Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2013, 8:19   #6161
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stoker Solidan film iako mi se cini da je u nekim trenutcima previse spor ali mislim da ga vredi pogledati. Svideo mi se nacin na koji je reziran.

7/10
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:32   #6162
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Arrow Re: Dnevnik gledanja filmova II

Identity Thief (2013), http://www.imdb.com/title/tt2024432/



Mild-mannered businessman Sandy Patterson travels from Denver to Miami to confront the deceptively harmless-looking woman who has been living it up after stealing Sandy's identity.

Hm, komedija o nečemu što može da bude vrlo realno (nedavni primer iz Smedereva pokazuje da je to, na žalost, moguće i kod nas) i neprijatno. Film ima puno smešnih scena, uz dobru glumu i zanimljivu (čak i poučnu!) priču.

6.5/10

Spoiler za .:
Iskreno, nikako ne volim kad je negativac glavna ličnost. Plus, ideja da se žrtva i kriminalac (nebitno što je u ovom slučaju kriminal posledica teškog detinjstva!) na kraju sprijatelje, meni se ne sviđa, iako nije nemoguća, naravno. Dobro je što je "kradljivica identita" na kraju kažnjena i što je ona ipak sve sama priznala, tako da ipak film može da prođe
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 13:21   #6163
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Place Beyond the Pines



Preporuka i od mene za film, bas me je iznenadio, uvodni deo jeste klasican cesto se srece ali se "videlo" da se ostatak filma nece vrteti samo oko toga. Duzinu trajanja nisam ni osetio iako traje preko dva sata. Sto se tice treceg cina sasvim je dobar, potpuno se uklapa, jeste da je moglo drugacije ali ne odskace od celokupne radnje. Dodao bih jos i odlicnu muziku koju je pisao Mike Patton frontmen Faith No More-a koja odlicno doprinosi atmosferi.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2013, 13:58   #6164
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Phantom (2013) - ok film, nisam znao za ovaj slucaj. Glumacka ekipa dobra ali malo mi je smetalo sto Ameri glume Ruse na tipican nacin pa oni vise deluju kao Ameri a ne Rusi al nema veze bar nisu ubacili onaj Engleski sa Ruskim akcentom. Kraj mi je mnogo patetican i zato sam mu dao manju ocenu na IMDB ali ko voli podmornice i period hladnog rata moze da pogleda.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Phantom-2013-Pics.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	96,8 KB
ID:	46621  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
tipd (12.6.2013)
Stara 12.6.2013, 17:47   #6165
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Get the Gringo (2012)



Prijatno iznenađenje. Mel Gibson je u tipičnoj ulozi opasnog baje, ali je meni zvezda filma okruženje u koje je mahom smešten - meksički zatvor, ni nalik bilo kom drugom zatvoru koji sam ikada video. Radnja je ok, likovi takođe, dešavanja uvek zanimljiva, akcija taman kakva treba... Od mene ima jednu 8-icu, a samim tim i preporuku.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Leonida (18.6.2013)
Stara 13.6.2013, 1:10   #6166
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Silver Linings Playbook



Изненађујуће добар филм! Иако у суштини озлоглашена "романтична комедија" са очигледним "крупијеом", много псовки и "кежуал" дијалога га донекле враћа у стварност, са уверљивим ликовима и њиховим агендама, осим наравно, Џенифер Лоренс Како ми је ово први њен филм који сам одгледао, сада је на реду и онај за који је добила "Оскара". Ово је, тзв, "романтичан филм за мушкарце" тако да му одређене баналности треба опростити..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2013, 2:05   #6167
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Call (2013) - Ako vam ne smeta da slusate kako tinejdzerka cmizdri jedno sat vremena i ako niste odgledali vise od 10 filmova u zivotu pa ne mozete da pretpostavite svaku sledecu scenu sem kraja koj zaudara patetikom i takav je samo da bi ispostovali jedan glupavi catchphrase e onda je ovo film za vas. Stvarno mi nije jasno kako to da je Brad Anderson uspeo da napravi ovako los film a tek na kraju sam na IMBD shvatio da tinejdzerku glumi Abigail Breslin koju nisam prepoznao kolko je porasla a poprilicno se ugojila.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	large_ekKVxnKeHEQiBznaEnj0VmK28bc.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	58,5 KB
ID:	46634  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 11:49   #6168
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Time Traveler's Wife je film snimljen prema bestseleru o ljubavi koja prevazilazi vreme. Clare (Rachel McAdams) je ceo svoj život zaljubljena u Henryja (Eric Bana). Ona veruje da su suđeni jedno za drugo, iako nikad ne zna kada će biti razdvojeni: Henry je putnik kroz vreme – proklet retkom genetskom anomalijom zahvaljujući kojoj živi svoj život po neujednačenoj vremenskoj liniji.

