Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2017, 13:23   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Razmišljam se da u stanu uradim mali radni sto i čitav jedan zid da popunim =)

Soba je jako jako mala kao i prostor, moram svaki cm da iskoristim.

Jako loše crtam, radio sam u paintu, volio bih ako i ovde ima neko profi a da je pristojan dizajner i kreativan da mi da neku ideju =)

Otrpilike to ovako izgleda:



Volio bih na ovom praznom prostoru da napravim radni sto, ali i preko celog zida iznad njega i okolo, pa i iznad kreveta, neke police bi bile značajne! Samo da ne budu preblizu klima uređaja (da klima ne puše u njih, jelte...). Pa jedna policma može čak i iznad vrata, što da ne...

Problem je što to treba na nešto da liči a ja pojma nemam kako i šta. Znam da samo hoću da bude 100% belo i da se mora što više na gravitaciju oslanjati jer je zid očajan Eventualno neka daska poprečna iza kreveta koja ojačava police... Takođe, može neki geek dizajn polica, nemam pojma, iz neke igre... Takođe, ne znam šta mislite o ideji držanja budućeg desktopa iznad samog monitora? Širina je maksimalno 120cm, idelano bi bilo 110 cm sto da bude...

Ako je ko besposlen, bilo bi dobro starom forumašu da pomogne
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 15:37   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Ne valja da ti klima leti bije hladno direktno u tebe ima da se ukočiš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 16:00   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ne valja da ti klima leti bije hladno direktno u tebe ima da se ukočiš
Nažalost tako je ugrađena, nisam imao nikakvog izbora... Zato i pustim da se rashladim 5 minuta na najjače, pa posle isključena 30 min

Kontam da je bolje da odvojim sto od polica, jer se stolovi habaju a police su... Pa... Vječne Isctaću nešto u narednih mjesec dva kontam

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (21.4.2017 u 16:09)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 16:53   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Mogu ja i mnogo ljudi ovde da ti crtaju do sutra, stvar je u tome sta se tebi svidja.

Konkretno, u malim sobama (ko moja), nemas lufta da pametujes mnogo, nazalost. Police su super ideja, odlican nacin da povecas upotrebljiv prostor, ali vodi racuna da ne budu preduboke - posle ce ulaziti u prostor sobe i praviti je jos manjom. Uzgred, policu iznad stola ces najvise i koristiti, idealna stvar.

Sto se samog stola tice, evo sad koristim neki od 130cm. Smatram da svakako radni sto ne treba da ide ispod 150, i to sa monitorima na nosacima, tako da mogu malo da vise sa ivice i oslobode prostor ispod - da, dva monitora su zakon Opet, 130 cm, kako ja sad gledam i cenim, je dovoljno da kuciste stavis na sto, i imas dovoljno mesta za monitor i periferije, ako ne planiras vise monitora. Odredi visinu koja tebi odgovara, dubinu (licno volim dublje stolove, mogu da bacim tastaturu pod monitor i radim nesto drugo), i odnesi te planove kod nekog ko radi stolove po meri. Nije mnogo skupo a imas bas ono sto ti zelis.

Ovo sto si skicirao je slika jednog zida. Ja bi razmotrio i koriscenje ceonih zidova, posto pretpostavljam da je u drugom kraju ormar i prozor. Licno preferiram da sto bude odvojen od zida, odnosno da kad sedim vidim vrata, dobrim delom zato sto ne zelim da dobijem srcani udar kad neko misli da ga vidim a ja nosim slusalice. U manjim sobama je to problem.

Idealno bi bilo da ti napravis grubu skicu sobe odozgo, da vidimo sta sve stoji i gde stoji, pa da vidimo jel moze sta da se uklopi i kako. Iz ove skice mogu da zakljucim da ti treba sto ne duzi od 130 cm, i to je to, nemas drugog resenja.

Sto se klime tice, 30 minuta na 40 C pa 5 na 15 C nikako nije zdravo. Bolje je pusti na najslabije i prigusi, ili napravi neki dodatak pa zalepi, kako bi duvala na dole ili negde drugo, a ne onde gde si ti
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (21.4.2017)
Stara 21.4.2017, 17:32   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Zapravo si mi dao najkorisniju informaciju koju sam tražio, pitam se koliko je dovoljno za desktop... Radije bih da mi je na stolu pored kućište nego na patosu... Ne znam ko od vas ima kućište iznad monitora na nekoj polici, to bih isto volio da vidim.

A same police ću nešto izšpartati.

Nažalost, ne mogu ništa drugo da pomjeram, sve je tako je kako je... Generalno planiram desktop ko zna kad da uzmem, ali sa namještajem razmišljam... Ako šta uzmem javljam kako je ispalo
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 17:53   #6
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Za klimu uključiti sleep mode, obara oko 0.5C temperaturu na svakih sat vremena.
Dobro je i da leti bije u PC da ga hladi ali i ne baš zimi da ga greje
Jel imaš šanse da postaviš neki kao ugaoni sto ispod tog ćoška gde je klima?
Jedan deo tog kao ugaonog stola tj leva strana da bi bude za PC a drugi deo tj desna strana i paralelno za kaučom za TV.
Taman možeš i da ga gledaš kada legneš u kauč i blizu ti je da ga spojiš sa računarom za filmove, serije...
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 22:01   #7
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

U principu ja volim 130 cm upotrebljivog prostora na stolu, bolje mi je to nego da moram da trpam stvari - zbog toga mi je VESA mount recimo odlicna stvar, ili zidni ili onaj sto se kaci na sto otpozadi, delom zato sto omogucava stelovanje pozicije, a delom zato sto ne zauzima mesta na stolu. Ipak, evo bas gledam svoj sto, iako koristim laptop, imalo bi vise nego dovoljno mesta za kuciste, i propisno veliki monitor. Sto se toga tice, moze bez problema.

Kuciste iznad stola na polici se praktikuje u studentskim domovima, i imao sam prilike da vidim mnogo puta Kuciste nikako ne moze da stane pravo na policu, vec mora da ide niz zid, tj. bocnom stranom, sto automatski znaci da ces videti gomilu kablova. Funkcijski, nista mu ne smeta, ali nije bas najestetskije
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (21.4.2017)
Stara 21.4.2017, 22:54   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Ništa odvajam police od stola definitivno... A police nemam pojma vidjeću nešti.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2017, 3:50   #9
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Uređenje kućnog radnog prostora - sto za PC i ostalo

Police dobro utipluj u zid, po mogucstvu sto dublje ako ti je zid vec slab. Nisi ni prvi ni poslednji koji ima te probleme, tako da ima i resenja, sem zidanja novog Kacenje polica na sto ti em uzima nesto prostora, em po meni narusava estetiku, osim ako u pitanju nisu stolovi koji idu preko celog zida.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
izgled radnog prostora Stefan Jovicevic Modovi 2 4.11.2013 14:53
MSI vs ASUS MunjaZa ŠDK - Prenosni računari 13 19.9.2009 14:18
Dvoumljenje mciggzy ŠDK - Prenosni računari 7 3.7.2009 8:25
Pomoc pri odabiru laptopa volley Prenosni računari 3 17.12.2008 13:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com