Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2016, 13:38   #1
Megatron_SR
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 172
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Ram Memorija hitna pomoc!!

Komp mi je do sada normalno radio sa jednim stickom ram memorije od 8GB. (DDR 4 2666). Narucio sam prije neki dan jos jedan i danas mi je stiglo. Ista brzina ista kolicina memorije. Novi stick stavljam u istu boju kao stari, palim kompjuter i prepoznaje mi samo 8 GB a ne 16. Odmah mi pada na pamet da je novi stivk nesto nije u redu. Vadim stari stick i ostavljam samo novi, i stavlam ga u DIMM gdje mi je stari bio. Palim kompjuter medjutim on pocinje da pisti. Vracam stari stick u svoj slot, a novi potpuno uklanjam iz kompa, palim komp i on opet pisti samo sa starim. Clearao sam CMOS upalio komp, normalno radi sa starim stickom. Pokusavam opet da dodam novi, jednom u crveni jednom crni slot, komp se pali ali se ne prepoznaje memorija. Opet pokusavam samo sa novim stickom i opet pisti pri paljenju. Vracam stari stick u svoj slot i PC radi. Ne znam sta da radim, ovo ova memorija nova ne radi je li tako? Da li da vracam ovo?

i5 6600k
strix gtx 1070
GA z170 k3 gaming
ddr4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666
(ddr 4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666 nova memorija)
Windows 10

Znaci, zajedno sa mojim starim stickom, kada ubacim novi, komp se pali ali ne prepoznaje novi stick. A samo novi kad ubacim pisti. Probao sam kada su zajedno da reset bios, ali ne prepoznaje. Sta da radim???
Megatron_SR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2016, 14:02   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ram Memorija hitna pomoc!!

Citat:
Megatron_SR kaže: Pregled poruke
Komp mi je do sada normalno radio sa jednim stickom ram memorije od 8GB. (DDR 4 2666). Narucio sam prije neki dan jos jedan i danas mi je stiglo. Ista brzina ista kolicina memorije. Novi stick stavljam u istu boju kao stari, palim kompjuter i prepoznaje mi samo 8 GB a ne 16. Odmah mi pada na pamet da je novi stivk nesto nije u redu. Vadim stari stick i ostavljam samo novi, i stavlam ga u DIMM gdje mi je stari bio. Palim kompjuter medjutim on pocinje da pisti. Vracam stari stick u svoj slot, a novi potpuno uklanjam iz kompa, palim komp i on opet pisti samo sa starim. Clearao sam CMOS upalio komp, normalno radi sa starim stickom. Pokusavam opet da dodam novi, jednom u crveni jednom crni slot, komp se pali ali se ne prepoznaje memorija. Opet pokusavam samo sa novim stickom i opet pisti pri paljenju. Vracam stari stick u svoj slot i PC radi. Ne znam sta da radim, ovo ova memorija nova ne radi je li tako? Da li da vracam ovo?

i5 6600k
strix gtx 1070
GA z170 k3 gaming
ddr4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666
(ddr 4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666 nova memorija)
Windows 10

Znaci, zajedno sa mojim starim stickom, kada ubacim novi, komp se pali ali ne prepoznaje novi stick. A samo novi kad ubacim pisti. Probao sam kada su zajedno da reset bios, ali ne prepoznaje. Sta da radim???
malko si ga zakomplikovao,ali jedino sto vidim da nisi probao je da clear CMOS samosa novim stickom. Ako ga itada ne registruje, verovatno je nekompatibilan sa plocom ili neispravan. U svakom slucaju, zamena je verovatno najbolja opcija.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Megatron_SR (29.9.2016)
Stara 28.9.2016, 14:13   #3
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Ram Memorija hitna pomoc!!

Mislim da mu ni Clear CMOS-a sa novom memorijom ne bi pomoglo. Memorija je ocigledno neispravna ili ima konflikt sa maticnom plocom. To se jako jako retko desava, cak i kada su iste memorije istog proizvodjaca u pitanju, ali se desi.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Megatron_SR (29.9.2016)
Stara 28.9.2016, 15:17   #4
Megatron_SR
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 172
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ram Memorija hitna pomoc!!

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
malko si ga zakomplikovao,ali jedino sto vidim da nisi probao je da clear CMOS samosa novim stickom. Ako ga itada ne registruje, verovatno je nekompatibilan sa plocom ili neispravan. U svakom slucaju, zamena je verovatno najbolja opcija.
Pa to jedino nidam probao ali malo mi glupo da u komp koji savrseno radi , ubacim memoriju novu i treba fa clear cmos. Memorije su potpuno iste, jedina razlika je sto na staru pise made in taiwan a na novu kina. Nocas mi salju novu memoriju pa cemo da vidimo.
Megatron_SR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2016, 18:16   #5
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Ram Memorija hitna pomoc!!

Ako ti pisti i samo sa starim probaj da ga istekas iz uticnice il napajanje na off i izvadi bateriju na ploci pa drzi jedno par minuta onda probaj ponovo sa starim modulom.
Moguce da se ploca zaglupela, posle skini pdf of ploce pa gledaj podrzane module a taj nekompatibilni probaj da zamenis u radnji
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
Megatron_SR (29.9.2016)
Stara 29.9.2016, 17:58   #6
Megatron_SR
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 172
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ram Memorija hitna pomoc!!

Stigla nova memorija sve radi super. Hvala svima.
Megatron_SR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
hitna pomoc ok izbora laptopa . Djole 10 Šta da kupim? 1 26.12.2014 12:10
Pomoc pri izboru konfiguracije medo89 ŠDK - Osnovne komponente 2 10.10.2012 20:37
hitna pomoc ahmo92 Programiranje 0 10.6.2010 21:08
Ram memorija.....Pomoc !! hYbRiD Osnovne komponente 13 20.5.2010 21:34
HITNA POMOC Friend Grafika 11 26.4.2006 11:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com