Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2020, 0:11   #141
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Evo kolačić i tebi i njemu. Aj da poslušamo kolegu filpana i da ne drvimo više o glupostima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 14:27   #142
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Ne postoji nikakva "toksicna" muzevnost, odnosno ovim "sjw" idiotima je svaka muzevnost toksicna, da ne kazem jedini prihvatljivi muskarci su "beta male", kastrirani muzjaci. User Exia je pravilno shvatio.
Pa po toj logici onda ne postoji ni taj toksicni feminizam niti SJW idioti na koje non stop kukate.......

Toksicnost postoji svuda, i kod zena i kod muskaraca....Ja ne znam kako neko moze da tvrdi suprotno. Ja ne govorim o tim SJW kojima je apsolutno sve toksicno, ali reci da uopste ne postoji muskost koja je toksicna (muskarac koji smatra da je neki "alpha", bije zene, non stop se hvata za prorodicu, veru i tradiciju, non stop negde vidi neki feminizam, SJW itd.) je krajnje smesno.

Drugo je sto SJW koristi taj izraz kad god im se cefne...Ali itekako postoji.

Ali dzaba se prica vidim ja, sto je najgore ja se slazem sa mnogim tvrdnjama o SJW...Ali preterujete, postoji i druga strana medalje.

Stvarno ajde vise da ne tupimo, bitno da igra bude dobra a nadam se da smo dovoljno "muski" da nas ne povredi najobicnija zamenica ili nesto slicno u generalno gledano dobroj igri (nadam se)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 14:42   #143
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Neki likovi toliko zaostaju da su ubedjeni da vode... pa jos objasnjavaju i otvaraju oci drugima...

kakve veze ima nasilje u porodici sa video igrama,tj neki balkanac (zasto bas balkanac pojma nemam, ovi ostali kad biju to se drugacije zove valjda) maklja zenu i to ima veze sa VtM:Bloodines 2 kako tacno
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 15:16   #144
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

@pentraksil
Kad neko bije zene, to nikako nije muzevnost, nego kukavicluk i to kapitalni. To za "toksicni" feminizam se slazem sa tobom, jer je ili toksican ili feminizam (protiv koga nemam nista), ali zajedno je oksimoron. Neka admin pobrise sve ove rasprave, saglasan sam...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 15:53   #145
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2



A ko je pomenuo nasilje u porodici, mlaćenje i slično (to je vrlo ozbiljna stvar sa kojom se ne treba igrati)? Ajde da vam dam primer toksične muškosti u balkanaca: imam komšije u zgradi, mlad bračni par.. muž đetić, ona s' juga Srbije; on nju ne bije, ali ima neko viđenje kako treba žena da se ponaša, a kako muškarac (glava kuće) i redovno je postavlja na svoje mesto kad god ona pređe tu njegovu granicu koju joj je odredio. Na sastanku stanara, desi se da ona uzme reč i počne nešto da govori, a on je momentalno onako srdito prekida i govori joj da se ne meša i pusti njega da priča. Kada ih čujem da se raspravljaju i stvari odu malo dalje, on joj onda podvikne i time završava raspravu. Dakle, on nije nasilinik niti loš čovek, ali je odgajan na takav način da svoju ulogu kao muškarca vidi na način koji je toksičan prema toj devojci, koja mi stalno deluje nekako odsutno i tužno. Ovakvih stvari sam se nagledao onoliko, pa i u mojoj porodici i familiji..

A za tvrdnju da toksična muškost ne postoji, samo treba malo pogledati istoriju. U Evropi žene su dobile pravo glasa tek sredinom XX veka, do tada se politika smatrala muškom rabotom, a žene su se smatrale nedovoljno pronicljive da se njome bave. Pogledajte kakav su tretman imale žene iz 588-og bombarderskog puka, kojem su švabe dale naziv "Noćne veštice" jer su ih ove terorisale, a njihovi sovjetski (muški) saborci ih smatrali manje vrednima, sabotirali ih i nipodaštavali. Uostalom, pročitajte memoare Virdžinije Vulf, koja se smatra začetnicom modernog/autentičnog feminizma (ne ovog povampirenog), pa ćete videti sa kakvim se poteškoćama ona suočavala (pre svega od njenog muža) zato što je bila talentovana i želela je da se eksponira kao pisac.

