ipak,za ovo je potraban Chrome 3.0 BETA.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 15:22   #210
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke
Uf,neznam da li je bilo...Uglavnom,ako zelite temu za Chrome skinite je odavde
https://tools.google.com/chrome/intl...mes/index.html
Ima ih (trenutno) 29.
Ako vam nije jasno kako da ih ubacite konsultujte http://www.chromefans.org/chrome-the...es-gallery.htm

Ipak,za ovo je potraban Chrome 3.0 BETA.
Pa,jel' probao neko?Bas me zanima valja li sta.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 15:50   #211
cvrlebg
Novi član
 
Član od: 18.8.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Google Chrome

ja sam isprobao teme i ok su, ali sam se ja vratio na standardnu temu. teme se instaliraju i veoma lako se vracaju na standardnu temu. nadam se da ce u buducnosti biti lepsih tema. ja sam to isprobao na verziji 4.0.202.0
cvrlebg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 16:50   #212
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

ja sam ODAVNO na beti.. .trenutno mi je chrome v4 a on skoro pa prolazi ACID 3 testove, dok ne-beta pukne na sred testa, a ovaj dodje na kraj testa i rokne Hvala za teme sad cu da vidim
Teme rade extra Koristim gradient sad

Poslednja ispravka: doctor (25.8.2009 u 17:06)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 17:41   #213
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Ja necu da predjem na betu,da ne ostanem bez bookmarks i liste preuzimanja (jako mi je bitno da ostane kakva je).A i ne volim BETA verzije programa.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 21:01   #214
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Koju verziju Google Chrome da instaliram u WindowsXP SP3 ???
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 21:13   #215
cvrlebg
Novi član
 
Član od: 18.8.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Google Chrome

imas final-nu verziju 2, a imas beta v4, pa biraj. mozes koju hoces
cvrlebg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 21:19   #216
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Citat:
cvrlebg kaže: Pregled poruke
imas final-nu verziju 2, a imas beta v4, pa biraj. mozes koju hoces
Pa u cemu je onda razlika, sta to nemam u BETI? ili nije bitno?
A... ima li odgovora?

Poslednja ispravka: Zoranb007 (25.8.2009 u 23:29)
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 1:59   #217
cvrlebg
Novi član
 
Član od: 18.8.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Google Chrome

pa beta je jos u vazi izrade, ona kod mene lepo radi, jos nije zablokirala. sigurno ima nekih novih kodova, a malo joj se razlikuje interfejs od finalne. instaliraj i probaj
cvrlebg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 7:49   #218
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Уколико бринете за своју приватност на Интернету баците поглед на ову страну (важи и за кориснике Фајерфокса).
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 10:38   #219
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Citat:
touch_master kaže: Pregled poruke
Ali ima dosta mana u odnosu na operu. A to su:

2. u slucaju da zablokira ili se slucajno zatvori program, opera pamti koje su stranice bile otvorene u tabovima i automatski ih otvori pri sledecem pokretanju programa. A takodje i nudi opciju da se tabovi zapamte, sacuvaju - sessions...

4. ako se zatvori slucajno tab, pritiskom na ctrl+z tab koji se predhodno slucajno zatvorio opet se otvara...
5. i jos jedna opcija koja mislim da je genijalna a to je napredno koriscenje misa. Ako se drzi desni klik i prevuce u levo to je kao sam kliknuo na back. Ako se drzi desni klik i pomeri mis u desno to je kao forward...itd. Ima puno kombinacija.
Ove 3 mogucnosti ima Chrome.. stim da tacku 5 moze samo uz pomoc plugin-a

ovo pod tackom 4.....da se otvori slucajno zatvoreni tab resava se kao i u svakom drugom browseru, desni klik na postojeci tab pa "undo close tab" i otvori se poslednje zatvoreni tab..

ovo pod tackom 2 takodje nije tacno....kada se Chrome ugasi na silu...recimo pri nestanku struje onda pri sledecem paljenju ponudi opciju "restore"....ako se pak "rucno" zatvori prozor a da pri tome postoje otvoreni tabovi...on pamti grupu otvorenih tabova i uvek ih mozes otvoriti...cak nemoras ni odma otvoriti pri sledecem startu programa nego mozes i kasnije.......chrome cak moze pamtiti nekoliko zatvaranja sa otvorenim tabovima....evo na primeru sa slike sam dva puta "rucno" zatvorio Chrome pri cemu sam oba puta imao otvorena po 2-taba..i on mi jasno ispise pri sledecem paljenju "2tab" i "2tab" kad stavim kursor na to onda iskoci popis sajtova koji se nalazi u "2tab"...kad klinem na 2tab otvore mi se ta 2 taba.......


ove dve mogucnosti, undo close tab i pamcenje tabova je Chrome dobio u verziji 3...

stavka 5 je takodje moguca putem plugina...mada je meni ta kontrola pokretima misa uvek bila glupa...zasto je lakse drzati klik i vuci levo od direktnog klika na undo...kolika je uopste usteda u vremenu izmedju te dve operacije...ajde razumem da neko ima 5 godina pa voli da se igra misem...i da izvodi akrobacije da bi uradio neku stvar ostvarivu jednim klikom...

Ja bi rado koristio Chrome samo mi jako fali adblock...ne smetaju meni toliko reklame na sajtovima ali neki ga bas preterase...kad posetim neke sajtove kao da sam usao u neku diskoteku...sve bljesti i trepce

Poslednja ispravka: daniel83 (13.9.2009 u 11:04)
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 1:45   #220
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

A zasto prosto ne iskoristis AdSweep? Zavrsava posao sa reklamama u 99% sluchajeva!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
brauzer, browser, chrome, google


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"I Google You" Iris Opšta kultura 0 21.8.2008 12:24
Scroogle scraper - Google pretraga, ali sa većim stepenom privatnosti nighthawk Zanimljive Web lokacije 4 6.8.2008 13:16
Google pretraga slika brljavi, odnosno... Neky Web razvoj 2 29.5.2008 22:30
S3 Chrome 430GT Dusan Despotovic Vesti 7 16.4.2008 17:17
Srpski google proradio,ali bash pod google-om! freeminder Brbljaonica 20 1.9.2007 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com