Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2011, 23:47   #1
JJovan
Novi član
 
Član od: 21.9.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile reinstalacija sa cuvanjem podataka

Zdravo, treba mi pomoc hocu da reinstaliram windows xp sp2 sa cuvanjem podataka treba mi tutorijal na srpskom ali sve korake. Znam reinstalaciju bez cuvanja. Problem je u tome sto ne mogu da pokrenem win pokusava ali se resetuje i sve tako a zelio bih da sacuvam neke slike....
JJovan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 0:26   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
JJovan kaže: Pregled poruke
Zdravo, treba mi pomoc hocu da reinstaliram windows xp sp2 sa cuvanjem podataka treba mi tutorijal na srpskom ali sve korake. Znam reinstalaciju bez cuvanja. Problem je u tome sto ne mogu da pokrenem win pokusava ali se resetuje i sve tako a zelio bih da sacuvam neke slike....
Skini hiren's boot cd na kome imas mini XP, upalis njega prekopiras sta ti treba i onda instaliras XP onako kako ti znas.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
JJovan (22.9.2011)
Stara 22.9.2011, 1:22   #3
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Ili prikopcas hard na drugu ispravnu masinu prekopiras ili narezes sta ti treba vratis hard u komp br.1 i instaliras svez windows. P.s. Pronadji na netu kako se prave particije i sve bitne stvari cuvaj na nesisitemsku particiju pa kada u buducnostu rokne sistem ne moras da brines o backup-u. ( uslovno receno )
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
JJovan (22.9.2011)
Stara 26.9.2011, 17:31   #4
Heimdal
Novi član
 
Član od: 29.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Ili prikopcas hard na drugu ispravnu masinu prekopiras ili narezes sta ti treba vratis hard u komp br.1 i instaliras svez windows. P.s. Pronadji na netu kako se prave particije i sve bitne stvari cuvaj na nesisitemsku particiju pa kada u buducnostu rokne sistem ne moras da brines o backup-u. ( uslovno receno )
a jel mogu da to presnimim na flash memoriju pa onda da prekopiram na svoj hard?
Heimdal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 21:17   #5
DoooX
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: WonderLand
Poruke: 855
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 170 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
Heimdal kaže: Pregled poruke
a jel mogu da to presnimim na flash memoriju pa onda da prekopiram na svoj hard?
Zavisi koliko podataka zelis da sacuvas tj. da li ce ti sve stati na flash. Moglo bi i tako sto da ne. Mada uvek je bolje imati Backup Hard Drive.
DoooX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2011, 12:36   #6
Heimdal
Novi član
 
Član od: 29.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
DoooX kaže: Pregled poruke
Zavisi koliko podataka zelis da sacuvas tj. da li ce ti sve stati na flash. Moglo bi i tako sto da ne. Mada uvek je bolje imati Backup Hard Drive.
imam flash od 16gb. Koristim onaj backup4all, koji je fenomenalan, po meni najbolji zato što backupovane zip fajlove možeš da raspakuješ sa bilo kojim programom za raspakivanje. I bez greške backupuje sve aktivne win fajlove. Drugi prave greške kada je u pitanju backup windowsa.
Pitanje: kako da u slučaju da mi win ode, iz nekog softverskog razloga, učinim restore sa prethodno backupovanog windowsa? (narezanog ili snomljenog na flash ili D particiji!
Heimdal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2011, 14:35   #7
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

To sa programom Backup4all mislim da ne možeš izvesti, jed on radi backup samo fajlova. Za takvo nešto što ti želiš trebaće ti nešto tipa Paragon Backup & Recovery (ovaj ima i u besplatnoj verziji), Acronis True Image ili Norton Ghost.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2011, 23:05   #8
Heimdal
Novi član
 
Član od: 29.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
To sa programom Backup4all mislim da ne možeš izvesti, jed on radi backup samo fajlova. Za takvo nešto što ti želiš trebaće ti nešto tipa Paragon Backup & Recovery (ovaj ima i u besplatnoj verziji), Acronis True Image ili Norton Ghost.
pogledao sam te programe, upravu si ali previše je komplikovano. Nekako mi se čini da je ponovna instalacija windowsa jednostavnije, sa backupom drivera i programa koje sam uradio sa backup4all. Ako imaš neki koristan tutorijal za nortongoust bio bih zahvalan...
Heimdal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2011, 9:43   #9
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Zaista ne vidim šta bi moglo biti komplikovano. Ja godinama koristim Paragon Backup & Recovery i nikad nisam imao problema. Ceo proces bekapa se sastoju u pritiskanju Smart Backup, odabereš particiju koju želiš da sačuvaš, odrediš lokaciju gde će biti bekap, 2-3 klika, i za particiju od 60Gb mi treba 30-35min, pri čemu mogu da koristim kompjuter dok program radi u pozadini. Restore je isto 2-3 klika, odabereš koju arhivu ćeš da koristiš, klikneš Yes, ako je particija sistemska program traži restart i posle 10-15 minuta imaš sistem koji je u potpunosti funkcionalan kao dana kad si napravio bekap, bez ikakvih zezanja, dodatnih podešavanja i instaliranja.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2011, 23:26   #10
Heimdal
Novi član
 
Član od: 29.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Zaista ne vidim šta bi moglo biti komplikovano. Ja godinama koristim Paragon Backup & Recovery i nikad nisam imao problema. Ceo proces bekapa se sastoju u pritiskanju Smart Backup, odabereš particiju koju želiš da sačuvaš, odrediš lokaciju gde će biti bekap, 2-3 klika, i za particiju od 60Gb mi treba 30-35min, pri čemu mogu da koristim kompjuter dok program radi u pozadini. Restore je isto 2-3 klika, odabereš koju arhivu ćeš da koristiš, klikneš Yes, ako je particija sistemska program traži restart i posle 10-15 minuta imaš sistem koji je u potpunosti funkcionalan kao dana kad si napravio bekap, bez ikakvih zezanja, dodatnih podešavanja i instaliranja.
to je ok, ali mene zanima sledeće: ja backupujem C particiju, sadržaj narežem na DVD. Onda recimo ceo sistem ode bestraga i umesto umetanja butabilnog operativnog sistema ja ubacim taj dvd sa backupovanim sadržajem. Kako? p.s. ne smam previše da eksperimentišem sa biosom i dosom da bih znao kako se ponaša!
Heimdal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 1:09   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: reinstalacija sa cuvanjem podataka

Citat:
Heimdal kaže: Pregled poruke
to je ok, ali mene zanima sledeće: ja backupujem C particiju, sadržaj narežem na DVD. Onda recimo ceo sistem ode bestraga i umesto umetanja butabilnog operativnog sistema ja ubacim taj dvd sa backupovanim sadržajem. Kako? p.s. ne smam previše da eksperimentišem sa biosom i dosom da bih znao kako se ponaša!
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...oniranje+diska

Pogledaj jos i ove teme http://www.sk.rs/forum/search.php?searchid=5304349
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Spasavanje podataka sa SD kartice Avenger Nosači podataka 13 15.1.2015 20:34
Izvlačenje podataka sa drugog sajta :) youngster Web dizajn 4 20.6.2011 13:31
Brisanje podataka sa CD-a... Romantic Operativni sistemi 3 24.5.2011 14:51
Zamena za MS Access razvojno okruženje - MySQL Jenkiduduldu Serverske aplikacije i baze podataka 7 13.8.2009 22:45
Spasavanje podataka sa diska... Teva Kvarovi 5 4.5.2006 19:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com