Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2013, 10:48   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom 5/2013 "Electronic Farts"

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.



Koristan link

Bonton o komunikaciji na Internetu

Da li ste ikada imali nezgodni kontakt sa jezičkim puritancem?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2013, 0:11   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Немогуће да нико нема неко мишљење? Елем, онда ћу ја први.

Кузма је о томе писао и раније, али можда не баш ексклузивно о ЕА-у, међутим такву политику је назвао "демоном политичке коректности" што сам запамтио из прве.. Заиста, тешко да има ико кивнији на њих од мене, поготово као велики фан некадашњег гиганта Westwooda...

Лично, не играм њихове игре још од отприлике Medal Of Honora.. Иако је тачно да не волим аутентичне историјске подлоге за игре (а са друге стране, обожавам алтернативно-историјске тематике као што је Ред Алерт), иако је та игра обожавана већ 11 година, мени се ту није свиђало нешто друго осим саме игре која и није лоша ако ћемо искрено.. АЛи постоји нека шупљина, празнина, стерилност и то су форсисали дуг низ година. Објашњење је био "11.9.2001" али истина је ПГ рејтинг, тј. што нижи, то више продаје.

Међутим, мој омиљени C&C је прошао праву Голготу. Док су игре које је баш Westwood радио, као што су Tiberian Sun, Red Alert 2, па и Renegade донекле, супер, мени су Generalsi невероватно досадна и одбојна игра. Све је под конац ту и све ради, али мислим да је то управо и мана - рани Вествуд радови су забавни и траже импровизацију, мултиплејер нема баш никакав баланс, али уживао сам заиста у тим играма и играм их несмањеном жестином све ове године.

Dead Space и Mirrors Edge су одличне игре и једне од ретких ЕА-ових које сам играо, а да су новијег доба.. Не памтим када сам видео то "Електроник Артс" на свом монитору. Можда су продајни резултати заиста добри, али ја одавно не играм комерцијалне игре, чак бих ставио COD и GTA серијал у фолдер "све оно што није у реду са данашњом играчком индустријом" али свестан сам да много вас то игра и то им је супер.

Мени је јако тешко да те игре играм дуже од пет минута.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2013, 10:16   #3
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Pa vala bas.
Ta politicka korektnost i pg rating ubijaju igre. Bas sam zvocao ovde na forumu zbog pitanja krvi u total war igrama, a da ne govorimo o necemu ozbiljnijem. Kako iko da shvati video igru kao ozbiljan medij kad se gleda da pg rejting bude sto manji. I prirodno ljudi shvataju da su video igre zezancija za decu. A i ja hocu nesto socnije od generic good bad guys.

Drugo besmislica kao nema trcanja u The Old Republic dok ne potrosis koji dolar, a igra je kao besplatna. Meni je smesno naravno paru nikad ne bi dao za takvu glupost. Ili neka lepo ljudski nalepe cenu ili neka se bar ugledaju na druge freemium igre. Ovamo all online jer im pirati upropastise biznis a i onako im ide ocajno. Ne nude nista novo, sve je sterilno ljudima je dosadilo, nacin na koji traze novce je bezobrazno idiotski. Samo dve igre ih vade iz poptunog cabra. Verovatno bi i trebali da dignu ruke od svega ostalog. A kao pirati im krivi. I allways online ocajno radi. Sad neka su to i "decije" boljke ali oni su sa tim sim citiem nabili losu reputaciju i iznervirali mnogo ljudi. Sad sam negde procitao da doticni electronic farts (dobra fora) otpusta ljude. E jedina dobra stvar iz cele price je na kraju teksta kaze da ce nove kompanije niknuti nadjubrene korporativnom lesininom EA. Nadam se, igrama treba svez dah riskiranje i nesto veliko a ne korporativna ucmalost i igranje na sigurno. XYZ nastavak ovoga i onoga i podizanje iz mrtvih, rimejk ove i one igre.

Evo neko je i predvideo sta ce biti od EA origin ...

