Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 0:22   #501
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

A da bi se primenio lek i novi patch dali mora da se reinstalira igra?Upravo sam sve odradio i lek i patch i stari sejvovi mi NERADE!!!The saved game did not match with this version of the game!

Poslednja ispravka: gorgilije (3.10.2008 u 1:05) Razlog: dodatak
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 1:02   #502
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
dorian gray kaže: Pregled poruke
e gdje si nasao taj +40, ja sam imao onaj +20 i on je bio dovoljan tako da sam imao samo par zavoja pri sebi cisto zato sto nisam znao sta ce biti dalje ali mi nisu trebali, mogao sam i njih unovciti
U nekoj prilično zayebanoj anomaliji u crvenoj šumi, čini mi se...bio sam se prilično navadio na traženje artifakata, čak i sa onim prvim detektorom, a tek kad sam dobio onaj najbolji...'ladovina!
Citat:
dorian gray kaže: Pregled poruke

stvarno je ak74 zakon i ja sam njega koristio do kraja, sme ove sminkerske puske se zaglavljuju pravo brzo bez obzira sto je nabudzis i potrosis citavo bogatstvo za to
Meni je Vintar bio naj, naj...nijedno zaglavljivanje...doduše, retko sam pucao rafalno, ali je bio prilično oštećen pred sam kraj i nikad me nije izdao!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
dorian gray (3.10.2008)
Stara 3.10.2008, 1:12   #503
mirza82
Član
 
Član od: 27.3.2007.
Lokacija: Cuprija
Poruke: 52
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
A da bi se primenio lek i novi patch dali mora da se reinstalira igra?Upravo sam sve odradio i lek i patch i stari sejvovi mi NERADE!!!The saved game did not match with this version of the game!
Ja sam sad to obavio i sejvovi mi rade, jesi sa 1.4 na 1.5 patch?
mirza82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 1:59   #504
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
Za taj Vodotoranj mi nisi jasan.Tu na toj mapi postoje dava objekta koja liče na vodotoranj ali mislim da nijedan nije vodotoranj ali to nije bitno.Ovaj koji je od cigle i ima neku kupolu i nalazi se u delu gde se nekada silazilo u lab x-18,kod njega se ranije u prvom delu a i sad nalazi jedan ranac.Ovaj drugi koji je na onoj farmi prema izlazu za Cordon ,koji je betonski u prvom delu nije bilo stešova ani sad koliko sam primetio niti se na njega može popeti( osom ako povećaš skok da možeš da skočiš kao u Crysis-u)





U pitanju je ovaj vodotoranj kod ulaza u x-18. Gledam sad ovu drugu sliku i nije mi jasno ništa... Ja sam izgleda lud kad nisam video taj ranac... Doduše bila je noć ali gledao sam i u zemlju, tj. u podnožju tornja iako piše da je na samom vrhu. Nebitno, hvala na razjašnjenoj misteriji
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 5:32   #505
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
U nekoj prilično zayebanoj anomaliji u crvenoj šumi, čini mi se...bio sam se prilično navadio na traženje artifakata, čak i sa onim prvim detektorom, a tek kad sam dobio onaj najbolji...'ladovina!


Meni je Vintar bio naj, naj...nijedno zaglavljivanje...doduše, retko sam pucao rafalno, ali je bio prilično oštećen pred sam kraj i nikad me nije izdao!
Taj artefakt koji zaustavlja krvarenje +40 je eye i nala zi se na nekoliko mesta.Ja ih imam trenutno 2.Prvi sam čini mi se našao u Agropromu,a ovaj drugi sam našao u nivou Militari Warehause,na mestu gde se ulazi iz pravca Garbage (nekada iz Bara) pa desno uz brdo ima neka vatrena anomalija.
To je ovaj crveno -žuti

Postoji i jedan +60 ,i zove se valjda fire, ali njega još nisam našao.Još nisam pronašao ni Night Stas ali i nije nešto kolko sam vide,mislim da košta 6000 rublji i povećava nosivost za +10.Ovaj eye košta 12000 a fire 18000 rublji.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 9:56   #506
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
mirza82 kaže: Pregled poruke
Ja sam sad to obavio i sejvovi mi rade, jesi sa 1.4 na 1.5 patch?
Jeste,sa 1.4 na 1.5!
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 10:24   #507
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Da li se jos nekome desava da igra patosira na 1FPS ako stave lightning iznad static?

