Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2006, 19:14   #1
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Thumbs up Tolkien World...

Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa. Prvo sto me je iznerviralo, to je izbacivanje Glorfindela a ubacivanje Liv Tejlor na njegovo mesto i kasnije njeno obracanje Aragornu, kada ga pita zasto se plasi svoje proslosti.
Koga bre pitas snajko!?
On je bre Aragorn, sin Aratornov, jedini zivi po muskoj lozi naslednik Izildurov i jedini koji ima pravo da upravlja Gondorom, a ti mu delis savete.

Drugo (sto im najvise zameram) jesu preduge i pateticne scene u kojoj se Aragorn i Arven, nesto po Hollywood fazonu, tripuju. zatim scene u moriji u kojoj oplakuju Gandalfa (kakvo bre oplakivanje? Morali su da hitaju da dosegnu Lotlorien, kako ih orci ne bi iskasapili), zatim scena u kojoj hobiti (na kraju treceg dela) 20min. skakucu po krevetu kao deca koja su dobila sladoled. Na kraju tu je Gandalf koji kada ga pogledate ne ume ljudski ni da potrci. Bas je Kuzma u jednoj svojoj kolumni to iskritikovao i tu se potpuno slazem sa njim. Bolje bre da su stavili Kristofer Lija (koji glumi sarumana ) da glumi Gandalfa.
Ima tu jos sitnica, kao sto je besomucno omalovazivanje Gimlija, Legolas koji sam ubija Olifanta (da su dosli sa onoliko Olifanta, razvalili bi ceo Minas Tirit za pola sata), nepojasnjavanje da su se na kraju filma uputili ne u bezdan, nego u Valinor, Elrondov dolazak u Helmov ponor i td.

Sta mislite, hoce li neko da se usudi da ekranizuje Silmarilion (po mojem skromnom misljenju, najvece delo epske fantastike ikada napisano (a nezavrseno)?

Poslednja ispravka: Magneto (27.3.2006 u 17:47)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 19:50   #2
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
bobi kaže:
Da... i to Elronda koji ima nesto mongoloidno u faci.

Ej... tek sam sada video ovu temu.

Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa. Prvo sto me je iznerviralo, to je izbacivanje Glorfindela a ubacivanje Liv Tejlor na njegovo mesto i kasnije njeno obracanje Aragornu, kada ga pita zasto se plasi svoje proslosti.
Koga bre pitas snajko!?
On je bre Aragorn, sin Aratornov, jedini zivi po muskoj lozi naslednik Izildurov i jedini koji ima pravo da upravlja Gondorom, a ti mu delis savete.

Drugo (sto im najvise zameram) jesu preduge i pateticne scene u kojoj se Aragorn i Arven, nesto po Hollywood fazonu, tripuju. zatim scene u moriji u kojoj oplakuju Gandalfa (kakvo bre oplakivanje? Morali su da hitaju da dosegnu Lotlorien, kako ih orci ne bi iskasapili), zatim scena u kojoj hobiti (na kraju treceg dela) 20min. skakucu po krevetu kao deca koja su dobila sladoled. Na kraju tu je Gandalf koji kada ga pogledate ne ume ljudski ni da potrci. Bas je Kuzma u jednoj svojoj kolumni to iskritikovao i tu se potpuno slazem sa njim. Bolje bre da su stavili Kristofer Lija (koji glumi sarumana ) da glumi Gandalfa.
Ima tu jos sitnica, kao sto je besomucno omalovazivanje Gimlija, Legolas koji sam ubija Olifanta (da su dosli sa onoliko Olifanta, razvalili bi ceo Minas Tirit za pola sata), nepojasnjavanje da su se na kraju filma uputili ne u bezdan, nego u Valinor, Elrondov dolazak u Helmov ponor i td.

