Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2014, 20:50   #1
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Pozdrav svima. Imam graficku karticu Ati radeon 6570 1gb ddr 3 sa 3 izlaza. Dvi, Vga i HDMI. Zeleo bi da preko hdmi kabla povezem pc i televizor koji ima 4 HDMI izlaza. Problem se javlja oko toga sto uopste ne mogu nista da odaberem u podesavanjima, jer cim povezem HDMI kabl, racunar podrazumeva da je TV moj primarni "monitor", a na njemu (TV-u) pise da nema konekcije sa racunarom. Kada povezem tv i laptop (koristio sam laptop, jer nemam dovoljno dug VGA kabl, ali ni preko nejga ne radi HDMI) preko VGA kabla onda je slika super, jednom sam uspeo da povezem nekako i preko HDMI-a, ali je slika bila katastrofalno losa. Nije bila preko celog i ekrana i imala je neku zelenu nijansu (gotovo da se nista nije videlo). Takodje, pokusavao sam i da ugasim tv i pc, da povezem kablom, da uaplim tv izaberem HDMI, iskljucim monitor i izvadim VGA kabal iz PC-a i da upalim pc. Tu se na tv-u pojavi samo "ucitavanje podataka i paljenje sistema", ali posle toga, kad treba da se pojavi desktop onda se ponovo javi "problem u konekciji" P.S I tada je slika imala los kvalitet. Molim za pomoc. Hvala unapred.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2014, 21:21   #2
megatronserbia
Član
 
Član od: 5.2.2011.
Poruke: 71
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
Nastaaki98 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Imam graficku karticu Ati radeon 6570 1gb ddr 3 sa 3 izlaza. Dvi, Vga i HDMI. Zeleo bi da preko hdmi kabla povezem pc i televizor koji ima 4 HDMI izlaza. Problem se javlja oko toga sto uopste ne mogu nista da odaberem u podesavanjima, jer cim povezem HDMI kabl, racunar podrazumeva da je TV moj primarni "monitor", a na njemu (TV-u) pise da nema konekcije sa racunarom. Kada povezem tv i laptop (koristio sam laptop, jer nemam dovoljno dug VGA kabl, ali ni preko nejga ne radi HDMI) preko VGA kabla onda je slika super, jednom sam uspeo da povezem nekako i preko HDMI-a, ali je slika bila katastrofalno losa. Nije bila preko celog i ekrana i imala je neku zelenu nijansu (gotovo da se nista nije videlo). Takodje, pokusavao sam i da ugasim tv i pc, da povezem kablom, da uaplim tv izaberem HDMI, iskljucim monitor i izvadim VGA kabal iz PC-a i da upalim pc. Tu se na tv-u pojavi samo "ucitavanje podataka i paljenje sistema", ali posle toga, kad treba da se pojavi desktop onda se ponovo javi "problem u konekciji" P.S I tada je slika imala los kvalitet. Molim za pomoc. Hvala unapred.
Probaj sa drugim HDMI kablom?
megatronserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2014, 22:19   #3
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
megatronserbia kaže: Pregled poruke
Probaj sa drugim HDMI kablom?
Probao, isti problem.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2014, 12:05   #4
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Mozes da imas 2 problema tu. Prvi jeste da graficka izbacuje neku rezoluciju i mod koji tvoj televizor ne podrzava kako treba, pa nece da prikaze sliku nikako ili izbolicenu. Drugi jeste da ti televizor ne prima najbolje signal sa HDMI ulaza. To bi mogao da probas sa nekim drugim uradjajem ili grafickom karticom. Jedno resenje bi moglo da bude HDMI to VGA konverter i tako da probas. Imas ih po radnjama i kostali su par stotina dinara. Makar u decembru prosle godine kada sam gledao.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2014, 21:09   #5
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Mozes da imas 2 problema tu. Prvi jeste da graficka izbacuje neku rezoluciju i mod koji tvoj televizor ne podrzava kako treba, pa nece da prikaze sliku nikako ili izbolicenu. Drugi jeste da ti televizor ne prima najbolje signal sa HDMI ulaza. To bi mogao da probas sa nekim drugim uradjajem ili grafickom karticom. Jedno resenje bi moglo da bude HDMI to VGA konverter i tako da probas. Imas ih po radnjama i kostali su par stotina dinara. Makar u decembru prosle godine kada sam gledao.
Probao sam sa nekim boljim HDMI kablom i uspeo da povezem PC i TV, samo sto je slika gora nego kad se poveze preko VGA kabla. Sad je to problem.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2014, 22:02   #6
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

mozda je problem u onom HDCP-u.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 11:11   #7
BlackCrusader
Novi član
 
Član od: 23.2.2014.
Lokacija: Subotica
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Evo ovako.

U catalyst Control panelu, imaš podešavanja za monitore. Uključi forced detect, i podesi da ti se desktop "razlije" (Stretch) na drugi (2nd) display.

Kada ovo podesiš, iskluči forced detect i prikači TV preko HDMI.

Ovaj put kada ga nakačiš, čak i ako ga bude prihvatio kao primarni display, moći ćeš da čačkaš podešavanja na monitoru. (možda će ti biti malo zeznuto da prevučeš prozor na drugi display doduše)

Sada možeš da izabereš Switch displays, što će da promeni monitore 1 i 2.

Kada im zameniš mesta, idi na TV properties. Imaće zasebna podešavanja rezolucije formata i ostalih stvari.

