Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2020, 21:23   #1
Master Joda
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom BT slusalice za tinejdzera za oko 100e

Pozdrav svima,
Prvo da se izvinim jer sam ovo pitanje postavio na jos jednom forumu jer mi je malo hitno da se odlucim, pa mi je svaka pomoc dobrodosla.

Naime, klinac je unistio svoje slusalice JBL E500BT, nisu ni bile nesto, ona vestacka koza se ofucala skroz, guli se maksimalno, ne mogu se vise koristiti.

On je vec prisvojio moje sluske Sennheiser HD 350BT i sad zelim da i njega obradujem necim slicnim ili malo boljim. Generalno smo bass fanovi, te nije problem i ako je bass malo naglasen.

Ovo su predlozi:

PreSonus ERIS HD10BT kod nas moze da se nadje za 12K dinara
* Prednost: ANC, Renomiran brend studijskih slusalica (tako kazu), mogu i BT, a moze i na kabl
* Mane: Ne podrzavaju BT codece AAC niti aptX, podrzan je standardni SBC. U praksi ne znam kolika je to mana i da li ce biti kasnjenja i kolikog.
Baterija drzi 16h (bez ANC) ili 8h (sa ANC) u poredjenju sa drugima to je ispod proseka.
Tezina oko 350g (izrada uglavnom od metala), u proseku su sluske i 100-150g lakse. Bojim se da ce mu biti preteske
Samo jedan uredjaj se moze nakaciti preko BT (ovo i nije neka velika mana)
Neki tvrde da je zvuk vrhunski, neki kazu da od basa nema nista. Neki kazu da ovo i nisu bas neke slusalice (studijske) iako je proizvodjas veoma poznat, vise su kao klasicne za mobilni ili laptop (da budem iskren za to nam i trebaju smile.gif )

Sennheiser hd 350bt ove vec imam, a trenutna cena je nesto manja od 10K i mislim da su odlicne za te pare. Bass je dobar, baterija drzi preko 40h. Podrzavaju AAC i aptX. Nemaju ANC i ne mogu na kabl. Mislim da ne mogu promasiti sa ovim, ali opet razmisljam, imamo vec jedne, zar ne bi trebao probati i jos neke druge. Glupo je kupiti jos jedne iste

Audio-Technica ATX SR30BT kod nas kostaju 12K. Baterija traje 70h vb_zgran.gif ostalo klasika, svi hvale AT kao brend, sluske podrzavaju AAC ( ali ne i aptX). Ne mogu na kabl i nemaju ANC.

Zatim jeftiniji AT model, Audio-Technica ATX S200BT, kostaju oko 8500din, deluju solidno, baterija 40h, kazu da je i bass malo naglaseniji. Nema ANC, kabl, AAC niti aptX. Posto je budzet oko 100e, nekako one otpadaju u startu.

Za kraj slusalice o kojima ne znam nista, sem da je brend hvaljen. Jabra Elite 45h
kostaju 13K. Ne znam puno o njima.. lagane, nema ANC, kabl, nema aptX (verovatno ni AAC).

Samo da napomenem da ne bih uzimao u obzir polovne sluske sa oglasa ili nove sa KP. Iskljucivo u prodavnici sa garancijom.

Hvala vam unapred i molim vas dajte savete i predloge kakve god. Ovo moram resiti cim pre
Znaci dolaze u obzir i neki drugi modeli koje ovde nisam uzeo u obzir ukoliko se mogu kupiti kod nas.
Master Joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 1:56   #2
Master Joda
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: BT slusalice za tinejdzera za oko 100e

Evo da javim da sam kupio Sennheiser HD 350BT, kako ne bismo nepotrebno pokretali dalju raspravu na thread-u
Master Joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice Acanen Zvuk na računaru 238 26.2.2024 1:57
Slusalice 7.1 ili ne - Yenkee YHP 3030 ? zchira ŠDK - Zvuk na računaru 4 4.5.2020 17:01
in-ear slusalice do 100E? zgembo ŠDK - Zvuk na računaru 8 19.10.2011 0:45
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com