Sta mislite, hoce li neko da se usudi da ekranizuje Silmarilion (po mojem skromnom misljenju, najvece delo epske fantastike ikada napisano (a nezavrseno)?
Za ovo si zaslužio poen na reputaciju,al samo zato što voleš LOTR

1.Lepo je što su od Awren napravili veći lik nego što je u knjizi i Liv Tajler je super za tu ulogu(hladna a lepa,mmmm ),i Gandalf(u originalu Gandalv ) je isto odličan.
2.Ovo za Aragorna i Aurenu si u pravu,mnogo su davili.Trebalo je kraće.I za Moriju si u pravu,mada su i u knjizi oplakivali kod jezera.
3.ovo za Hobite je stvarno smešno Bravo !!!
4.Ovo za Valinor mi nije jasno šta hoćeš da kažeš...Pojasni malo

Poz
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 20:18   #3
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Odoste u off topik- ovo je ipak tema o igri a ne o filmu.
A li lichno imam 100 000 razloga da branim ekranizaciju lotra( uprkos svim izmenama) - filmovi su fenomenalni


A sto se silmariliona tiche - pa Preobiman je - Neko moze da ekranizuje delove ali ne celi silmarilion( ili hoces najduzi film ikada snimljen>?_
I ja se nadam da hoce - jer bitke na kraju treceg doba deluju jadno i smesno u poredjenju sa Provalom Valara u srednju zemlju
A Sauron(cic) Izgleda JAdno u poredjenju sa MORGOTOM

Uostalom ko ne bi voleo da vidi ARMIJU BALROGA( koje uzgred Sauron NIKAD ali NIKAD nije mogao da kontrolise - sa ili bez prstena( a i da je imao 20 prstena ne bi mogao)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 20:35   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ovo za Valinor mi nije jasno šta hoćeš da kažeš...Pojasni malo
Pa treba procitati Silmarilion.
Valinor ti je u principu ostrvo na kome se nalaze stvaraoci Arde (t.j. srednje zemlje), dakle Valari ili ti Andjeli ( caj vise bogovi). E sad, kako se trece razdoblje zavrsava u Gospodaru Prstenova i ono ostaje na teret ljudima, vilenjaci, umorni od tereta sveta, zajedno sa Gandalfom (koji je, uzgred budi receno i otposlat od Valara na srednju zemlju) i Galadrijelom (koja je svojevoljno sa Noldorima otisla iz Valinora), oni dakle hvataju brod kod Kirdana (vilenjaka koji je Gandafu dao prsten vatre) i bivaju odvezeni na ostrvo na koje neko ne moze da stigne, osim ako Valari to ne pozele. Usput su im se kao prtljag uvalili i hobiti.

E. da... odosmo u off-topik.

Elem, igrao sam I deo igrice i prilicno mi se dopao. Skoro sam presao prvu kampanju i sad ne mogu da se setim zbog cega sam prestao. Moguce da sam preinstalirao sistem. Ko zna.
A sta? Sada mogu gradjevine da se prave bilo gde? (kao i u svim ostalim strategijama)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 12:47   #5
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Eh, serija Silmarilion?
Slažem se sa skoro svim što je Carl rekao. Najveća glupost je način na koji su prikazani likovi Gandalfa i Aragorna; umjesto odlučnog, otresitog i prijekog čarobnjaka dobili smo raspekmeženog, saosjećajnog latentnog. Aragorn je bio čovjek koji je čitav svoj život usmjerio ka jednom cilju, a to je vraćanje prestola, u filmu su ga prikazačli kao babu koja je od toga cilja (iz nepoznatih i neobjašnjenih razloga) odustala, pa treba da ga nagovaraju i mole Elrond i Arwen. Užas! Jeste li primjetli nesrazmjernost u broju Jahača Rohana iz drugog dijela i trećeg? Kao, jako ih je malo, nemaju 50 ljudi dok se Eomer ne vrati, a onda vode 7 000 na Minas Tirit!
Ubjedljivo najveća greška je što je posljednje poglavlje preskočeno, u kojem se vidi da se Rat za prsten završava pred vratima Frodove kuće u Bagremovoj ulici!
Što se igre tiče smučili su mi se Orci koji jašu paukove, mislim, jesu li ni normalni? I kakvi su to patuljci koji bacaju sjekire, umjesto da se služe lukovima kao i ostali normalni narodi?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:19   #6
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: LOTR - The Battle for Middle Earth 2

