Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2007, 15:00   #2261
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Posto sam sa svojih 30 godina slusao i voleo dosta izvodjaca nabrojacu samo grupe koje su upojedinim trenucima mog zivota imale povlascen status u mome srcu.

Od domacih - Azra, EKV, Haustor, Partibrejkers

Strane - The Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd, Leonard Cohen, Nick Cave, Tom Waits, Siimon and Garfunkel, Bob Dylan, Bruce Springsteen, Yello, Depesche Mode, REM, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Miles Davis, JJ Cale, Clash, Police, Bob Marley,Antonio Carlos Jobim, Toto Cutugno, Charles Aznavour
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 17:07   #2262
Melted
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Eh da Soad. Promaklo mi a. Nivi albumi mi se ne svidjaju. recimo da je zadnji sa kojeg mi se dopalo dosta pesama : " Steal this album". Ne razumem se mnogo u metal i ne znam koji su pravac ali mi se jednostavno svidja muzika.
Melted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 17:14   #2263
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

@NikolaS

Izvođač je Kaoma. Pesma je iz 1989.godine. Odslušaj i Dancando lambada, takođe je sjajna.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 15:16   #2264
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
NikolaS kaže:
Da nema neko neki predlog za dobru muziku iz osamdesetih pa i devedesetih?
Au...pa odakle da počnem i gde da stanem kad su u pitanju '80 i 90'... Toliko je dobre, fenomenalne muzike iz tog perioda... Najpoznatije stvari bi bile recimo:
The Weather Girls: It's Raining man, Diana King - Upside Down, Gloria Estefan - I will survive... itd. Ovo su neke od najpoznatijih stvari iz tog doba, nemoguće ih je sve pobrojati... Ne znam da li voliš laganiju muziku nešto u stilu Sade... Ili rege gde je legenda nad legendama čuveni Bob Marley... Iz tog perioda odlične hitove ima i Tina Turner, George Michael, Bill Withers... bolje da stanem ovde, jer mislim da su '80 i '90 period iz koga možeš izdvojiti najveći broj hitova ikada... treba li da pominjem Stinga i The Police... Kao i lergendarnu Abbu, koja je ipak iz '70, ali meni je uvek nekako išla uz ove hitove.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 18:12   #2265
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Gloria Estefan - I will survive
Ао се не варам, то пева Gloria Gaynor.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 19:50   #2266
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Sta slusate od muzike...

Tako je... my mistake.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:35   #2267
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Iron Maiden u BG

Ovako, Mart 14, Miden-i u Bg-u. Karte u prodaji od 24 januara. Ko ide i zasto? Da koncert je u hali sportova

Poslednja ispravka: Simke (18.1.2007 u 0:43) Razlog: štednja smajlija
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 2:09   #2268
SV 84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Io
Poruke: 261
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 58 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

@Belfegor:
Мала исправка - концерт је на Сајму (хала 1).
SV 84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 15:14   #2269
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Iron Maiden su legende,čuo sam da će na koncertu igrati uglavnom stare stvari(1980-1990)i radujem se tome,možda ako dodaju koju stvar sa Brave new world.
nadam se da ču ići na koncert ako ne bude komplikacija sa matorcima,imam samo 16g.
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 16:07   #2270
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

I ja imamm 17...Ali sam lepo rekao mojima da idem,da je to nesto sto verovatno necu vise imati prilike da vidim ikad,a oni su imali razumevanja..*a vecina verovatno ne bi,posto mi u skoli super idu samo:matematika,fizika i informatika,sad sam bio nedovoljan-1 iz filozofije,naravno da sam tu imao 3 bio bih odlican)...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 16:11   #2271
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

jbg. TO je nesto sto se nikako ne sme propustiti...NAdam se da ce koncert sto duze trajati...POsto je promotivna turneja albuma,verovatno ce skoro sve svirati sa " A matter of life and death"a iskreno:album je stvarno perverzija,sve pesme su extra...I posto nsu dolazili 20 godina,svirace dosta numera sa "Brave new world" i stare klasike:Trooper,Run to the hills,Runing free,Number of the beast,Hallowed by the name itd. itd. itd....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 17:13   #2272
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Ocelot kaže:
@NikolaS

