Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2016, 13:27   #61
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Tako nesto. Mada kod 4k vs fullHD/1440p nije sve tako crno na belo. Sto vise citam vidim da su ljudi pre za 4k + high/very high detalje nego za manje rezolucije na ultra. Bar kad je GTA u pitanju.

Spoiler za 980ti 4k:
4k


na ultra/very high dobija ~40fps, msaa off.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 19:43   #62
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Iskreno mislim da se previše žuri sa 4k.

Šta je to tačno u igrama pogodno za 4k? Ništa. Teksture, ili kako se već zovu one 2D slike koje se lepe na 3D objekte(neko mi je to ovde jednom lepo objasnio ali sam zaboravio) su u većini igara jako jadne rezolucije.

Da li treba da se podsetimo TW3 ili F4 gde postoje *teksture* koje liče kao da su iz HL izašle? Tipa 256x256. Čim se malo odaljiš od njih odmah ih igra smanjuje na lošije i lošije(užasni pop in).

Stvarno ne vidim svrhu 4k, čak ni 1440p do god imamo većinu igara koje su portovi sa konzole i rezolucije slika na 3D objektima su na nivou pozadina za mobilne telefone od pre 10 godina.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (11.5.2016)
Stara 11.5.2016, 20:06   #63
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Iskreno pricam napamet u ovom momentu. 4K sadrzaj jos nisam probao, ali vidim po komentarima onih koji jesu da je neverovatan prikaz. Mene konkretno interesuje samo GTA sa grafickim modovima, a kazu da 4K ima drugacije boje, detalje i da izgleda vidno bolje od 1080p.

Za monitor nije bitno, ali pricam o TVu od 47-50''.

Za monitor ispod 27'' je i FullHD ok.

Poslednja ispravka: BrutaLiS (11.5.2016 u 20:45)
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 20:59   #64
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

U životu ne bih da buljim u monitor i da igram igre na dijagonali većoj od 22 - 24 inča, tako da ću se verovatno zauvek igrati na full HD rezoluciji.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 21:03   #65
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ne gledam TV tako blizu, 37icu na 2-2.5m, 40-50'' bi jos dalje.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 21:21   #66
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
U životu ne bih da buljim u monitor i da igram igre na dijagonali većoj od 22 - 24 inča, tako da ću se verovatno zauvek igrati na full HD rezoluciji.
1440p upscaled bolesno dobro izgleda na 24-incnom ekranu, a mogu da zamislim kakav je tek pravi 4K prikaz na monitoru kome je to nativna rezolucija. FullHD je odlican zbog siroke rasprostranjenosti i relativne pristupacnosti hardvera koji je neophodan za tu rezoluciju - ali onog trenutka kada 2K/4K budu ono sto je 1080p danas, verovatno ce nam ta rezolucija biti smesna kao sada 1024x768.
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
BrutaLiS (11.5.2016)
Stara 12.5.2016, 1:30   #67
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
U životu ne bih da buljim u monitor i da igram igre na dijagonali većoj od 22 - 24 inča, tako da ću se verovatno zauvek igrati na full HD rezoluciji.
Vjeruj mi, nakon što sam probao 4k - jednostavno nema nazad. Štaviše, čini mi se da ću morati da reklamiram monitor zbog vertikalne linije koja mi se pojavila, i prosto mi muka da ga vraćam i čekam povrat sa svojim prethodnim full HD 23" monitorom... 32" mi se i ne čini tako glomaznim kao što sam zamišljao da će biti. Skoro i da pomišljam "pa moglo bi ovo i još malo veće"... Skoro. Koliko više prostora za rad 4k nudi, koliko više stvari mogu da pratim odjednom, kako oštro izgledaju čak i neke matore igre, jednostavno nema povratka na 1080p nakon ovoga.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 13:21   #68
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom nVidia Pascal

