Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2016, 12:47   #1
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Cloud storage

Zanima me koji cloud storage koristite. Ok verovatno svi koristimo google drive i dropbox ali ponekad njihov kapacitet nije dovoljan. Da li je neko probao alternative poput MEGA, MediaFire, SFShare, hubiC, cubby, PromptFile s obzirom da inicijalno (tj potencijalno) nude dosta veci kapacitet
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 12:58   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Ja mega.nz. 50GB, krptovano, jedino što nema deltasync.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 13:17   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Ruski oblak od mail.ru, 25GB ima za nove korisnike.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 20:39   #4
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Dropbox free varijanta, imam nekih 12 gigabajta (nakupio konektovanjem naloga sa gmail-om, fejsbukom, pozivanje prijatelja da se priključe i tako neke sitnice). Za moje potrebe dosta a servis je više nego pouzdan.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 22:38   #5
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

google drive i mega
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 22:45   #6
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Još jedan glas za mega.nz (50GB)
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 22:49   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Google Drive, $2/mesečno, 100GB.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 1:09   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Cloud storage

Dropbox daje gomilu slobodnog prostora jednostavnom sinhronizacijom sa Android mobilnim telefonom. Ja sam na HTC Desire dobio 23GB prostora dok sam trepnuo.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 10:26   #9
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Imam 40GB na OneDrive (26GB popunjeno) za sad dosta.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 18:01   #10
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

U proteklom periodu sam gledao cloud ponude, pošto je krenula da se gomila količina podataka koje koristim na više računara. Hoću da ih sredim kako bi mi potrebni fajlovi bili uvek dostupni, a i da napravim backup, iako one najbitnije već čuvam na 2-3 fizičke lokacije. Uslovi u mom slučaju su bili sledeći:

- Da postoje klijenti za Windows, Linux (rpm) i Windows Mobile
- Prostor 100-500 GB
- Cena do ~5€ mesečno
- Mogućnost streamovanja muzike u krštenom plejeru koji radi i na prozorima i na pingvinima (samo Web browser varijante su veliki minus)
- Poželjna client-side enkripcija

Prvo, što se klijenta tiče, ubo sam neverovatnu kombinaciju sa Linux Desktop i Windows Mobile sistemima. Uglavnom nešto što postoji za jedan, ne postoji za drugi. Doduše, na telefonu mi i nije toliko bitna sinhronizacija, već samo da mogu da otvorim neki dokument. Naravno, to može i preko browsera, ali ako postoji zgodna aplikacija, zašto je ne iskoristiti. Znam da postoji Odrive kao univerzalni klijent, ali ni njega nema na linuxu u GUI formi.

Što se plejera tiče, već više godina koristim Clementine koji sada ima podrišku za Amazon, Box, Dropbox, Gdrive, OneDrive i Seafile, tako da sam planirao da ga zadržim. Mada se ne bih mnogo bunio ni ako bih neki drugi plejer morao da koristim za te stvari.

Testirani servisi:
Dropbox
pCloud
Seafile

Razmatrano:
OneDrive (pošto ide uz sve prozore, već duže vreme koristim onih 5GB)
Google Drive
Box
Amazon Drive
OwnCube (Owncloud/Nextcloud, ima još gomila servisa koji nude rešenja bazirana na njima)
Tresorit
SpiderOak
Asus Webstorage
Yandex Disk
MEGA
… i još neki, više se i ne sećam

Razlog zašto su razmatrani odbijeni bez testiranja su ili cena (Tresorit), ili nedostatak klijenta za WM (SpiderOak, Nextcloud, Amazon, Gdrive, Asus) ili nedostatak klijenta za Linux (opet Amazon, ali tu su i Gdrive, OneDrive i Box, mada imaju neke nezvanične varijante).

Google je brzo otpao i zbog toga što je Google, iako je najpovoljniji (2€/100GB). Iskreno, ne mili mi se da čuvam bilo šta bitno na njihovim serverima.

U sličnoj poziciji je i MS Onedrive. Mada imaju dobru ponudu, posebno u paketu sa MS Office-om, kome isti treba i sa Skype kreditom. Ali glavni razlog odbijanja je ipak linux klijent.

OwnCube mi je izgledao kao primamljiva ponuda, iako bez WM aplikacije, ima pristojnu cenu od 3€/100GB i solidne desktop klijente. Negde sam pročitao da Owncube ima lošu podršku korisnika, mada je to informacija od pre 2-3 godine. Gledao sam još neke Owncloud/Nextcloud provajdere, ponuda je zaista velika.

Yandex Disk je zanimljiv - 2€/100GB, klijenti za sve platforme, podaci u Rusiji (da l' je to dobro ili loše )

SpiderOak je takođe zanimljiv zbog privatnosti (mada ne znam koliko su podaci zaista sigurni), ali takođe nema WM klijent i opciju za Clementine (iii drugi plejer). A nije ni među najjeftinijima.

MEGA nudi (skoro) sve – 5€/200GB, klijenti za sve desktop i mobilne sisteme, enkripciju... međutim nemam poverenje u sam servis i viđao sam loše komentare.