Jeste, imam slabiju masinu (vidi profil), al sam bar mogao da startujem stari STALKER sa object lighting-om i igram sa nesto manjim frame rate-om (da sam hteo, ipak preferiram static zbog brzine).


P.S.
Koristim Catalyst 8.4.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 10:26   #508
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky :(

Završio sam igru i mogu slobodno reći da su dva zadnja nivoa katastrofa. Totalni antiklimaks. Nivo u bolnici može da prođe nekako kao vrlo loša kopija Cod-a ali sam kraj...Nemaštoviti respawn fest...Samo se bezveze iznerviraš.
Ne razumem ove pametnjakoviće iz GSC-a. Celu igru sam igrao polako, a onda ti nakaleme zadnja 2 nivoa u kojima moras da jurcas-tamo amo po skriptovanoj smaračini. Uništi ovo uništi ono... Zadnji nivo je posebna priča.
Spoiler za Posle prolaska:
Kroz prvi portal igra ti u ruke daje fn 2000 bez obzira da li si menjao gauss gun ili ne. I to te naravno poremeti- morao sam da menjam za vintar izbegavajući laseski novođene ručne bombe.Više puta sam poginuo na tom zadnjem nivou nego za 50 sati igre pre toga i to od grenade spamming-a i pancirne municije.


Dođavola sa Strelokom - sebičnim da ne kažem, šta... I Zonom i Clear sky-om Smučio mi se i Shadow zbog ove igre i kobajagi objašnjenja priče iz prvog dela

Ja razumem kada neko uvede bacanje granata da bi sprečio štekanje i napucavanje iza ćoška ali bolje bi bilo kada bi znao kako da programira da AI ne vara- baca granate sa 50 metara iz mrtvog ugla tačno na mesto na kom si bio u trenutku kada je krenuo da je zvekne.

Ili recimo kada su reklamirali igru i prikazivali Limansk-
Spoiler za koji je:
samo jedan monotoni uzak hodnik, čak sa mnogo manje mogućnosti istraživanja nego Pripjat.

Sve u svemu 50 sati igranja bačenih u vetar. Kao kad neko pravi kolač i umesto čokolodne glazure stavi blato i šljunak.
Sve u svemu za 2 ocene niže od originala iliti mi smo tu samo da navatamo nešto para na brzinu.

Poslednja ispravka: lijenština (3.10.2008 u 11:02)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
shrafko (3.10.2008)
Stara 3.10.2008, 12:43   #509
MICROCOMP DOORS
Veteran
 
Član od: 26.1.2008.
Lokacija: pravo pa levo
Poruke: 627
Zahvalnice: 473
Zahvaljeno 182 puta na 77 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MICROCOMP DOORS
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

doso sam do pola limaska...lepo je za sad...
...samo sto nemam municije za Vintar WC
MICROCOMP DOORS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 14:00   #510
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Ovaj patch 1.5.05 OPET menja mehaniku igre - srećom pa sejvovi iz 1.5.04 sada rade.

Čim sam iz Cordona prešao u Garbage (ranije nisam mogao, igra bi mi tu redovno pucala na 1.5.04) i naišao na onaj bogey checkpoint, uštekam se iza onog zarđalog busa, pustim par kratkih rafala na bandite - lele kad počeše da lete granate na mene sa svih strana (sa udaljenosti od 50ak metara). I to sve ziceri ! Ni SEVA suit mi nije pomoglo! Dve granate popih i adios.

A i ono upozorenje za bombe iskače 1 sec pre nego što ova eksplodira, pa džaba i bežanija. Odmah znaš da sledi -50% HP.

Umesto da patchevi samo otklanjaju bagove, svaki u igru ubacuje druga pravila, AI, damage model, itd. Ja ću lepo ovo "zadovoljstvo" da batalim jeRbo mi inače ne gine šizofrenija
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 14:31   #511
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

^ Laki je malo nervozan

I dalje mi niko nije odgovorio da li ima informaciju o originalu i da li se uopste pojavljuje u Srbiji?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:53   #512
mirza82
Član
 