Scenario: Bruce Joel Rubin, Audrey Niffenegger (roman)
Režija: Robert Schwentke

Glavne uloge: Rachel McAdams, Eric Bana, Arliss Howard, Ron Livingston - See more at:

Toliko mi se dopao film da bih ga svrstao u 5 najboljih koje sam ikada gledao.

Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 12:29   #6169
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mr. Brooks - je jedan od boljih filmova Kevin Costner koji sam juce ponovo gledao posle par godina. Ako vam se gleda dobar triler onda bi bilo dobro da odledate ovaj film.

Bottle Rocket
Runaway Train
Open Range
Red Eye
The Duellists
Seraphim Falls
What About Bob?
Stakeout
The Snow Walker
Switchback

Spisak filmova koje sam vec spomenuo u ovoj temi ali izgleda da ih niko nije gledao ili nisu bili dovoljno dobr da bi ih neko pohvalio posle gledanja. Meni su svi bili zanimljivi a spominjem ih jer pretpostavljam da nije mnogo clanova foruma culo za te filmove.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	cover.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	71,3 KB
ID:	46649  
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 13:12   #6170
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da poFalim i ja Mr. Brooksa, gledao sam ga kada je izašao.
Runaway Train je dobar, ali je Erik Roberts po meni vrlo loše odglumio. Gledaću ga možda opet uskoro.
Red Eye sam odgledao pre par dana, solidan mada prilično predvidljiv. Ako neko hoće da gleda "avionski" triler/dramu preporuka od mene ide za Flightplan.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 15:09   #6171
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Silver Linings Playbook



Изненађујуће добар филм! Иако у суштини озлоглашена "романтична комедија" са очигледним "крупијеом", много псовки и "кежуал" дијалога га донекле враћа у стварност, са уверљивим ликовима и њиховим агендама, осим наравно, Џенифер Лоренс Како ми је ово први њен филм који сам одгледао, сада је на реду и онај за који је добила "Оскара". Ово је, тзв, "романтичан филм за мушкарце" тако да му одређене баналности треба опростити..
Upravo za ovaj film je Jennifer dobila oskara a pre toga je bila nominovana za ulogu u Winter's Bone (2010) ali tad nije dobila oskara.

@Acanen odgledao sam sve sem Open Range koj mi godinama stoji na hardu i nikako da dodje na red a te filmove sam gledao davno pa mi bezveze da sad pisem o njima.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Rockstar (14.6.2013)
Stara 14.6.2013, 22:53   #6172
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Аааа, да, јесте, јесте, нешто сам се "збрзао" ондаК Елем, Winter`s Bone...



Уффф... Прво на памет ми је пао домаћи филм, чувени Механизам.. Морам да будем искрен и да признам да ми је то један од најбољих домаћих филмова икада, и уз Муње! последњи аутентични српски филм који има икакве уметничке претензије..

На сличан начин и овај други филм Џенифер Лоренс за који ипак није добила Оскара настоји да створи снажан осећај нелагодности - амерички средњи запад, Оклахома, Канзас, Ајова или шта већ и неизоставни антипод "Чаробњака из Оза".. Филм је изузетно депресиван и дефинитивно погађа своју мету, али једино горе окружење које ми пада на памет је оно из "Механизма" - пустара и салаши. Џенифер фантастична, али сада када размислим и има много више "за" да добије Оскара за "Сребро".. Добар филм, али не препоручујем за гледање у сред дана - сигурно ће вам покварити расположење.