U suštini, na kraju su kao opcije ostale Dropbox, Seafile i pCloud.

Dropbox nudi kao minimum 10€/1TB, što je dobra cena po GB-u, ali meni ne treba toliki prostor. Inače, pošto koristim Dropbox na poslu, po mom mišljenju, desktop klijent im je užasan. Pri tom i nije toliko siguran za podatke, sudeći po Snowden-u

Seafile sam počeo da koristim preko propalog open365 projekta. Posle sam uzeo paket od 10 GB
(za 1€, tj. 0,84€) za testiranje. Ne postoji zvanična WM aplikacija, ali 3rd Party (FourSeafile) radi potreban posao. Mada nema mogućnost sinhronizacije i otvorene fajlove kešira, a posle briše, nakon zatvaranja. Pošto je UWP, na tabletu koristim i nju jer je bolja opcija za touch. Naravno, desktop klijent je tu za potrebnu sinhronizaciju. Desktop klijent je odličan - jednostavan, a nudi sve što treba. Moguća je client-side enkripcija biblioteka, mada nije najbolja zaštita, pošto metadata curi na sve strane (koliko znam, Admin može da vidi sve nazive i tipove fajlova, ko je vlasnik i sl. iako ne može da ih otvori i vidi njihov sadržaj). Ima podršku za Clementine, a cena od 5€/500GB (tj. 4,2€) je prilično povoljna.

pCloud je sjajan servis. Nudi 10-20 GB za džabe, ja sam uz neke fejk naloge i gluposti dogurao do 17 GB za 5 minuta. Dobar je klijent, mada mi je ceo sistem bio malo zbunjujuć. Nije podrazumevana sinhronizacija svih foldera, već po defualt-u sinhronizuje samo jedan (pCloud Sync), a ostali se keširaju na definisanom prostoru. Tako da podaci zapravo nisu na disku, već dostupni samo kad si online, ali se njima pristupa znatno brže, ako su to fajlovi koji se često koriste. Naravno, moguće je sinhronizovati bilo koji folder i dobiti isto što i sa svakim drugim servisom. Imaju klijente za sve platforme, doduše, linux verzija je samo u .deb formatu pa je potrebna akrobacija za .rpm (alien), ali radi lepo. Cena je povoljna 5$/500GB, ali se client-side enkripcija naplaćuje dodatnih 4$/mesec. Najveća mana u mom slučaju je što muzika može samo preko njihovog web plejera.

Takođe, razmišljao sam i zasebnom Nextcloud/Seafile serveru. Ili da zakupim prostor negde, ili da podešavam kućni, mada u tom slučaju moram da kupujem novi PC i statičku IP adresu i da se cimam. Isplatilo bi mi se posle 3 godine, ali ko zna šta će biti za 3 godine
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 18:01   #11
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Na kraju sam izabrao Seafile, za koji trenutno (mesec dana korišćenja) nemam velike zamerke. Desilo se 2 puta da je servis bio nedostupan (jednom oko pola sata, jednom 2-3 sata), što i nije baš lepo videti. I imam problem što Clementine malo brljavi sa sinhronizacijom na Windows-u. Pa dok se to ne reši, hteo sam da iskoristim Gdrive koji takođe ne radi, i na kraju završio sa besplatnih 10GB na Box-u.

Ovim postovima sam hteo da iznesem neke detalje o popularnim Cloud servisima za ljude koji traže nešto slično, da znaju šta se danas nudi. Ukoliko ste na Windwos desktop i Android/iOS mobilnom sistemu (a to je 85% korisnika), izbor je mnogo veći.

Kome ne treba mnogo prostora, Google i Yandex imaju odličnu cenu od samo 2$ mesečno za 100GB.

Ukoliko vam treba MS Office, OneDrive u paketu sa osnovnim Office 365 Skype kreditom i 1TB prostora za oko 5€ mesečno izgleda kao odlična ponuda. Mislim da više nije vredno juriti piratske verzije Office-a.

Tu je i iCloud, sa povoljnim cenama (1€/50GB, 3€/200GB), a verovatno je i najpogodniji izbor za iPhone korisnike.

Ko ne veruje Microsoft-u, Google-u i Apple-u, izbor je veliki

Kao što sam napomenuo, pCloud je odličan. Besplatnih 15-ak GB ili premium paket za 5$/500GB, dosta mogućnosti (možda najviše od svih koje sam video), prisutan je na svim platformama... zaista dobro izgleda. Posebno je dobar ukoliko vam na Cloud-u treba više prostora nego što imate na disku (tabletu ili laptopu sa SSD-om).

Ko hoće veću privatnost podataka, tu su još SpiderOak i Tresorit, mada prvi u osnovnom paketu nudi samo 100GB, a drugi je malo skuplji (iako privatnost nema cenu ). Tu je naravno i dodatak za pCloud, sa kojim mesečni trošak dođe na 9$. Tako da je Seafile najpovoljnija opcija, mada verovatno i najmanje sigurna opcija (ali je i to više nego dovoljno za obične korisnike). Tu su još i servisi kao što je Boxcryptopr koji se "nadograđuju" na ponude poznatih Cloud provajdera (OneDrive, Gdrive, Dropbox).