Nikad ne bih mogao igrati igre na televizoru od 40-50" jer nije praktično i loše je za oči, osim kad imaš zasebnu tv prostoriju od 40 i kusur kvadrata, što sumnjam da iko ima. Ogromno i nezgrapno, kolika god da mu je rezolucija, a neki moj maksimum je 21-23" na metar do metar i po udaljenosti od ekrana. Nemam problem ni sa full HD ni sa 1024x768, i ponekad je osvježenje kad sjednete za takav slabiji monitor koji vrti neku igru na ultra u tako nekoj manjoj rezoluciji koja je nativna za njega a ne opterećuje GPU i ostale komponente. Šta znam, 4K nikad nisam probao u kući/stanu a jesam u prodajnim centrima: djeluje mi više kozmetički i šminkerski izdetaljisan nego što je istinski funkcionalan i potreban. GTAV sa ReShadeom odlično radi u full HD, a 4K donosi neki "krnji realizam", auta su "plastična" i glossy, kad se "šlajdra" autom vide se čestice dima i prašine do detalja, a koji će nam to đavo - upitno je. Jedino ima smisla kad je kamera na autu iznutra pa se gleda put, auta, priroda, grad i sl. iako ni tad nije realno nego poprilično plastično, sterilno. Depth of field postoji ali nema potrebe za njim (kao u Triad wars, ako je neko igrao zna o čemu pričam), sveukupno 4K je kao preforsirani, naduvani full HD i bespotrebna demonstracija "grafičke sile" koja još nije stasala da bi se odvojila i diferencirala od full HD-a kao minornijeg ili manje kvalitetnog prikaza. 4K i VR headset, e to je već druga priča.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
filpan (12.5.2016), Lex987 (12.5.2016)
Stara 12.5.2016, 15:00   #69
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nikad ne bih mogao igrati igre na televizoru od 40-50" jer nije praktično i loše je za oči, osim kad imaš zasebnu tv prostoriju od 40 i kusur kvadrata, što sumnjam da iko ima. Ogromno i nezgrapno, kolika god da mu je rezolucija, a neki moj maksimum je 21-23" na metar do metar i po udaljenosti od ekrana. Nemam problem ni sa full HD ni sa 1024x768, i ponekad je osvježenje kad sjednete za takav slabiji monitor koji vrti neku igru na ultra u tako nekoj manjoj rezoluciji koja je nativna za njega a ne opterećuje GPU i ostale komponente. Šta znam, 4K nikad nisam probao u kući/stanu a jesam u prodajnim centrima: djeluje mi više kozmetički i šminkerski izdetaljisan nego što je istinski funkcionalan i potreban. GTAV sa ReShadeom odlično radi u full HD, a 4K donosi neki "krnji realizam", auta su "plastična" i glossy, kad se "šlajdra" autom vide se čestice dima i prašine do detalja, a koji će nam to đavo - upitno je. Jedino ima smisla kad je kamera na autu iznutra pa se gleda put, auta, priroda, grad i sl. iako ni tad nije realno nego poprilično plastično, sterilno. Depth of field postoji ali nema potrebe za njim (kao u Triad wars, ako je neko igrao zna o čemu pričam), sveukupno 4K je kao preforsirani, naduvani full HD i bespotrebna demonstracija "grafičke sile" koja još nije stasala da bi se odvojila i diferencirala od full HD-a kao minornijeg ili manje kvalitetnog prikaza. 4K i VR headset, e to je već druga priča.
Upravo ovo što si napisao, mene raduje iz razloga što će ubrzo dobra grafika izgubiti na komercijalnom planu, ostaće i dalje pravljenje generičkih igara u neku ruku, i to stoji, ali grafika je isto kod neupućenijih igrača presudna. Tako da će se developeri ubrzo zapitati šta će im biti džoker za dobar proizvod. Svi će imati ubrzo "dobru grafiku"
Ono što mene zanima, da li će srednji modeli moći na slabijim napajanjima bez dodatnog konektora naravno?
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 15:55   #70
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Meni je lakše za oči kada gledam veći ekran više rezolucije. Mislim, nije da mi nešto fali na 24" FullHD ali bih definitivno radije igrao isto kao Renner da imam kinte za takav monitor i dovoljno sposoban GPU. Mislim jeste sve to izd****nje, ali šta nije, valjda za to i služe ovako moćne i skupe grafike.