Dakle, ja ne tvrdim da smo mi muškarci svi loši i naravno da smatram da su ovi sjw frikovi/femnazi nenormalni, ali isto tako vidim i znam za drugu stranu medalje. Ima dosta sredina koje se nisu dovoljno udaljije od "patrijarhata", a on i dalje postoji u islamskom svetu, gde su žene manje vredne, mnoge stvari im se ne dozvoljavaju, vrše se genitalne mutilacije nad njima, itd. A što se tiče video igara, tu su problem slinavci koji se qrče i glume neke mačo muškarčine..

PS. Rasprava je počela što je neko kačio izjave neke Kare Elison, koja se između ostalog dotakla i toksične muškosti/muževnosti, nakon čega je krenula kuknjava onih koji su se osetili prozvanim. Ja sam malo uzeo da bockam i trolujem.. i tu smo gde smo.

Poslednja ispravka: nameless1 (23.6.2020 u 16:02)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
M.C. (23.6.2020)
Stara 23.6.2020, 16:12   #146
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Cek bre, zasto mi ana.rs stoji u favoritima pod "SK forum"?!
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Exia (23.6.2020), Leonida (23.6.2020)
Stara 23.6.2020, 16:39   #147
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Ne bi čitao anu.rs kada bi Exia prestao da kači raznorazne gluposti i kada drugi članovi ne bi nastavljali dalje da kmeče..

Poslednja ispravka: nameless1 (23.6.2020 u 17:01) Razlog: uklonjene nepotrebne kvalifikacije
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 16:40   #148
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

@nameless

Ovakvih primjera iz prvog pasusa, naravno, ima, tacno je, ali to je zatucanost, a ne muzevnost.

Ovo iz drugog pasusa je tacno opisano, ali nema nikakve veze sa danasnjim Anitama i slicnim sjw idiotima koji pasivnim pritiskom upropastavaju igre (sjetite se trandze iz BG)..

Takodje, imas pogresno vidjenje patrijarhata. To zasigurno nije maltretiranje zena, ali je istina da su imale odredjene uloge koje su danas passe...
I na kraju, potpuno je pogresno danasnjim moralnim normama opisivati desavanja i obicaje prije nekoliko decenija ili vijekova...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 16:43   #149
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Ovakvih primjera iz prvog pasusa, naravno, ima, tacno je, ali to je zatucanost, a ne muzevnost.
Nije muževnost, ali toksična (preterana) muževnost jeste, jer likovi koji se tako ponašaju se upravno na svoju muževnost pozivaju- neko ih je tako naučio. Aj prekini leba ti.

Čitajte malo Kafkin dnevnik ili njegovo pismo ocu, pa ćete videti kako preterano dominantan i muževan otac može uništiti svog sina, koji je po prirodi blag i naklonjen majci. Ovo je posebno za filpana.

Poslednja ispravka: nameless1 (23.6.2020 u 16:57)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (23.6.2020), pentraksil (23.6.2020)
Stara 23.6.2020, 17:03   #150
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Znaš li samo od koje mi je životne važnosti da znam ko je Kara Elison, gde je radila i šta izjavljivala?
Cisto da ne bude zabune ona je Senior Narative Designer i pisac vecine sporednih misija, tako da ako volis VtM kinda je important sta prica i radi
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 17:07   #151
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Šta ja imam od toga da čitam šta svaka šuša koja radi na nekoj igri izjavljuje i da zbog toga kukam? I dalje verujem Mitsodi, koji je alfa i omega kako prvog, tako i drugog dela. A ako us*re motku, neću više igrati/kupiti nijednu njegovu igru.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 17:11   #152
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Dobrodošli na NeoSKera forum. Užas.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 18:46   #153
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Šta ja imam od toga da čitam šta svaka šuša koja radi na nekoj igri izjavljuje i da zbog toga kukam? I dalje verujem Mitsodi, koji je alfa i omega kako prvog, tako i drugog dela. A ako us*re motku, neću više igrati/kupiti nijednu njegovu igru.
Ja preorderovao Bloodmoon edition, meni ovo sto su do sada pokazali izgleda kako treba, ima mana naravno ,ali imao ih je i prvi deo. Atmosfera ili bolje reci vibe mi deluje da je na mestu, prica isto obecava. Mozda se i za*****,ali sam veliki fan keca. Ne bi valjalo da useru.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 20:20   #154
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Osim tranzicije iz prvog u treće lice tokom borbe, sve ostalo mi deluje OK i u duhu originala (uključujući i clunky borbu).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2020, 13:35   #155
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Ja se plasim vampira imam PTSD zbog njih i voleo bih da ima opcija da ne budu vampiri nego npr macke ili kucici to bi bilo tako cool.