Na kraju, što se brzine tiče, nisam primetio velike razlike, mada sam video komentare da je npr. Seafile brži od Owncloud-a, ili da je generalno Dropbox najbolja opcija.

Suma sumarum – korisnici kojima podaci trebaju na više uređaja (u mom slučaju 6) mogu lepo da prođu za 2-10€ mesečno (50GB – 1TB). Treba samo videti da li vam je na prvom mestu raspoloživi prostor i cena, sigurnost/privatnost podataka, podrška za različite platforme, integracija sa Office-om i/ili drugim programima ili nešto deseto.
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2019, 20:19   #12
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Cloud storage

Koji "Cloud" servis vi pretežno koristite?
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2019, 22:17   #13
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

dropbox i google drive na koji sam skoro presao zbog 15GB free i vise sinhronizovanih uredjaja dok je na dropboxu limit 3 uredjaja za free account.
pored toga imam i mali "NAS" (Time Capsule 2TB), interni i eksterni disk...
malko sam fobican sto se tice bekapova ali mislim da mi vise od ovoga ne treba. diskove odavno ne rezem niti imam cime
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 9:27   #14
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Cloud storage

Ozbiljno si se potrudio, pre ćemo mi da nestanemo nego tvoji podatci :-).

Ja sam na Mediafire odpremio pre 5-6 godina jedno 35GB slika i videa (imam 56GB free). To je jedna od pametnijih stvari što sam uradio, jer bi ostao bez većine uspomena. Mediafire mi je tada nudio prilično prostora za džabe, imao i sinhronizaciju sa windowsom (verovatno ima i sada u plaćenoj verziji). Čak se i nesećam koliko dugo nisam ulazio na sajt dok nisam ostao na računaru bez podataka.
Sada tražim neku alternativu što ima sinhronizaciju i za windows, imam novih 15GB takođe slika i videa koje bih da sačuvam.
Gugl disk, Dropbox su za mene malog kapaciteta (besplatne verzije) a sve one sinhronizacije meni isto nisu neophodne radije bih veći prostor.
Isprobao sam:
-Cloudmail.ru samo 8GB daje u osnovnoj verziji.
-Mega daje 50GB što je meni više nego dovoljno.
Rekoh da pročitam eventualno i vaše utiske o čuvanju podataka na "oblaku"
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 10:00   #15
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Cloud storage

Mega 50gb, imam 2 naloga, za posao i privatni sto bi rekli.
Sve slike na google photos (unlimite storage).
Dropbox za dokumentaciju, pretezno excel fajlovi i neke baze, koje mi se sinhronizuju sa laptopom, imam tu nepunih 8gb koje sam prosirio sa osnovnih 2gb.
Yandex disc, tu imam 42gb free i tu sam nabacao nekih gluposti, bekape neke stare zlu ne trebalo, a vidim i da nude unlimited photo storage, mada nisam probao tu opciju. Imali su i akciju da se dobije 10tb free, ali sam zakasnio za to, a bila je opcija koja mozda vazi jos uvjek ako se aktivira automatski upload slika sa kamere telefona daju dosta free prostora dodatno, sto sam aktivirao na tabletu i dosao do 42gb.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 10:26   #16
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Cloud storage

Vidiš o Yandex disku nisam razmišljao deluje više nego odličan.
I Mediafire na androidu ima automatski bekap sa kamere.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 10:30   #17
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

Google drive 100GB je samo 2000 dinara godišnje.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 10:34   #18
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Cloud storage

Realno jeftino, ali kad već ima džabe :-)
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 11:01   #19
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

OneDrive na kojem imam 30gb prostora i Cloud.Mail.Ru na kojem imam 100gb. Ne plaćam ništa, otvorio sam ga pre 5-6 godina, u vreme kada su imali 100gb u osnovnoj verziji.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 11:33   #20
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Cloud storage

meni recimo ne treba previse prostora u gigabajtima ali posto koristim i password manager koji ima podrsku samo za poznatije servise, izbor mi je malo skuceniji. Dropbox mi je bio najjednostavniji ali posto su se namnozili sistemi i uredjaji (imam dve masine sa dual i po nekad triple boot-ovima + telefon), lako sam premasio limit od 3 besplatna uredjaja za free account. tako da sam presao na google drive.

najvise imam nekih podesavanja alata i programa koji imaju bas opciju za sync tako da u zadnje vreme kad radim neki sistem (macOS i Win), vrlo brzo vratim i sve programe jer malo toga ponovo podesavam. ima malo nekih fotki i instalacija koje se ne menjaju pa ih ne jurim svaki put po netu.
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
copy.com (cloud storage) jonathan Zanimljive Web lokacije 25 5.2.2016 0:43
Adobe Creative Cloud JJ92 Grafički softver i radovi 4 25.5.2013 3:12
USB mass storage za Samsung Galaxy Tab 2 10.1? JBlitzkrieg Tableti i e-readeri 1 13.2.2013 14:34
Cloud computing-maturski rad zvicko Aplikativni softver 3 22.12.2012 14:57
pomoc oko prevoda storage array vedran80 Nosači podataka 1 26.8.2011 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com