Sa nekom inostranom platom ne bih 2 puta mislio pre nego što bih grunuo GTX1070 SLI i 4K monitor jer jednom se živi. Sa ovom svojom - prokleta nvidia i njene visoke cene i fokus na high end karte.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 16:37   #71
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nikad ne bih mogao igrati igre na televizoru od 40-50" jer nije praktično i loše je za oči, osim kad imaš zasebnu tv prostoriju od 40 i kusur kvadrata, što sumnjam da iko ima. Ogromno i nezgrapno, kolika god da mu je rezolucija, a neki moj maksimum je 21-23" na metar do metar i po
To sto pricas vazi za monitor, ali TV gledas sa bar 2-3m. Sta znam, meni je bolji ugodjaj veca povrsina, a po oci verujem da je bezbednije nego manji monitor sa metar daljine.

Sto kaze Aibo, da se ima ne bi ja mnogo razmisljao. Iako bi tad za 4K obavezno gledao TV, nekako mi za monitor od oko 25'' 4K previse sitno, tu je 1440p taman.

U zavisnosti od rasporeda namestaja u sobu od 20kvm mozes komotno smestiti 40'' TV i gledati ga sa dva ipo, 3m.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 16:57   #72
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ništa ne fali 1080p na 22" monitoru, možda bi trebalo imati fresinc monitor i brži odziv piksela. 4k za igre je možda dobar na nekom ogromnom displeju ali to nije suština, dajte dobru igru i film ostalo su samo tehnikalije.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 17:02   #73
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

кад сам у собу убацио ТВ 40'' и гледао га са нека 3 метра можда,ту сам схватио да је то кнап... што неко рече,нема враћања са малог на велико

сад тренутно играм на 23'' монитору 1080p није да се буним,али ради се о томе да људи дају масне паре за графичке карте а још увек не добијају 4к са сингл картом,бар не да иде баш глатко
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 17:12   #74
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

ja zadnji put kad sam gledao televizore i FHD je bilo viša klasa brzo napreduje tehnika
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Boyka (13.5.2016)
Stara 12.5.2016, 18:38   #75
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni je lakše za oči kada gledam veći ekran više rezolucije. Mislim, nije da mi nešto fali na 24" FullHD ali bih definitivno radije igrao isto kao Renner da imam kinte za takav monitor i dovoljno sposoban GPU. Mislim jeste sve to izd****nje, ali šta nije, valjda za to i služe ovako moćne i skupe grafike.

Sa nekom inostranom platom ne bih 2 puta mislio pre nego što bih grunuo GTX1070 SLI i 4K monitor jer jednom se živi. Sa ovom svojom - prokleta nvidia i njene visoke cene i fokus na high end karte.
Upravo tako. Kad je bolje preskupo (bar za nase uslove), dobro je i 1080p.

That being said, nema nista od 4K ni sa Pascalom, osim ako Titan P ne bude ravno duplo jaci od Titan X. A i tada ce to biti egzibicionizam od 1000$ samo za GPU. Sve to pod pretpostavkom da zahtevnost igara ne poraste mnogo...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 19:21   #76
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Prvo, što se tiče daljine gledanja, 4K na 42" sa 4ft tj. 1.22 m , posle toga se ide +1ft(30cm) na +10". Dok za FullHD 42" počinje sa 1.80 i ponvo +1ft (30cm) dodaje se još na +10".
Ja gledam 1080p na 42" sa 1,6m i nikada mi oči nusu bile odmornije. Kada sam igrao TW3 na 4k izgledalo je bolje na istoj udaljenosti ali problem je što je originalna rezolucija tekstura previše mala i nema dovoljno detalja da bi povećanje na 4k doneo WOW effekat.
Kao što rekoh ranije. Moraju prvo da dolaze igre sa 4k rezolucijom tekstura. Ovo razvlačenje istih i kopiranje piksela nema poentu.
Spoiler za slika:
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 19:31   #77
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

