Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2008, 15:58   #1
Le_Chuck
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: U centru jednog lokalnog gradica
Poruke: 104
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Thumbs up Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Igra je izasla pre par dana
Posto nemam vremena da se zabavljam sa njom, da bar cujem vase utiske
Le_Chuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 17:10   #2
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

I mene isto zanima.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2008, 1:21   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Izašla pre par dana a već je fasovala patch
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 16:54   #4
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Arrow How to rule the Serbia?

Igra li neko Supreme Ruler 2020? Planiram da kupim tu igru, ali ne zelim da se razocaram nakon pola sata igranja kako mi se desavalo sa mnogim strategijama... Voleo bih da cujem komentar klasicnog srpskog igraca, ne samo urednika Sveta kompjutera... Ocena u ovom listu nije bas najbolja, ali je OK(75). Svidja mi se ono "iz svemirskog centra pored Sombora lansirate spijunske satelite..." Volim strategije, bas iz tog razloga, sto mi daju mogucnost da upravljam gradom, drzavom ili svetom, iz moje udobne i neuredne sobe, dok pijuckam coca-colu. Ali nikad nisam imao priliku da u nekoj strategiji upravljam Srbijom, sto bi mi Supreme Ruler dozvolio, kako navodi tekst u casopisu. U Civilizaciji 4 sam bio najblize tome, nazvavsi drzavu i gradove poput nasih, na teritoriji Balkana. Ali, naravno to nije bilo ni lepo, a ni realno. Gradovi su bili glupavo rastrkani. Potrazio sam mod za Civilizaciju koji bi mi omogucio nesto slicno, ali avaj. Nisam Pronasao.
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 17:40   #5
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?p=6179859
Nema na cemu.
Citat:
NEW CIVILIZATIONS:
Aborigines
Assyria
Australia
Austria
Bulgaria
Canada
Champa
Goths
Harappa
Hittites
Hungary
Hurrians
Ireland
Israel
Khazaria
Lithuania
Langobards
Mycenae
Nubia
Poland
Polynesia
Scotland
Serbia
Sweden
Tibet
Ukraine
Wales
Dali i dalje igra pati od problema iz 1. djela,tj. da nacije napadaju jedna drugu bez obzira na odnose itd.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
stepanov (11.8.2008)
Stara 10.8.2008, 22:52   #6
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Prvi deo nisam igrao tako da neko poređenje ne mogu da dam. Igra u sustini nije strategija nego simulacija države. Ovakvu igru do sada nisam imao te ako bi je poredio s nekom drugom to bi bila mnogo detaljnija varijanta EU3.

Imate Privredu,Ekonomiju,Vojsku,Politiku,Špijunažu,Istaž ivanje novih tehnologija i oružija i to vrlo detaljno sa gomilom slajdera i opcija. Potrebno je dobro pouciti igru jel tutorial vam ne objasnjava ni 10% igre.

Strateski deo je uraden prilicno pristojno. Jedinice su na nivou bataljona. Ratuje se u fazonu klasicnog RTS-a s tim sto ima gomila pravila po kojima borba funkcionise.

Igra ostavlja utisak nedovršene sa gomilom bagova te je vec treći peč izašao kako bi se to rešilo. Ti bagovi nisu toliko strasni da bi igra bila neigriva ali znaju da zakomplikuju pošto je igra jako kompleksna. Nisam je probao sa pečovima tako da ne znam da li su svi problemi rešeni.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
stepanov (11.8.2008)
Stara 11.8.2008, 15:05   #7
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Igra nije losa, ja je upravo igram. Jedini problem je sto je jako komplikovana ima puno opcija koje su razbacane pa ce te morati da listate kilomtre opcija. Koliko sam ja uspeo da skontam(igram je jedan dan) diplomatija, finansije, proizvodnja, trgovina su dobro uradjeni a ostalo jos nisam stigao da proucim. Karta je malo nepregledna ali se moze navici. Sve u svemu treba probati ali treba imati jaku motivaciju da bi se ovo igralo(i puno vremena).
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2008, 13:54   #8
kasapin
Novi član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

najveci problem kod ove i slicnih igara me je sto su upravo to, obicne video igra, slicne riziku, nema ni pomena simulacije vodjenja drzave ili imperije za sta se reklamiraju. Dve susedne drzave ce se uvek udruziti protiv trece ma kakvo bilo staje u stvarnosi, u retkim slucajevima je nesto skriptovano tipa iran vs izrael, severna koreja vs svi itd.

srbija za razliku od medieval total wara postoji, ali je osakacena maksimalno, bruto domaći proizvod po glavi stanovnika je 2,5 puta manji nego u stvarnosti, teritorija minimalna, kosovo i republika srpska su clanovi ujedinjenih nacija tako da je napad jednak samoubistvu a nema opcije za mirnu aneksiju.
kasapin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2008, 17:56   #9
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Poceo sam da je igram pre par dana, naravno odmah sa Srbijom... prvo sa onom "osakacenom", ali sam onda procackao po netu i video da se neke stavke daju tweakovati

Juce sam poceo sa Srbijom v1.1 (15k GDPC i oko 20ak miliona Srba ) i za dve godine sam nabacao toliko industrije da sam "samodovoljan" u 90% stvari, a imam i dovoljno izvoza (consumer, industrial, pa cak i struju i naftu ) da pocnem otplacivati dug... koji su nam BTW nabili u nebesa (makar u verziji 5.3.2).