Мали "офтопик" - недавно је на Б92 био неки чланак, Спилберг, Лукас или ко већ наговештава "смрт Холивуда или револуцију" итд, и ту се надовезују коментари "па да, специјални ефекти, Холивуд нема смисла још од 60-их" и слично. Гледам много и европских и азијских али није Холивуд само та "блокбастер" страна.. Док је оваквих филмова, биће Американци итекако релевантни. Наравно, слободни сте да се не сложите са мном, али ја лично преферирам Американце, док "блокбастере" и не гледам (пример "Бетмен" који је мени страшно досадан). Надам се да нисам претерао
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
goranmax (16.6.2013)
Stara 15.6.2013, 10:15   #6173
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Warm Bodies (2013)



Već iz žanrovskog opisa, komedija/horor/romansa, mnoge stvari moraju da budu jasne. Film je po mom mišljenju krenuo prilično loše, sa naracijom koja kao treba da bude funny ali prosto nije. Pored toga, najveća mana filma je očajna gluma glavnog lika - zombija. Sa druge strane, atmosfera filma je ok, ima čak i uspelih fora (mahom u drugoj polovini filma). Tu su naravno zombiji i vrlo simpatična glavna glumica, koja još i zna da glumi. Začuđujuće i za mene samog, ali na kraju je izašao sa pozitivnim skorom. Uz odličan soundtrack je sasvim ok večernja zabava.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 0:42   #6174
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Only God Forgives



Odmah moram da kazem da svima kojima se film Drive nije dopao jer su ocekivali NESTO drugacije neka slobodno zaobidju i ovaj film posto verujem da im takodje nece biti zanimljiv, jer film je od istog reditelja Nicolas Winding Refn koji je dosta specifican, drugaciji.
Inace, film mi se bas dopao, svidja mi se sto je sama radnja dosta drugacije predstavljena, sa odredjenom dozom iznenadjenja. Film dosta mracan, brutalan, sa dugim scenam, odgovarajucom muzikom, odlicnim kadrovim, sa malo dijaloga a ostavljeno puno prostor da sam gledaoc prati radnju sto je jedna od stvari koju volim. Glumacka ekipa je provereno dobra, tu je naravno Ryan Gosling, kazem naravno jer se odlicno pokazao u filmu Drive pa je on bio realna izbor, Kristin Scott Thomas koja je odlicno iznela svoj lik koji je potpuno drugaciji od ostalih njenih likova koje je igrala. Fenomenalnu muziku je i ovog puta komponova Cliff Martinez kom sam veoma zahvalan.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 1:01   #6175
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gde si ga gledao?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 1:28   #6176
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Gde si ga gledao?
Blockbuser
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Đorđe Čvarkov (16.6.2013), zvjer (16.6.2013)
Stara 16.6.2013, 10:47   #6177
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одгледао Ивицу и Марицу Ловци на вештице. Много добар филм. Пун акције.

имдб



---------------------------------------------

И ако може препорука за филмове типа витезови, темплари, спаљивање вештица на ломачи , доба инквизиције, мрачни средњи век, екскалибур, нешто слично. Може и фантазија, хорор, акција, само да је на тај фазон

Poslednja ispravka: Љуша (16.6.2013 u 14:21)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 22:37   #6178
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Side Effects

Vidim da neki od vas preporucuju ovaj film, pa rekoh da ga odgledam.. Blah! Ne vidim sta je ovde toliko specijalno- sve vec vidjeno milijardu puta, nikakav revelation, nema nekakve znacajne poente na kraju.. Zali boze izgubljenih dva sata.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 23:05   #6179
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Ništa specijalno u tom filmu i nema neku poentu kao ni život uostalom ako si dovoljno proživeo i sve milijardu puta video. Ali jeste dobar triler.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 23:15   #6180
vlad
Član
 
Član od: 9.10.2011.
Lokacija: 地狱
Poruke: 147
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
спаљивање вештица на ломачи , доба инквизиције
The Devils



Odlican, kao i vecina filmova Kena Rasela, ali ne ocekuj laganu zabavu nalik Ivici i Marici. Demoni su ozbiljan film

Poslednja ispravka: vlad (16.6.2013 u 23:30)
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlad na korisnoj poruci:
Iris (17.6.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com