Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2005, 5:32   #1
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Imam problem sa koriscenjem kartice i molim sve koji koriste ovu karticu i znaju detalje da mi pomognu oko sledeceg:

1. Neznam kako da u isto vreme snimam jedan kanal, a gledam neki drugi, jer kad ukljucim snimanje i menjam kanale, on snima sto ja menjam ( koristim WinFast PVR - program koji sam dobio uz karticu)

2. Ne rade mi programi za TV (JTV 3.0 ,ChrisTv , myTV, fly DS) ni za FM (radiator, radioaktiv,radiobox) , nista osim Winfast PVR i WinfastFM , kao da u zakljucali drajvere, jer se uz ista podesavanja ne vidi se slika , niti cuje FM...
Mozete li mi preporuciti neki program koji je najbolji! Hvala!

3. Ima li negde da se skine uputstvo na srpskom za ovu karticu,neznam sta znaci timeshifting funkcija i sl. ...

Molim sve koji mogu da mi pomognu, nisam duduk za kompjutere,vec me nije sramota da pitam jer svega 3-4 dana imam karticu , a nisam imao iskustva sa TV/FM pre toga!
HVALA!
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 14:40   #2
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

1) Ne može to. Za to su potrebna dva tjunera, a na kartici postoji samo jedan. Snima se samo ono što se gleda.

2) Ja sam pod Windowsom probao samo WinFastove programe koji su došli uz tjuner. Znam da ti neće koristiti sledeća informacija, ali koliko da pomenem da pod Linuxom gotovo svaki program koji sam probao radi (TV, radio i teletext).

3) Timeshifting je mogućnost da kad recimo gledaš film ili slušaš radio, i zazvoni ti telefon a nećeš da prekineš to da gledaš/slušaš, pustiš timeshifting i on "pauzira" sliku/zvuk, pa kad završiš sa telefonskim razgovorom "odpauziraš" timeshifting dugme i krene film/radio od mesta gde si pauzirao i nastavlja se snimanje videa/audia na disk dok potpuno ne isključiš ovu mogućnost na stop. Planiraj slobodnog prostora ako timeshiftuješ film
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 21:42   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Smile Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Razlog zbog kog ti ne funkcionišu programi koje si pomenuo je taj da su svi namenjeni i optimizovani za rad sa 8-bitnim Conexantovim 878 čipsetom a WinFast TV2000XP Expert je 10-bitna kartica koja koristi noviji čipset. Iz tog razloga je poprilično teško naći program koji je čisto player a da se dobro slaže sa karticom. Usput, jedno pitanje. Zašto ti smeta program koji si dobio uz karticu?

Jeste da WinFast PVR ima nekih malih tikova ali sasvim okej odrađuje posao. Usput, ja imam istu karticu oko osam meseci i iako sam jedno vreme isto pokušavao da pronađem alternativu (bezuspešno), vratio sam se na WinFast.

Preporuka: ako ti kartica pokaže neki tik u toku rada skini najnovije drajvere i WinFast PVR i sve će biti OK. Drajveri su par stotina KB ali je novi WinFast oko 25 MB pa ti vidi.