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...8&postcount=22
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 22:13   #4
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Prvo, slatko sam se ismejao dok sam citao tekst. Koliko mocnih provala na jednoj strani!!
Kakva slucajnost - poslednja igra koju sam presao do kraja bila je Mirror's Edge (uh, davno je to bilo). Nakon toga, nisam bas imao vremena za igre zbog faxa... ma samo obmanjujem sebe. Imao sam! Instalirao sam vise igara u medjuvremenu i vecinu brisao istog ili sledeceg dana. U ocaju sam kupio novu kopiju NES konzole i gomilu zutih kertridza i zabava je pocela! Ko zna otkad se nisam tako dobro zabavljao?! Nakon toliko godina, pnovo igre koje mogu da me zadrze prikovanog za ekran ako treba i celu noc! 100% zabave i nikakvih necasnih nacina da se zaradi novac od igre...
A onda me je ovaj tekst primorao da se zapitam: A, dokle? Dokle cu da bezim u proslost i skrecem pogled sa 3D naslova koje sam obozavao, a ciji su nastavci mucenje igraca, a ne igre zbog kojih sam trcao od skole do kuce da bih sto pre seo da ih igram? Dok ne izadje novi Mirror's Edge?
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 8:18   #5
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Izrazito dobra kolumna, Qzma se vratio iz nepostojanja (videti prosli broj SKa) na spektakularan nacin Sto se tice EA, oni su kao grim reaper igracke industrije, njima kao da je misija da ubijaju sjajne ideje,igre i razvojne timove akvizicijom. Imali smo sjajni Crytek, njihove Far Cry i Crysis igre, danas imamo CoD hodnik/poljance suter Crysis 3, imali smo sjajni Dead Space, Visceral se patrgnuo i izdao jos bolji DS2, a onda je EA jace zario svoje korporativne kandze u njih i dobili smo DS3 sa mikrotransakcijama, m i k r o t r a n s a k c i j a m a (???!!!) sa druge strane smo imali Bioware (koji se polako raspada ) koji je pod pritiskom EA vrha na svom vratu izdao 3 nezavrsene igre (Mass effect 3, Star wars Online i Dragon age 2 ) o day one DLC paketima koji su zapravo misije iz glavnog toka price, ne valja trositi reci. Onda PR timovi iste te kompanije pricaju bajke, izvaljuju opravdanja tipa 'pas mi je pojeo domaci ' za koje svaki covek sa inteligencijom vecom od one kod paramecijuma smatra da su uvredljive. Oni naftasi tamo mozda ubijaju komorane zbog svoje nesposobnosti i nebrige, ali im neko dise za vrat i teraju ih da plate za svoje greske. EA potpuno neometano, kao lisica koja je nocu upala u kokosinjac, pustosi gaming industriju, e pa EA, sada je gazda (Kickstarter ) sa puskom upao u kokosinjac. Bezi, sakrij se, ili ce koza da ti visi na zidu
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 9:41   #6
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

I onda EA dobi pravo da pravi igre po Star Wars licenci...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 13:15   #7
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I onda EA dobi pravo da pravi igre po Star Wars licenci...
Da, šta reći... Iz ruku jednog siledžije u ruke drugog.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 17:11   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I onda EA dobi pravo da pravi igre po Star Wars licenci...
http://nooooooooooooooo.com/
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 17:54   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

A i onako je poslednja SW igra koja je na nešto ličila izašla 2006. godine, tako da i nije velika šteta...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 21:07   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A i onako je poslednja SW igra koja je na nešto ličila izašla 2006. godine, tako da i nije velika šteta...
Ma znam, nikakva šteta, al sad ih neće ni pustiti na miru nego će da izlopataju 50 igara na silu, greota.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 9:49   #11
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Ja bi da mesto mog komentara dam link komentara kanadskog komicara Adam Buckley-ja vezanog za EA. Uzivajte, ako vam ne smeta tezak recnik.
http://www.youtube.com/watch?v=wx6ESaxTDWQ
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 8:42   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Dokle god ima ovaca za sisanje, ne treba zamerati nikom pa ni kompaniji kao sto je EA.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 9:15   #13
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

+1

Kad bi svi oni koji toliko kukaju u stvari PRESTALI da kupuju njihove igre i da plaćaju pretplate, možda bi se oni i promenili ...

Ovako, why would they?
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 9:35   #14
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Haha to je ono ne svidja ti se nesto probao si demo/pirata pomislio ovo je preradjeni shit a jos je ea i opet si kupio original posle wtf logika.

To je doduse vise izrazeno preko sa Cod nastavcima i kao nama igra nije dobra a opet obaranje prodaje to nema veze govoris jedno radis drugo.

Nisu oni krivi sto se nesto dobro prodaje i sto prolazi, jer ljudi su licimeri.

Poslednja ispravka: sale94 (26.5.2013 u 10:00)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 20:53   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Ma najviše kukaju retardi sa reddita i sličnih sajtova, koji pljuju jer je to kul, onda kad se pojavi novi n-ti nastavak igre dobiju akutnu amneziju i kupe igru, pa kad im posle sedam dana dosadi opet pljuju, pljuju, pljuju...

OMG They have published so many DLC shit for ME2, they not gonna get a dime from me anymore...

OMG They launched a game into space, OMG its so cool, OMG preordered...

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
sale94 (26.5.2013)
Stara 26.5.2013, 21:48   #16
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 5/2013 "Electronic Farts"

Не знам, мени ту није ништа лицемерно или чудно... просто људи хоће да играју ту игру или бар такву игру. Сетите се кад је ЕА терорисао са лајвовима, фифама итд. Који баскет/фудбал/хокеј да играш када имаш само један? И онда је то слично као са нпр. локалним супермаркетом - редови од километар на касама, пола каса не ради, цене су високе, роба је бајата и шта да радиш, нервираш се и купујеш, јер је други супермаркет у другом делу града, лупам.
Наравно, нису игре потребно колико и, не знам, хлеб, али шта да раде људи кад им се игра...

А да, и ако престанеш да купујеш ту, досели се иљаду нових ликова који су у фазону ''ха, види, имамо супермаркет у комшилуку, екстра'' и ај опет све испочетка.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 5/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 84 28.5.2013 1:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com