Citat:
Corwin kaže:
Eh, serija Silmarilion?
Slažem se sa skoro svim što je Carl rekao. Najveća glupost je način na koji su prikazani likovi Gandalfa i Aragorna; umjesto odlučnog, otresitog i prijekog čarobnjaka dobili smo raspekmeženog, saosjećajnog latentnog. Aragorn je bio čovjek koji je čitav svoj život usmjerio ka jednom cilju, a to je vraćanje prestola, u filmu su ga prikazačli kao babu koja je od toga cilja (iz nepoznatih i neobjašnjenih razloga) odustala, pa treba da ga nagovaraju i mole Elrond i Arwen. Užas! Jeste li primjetli nesrazmjernost u broju Jahača Rohana iz drugog dijela i trećeg? Kao, jako ih je malo, nemaju 50 ljudi dok se Eomer ne vrati, a onda vode 7 000 na Minas Tirit!
Ubjedljivo najveća greška je što je posljednje poglavlje preskočeno, u kojem se vidi da se Rat za prsten završava pred vratima Frodove kuće u Bagremovoj ulici!
Što se igre tiče smučili su mi se Orci koji jašu paukove, mislim, jesu li ni normalni? I kakvi su to patuljci koji bacaju sjekire, umjesto da se služe lukovima kao i ostali normalni narodi?
A orci koji jašu na škorpijama?

Sve si u pravu,osim za Gandalfa.Mada je trebao biti malo čvršći karakter,ali ne mnogo.Boljeg glumca za Gandalfa nema.Bar po meni
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:22   #7
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Pa treba procitati Silmarilion.
Valinor ti je u principu ostrvo na kome se nalaze stvaraoci Arde (t.j. srednje zemlje), dakle Valari ili ti Andjeli ( caj vise bogovi). E sad, kako se trece razdoblje zavrsava u Gospodaru Prstenova i ono ostaje na teret ljudima, vilenjaci, umorni od tereta sveta, zajedno sa Gandalfom (koji je, uzgred budi receno i otposlat od Valara na srednju zemlju) i Galadrijelom (koja je svojevoljno sa Noldorima otisla iz Valinora), oni dakle hvataju brod kod Kirdana (vilenjaka koji je Gandafu dao prsten vatre) i bivaju odvezeni na ostrvo na koje neko ne moze da stigne, osim ako Valari to ne pozele. Usput su im se kao prtljag uvalili i hobiti.


Naravno,ali još uvek je ostalo nešto vilovnjaka u Srednjoj zemlji,u Mrkoj Šumi i Lorijenu.Znači to nije bio poslednji brod koji je otplovio.A što se tiče Silmariliona,to mi je na spisku za sledeću posetu biblioteci I još nešto,da li je Valinor isto kao Middle-eaarth ili nešto kao raj?

Poz

Poslednja ispravka: Magneto (27.3.2006 u 17:48)
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 18:36   #8
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Hvala magneto
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 19:28   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Konacno da neko pametan otvori ovu temu (Carl Jonson CJ (da se zna ko je)).
I mi Tolkinovci imamo sta da kazemo, a ne samo obozavaoci neznog Harija Potera.

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
I još nešto,da li je Valinor isto kao Middle-eaarth ili nešto kao raj?
Poz
Pa vidi , Valari su sve vreme pokusavali da oblikuju celu srednju zemlju u cemu ih je ometao Melkor (potonji Morgot). I kada je zemlja vec bila oblikovana i vise se nista nije moglo ni dodati ni oduzeti, izgledala je lepo, ali i divlje, sa lepim sumama ali i sa grdnim planinama (ako shvatas sta hocu da kazem, ipak ja nisam Tolkin). Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede. Neki su pokusali, ali kako su isli, tamo amo i zemlja im je izgledala kao lopta, nekom magijom Valara (pazi, koji je genije taj Tolkin).

Inace nemoj nikako da iznajmljujes Silmariliona u biblioteci. Kupi ga! Ja sam Silmarliona prvo iznajmio, pa uzeo od drugara (i zadrzao nekoliko meseci) i najzad kupio. Za sada sam ga procitao jedno 30 puta i jos mi neke stvari nisu jos potpuno razjasnjene (citam ga bas trenutno).