Član od: 27.3.2007.
Lokacija: Cuprija
Poruke: 52
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Jeste,sa 1.4 na 1.5!
Ne vidim razlog zasto ti ne rade sejvovi kad svima nama rade.
mirza82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 16:33   #513
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ni SEVA suit mi nije pomoglo! Dve granate popih i adios.
Kako si ti došao do SEVA suit tako rano.?Nisam igrao na 1505 jer gustiram igru na 1504 ali se nadam da su uradili ono što su trebali po meni od početka.Samo da su uradili bug fix za prvobitnu koncepciju a ne da izlaze u sustet kritičarima da je igra preteška i da je AI protivnika previše dobar.To što pričaš za bombe tako je bilo i u originalu bez pečeva.AI neprijatelja je bio izuzetno dobar.Pa šta ti misliš da pobiješ 10-12 veterana za dva minuta i da ti health ostane netaknut.Oni su veterani Zone i nelogično je da ih oladiš za dva minuta.
@lijenština
Polako ,nemoj da se nerviraš.Meni je jasno da si ti Stalker Explorer i da voliš natenane da igraš.Ti si u zadnje nivoe ušao suviše spreman.Nakupio si sve najbolje: oružje ,pancire ,artfakte, i normalno da si prošao prilično brzo.Jeste da je Pripyat -Pripyat i da Limansk i Hospital manje više uspešno pokušavaju da se nametnu kao dostojna zamena.Možda nisu tako impresivni (kao Pripyat)ali po mom skromnom mišljenju su odlično urađeni i zaslužuju pohvalu.To što je kulminacija na kraju prebrza ,pa tako je bilo i sa prvim Stalkerom.Ja kad sam igrao prvog stalkera imao sam isti utisak kao ti sad.A veujem i ti.Da je klimaks igre ubitačno brz i da ti nedozvoljava "oko da otvoriš".
Da se sve nekako predrzo odvija i kao da nemaš kontrolu nad igrom.Isto se desilo i sad,osom što je kraj za svaku kritiku što sam već pomenuo u nekom ranijem postu.Nadam se da je to ovim patch-om na neki način respawnovano tako da zadnji nivo nemožeš da pređeš za dva minuta ako si malo iskusniji igrač.

Bez obzira na sve mislim da imam dobru vest za tebe.Izašao je prvi veliki mod za Clear Sky.Kao i prvi put to je uradio natasha8384 sa basix GFX modom.
A što je meni naj interesntnijeje , izgleda da je taj lik, natasha8384 , naš čovek.Možda se varam ali sam pre neki dan gledao na YouTube njegov gamepley video iz basix moda gde je u pozadini neka naša muzika,Mislim da je u pitanju EKV ali nisam siguran.Tip je navodno Amerikanac ali nešto ima sa našim krajevima.Možda je on ipak lijenština( nije ga dugo bilo).Taj tip je među moderima ponat po tome što je vratio gotovo sve tipove monstruma (burer,himera,zomdi,mačke) u prvi Stalker i prvi je u neki veliki mod ubacio vožnju vozilima po Zoni(vehicle mod), korišćenje exploziva,kanistera i buradi sa gorivom.
Pogledaj ovaj video pa mi reci šta misliš jel naš čovek ili samo voli našu muziku.
http://www.youtube.com/watch?v=fEgwz1bUIzc

Poslednja ispravka: purke62 (3.10.2008 u 17:03)
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 17:22   #514
MICROCOMP DOORS
Veteran
 
Član od: 26.1.2008.
Lokacija: pravo pa levo
Poruke: 627
Zahvalnice: 473
Zahvaljeno 182 puta na 77 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MICROCOMP DOORS
Question Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

šta milsite da ja hoću?help... ovo je zadnji obećavam... u ovom nivou...
došo sam do abadoned hospital.pomogo sam klir skaju da ubije onog šarca i snajpera.prošo sam onaj mini tunel i uništio helicopter(jedva).pobio sam ih sve i neznam kuda do Černobila.nema nikakvih vrata.kako da nastavim?
MICROCOMP DOORS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 17:40   #515
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
MICROCOMP DOORS kaže: Pregled poruke
šta milsite da ja hoću?help... ovo je zadnji obećavam... u ovom nivou...
došo sam do abadoned hospital.pomogo sam klir skaju da ubije onog šarca i snajpera.prošo sam onaj mini tunel i uništio helicopter(jedva).pobio sam ih sve i neznam kuda do Černobila.nema nikakvih vrata.kako da nastavim?
Ma daj šta pričaš.Ti ne možeš da ubiješ "šarac".Mora neko od tvojih da minira vrata ,i da mu rokne bombu.Možeš i ti da mu rokneš bombu ali tek pošto tvoji miniraju vrata.Posle će da te tvoji odvedu gde treba.Pravc NPP.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 17:49   #516
MihajloTheKIng
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Poruke: 103
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Presao sam ovo cudo i moram priznati da sam bas razocaran krajem igre. Sad ne znam da li ima kao SOC vise krajeva ali ovaj koji sam ja dobio je cemeran......
MihajloTheKIng je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 18:05   #517
MICROCOMP DOORS
Veteran
 
