Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2014, 14:15   #1
Guinness
Novi član
 
Član od: 31.3.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nekoliko saveta za pocetnika :)

Pozdrav svima, potrebno mi je nekoliko saveta ako je neko voljan da pomogne. Pocetnik sam uopste web dizajnu, ali sam se prihvatio jednog projekta koji je dosta opsirniji od mojih mogucnosti uz neku nadu da cu moci da se snadjem koristeci tutorijale. E sad da ne ispadne da sam lenj pa da necu sam da googlam, ovde postavljam temu jer verujem da ima dosta iskusnih dizajnera koji bi mogli da mi preporuce najbolje.

Potrebno mi je da napravim on-line shop, da kad se naruci proizvod stigne mail o narudzbini vlasniku sajta, i potrebno je da napravim tu kao admin stranicu da vlasnik moze sam da ubaci sliku novog proizvoda i opis za proizvod, da bude sto jednostavnija za njega. Sajt ce biti za belu tehniku, frizideri, klime i ostalo, po katerogirajama. E sad php mi je najslabija tacka, a jedan drug mi je rekao da to sve moze da se uradi u joomli i da je dosta jednostavnije, pa ako neko moze da mi preporuci neke tutorijale za joomlu za taj shop da stize mail i tu admin stranicu. Ili cak ako neko ima neki drugi predlog kako to da uradim, i to moze dobro da dodje Ja eto verujem da cu kroz neki tezi projekat nego sto ja znam dosta nauciti makar se mnogo mucio, pa hvala unapred za svaki predlog
Guinness je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 16:19   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za pocetnika :)

Joomla je po mom mišljenju teža za početnike, WordPress je jednostavnije rešenje, sa nekim pluginom za ecommerce: wp e-commerce (popularan, ali kilav, izbegni ako možeš), woocommerce ili neki drugi od mnogih pluginova za tu namenu. Ali koliko shvatam, to bi bio sajt namenjen isključivo prodaji pa ti preporučujem neki specijalizovani cms, poput OpenCart ili nekih drugih (dobro, Magento bi možda bio overkill).

Ako bi da vežbaš PHP, ne bih preporučio da to radiš na ovakvom projektu, vežbaj sa nekim stvarima "za svoju dušu", pa kad dostigneš neki viši nivo znanja, kreni da radiš ozbiljne stvari.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Guinness (7.4.2014)
Stara 7.4.2014, 19:58   #3
Guinness
Novi član
 
Član od: 31.3.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za pocetnika :)

Hvala, pogledacu svakako tvoje predloge
Guinness je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2014, 13:24   #4
rider02
Novi član
 
Član od: 28.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za pocetnika :)

joomla ima prilicno jednostavnu komponentu za e shop, joomshopping, mada ni virtuemart nije previse komplikovan. ipak, magento je najbolja varijanta za tako nesto
rider02 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2014, 9:58   #5
MrDzeri
Član
 
Član od: 26.1.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za pocetnika :)

moze li neko da mi preporuci neki plugin za joomlu koji ce da radi rezervacije proizvoda? znaci ne treba mi placanje nego sam rezervacija proizvoda koja ce da stigne na mejl vlasniku..

Znaci posjetioci dodaju odredjene proizvode u virtuelnu korpu i kad on posalje tu korpu onda stize vlasniku i on ce znati da mu je rezervisano toliko i toliko odredjenih prozivoda.
MrDzeri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem koji se javlja nekoliko meseci unazad - some help Djonta Kvarovi 2 18.9.2013 2:28
HP Compaq 6735s - nekoliko pitanja marcos Prenosni računari 5 16.4.2009 23:25
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Nekoliko pitanja i saveta... flamingos Šta da kupim? 6 22.2.2009 19:26
Treba mi nekoliko saveta :( Teva Grafički softver i radovi 10 20.2.2009 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com