Sad nemoj da te ovo uplasi. Meni su pricali da je to mnogo tesko stivo, kao biblija i to. Ali to uopste nije tako. Knjiga je vrlo laka za citati, ali opet, to je jednostavno knjiga koja u sebi obuhvata 10 puta vecu kolicinu dogadjaja od Gospodara Prstenova, te je sasvim razumljivo sto niko ne moze da upamti sve likove.


P.S. Sauron nije bas bio toliki bednik u Silmarilionu. On je bio odmah ispod Morgota i jaci od svakog Balroga. Nije mogao da ih kontrolise iz prostog razloga sto su i on i Balrozi (na kraju krajeva i Gandalf) Majari ( nesto kao Valari samo su ipak nizi duhovi), a Morgot je ipak bio Valar i to najjaci.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 20:18   #10
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Konacno da neko pametan otvori ovu temu (Carl Jonson CJ (da se zna ko je)).
I mi Tolkinovci imamo sta da kazemo, a ne samo obozavaoci neznog Harija Potera.



Pa vidi , Valari su sve vreme pokusavali da oblikuju celu srednju zemlju u cemu ih je ometao Melkor (potonji Morgot). I kada je zemlja vec bila oblikovana i vise se nista nije moglo ni dodati ni oduzeti, izgledala je lepo, ali i divlje, sa lepim sumama ali i sa grdnim planinama (ako shvatas sta hocu da kazem, ipak ja nisam Tolkin). Na kraju (t.j. na pocetku Silmariliona) su se povukli na ostrvo i tamo napravili u miru ono sto nisu mogli na Ardi t.j. srednjoj zemlji. Inace Valinor se nalazi u srednjoj zemlji iza beskrajnih mora, ali niko tamo ne moze da dodje, osim ako ga Valari ne pozovu ili ga sudbina ne dovede. Neki su pokusali, ali kako su isli, tamo amo i zemlja im je izgledala kao lopta, nekom magijom Valara (pazi, koji je genije taj Tolkin).

Inace nemoj nikako da iznajmljujes Silmariliona u biblioteci. Kupi ga! Ja sam Silmarliona prvo iznajmio, pa uzeo od drugara (i zadrzao nekoliko meseci) i najzad kupio. Za sada sam ga procitao jedno 30 puta i jos mi neke stvari nisu jos potpuno razjasnjene (citam ga bas trenutno).

Sad nemoj da te ovo uplasi. Meni su pricali da je to mnogo tesko stivo, kao biblija i to. Ali to uopste nije tako. Knjiga je vrlo laka za citati, ali opet, to je jednostavno knjiga koja u sebi obuhvata 10 puta vecu kolicinu dogadjaja od Gospodara Prstenova, te je sasvim razumljivo sto niko ne moze da upamti sve likove.


P.S. Sauron nije bas bio toliki bednik u Silmarilionu. On je bio odmah ispod Morgota i jaci od svakog Balroga. Nije mogao da ih kontrolise iz prostog razloga sto su i on i Balrozi (na kraju krajeva i Gandalf) Majari ( nesto kao Valari samo su ipak nizi duhovi), a Morgot je ipak bio Valar i to najjaci.
Hvala za ono na početku posta!

Što se tiče Silmariliona,ja sam mislio da vremenom pokupujem sve Tolkinove knjige(LOTR,Silmarilion,Drvo i list,Istorija Srednje zemlje I,II,III,IV,V i VI,Doživljaji Toma Bombadila(da li ima još nekih?),ali prvo bih želeo da kupim onu ogromnu LOTR knjigu ,sa originalnim(iz prvog izdanja,valjda)slikama,što je izdala Narodna Knjiga,pa onda redom....Vredili ta šta,ili bolje da kupim neku jeftiniju?

Btw.Halo je počeo da se snima,tako da će(ja mislim)Hobit biti oko 2009 I Džekson kaže da će se više držati knjige.

