Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2010, 23:46   #1
blok64
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Zna li neko software za integ. kameru?

Imam lap-top MSI EX620X sa XP-om i integrisanom kamerom. Skinula sam driver za XP (zove se Chicone) i on je (valjda) dobro instaliran ali kamera mi ne radi. Pretpostavljam da je to zato sto nemam software za kameru. E sad... ne mogu da nadjem ni jedan software za XP za MSI lap-top. Skinula sam neku Toshibinu kameru ali ona nije odgovarajuca, tj. instalirala sam je ali mi je prijavio da nece da radi. Ima li neko neki predlog ili zna koji program bih mogla da skinem? Da li mi je driver uopste dobar??
Unapred hvala
blok64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 1:06   #2
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

Chicony je proizvođač.
Za softver probaj youcam3, proizvodi ga cyberlink.
Ima zanimljivoh fora.
Ali ako si instalirala driver, kamera bi trebalo da ti radi u npr skype-u.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 8:27   #3
blok64
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

A-ha. Znaci oni su proizvodjaci... A jel ok sto sam instalirala njihov driver? Mozda sam trebala neki drugi? Imas li neku preporuku za driver ili je ok ovaj njihov?
Takodje, imas li neku drugu kameru za preporuku? Ovu youcam 3 mogu samo da kupim (ili da uzmem trial verziju na 30 dana). Znas li neki free software? Ne mora da bude nista spec, samo da ljudi mogu da me vide
Hvala jos jednom
blok64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 19:42   #4
Filip90
Novi član
 
Član od: 24.4.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

i ja sam imao isti problem kod mene sa kamerom...jednostavno podjes na njihov sajt i tamo nadjes driver(ko ima ako oni nemaju ). ja sam tako rijesio problem.
Filip90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 21:10   #5
mikiii
Novi član
 
Član od: 3.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

Citat:
blok64 kaže: Pregled poruke
Imam lap-top MSI EX620X sa XP-om i integrisanom kamerom. Skinula sam driver za XP (zove se Chicone) i on je (valjda) dobro instaliran ali kamera mi ne radi. Pretpostavljam da je to zato sto nemam software za kameru. E sad... ne mogu da nadjem ni jedan software za XP za MSI lap-top. Skinula sam neku Toshibinu kameru ali ona nije odgovarajuca, tj. instalirala sam je ali mi je prijavio da nece da radi. Ima li neko neki predlog ili zna koji program bih mogla da skinem? Da li mi je driver uopste dobar??
Unapred hvala
pozdrav drajveri za web kamericu ti maltene i nisu potrebni, jer ih sam windows ima u sebi i instaliraju se automatski prvi put kada pokrenesh kameru naznacenim tasterom za web kamericu. Na MSIevom sajtu imash program Simple Camera Aplication (oko 4mb instalacija) sa njom mozesh koristiti kamericu tj proveriti kako radi. evo ga link http://eu.msi.com/index.php?func=dow...5&prod_no=1631 Ajd pa javi shta si uradila.
Topla preporuka, (poshto mrzish Vistu ) instaliraj Win7, XP je zreo za penziju
mikiii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 9:07   #6
blok64
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

Veliko hvala za odgovore!

@Miki:
Trazila sam Simple Camera Aplication ali nisam nasla nigde na njihovom site-u. Ovaj link sto si poslao je za drajvere. Otisla sam na 'Webcam drivers' skinula neki download i to je neki 'readme' file. Ne vidim gde se na toj strani koju si poslao nalazi 'Simple Camera Aplication'!?
Sto se tice W7, losa sam sa kompjuterima, meni je i XP totalni sf ! Znam da sam blam ali sta cu...
blok64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 11:41   #7
kuršlus
Član
 
Član od: 21.10.2008.
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zna li neko software za integ. kameru?

Imao sam laptop MSI ER710X, drajveri su bili samo za Vistu, a za XP nije radio ni jedan ni sa sajta proizvodjača, bar ja nisam umeoi da namestim. Proizvodjač kamere je bio ALI Corporation a čip je čini mi se bio AL 5602. za broj sam siguran dok za tekst ne smem da tvrdim davno je bilo. Naime znam da sam skinuo neki program sa Bison cam driver. Znam da je odradio posao i od tad nisam imao problema.
Naime mislim da je ovo link ali ne smem da tvrdim. treba probati http://download.cnet.com/BisonCam-NB..._4-148600.html
Ovo samo može da posluži eventualno za pretragu, mada na netu sad ne mogu da ga pronadjem. MSIa viče nema - otišao u večna lovišta.

dodat naziv:
Bison_Camera_XP_Vista_171x_NB
kuršlus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19
Koju kameru da kupim voodoo ŠDK - Foto i audio/video 3 10.3.2006 0:52
software za 'simple' video nadzor sistem sorcerer Aplikativni softver 1 8.3.2006 23:40
Da li neko zna? (AMD lista procesora) Robert Osnovne komponente 10 7.2.2006 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com