Koliko vidim ovo sve sto se desava u svetu ima da nam upropaste "gaming experience".
Kad krenu devolperi da gledaju na sve kome ce sta da smeta to ce da izgubi sav smisao.
A mene nervira to sto oni to rade ne zato sto stvarno brinu o tim ljudima nego zato sto je to trend i onda ce ljudi da ih potapsu po ramenu zbog toga i naravno da im daju dodatan PR.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Koreli A. (24.6.2020)
Stara 24.6.2020, 19:35   #156
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Sve dok ta "upozorenja" idu pre new game-a i ne prekidaju gejmplej, meni ne smeta. U mnogim igrama gde ima paukova imamo upozorenje za ljude koji pate od arahnofobije itd. Dobro je ako stvarno pokušavaju da Malkavian prelaz naprave daleko uznemirujućim i bolesnijim nego u kecu.. ali, eto, niko da prokomentariše tu rečenicu, ljudi se odmah bacaju na pljuckanje, jer je to popularno međ dečurlijom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Koreli A. (25.6.2020)
Stara 25.6.2020, 2:03   #157
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sve dok ta "upozorenja" idu pre new game-a i ne prekidaju gejmplej, meni ne smeta. U mnogim igrama gde ima paukova imamo upozorenje za ljude koji pate od arahnofobije itd. Dobro je ako stvarno pokušavaju da Malkavian prelaz naprave daleko uznemirujućim i bolesnijim nego u kecu.. ali, eto, niko da prokomentariše tu rečenicu, ljudi se odmah bacaju na pljuckanje, jer je to popularno međ dečurlijom.

To je i meni prvo palo na pamet, jeste da smaraju sa tom brigom ali meni je prvo palo na pamet upravo to, mozda ta prica u upozorenjima i nije toliko losa stvar jer izgleda kao da ce zaista obuhvatiti cak i te skakljive teme. Svasta moze da se desi na kraju, ali ajde da vidimo.

Treba svakako skrenuti paznju da ne bi bilo dobro ogranicavati igru zbog nekolicine, ni ja se ne slazem sa guranjem i izbacivanjem svega i svacega samo zbog neke inkluzije (koja na kraju ispadne stura i neoriginalna), ali treba i spustiti loptu. Internet odmah krece kao rulja na sve i svasta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (25.6.2020)
Stara 1.7.2020, 11:44   #158
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Nista nisam pratio, ima li nekih naznaka da ce da furaju standrardnu Paradox DLC spam politiku?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2020, 1:19   #159
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Nista nisam pratio, ima li nekih naznaka da ce da furaju standrardnu Paradox DLC spam politiku?
Za sada su najavljena dva "story pack"-a (sta god mu to znacilo) i jedna ekspanzija koja ce imati veze sa vukodlacima.

Takodje ce biti besplatnih DLC-ova gde ce ubacivati nove klanove. Ja mislim da su Gangrel i Nosferatu vec najavljeni.

Osim toga nista se jos ne zna.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2020, 14:08   #160
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Prokleti paradox, nisu ni izbacili igru i vec planiraju story pakove
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vampire the Masquerade: Bloodlines goran.rs Role-Play 1220 8.6.2021 15:32
Vampire: The Masquerade - The Final Nights voodoo_ Role-Play 10 25.5.2011 15:42
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08
Vampire the Masquerade: Redemption Patton Role-Play 9 16.4.2009 21:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com