Poz
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 21:27   #11
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
ali prvo bih želeo da kupim onu ogromnu LOTR knjigu ,sa originalnim(iz prvog izdanja,valjda)slikama,što je izdala Narodna Knjiga,pa onda redom....Vredili ta šta,ili bolje da kupim neku jeftiniju?
Poz
Bitno ti je da nadjes isti prevod i neosakacenu verziju. Mape mozes da nadjes na net-u i da ih odstampas.
Inace neka od dela koja si pominjao, koliko znam, nisu od Tolkina. Ja licno, nista ne bih kupovao o Tomu Bombandilu. Jedino sto zameram Tolkinu, jeste taj lik.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 22:45   #12
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Bitno ti je da nadjes isti prevod i neosakacenu verziju. Mape mozes da nadjes na net-u i da ih odstampas.
Inace neka od dela koja si pominjao, koliko znam, nisu od Tolkina. Ja licno, nista ne bih kupovao o Tomu Bombandilu. Jedino sto zameram Tolkinu, jeste taj lik.
Ta verzija u narodnoj knjizi nije losa,ja je imam iprocitao sam je.Citao sam i na engleskom i prevod je solidan,najvaznije je da orkove prevode kao orkove a ne kao zli ljudi ili tako nesto kao sto su radili neki nasi izdavaci.
Istorija Srednje Zemlje(sve 11)je u stvari prosiren silmarillion tako da nema potrebe da to kupujes.
Zaboravio si da pomenes Unfinished Tales,nisam siguran da li je ovo napisao Tolkin ali knjiga dobro dodje kao dopuna ostalim knjigama.
Poz
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 23:06   #13
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

bobi
LOTR koji sam ja čitao je od Zorana Stanojevića?Jel on OK?
nikolaq45
Da to sam zaboravio,to je Tolkin napisao i nije završio,pa je njegov sin umesto njega dodao nešto malo na kraju.

P.S.
Sutra ću da stavim neke zanimljive stvari u vezi sa svim knjigama

Poz svima
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 14:51   #14
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Objavljeno posmrtno
1976Pisma Bozic bate
1977Silmarilion
1980Nezavrsene price o Numenoru I Srednjoj zemlji
1981Pisma Dz. R. R. Tolkiena
1982Gospodin Blazeni1983Cudovista I kriticari I drugi eseji. Istorija Srednje Zemlje: Knjiga izgubljenih prica
1984Istorija Srednje Zemlje: Knjiga izgubljenih prica - II deo
1985Istorija Srednje Zemlje: Balade o Belerijandu
1986Istorija Srednje Zemlje: Oblikovanje Srednje Zemlje
1987Istorija Srednje Zemlje: Izgubljeni put I druga pisanija
1988Istorija Srednje Zemlje: Povratak senke
1989Istorija Srednje Zemlje: Izdaja Izengarda
1990Istorija Srednje Zemlje: Rat prstena
1992Istorija Srednje Zemlje: Sauron je porazen

Aragorn Biography

Aragorn was born on March 1 in 2931 of the Third Age, as the son of Arathorn II and his wife Gilraen. Aragorn is a direct descendant of the elder son of Elendil, Isildur (he is Isildur's great x 37 grandson). Elendil founded the kingdoms of Gondor and Arnor in Middle-earth after his homeland of Númenor was destroyed in S.A. 3319. Aragorn is named after his ancestor, Aragorn I.
Through his ancestor Elendil, Aragorn is a descendant of Elros Tar-Minyatur, Elrond's brother and the first king of Númenor.
While Aragorn was still an infant, his father was slain hunting Orcs. Like many of his ancestors, Aragorn was fostered in Rivendell by the elf-lord Elrond. At the request of his mother, his identity was kept secret, as she feared he would be slain like his father and grandfather if his true identity as the Heir of Isildur became known. Aragorn was named Estel (Sindarin for "Hope") instead, and was not told about his heritage until he came of age in 2951.
Aragorn met Gandalf the Grey in 2956, and they became great friends. At Gandalf's advice he and his followers began to guard a small land known as the Shire, inhabited by the diminutive and agrarian Hobbits, and he became known among the peoples just outside the Shire's borders as Strider.....etc,etc...

Notes

In the earliest unpublished versions of The Lord of the Rings (see: The History of The Lord of the Rings), the character that later became Aragorn was called Trotter instead of Strider, and was a hobbit instead of a Man. He had wooden feet, because he had once been tortured in Mordor.