U ovu tabelu sa daljinama ne verujem dok ne uporedim direktno. Citao sam iskustva ljudi koji su gledali 4K vs fullHD sa 3+ metra i rekli da je razlika nebo zemlja, a i da nisam to procitao nema sanse da 4K i 1080p/720p izgledaju isto sa dva ipo+ metra daljine. Ako izgledaju onda cu u fullHDu igrati zauvek

Za teksture se slazem, mada ja to sve iz senke pratim po GTA jer me jedino to kod gaminga trenutno zanima, a graficki modovi, dodatne 4K strukture i modeli auta sa mnogo vise poligona u odnosu na standardne verujem da bi bolje izgledali na 4K nego na manjim rez.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 21:18   #78
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Мени је глуп овај прелаз са 1080p на 4K - пребрзо и не разумем чему журба. Где су 1440p, 2,5K и слични термини и спецификације? Годинама је 1600x1200 била "4К" па смо онда полако сви прешли на 1080p а сад се јури четири пута већа резолуција (или колико већ) што ни најснажнији хардвер није у стању да испоручи.

Мени се од монитора допадају они закривљени
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 21:23   #79
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

4K teksture bi povecale potrebu za memorijom, pa bi 4GB na karticama bio minimum minimuma, a gde je protok itd...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 21:57   #80
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Nije žurba uopšte za 4k. I ja kad sam prije skoro 5 godina uzeo 1080p monitor pomislih "Iiii, ja ovo ne mijenjam dok ne crkne!" Malo sutra. Trebalo mi je malo navikavanja jer se ovaj uvukao pod kožu, ali mi je uzelo manje vremena nego kad sam se privikavao od prelaska sa 17" CRT an 23" IPS. Na ovaj sam se privikao već nakon max dva dana. Uopšte ne sjedim daleko od monitora, ustvari, u pitanju je ista daljina kao i kod prethodnog monitora, a mogu se i fino zavaliti u krevet sa kontrolerom dok tabam po Street Fighteru.

Naravno, treba tu mnogo štošta. Prvo i osnovno mišonja sa podesivom rezolucijom da ne bi prevlačili preko čitavog stola da kliknete gdje hoćete. Pa zatim hardver ako se šta hoće i poigrati. Probao sam sve rezolucije, ni 1080p ne djeluje toliko loše na 32", ali kad se oči naviknu na 4k, čak i 1440p ne djeluje nešto. Na ovoj svojoj kartici igram sve na 60fps što nije baš juče izašlo ispod prese, kod novijih igara moram da se zadovoljim sa nekih 30-ak frejmova. Novi Tomb Raider nisam ni probao na 4k, na 1440p imam u prosjeku 40fps u in-game benchmarku, dok u samoj igri oko 30-ak, tako da ne mislim da bi se u tom slučaju proslavio sa 4k, da ne spominjem da se kartica zna dobro zagrijati.

Ali igranje strategija u 4k, uf, majčice. Minimalistički korisnički interfejs ali opet dovoljno veliki da se koristi bez problema. Steam profil lvl 60 se vidi skoro preko cijelog ekrana, kao i trenutna Steam biblioteka. Skrolovanje straica uzima daleko manje vremena jer se toliko toga vidi, imam po 2-3 browser prozora otvorena pa ne moram da šaltam između tabova toliko kao nekad... Može se teoretisati i pričati ma kome to treba, ali kao što rekoh - nema nazad. Jeftiniji 4k monitori sad i nisu toliko daleko džepu, plus ako uzmete neki od jeftinijih panela sa većom dijagonalom koji nemaju nativnu 4k podršku možete emulirati 4k na iole novijim karticama preko drajvera danas. Možete to i na manjim monitorima, ali problem je skaliranje jer je tekst baš sitan i nečitljiv, osim ako ne koristite Windows skaliranje koje baš i nije idealno.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Nvidia sprema nove, brže GPU-ove sa podrškom za DirectX 10.1 Dusan Despotovic Vesti 2 7.7.2008 11:19
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com