A da usput, nemoj da zaboraviš da pre instalacije pokreneš alatku sa Leadtekovog sajta sa kojom ćeš prvo da deinstaliraš sve drajvere. Poštedećeš sebe muka.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 4:16   #4
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Smile Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Urke , Holodoc -hvala vam na pomoci !
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 20:20   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Samo malo ispravke molicu lepo. Na TV kartici ne postoji chipset. On je na maticnoj ploci. Kod TV kartica psotoje Digitalno Analogni Converteri a kod Expert kartice je Conexantov 10bitni CX2388X za razliku od 8 bitnog BT8x8 pa shodno tome sto je novijeg datuma teze se pronalaze programi za snimanje.
Evo jednog: InterVideo VCR3 snima u MPEG2 ili IuVCR za snimanje u AVI mada je i WinFast odlican program i o tome sam ovde na forumu podosta pisao.
Ako ti je bitan recimo ChrisTV skini verziju 4.01 Professional koji ima podrsku za CX2388X ili upisi naziv DAC-a i googlaj pa ces naci softver koji ti treba.
Moje iskustvo je da sam probao i druge programe za capturing ali nisu bolji rezultati od dobro podesenog WinFast-a. Ovo kazem jer imam i ja Expert karticu.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 6:36   #6
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Hvala !
Isprobacu , pa cu izneti utiske ovde...
Pozdrav!
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 23:50   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Angry Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
AstraLogos kaže:
Na TV kartici ne postoji chipset. On je na maticnoj ploci. Kod TV kartica psotoje Digitalno Analogni Converteri
Oćemo li da jurimo sitna crevca i spravke. Izvinjavam se u tom slučaju zbog nekorektnosti ali sam bio ubeđen da je u ovom slučaju mnogo važnije ukratko objasniti čoveku kako to "otprilike" izgleda a ne zalaziti u dubinu. Kada smo već kod toga radi se o 10-bitnom AD (Analogno-digitalnom) konvertoru a po pitanju potkovanosti na ovu temu uveravam te da dva semestra na Elektrotehničkom fakultetu iz Upravljačkih računarskih sistema čine čudo po pitanju poznavanja rada ovih stvarčica .
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:12   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
holodoc kaže:
Oćemo li da jurimo sitna crevca i spravke. Izvinjavam se u tom slučaju zbog nekorektnosti ali sam bio ubeđen da je u ovom slučaju mnogo važnije ukratko objasniti čoveku kako to "otprilike" izgleda a ne zalaziti u dubinu. Kada smo već kod toga radi se o 10-bitnom AD (Analogno-digitalnom) konvertoru a po pitanju potkovanosti na ovu temu uveravam te da dva semestra na Elektrotehničkom fakultetu iz Upravljačkih računarskih sistema čine čudo po pitanju poznavanja rada ovih stvarčica .
Izvini holodoc stvarno ne znam cemu ljutnja. E to sto ti nazivas 10 bitni AD konverter ja sam isto to napisao samo skracenicom DAC Digitalno Analogni Konverter. Mislim da o istoj stvari pricamo ali nam poente nisu iste.
Smatrao sam bitnim da zna pun naziv DAC-a ili AD convertera ( ako ti je ovo ispravnije ) kako bi pronasao i druge programe za kapturing preko neta. Nisam tebi nista lose uputio, vec se odnosi na korisnike foruma koji su ispljuvali WinFast kao los program, pa razmisljam neka covek proba i drugi da se sam uveri da bas nije tako kako se obicno pise na forumu. Postujem to sto ucis na faksu . Ja sam Dipl. Ing. a i moj zemljak je isti smer kao i tvoj, samo zavrsna godina i dobro se slazemo jer se uvazavamo i razumemo.
Zasto ne bi smo i nas dvoje po istom principu bez ljutnji a sa vise tolerancije.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:24   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
AstraLogos kaže:
Samo malo ispravke molicu lepo. Na TV kartici ne postoji chipset. On je na maticnoj ploci. Kod TV kartica psotoje Digitalno Analogni Converteri a kod Expert kartice je Conexantov 10bitni CX2388X za razliku od 8 bitnog BT8x8 pa shodno tome sto je novijeg datuma teze se pronalaze programi za snimanje.
Evo jednog: InterVideo VCR3 snima u MPEG2 ili IuVCR za snimanje u AVI mada je i WinFast odlican program i o tome sam ovde na forumu podosta pisao.
Ako ti je bitan recimo ChrisTV skini verziju 4.01 Professional koji ima podrsku za CX2388X ili upisi naziv DAC-a i googlaj pa ces naci softver koji ti treba.
Moje iskustvo je da sam probao i druge programe za capturing ali nisu bolji rezultati od dobro podesenog WinFast-a. Ovo kazem jer imam i ja Expert karticu.
Pozdrav!
Ja koristim virtual dub. Mali program, ali baš moćan! Nove verzije imaju opciju da iz samog programa menjaju kanale. Znam da nije baš user-friendly, pogotovu za početnike, ali kad se čovek malo uhoda...čudo može da napravi
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 22:03   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Thumbs up Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
AstraLogos kaže:
Izvini holodoc stvarno ne znam cemu ljutnja.
Ma nema ljutnje normalno nego je ovo bio čisto jedan mali komentar Normalno da između istomučenika našeg poziva treba da postoji poštovanje a ja se izvinjavam zato što sam tek po postovanju poruke video da imaš "titulu" Nerviraju me samo tipovi kojih "poodosta" im ana ovom forumu koji "traže sitna crevca" i "skidaju malter sa sebe da ne bi uprljali kompjuter.

Pozdrav.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 2:21   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
Rocker kaže:
Ja koristim virtual dub. Mali program, ali baš moćan! Nove verzije imaju opciju da iz samog programa menjaju kanale. Znam da nije baš user-friendly, pogotovu za početnike, ali kad se čovek malo uhoda...čudo može da napravi
Vidi druze ovako. Nisam uopste mislio na aplikaciju za gledanje TV programa. Ima ih ko pleve. Problem nastaje kada treba da se u realtime snima u MPEG2 formatu. Pogadjas! Zbog DVD snimaka.
Virtual dub nije los za snimanje ali je odlican za konverziju. Postoji i skinuo sam Virtual Dub MPEG2 samo nisam ga testirao. Ako vrsi konverziju a ne kapturing u MPEG2 onda slaba vajda od njega.
Priznaces logikom stvari da na svetu ne postoji najbolji univerzalni program. Pa ni Virtual Dub. Da je odlican to sigurno jeste. Jer kako objasniti da sve ove godine ostaje u vrhu editing/converting programa.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 18:39   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT

Citat:
AstraLogos kaže:
Vidi druze ovako. Nisam uopste mislio na aplikaciju za gledanje TV programa. Ima ih ko pleve. Problem nastaje kada treba da se u realtime snima u MPEG2 formatu. Pogadjas! Zbog DVD snimaka.
Virtual dub nije los za snimanje ali je odlican za konverziju. Postoji i skinuo sam Virtual Dub MPEG2 samo nisam ga testirao. Ako vrsi konverziju a ne kapturing u MPEG2 onda slaba vajda od njega.
Priznaces logikom stvari da na svetu ne postoji najbolji univerzalni program. Pa ni Virtual Dub. Da je odlican to sigurno jeste. Jer kako objasniti da sve ove godine ostaje u vrhu editing/converting programa.
Pozdrav!
Da, tačno je da ne podržava (bar u originalnoj varijanti) grebovaje u mpeg2. Znam da ima nekih plug-inova, ali ih nisam probao. Ima i dosta modova virual dub-a, npr. nundub. Nisam ni ja rekao da je najbolji, nego sam ga čisto predložio kao alternativu koja je funkcionalna i besplatna! Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com