Character from The Lord of the Rings


Viggo Mortensen portrays Aragorn in The Lord of the Rings films.
NameAragornOther namesEstel, Elessar, Strider, Telcontar, Wingfoot, Longshanks, Dunedan, ThorongilTitleChieftan of the Dúnedain, King of the Reunited Kingdom
Race Men
Culture Dúnedain, House of Isildur
Gender male
Realm
Reunited Kingdom
(originally from Arnor but ancestress was Princess of Gondor )
Life span March 1, 2931 T.A. - 120 F.A. (210 years)
Weapon Andúril
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:35   #15
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Tolkien World...

Videh pise Tolkien World pa kliknuh mozda nadjem nesta interesantno.

Slazem se sa Carlom sto se tice nekih stvari ima gluposti tu i tamo, naravno to ce da shvate samo oni koji su procitali knjigu.Ja licno mislim da su trebali da ucene Filmsko Udruzenje ili Holywood ili koga vetj i da lepo snime filmove u trjanju od po 5-6 sat, ali do detalja kako je u knjigama(znaci svaku recenicu, svaku travcicu, svako bice).Ovako realna ocena filmova je po meni jako dobro snimljeno i ali mi mnogo stvari nedostaje.
Mislim sta reci kad moja keva koja je procitala prvu knjigu pa odgledala film rekla da je to cisto njesra.Ostala dva dela nije htela da gleda vetj lepo procitala sve knjige od korice do korice.

Moze li mi neko pomoci da zbudzim sva tri dela filma na DiVX ili DVD?

Imam samo prva dva ali na video kaseti.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:41   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Nije losa narodna knjiga ja je imam.prvo izdanje za nase trziste je uradio Nolit ali slike iz tog izdanja nazalost nisu u ovom od narodne knjige vec su ilustracije Alana lia(koji je u svetu priznat za te islustracije al ipak nolit je nolit).prevod je u redu mada su neke nazive prepisali(nazive mesta i slicno)a ne preveli.korice su dobre mada je papir malo losije isecen(u mom izdanju makar ).kosta negde oko 2400din(meni je devojka kupila za rodjendan
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:43   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
FiresnakE kaže:

Moze li mi neko pomoci da zbudzim sva tri dela filma na DiVX ili DVD?

Imam samo prva dva ali na video kaseti.
nemoj da te uhapse zbog piraterije
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:51   #18
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World...

Firesnake

Pa ako se gleda dopunjena verzija filma,mislim da svaki deo traje oko 4 sata.Nisam siguran :?

Mario

Misliš kao Khaazad-Dum i to?
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 16:39   #19
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Koji su vam najupecatljiviji delovi u LOTR (knjizi, naravno)?

Meni je definitivno onaj deo kada Gandalf preobrati Teodena i ponizi Crvjezika. Zatim tu su delovi kada Gandalf hitajuci na senku ka Gondoru objasnjava malome Tuk-u svoje vidjenje stvari. Pa bitka Pelenorskih polja! Neprevazidjeno! Pa Seloba, pa pregovori ipred kapija Mordora. Mnogo toga.

Sto se tice filma, definitivno mi je najupecatljivije prvih 2-3 minuta filma. Kada se vilenjaci i ljudi udruze u poslednji savez. Sauronovo pojavljivanje i razbacivanje svega sto mu padne pod buzdovan. Fenomenalno, nema sta. Stvarno su ga pojeli.

Inace davno mi je pala na pamet kako bi Gandalf to mogao za cas da resi. Trebalo bi mu mozda dan-dva. Pomalo mi je smesna ideja.
Sta mislite koja?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 9:14   #20
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Question Re: Tolkien World...

Nema tu najupecatljivijih scena,meni je ceo film extra,a exxtra je sto postoji tema za sve one koji vole lotr,silmarilion,hobita,nedovrsene price...
Iako je Gandalf jedan od bozanske rase majara,njega su Valari stavili u telo koje je vidljivo stanovnicma Srednje Zemlje,i time se on saoseca sa njima,oseca njihove patnje,podlozan je umoru--zato on sam nemoze da pobedi Surona.
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlog absonic Tekstovi u SK 21 28.9.2007 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com