Kosovo je palo, sada cu da poradim na ne-toliko-mirnoj unifikaciji Balkana pod jednu zastavu... moju naravno, jer vidim da je izostala reakcija drugih drzava na moju aneksiju Doduse, mozda je izostala jer igram na easy i 2020 World - no units.
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rommel na korisnoj poruci:
director (15.8.2008)
Stara 14.8.2008, 21:58   #10
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
Rommel kaže: Pregled poruke
Poceo sam da je igram pre par dana, naravno odmah sa Srbijom... prvo sa onom "osakacenom", ali sam onda procackao po netu i video da se neke stavke daju tweakovati

Juce sam poceo sa Srbijom v1.1 (15k GDPC i oko 20ak miliona Srba ) i za dve godine sam nabacao toliko industrije da sam "samodovoljan" u 90% stvari, a imam i dovoljno izvoza (consumer, industrial, pa cak i struju i naftu ) da pocnem otplacivati dug... koji su nam BTW nabili u nebesa (makar u verziji 5.3.2).

Kosovo je palo, sada cu da poradim na ne-toliko-mirnoj unifikaciji Balkana pod jednu zastavu... moju naravno, jer vidim da je izostala reakcija drugih drzava na moju aneksiju Doduse, mozda je izostala jer igram na easy i 2020 World - no units.
A kakvo je to no units? i sta si to skinuo objasni mi...
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 3:09   #11
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Kada zapocinjes igru biras izmedju scenarija ili kampanje. E, u scenarijima imas "World 2020 - no units" scenario koji kada zapocnes ni jedna drzava nema vojne jedinice na pocetku. Meni se tako ucinilo lakse, jer mogu da se fokusiram prvih par godina na ekonomiju i da onda biram koje cu vojne jedinice praviti (npr. M1A3 koji kupim od amera umesto T-84 ili sta vec ono mi imamo, pa F-16 umesto orlova ili jastrebova, neku normalnu artiljeriju sa zrnevljem, a ne raketama, sa solidnim dometom... zrnevljem, jer ne moram da stancam rakete onda u startu i sl. )

Sto se tice skidanja, skinuo sam samo najnoviji update 5.3.2 i preradio u notepadu World2020.csv u Maps folderu, gde sam "malo" napucao Srbiju
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 22:26   #12
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Osvojio sa Srbijom citavu bivsu SFRJ, Albaniju i onda je igra koruptovala save game i prc, odoh na more, citava prica.
Kada izbace jos neki patch uzecu da je igram ponovo.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 1:21   #13
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

To ti krepavao save sa 5.3.2 ili kao cista instalacija? Nadam se da nije sa 5.3.2, jer sam upravo sredio Kosovo, Albaniju i Crnu Goru bez da me "napadnu sa svih strana svojim ogromnim zubima u nameri da me uniste"
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 11:17   #14
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Joj ljudi sada cu skinuti v5.3.2. Imao sam neku 5.2 i cim prode dva dana pojavi mi se nesto demo complited i kraj igre... Koja je najbolja varijanta za ekonomiju i za tehnologije (sta da pravim na pocetak)?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 20:13   #15
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Prvo i osnovno je da izgradis ekonomiju koja je makar samodovoljna u najskupljim stvarima (consumer, industrial, power, oil - za oil pravi one gasne busotine), ako imas i za izvoz, tim bolje. Izvoz je ono na cemu ces mlatiti pare

Poslednja ispravka: DeCoy (16.8.2008 u 21:48) Razlog: pošalji mu PM
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 23:32   #16
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Stalno mi nezaposlenost pada ispod 3%. Kako da povećam nezaposlenost ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 1:12   #17
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Najbrze resenje je da pokoris neku okolnu drzavu i nadas se "samo da rata ne bude"