Izvođač je Kaoma. Pesma je iz 1989.godine. Odslušaj i Dancando lambada, takođe je sjajna.
Hvala. Bas sam se iscimao da nadjem jer ima vise numera lambade a posle neke tri skinute sam digao ruke jer su bile promasaj. Ostao mi je u secanju onaj spot kada neki klinja u mornarskoj majci igra s nekom klinkom...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Au...pa odakle da počnem i gde da stanem kad su u pitanju '80 i 90'... Toliko je dobre, fenomenalne muzike iz tog perioda... Najpoznatije stvari bi bile recimo:
The Weather Girls: It's Raining man, Diana King - Upside Down, Gloria Gaynor - I will survive... itd. Ovo su neke od najpoznatijih stvari iz tog doba, nemoguće ih je sve pobrojati... Ne znam da li voliš laganiju muziku nešto u stilu Sade... Ili rege gde je legenda nad legendama čuveni Bob Marley... Iz tog perioda odlične hitove ima i Tina Turner, George Michael, Bill Withers... bolje da stanem ovde, jer mislim da su '80 i '90 period iz koga možeš izdvojiti najveći broj hitova ikada... treba li da pominjem Stinga i The Police... Kao i lergendarnu Abbu, koja je ipak iz '70, ali meni je uvek nekako išla uz ove hitove.
Imam sve to, to su klasike, najpoznatije kao sto rece. Ne volim nesto Boba Marleya. Sad me je nesto Depeche Mode malo povukao na osamdesete, pa i one pesme iz filma American Weding. Kada su u onom gay klubu i kada igraju. Nesto tipa: Bananarama - Venus, Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth i sta jos bese - A moze i: Alphaville - Sounds Like Melody, Beach Boys - Kokomo, Belouis Some - Imagination, Bruce Springsteen - Born In The U.s.a, Baltimora - Tarzan Boy, Bette Midler - Beast Of Burde, Blondie, Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy, Bronski Beat - Why, Cliff Richard - Devil Woman itd itd. Jel moze tako nesto?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 17:41   #2273
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Sta slusate od muzike...

I ti tražiš preporuku za '80? Na pravom si putu, keep going on... Poznaješ tu muziku bolje od mene... Depeche Mode - pravi i najbolji izbor!
edit:
Samo da napomenem da nemam ograničenja u muzici tipa: slušam samo rock ili nešto drugo... Već sam rekla da su mi omiljene grupe Rammstein i Sting. Dva kontrasta, dva različita pravca, ali ja ne mogu da ih odvojim... Takođe i Depeche Mode, Metallica, S.O.A.D., Scorpions, Led Zeppelin, Deep Purple, The Doors ( ), The Rasmus, G'NR, Muse.. itd. Milion muzičkih pravaca, ali svaki me ispunjava u nekom smislu... To sam shvatila u ono vreme kad sam znala ceo film "The Doors" napamet, svaku scenu, svaki tekst, svaku otpevanu ili izgovorenu reč Jima Morissona... i onda primetim, da mi se u tom periodu svideo i punk, kako strani tako i domaći... Tada sam shvatila da je glupo ograničavati se na samo jedan pravac, a kad na radiju slučajno čuješ neku lepu pesmicu, zaigra ti srce, malo bi da pratiš ritam lupkanjem noge o pod, ali te blam da neko kaže: " vidi ga ovaj.. glumi nekog rokera, a lupka nogom kad čuje rege..." Glupo je ići protiv sebe...
Rekla sam čak na ovoj temi da mi se sviđa i po koja pesma od Marchella, što su neki shvatili kao moje ograničenje, da slušam samo to... Ako mi se nešto dopadne, pratiću svoje osećaje... Javno ću da kažem da Christina Aguliera peva u rangu sa Marajom Keri, iako peva samo komercijalu i time gubi na težini svojih kvaliteta... Dok je Ivana iz Negativa pevala u grupi tap011, pričala sam kako je najbolji ženski vokal u Srbiji, a sada to tvrdim od kad peva u Negativu...
Na ovom svetu je previše, previše dobre muzike da bi se ljudi ograničavali na jedan pravac samo da bi bili ql... Ne treba da pominjem ambijentalnu ili klasičnu... samo robot može da kaže da mu to ne prija. Nisu mi jasni ljudi koji mogu da slušaju metal u svim emocionalnim stanjima... Ja npr. mogu da ga slušam samo kad sam ljuta... valjda mi oduzme višak negativne energije i vrati me u prvobitno stanje Nije normalno slušati Sepulturu ili Korn kad si zaljubljen, razočaran, ljut, srećan, tužan... Svaki dan i u svakoj prilici.