Član od: 26.1.2008.
Lokacija: pravo pa levo
Poruke: 627
Zahvalnice: 473
Zahvaljeno 182 puta na 77 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MICROCOMP DOORS
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
Ma daj šta pričaš.Ti ne možeš da ubiješ "šarac".Mora neko od tvojih da minira vrata ,i da mu rokne bombu.Možeš i ti da mu rokneš bombu ali tek pošto tvoji miniraju vrata.Posle će da te tvoji odvedu gde treba.Pravc NPP.
jel čitaš ti?!
UBIO SAM I ŠARCA I SNAJPERA.
UNIŠTIO SAM HELIKOPTER.
UBIO SAM MONOLITH
NEZNAM KAKO DA DOĐEM DO NPP-a jer nema nikakvih vrata!
kuda da idem da bih došao do NPP-a.
MICROCOMP DOORS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 18:42   #518
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
MICROCOMP DOORS kaže: Pregled poruke
jel čitaš ti?!
UBIO SAM I ŠARCA I SNAJPERA.
UNIŠTIO SAM HELIKOPTER.
UBIO SAM MONOLITH
NEZNAM KAKO DA DOĐEM DO NPP-a jer nema nikakvih vrata!
kuda da idem da bih došao do NPP-a.
Pa bolje da ti čitaš.Ja sam već pročitao.Dali je bug ili ne ,dok tvoji ne miniraju neka vrata ti nemožeš dalje.Kad to obaave, oni će te odvesti dalje.Inače, Stalker RULS!!!
Tek sad kad ga igram treći put(komplet) to je ono ,Zona bre.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 19:33   #519
dorian gray
Novi član
 
Član od: 2.10.2008.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 14
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
U nekoj prilično zayebanoj anomaliji u crvenoj šumi, čini mi se...bio sam se prilično navadio na traženje artifakata, čak i sa onim prvim detektorom, a tek kad sam dobio onaj najbolji...'ladovina!

Ja ispocetka nisam ni znao da ga trebam drzati stalno u ruci ako zelim naci artefekat, vec sam pomislio da mi je igra sa bagom pa da ih nemogu naci. hehe Tek sam onda pogledao na netu ... i ja sam se zadao u trazenje i nasao sam ih poprilicno... skontao sam da svaki od njih ima nabudjeniju verziju pa cu sada vratiti se sa save-a na mostu odakle krece maraton da procesljam sve i nadjem sve sto ima... Sa prvim dijelom sam se dugo izivljavao nakon sto sam zavrsio, sa svima sam zaratovao, koga god sam vidio ubijao sam i mogu ti reci da je zanimljivo

Meni je Vintar bio naj, naj...nijedno zaglavljivanje...doduše, retko sam pucao rafalno, ali je bio prilično oštećen pred sam kraj i nikad me nije izdao!
Imao sam ga kratko ali nije mi bio nabudjen pa mi okvir mali bio me nerviralo stalno repetiranje

E jeli neko nasao sve upgradeove? Ja nisam iako sam se trudio....

Poslednja ispravka: DeCoy (3.10.2008 u 19:54) Razlog: nema potrebe da pišeš postove jedan za drugim
dorian gray je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 20:20   #520
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
MICROCOMP DOORS kaže: Pregled poruke
[/B][/I][/U]NEZNAM KAKO DA DOĐEM DO NPP-a jer nema nikakvih vrata!
kuda da idem da bih došao do NPP-a.
I nema vrata...prođi pored mitraljeskog gnezda i sa leve strane kroz onu rupu, tu će ti ponuditi prelazak na novi nivo.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clear sky, stalker


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
S.T.A.L.K.E.R. i mod FLOAT 32 - 0.36 a suspirija Akcione igre 5 2.5.2007 17:56
S.T.A.L.K.E.R. Aftermath Trailer illidan Akcione igre 11 26.12.2006 17:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com