Najlakse resenje je da pozatvaras neke industrije koje ti nisu potrebne, ali posto ja volim sve sto izgradim i hocu da svi lepo rintaju za mene i da imam svega i svacega , onda je resenje malo dugorocnije i ukljucuje smanjenje poreza, povecavanje socijalnih davanja (das koliko traze ili cak i vise od zahtevanog, u zavisnosti od toga koliko mozes da se isprsis da bi pokazao narodu u okolnim drzavama da cvece cveta kod tebe, a ne u Holandiji ) ili potpisivanje onih sporazuma o slobodnom protoku radne snage... mada nisam siguran koliko i da li to uopste ima efekta
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 13:28   #18
Jeste
Novi član
 
Član od: 11.12.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Poceo sam da igram sa patch-om 5.3.2 i World 2020, Srbija je bez Kosova, a Bosna je ujedinjena. Privreda se lako gradi, diplomatija lako napreduje, vojna industrija takodje... problem koji vidim je ratovanje i milion malih bagova koji nerviraju.

Mnogo su pipave jedinice, ne moze se lepo izabrati jedinica koju zelim, a kada svi krenu zajedno, artiljerija me napuca i imam prevelike gubitke. Krenuo sam u rat sa Bugarima, pre toga sam sklopio savez sa Rumunijom i Madjarskom da me ne bi napali. Ustvari, Bugari su krenuli na mene kada su mi uhvatili spijuna.

Sve je ok dok ne krenem na pesadiju, tada 20 tenkova podrzani sa 20 MiGova 35 i solidnom artiljerijom ne moze da rastera 5-6 jedinica. Moze kada izgubim 50 jedinica, sto je stupidno. Gerrisoni ne ginu, ne vredi, narocito su zilavi kada su u gradu. Izbombardovao sam Sofiju artiljerijom, tako da se populacija smanji sa vise od 1 miliona na ispod 10.000 i unutra je i dalje 3-4 jedinice, plus 7 Gerisona, seljaka sa kalasima koji mi buse tenkove kao da su od sira.

Nema nikakvih problema da razmenom tehnologija sa svim nacijama na mapi dodjete do vecine nauka i jedinica, samo treba nuditi 4:1 ili slican odnos, i nuditi svima, posle par meseci se moze trgovati naukama na veliko, u vrednosti 30,000 M $, bez problema.

Moji finansijeri se zaduzuju iako u kasi imam 40,000 M $ - mogu da otplatim ceo dug, ali i dalje uzimaju nove dugove.

Steta, nije losa igra, cini mi se da vredi sacekati verziju 9.6.1 pa onda iz pocetka.

Za clana Isko - procitaj uputstvo sta treba da uradis kada instaliras igru, preskicio si nesto, cini mi se. Posle pecuj.
Jeste je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 14:37   #19
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Nema sta fina je igra ali stvarno ima dosta tih nedostataka. Najgore je to sto nisu dobre kontrole. A i grafika je losa. Sad za sad sam igrao nekoliko Geo-Politickih (Modernih) igara i svaka ima svoje nedostatke. Geo igre su za mene sad za sad nesto najbolje ali oni ih prave stvarno lose. Jedino sto mi se svidja jeste superpower 2. Al nadam se da ce neka kompanija izbaciti kvalitetnu geo igru.

PS. Nadam se da ce barem neko poceti s proizvodnjom HOI3, superpower 3...
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 13:25   #20
Jeste
Novi član
 
Član od: 11.12.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Juce sam pogledao nekoliko stranih foruma i procitao o vodjenju jedinica. Imao sam pogresan pristup, i pri najduzoj ratnoj sesiji mi je bio pritisnut Caps Lock, sto utice na nacin selektovanja i vodjenja trupa.

Za osvajanje gradova treba u principu samo opkoliti utvrdjene garnizone sa sto vise strana, i uz artiljerijsku podrsku brzo popustaju. Postoji mnogo opcija koje uticu na ponasanje jedinica. Igra ima velikih mana, ali nije neigriva kao sto mi se ucinilo u pocetku. Mora da se nekoliko dana pokusava, nema drugog nacina da se uspe. Dosta ljudi je odustalo od igre frustrirano bas zbog nemogucnosti vodjenja rata ili kada se svi na mapi ujedine protiv njih.

Jedan lik je rekao da je gledao kako su Amerika i Rusija ratovale 3 godine, bez i jedne zrtve, AI nije skapirao kako da preko vode dodje do neprijateljske vojske. To nisam video ni pokusao sa prekomorskim ratom, ali je bruka i sramota!
Jeste je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Igra li neko SpellForce 2-Shadow wars vrza Strateške igre 8 24.9.2008 14:08
Slavs (RTS igra iz '96) ktulu Stare igre 2 4.11.2007 13:06
Objavljena nova igra - zna li neko kako se zove? LoneWolf Simulacije vožnje 4 11.8.2007 20:37
Da li neko igra Desert Rats vs Afrika Korps jocabg011 Strateške igre 8 10.3.2006 0:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com