Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2013, 0:25   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Bios update failed Msi intel p67

Pokušao sam da flešujem bios na najnoviju verziju, jer sam imao nekih problema sa startovanjem windowsa iz prve skinuo sa bios za moju maticnu msi p67a gd55 b3, posle flešovanja kompjuter nije hteo da se upali, uključi se na 2 sekunde pa se ugasi i sve tako u krug, znam da je nešto pošlo naopako, sad mi već nije bitno šta je pošlo naopako, već me interesuje može li se nešto učiniti ili će morati nova matična da se kupuje, već sam probao clear cmos i vađenje baterije, please help
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 1:41   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Jesi li vadio bateriju tj. resetovao BIOS?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 3:37   #3
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Ono sto mozes da uradis je da se prosetas do nekog servisa, da vidis da li mogu da ti reflash-uju bios. Kostace te sigurno nesto, ali neces morati da kupujes novu plocu. Mozes i da pogledas ovde, mozda ti pomogne. Konkretno tvoj problem mi se cini cestim, po onome sto sam video na google-u.
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 14:00   #4
laza80
Član
 
Član od: 27.8.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Ja sam imao isti slučaj sa novom MSI z87 g45 gaming pločom. Live flash iz windowsa i ubio ploču. Ajd što je MSI napravio glup program live update za koji na celom netu stoje upozorenja, ali zašto jedna takva ploča nema dual bios je već za čuđenje. Moj problem sam rešio garancijom. Jesi li flešovao iz Windowsa?
laza80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 15:29   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom

Citat:
laza80 kaže: Pregled poruke
Ja sam imao isti slučaj sa novom MSI z87 g45 gaming pločom. Live flash iz windowsa i ubio ploču. Ajd što je MSI napravio glup program live update za koji na celom netu stoje upozorenja, ali zašto jedna takva ploča nema dual bios je već za čuđenje. Moj problem sam rešio garancijom. Jesi li flešovao iz Windowsa?
Jesam
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 15:35   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

evo da kažemo još jednom nikada ne raditi update biosa iz windowsa, to nije radilo ni pre 10 godina a kao što vidimo ne radi izgleda ni sad. Pogledaj u uputstvu od matične da li piše nešto za vraćanje starog biosa iz beckupa...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 17:33   #7
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Odgovoreno mu je već na drugom forumu. Treba staviti Bios fajl na flešku koja je formatirana u FAT32, ubosti je na bilo koji USB port i pokrenuti kompjuter. Ako matična nije totalno otišla u večna lovišta, trebalo bi da automatski odradi recovery Biosa.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 18:29   #8
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Ја сам своју плочу (а и још неке) неколико пута "апдејтовао" из Виндовса помоћу тих алата, без икаквих проблема. Кад се сетим мука са флопи дисковима (да ли је у потпуности исправан?) ово му дође шетња у парку.. Многи препоручују искључивање антивируса и сличних алата приликом апдејта (који траје пет секунди). Не би било тих алата да се ово што се овом члану десило, догађа стално..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 23:10   #9
laza80
Član
 
Član od: 27.8.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Одг: Re: Bios update failed Msi intel p67

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ја сам своју плочу (а и још неке) неколико пута "апдејтовао" из Виндовса помоћу тих алата, без икаквих проблема. Кад се сетим мука са флопи дисковима (да ли је у потпуности исправан?) ово му дође шетња у парку.. Многи препоручују искључивање антивируса и сличних алата приликом апдејта (који траје пет секунди). Не би било тих алата да се ово што се овом члану десило, догађа стално..
Ne dešava se stalno ali se dešava, što je nedopustivo. Meni je 3 puta prošlo, 4. put je ploča otišla u večna lovišta. Do tada sam i ja mislio da ne može da ne radi ako već postoji.
laza80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 23:13   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

zato se flashovanje radi samo ako treba, a ne jednom mesečno
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 8:46   #11
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

@Predrag
Steta ako ploca nema dual bios, mada kod MSI postoji opcija M-Flash kojom mozes da se spases, izguglaj to.

