Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2006, 19:50   #1
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Problemi sa ATI na MEPIS-u 6

Potpuno sam nov u svetu Linux-a. Preuzeo sam ATI drivere sa ATI.com, ali tamo ima neki instaler i neka 2 drivera. Trazio sam po netu odgovor kako da instaliram drivere i u tome sam uspeo. Instalirao sam ATI Driver Installer koji je otprilike nekih 55MB. Kasnije sam saznao da mi treba XFree86 4.3 koji sam skinuo, ali nikako nemogu da ga instaliram. Bio sam na nekoliko foruma i trazio odgovor na ovo pitanje. Nasao sam odgovor na linuxserbia.com na kome su dati neki linkovi u kojima pise kako se ovo radi, ali meni nije hteo da prihvati komande koje sam upisivao u konzolu. Ako mozete vi da mi napisete lepo sve redove koje ja treba da upisem u konzolu. Nece da mi radi nijedna 3d igra, a veliki sam fan Enternal Lands-a.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 23:19   #2
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Problemi sa ATI na MEPIS-u 6

Mepis ima Synaptic. Uđi u Synaptic, konektuj se, u klik na update. Sačekaj da ti se skinu liste paketa sa svih repozitorujuma i onda insaliraj build-essential i (verovatno) linux-kernel-headers (ili linux-headers, poigraj se malo sa search opcijama). Posle toga bi trebao da možeš da kompajliraš kernel.

Ali Mepis ima lakši način instlacije drjvera : Idi u Settings, Administrator Settings, MEPIS Utilities, i tu uđi u deo za display. Klikni na tab ATI i tu imaš da klikneš na Instll ATI Proparitary Driver (fglrx). Klikni na to i Aply. Sačekaj neko vreme, i restartuj komp. To bi trebalo da radi ...

P.S. ovo govorim iz sećanja, možda imena menija nisu baš takva, ali shvatićeš
P.P.S. Nadam se da nemaš Dial-Up
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 23:25   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problemi sa ATI na MEPIS-u 6

Imam neku verziju Live LINUX-a mislim da se zove korora ili tako nekako, ali ga ne mogu pokrenuti na laptopu jer nema drajvere za moju grafiku. Lap je HP 6110 1.73GHz, giga rama, 915,....

Može li se ovo ikako riješiti, mislim dal ima neka novija verzija KORORA koja će moći da se pokrene, jer je taj OS vrh, plafon, top...
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sa AGP na PCI-Express... Saveti! tomas Grafika 157 6.10.2006 15:29
problemi sa internetom crossover Slobodni softver 0 8.9.2006 17:54
sa kablovskog na adsl Bond_007 Internet usluge 20 22.8.2006 11:03
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
MSI KT4AV - problemi sa IDE kontrolerom Merjadok Kvarovi 3 13.2.2006 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com