Au, sad sam gotova kad se pojave metalci sa odbranom svog ukusa... bolje da idem ja na vreme...

Poslednja ispravka: [Imzadi] (18.1.2007 u 18:29)
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 18:48   #2274
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Au, sad sam gotova kad se pojave metalci sa odbranom svog ukusa... bolje da idem ja na vreme...
hehehe sve u svemu, interesantan izbor, preko popa i klasike , do metala i Depeche mode-a.. ) btw, veliki plus za rasmuse
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:03   #2275
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Da dodam još neke izvođače: Right Said Fred, Modern Talking, Duran Duran, Salt N Peppa, A-Ha, Alice Cooper, Baltimora, Bee Gees, Belinda CarlisleBoy George, Bronski Beat..... Osamdesete su bile definitivno najbolje vreme za muziku.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:50   #2276
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Nisu mi jasni ljudi koji mogu da slušaju metal u svim emocionalnim stanjima... Ja npr. mogu da ga slušam samo kad sam ljuta... valjda mi oduzme višak negativne energije i vrati me u prvobitno stanje Nije normalno slušati Sepulturu ili Korn kad si zaljubljen, razočaran, ljut, srećan, tužan... Svaki dan i u svakoj prilici.
Kad si tuzna,uzmes kompilaciju metal balada i pretvoris se u cesmu.Ili jednostavno uzmes Apocalypticu.
Kad si ljuta,Satyricon ce odlicno da legne,ili bilo koji true black metal(ne Dimmu Borgir).
Kad si zaljubljena,'fala Bogu,love metal bendova ima za bacanje(za sta i sluze)...
Kad si srecna,power dobro lezi.Ili System Of A Down,ali da se ne obazires na tekstove.

Vidis?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 21:14   #2277
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Kad si tuzna,uzmes kompilaciju metal balada i pretvoris se u cesmu.Ili jednostavno uzmes Apocalypticu.
Kad si ljuta,Satyricon ce odlicno da legne,ili bilo koji true black metal(ne Dimmu Borgir).
Kad si zaljubljena,'fala Bogu,love metal bendova ima za bacanje(za sta i sluze)...
Kad si srecna,power dobro lezi.Ili System Of A Down,ali da se ne obazires na tekstove.

Vidis?
omg... Znala sam Dobro, dobro... u pravu si
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 21:29   #2278
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Iron dolazi, ima da idem, bice sigurno nezaboravno.
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 22:15   #2279
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Hmm samo metal, i metal i metal i pogadjajte metal! E pa doslo je vreme TVRDE STENE (Hard Rocka prim. aut.)! Ljudi Deep Purple dolazi (opet) mozda idem da gledam! Od svih tih metalaca koji treba da dodju, DP je legendarniji!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 22:55   #2280
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Ma ja sam roker i to bas veliki roker, ali od metala najvise volim Maiden. Icicu i na Deep Purple, ako bude dolazio
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com