@Rockstar
Danasnji PC useri mnogo zagusuju sistem nego nekada sto to radili, sve utice na windows flash, zato pre takvog flasha iz task managera ubiti av i drajvere za ono sto flejsujes pod obavezno a nije na odmet i ostali junkware koji se zadesi ukljucenim ili jednostavno flesovati iz safemoda. Sigurnija varijanta je flesovanje iz dos-a normalno ali desavaju se failovi i prilikom takvog flesovanja.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 21:41   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Odgovoreno mu je već na drugom forumu. Treba staviti Bios fajl na flešku koja je formatirana u FAT32, ubosti je na bilo koji USB port i pokrenuti kompjuter. Ako matična nije totalno otišla u večna lovišta, trebalo bi da automatski odradi recovery Biosa.
Probao sam ovo nije uspelo, pre toga sam pokušao i Clear CMOS i vađenje i ponovno ubacivanje baterije

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
@Predrag
Steta ako ploca nema dual bios, mada kod MSI postoji opcija M-Flash kojom mozes da se spases, izguglaj to.
Za tako nesto ploča bi trebalo da pokaže kakve takve znakove života, medjutim kod mene je slučaj da kad pokušam da uključim kompjuter samo se kuleri zavrte na 2 sekunde i isključi se, i tako sve dok ga ne isključim na glavni prekidač, verovatno je ploča otišla u večna lovišta, debilni msi, nikad više
ja taj shit neću da stavim u komp a tek da pomislim da flešujem, mada nije mi prvi put da nešto flešujem, čak taj isti komp sam fleshovao pre godinu dana, ali iz UEFI biosa i tad je sve prošlo ok, sada su napravili ovaj shit iz windows-a, koji mi je s*ebo matičnu, a potero me neki qrac da ga flešujem jer i kad mi je svež OS instaliran ponekad neće da startuje iz prve, mada to je bilo nešto što sam mogao da ignorišem. Jedina pozitivna stvar što imam još godinu dana garancije na matičnu ploču, ali ne znam da li će mi ovo uvažiti, jer ipak je bios je skinut sa MSI sajta za taj model ploče MSI P67A-GD55 (B3) - 7861, sigurno nisam brzopleto skinuo bios za neki drugi model (neko iz najdubljeg sna da me probudi i da me pita za model ploče iz topa bi mi rekao ) . Šta mislite da li će mi uvažiti garanciju čak i ako je ova ploča shebana i da ne može ništa da se uradi s njom, jer ako će mi poništiti garanciju ne bih da se maltretiram da je šaljem i da čekam dosta vremena ako mi neće uvažiti garanciju, i na kraju ako ponovo moram da puknem kintu na novu matičnu.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 22:01   #13
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Posalji plocu i ne pricaj sta si radio. Ako imas garanciju trebalo bi da je priznaju bez obzira na to, ali znajuci nase firme... Ako nesto prigovaraju pripreti malo inspekcijom, i naravno trazi adekvatnu zamenu po mogucstvu nekog drugog proizvodjaca!
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 22:04   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Izvini na laičkom pitanju, mogu li nekako da otkriju da je fleshovana?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 22:08   #15
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Verovatno mogu, ali cisto sumnjam da ce proveravati. Najbolje da cutis i trazis zamenu. Bilo je slucajeva da su neki OC-om izgoreli plocu a ipak dobili zamenu.
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 1:23   #16
laza80
Član
 
Član od: 27.8.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

Ja sam dobio novu ploču posle neuspelog flasha biosa na msi z87 g45 gaming ploči iz Windowsa. Ništa nisam krio, njihov (msi) program ne radi kako treba, neka daju novu ploču.
laza80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2013, 12:39   #17
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bios update failed Msi intel p67

ovako, ploča poslata prodavcu koji je naknadno poslao MSI servisu, nije joj bilo spasa, i poslali su nazad kao zamenu ploču MSI Z77A-G43, prodavac me je kontaktirao u vezi toga, na šta sam ja reagovao i tražio ploču u rangu sa prethodnom tj. MSI Z77A-GD55 jer P67 serija je malo zastarela i nema u prodaji, međutim prodavac mi je rekao, da to uopšte neće biti lako, da ću morati još dosta dodatno da sačekam i da je pitanje hoće li mi dati bolju ploču jer po njihovoj proceni i ova je tu negde sa specifikacijama kao prethodna, jedina veća razlika je to što nova podržava samo crossfire ali ne i sli, na kraju sam ipak pristao, jer ne verujem da ću koristiti sli nekad, da li sam pogrešio možda?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crni ekran, ponekad traži fajl za bios, pomoć Melody Kvarovi 7 5.11.2010 10:18
Intel proizveo 48-jezgarni CPU pharaon.92.bc Vesti 16 8.12.2009 16:38
Bios Update Darko986 Grafika 2 23.8.2006 23:56
BIOS update problem Alexandar Osnovne komponente 17 28.6.2006 22:51
GeForce4 MX 440-SE VGA Bios Update namco Grafika 2 21.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com