EDIT: Još jedna stvar. Budi siguran da si na TV uređaju stavio HDMI u "Input". Neki modeli imaju HDMI Output. To je naime izlazni signal, i ako ga ovde prikačiš, neće raditi ma šta mu budeš pokušavao.
BlackCrusader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 20:45   #8
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
BlackCrusader kaže: Pregled poruke
Evo ovako.

U catalyst Control panelu, imaš podešavanja za monitore. Uključi forced detect, i podesi da ti se desktop "razlije" (Stretch) na drugi (2nd) display.

Kada ovo podesiš, iskluči forced detect i prikači TV preko HDMI.

Ovaj put kada ga nakačiš, čak i ako ga bude prihvatio kao primarni display, moći ćeš da čačkaš podešavanja na monitoru. (možda će ti biti malo zeznuto da prevučeš prozor na drugi display doduše)

Sada možeš da izabereš Switch displays, što će da promeni monitore 1 i 2.

Kada im zameniš mesta, idi na TV properties. Imaće zasebna podešavanja rezolucije formata i ostalih stvari.


EDIT: Još jedna stvar. Budi siguran da si na TV uređaju stavio HDMI u "Input". Neki modeli imaju HDMI Output. To je naime izlazni signal, i ako ga ovde prikačiš, neće raditi ma šta mu budeš pokušavao.
Hvala na odgovoru. Resio sam nekako problem sa primarnim i sekundarnim ekranom i povezao uspesno tv i pc preko HDMI kabla (bez ikakvih problema, to je inace drugi HDMI kabal), ali je cudno to sto je slika preko HDMI-a gora nego preko VGA kabla (gde je kristalno cista naspram HDMI). Skoro sve sam probao u opcijama i na PC-u i na TV-u, menjao i rezoluciju, herce, boje i format slike, ali nikako nisam uspeo da dobijem cistu sliku. Jedino do cega bi mozda moglo da bude jeste nesto oko Source Setup-a i oko Digilinka, gde ima opcija Device Selection. Tu mi se ne ponudi ista kad povezem PC, iako sam video u uputstvu da se treba odabrati nesto. Postoji i opcija update, ali je u ovom slucaju beskorisna.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 11:38   #9
matejarmus
Član
 
Član od: 6.10.2009.
Lokacija: Vrnjacka Banja
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 12 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Mislim da je ova tema najpogodnija za moj problem. Ako nije, kazite. Naime imam problem sa zvukom kada povezem laptop sa TV-om preko HDMI kabla. Ima slike, tona nigde. Sve sam zivo pokusao, ali nikakvih rezultata. Zvuk imam na laptopu, ali ne i na TV-u. U opcijama u Sound-u kao default ne mogu da postavim NVidia HDMI Output. Tu je, ali opcije su nedostupne. Da li neko moze da mi pomogne oko ovoga. TV je LG Smart TV sa 3 HDMI i 3 USB prikljucka. Model je 32LN570R-ZA. Laptop je Acer Aspire 5730ZG. Grafička Nvidia GeForce 9300M GS. Znam da je laptop stariji, pa ne znam da li je neki problem vezan za to. Nisam hardware strčnjak, pa bih molio nekog za pomoć.
matejarmus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 12:55   #10
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Ono sto znam, jeste da Nvidia kartice (makar starije generacije) nisu podrzavale prenos zvuka preko HDMI kabla, tako da morao bi preko cinceva da sprovedes zvuk do televizora ili eksternih zvucnika. Mada nisam siguran da bi televizor prihvatio audio izvor sa cinceva, kad je zvuk sa HDMI kabla.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 16:06   #11
matejarmus
Član
 
Član od: 6.10.2009.
Lokacija: Vrnjacka Banja
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 12 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Ono sto znam, jeste da Nvidia kartice (makar starije generacije) nisu podrzavale prenos zvuka preko HDMI kabla, tako da morao bi preko cinceva da sprovedes zvuk do televizora ili eksternih zvucnika. Mada nisam siguran da bi televizor prihvatio audio izvor sa cinceva, kad je zvuk sa HDMI kabla.
To sam i mislio. Pokušaću tako. Verujem da drugačije i ne mogu da dobijem zvuk na TV-u. Hvala.
matejarmus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 9:27   #12
братја
Novi član
 
Član od: 29.3.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Поздрав.
Мало да се надовежем на тему. Имам сличних проблема. Када стартујем комп не препознаје ТВ као примарни монитор. А када монитор од компа пређе у стање мировања, кад га не користим неких пар минута, слика се појави и на ТВ-у кад нпр. померим миш. И после све нормално ради док не променим на програму ТВ-а улаз, нпр гледам IPTV. После кад поново пребацим на HDMI улаз слике нема. Имам TOSHIBA 26AV500PG телевизор и ATI RADEON HD 5450. Надам се да сам успео да објасним свој проблем.
Да ли је било сличних искустава, и ако може мала помоћ? Много иритира.
Хвала.
братја je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 21:45   #13
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
Nastaaki98 kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru. Resio sam nekako problem sa primarnim i sekundarnim ekranom i povezao uspesno tv i pc preko HDMI kabla (bez ikakvih problema, to je inace drugi HDMI kabal), ali je cudno to sto je slika preko HDMI-a gora nego preko VGA kabla (gde je kristalno cista naspram HDMI). Skoro sve sam probao u opcijama i na PC-u i na TV-u, menjao i rezoluciju, herce, boje i format slike, ali nikako nisam uspeo da dobijem cistu sliku. Jedino do cega bi mozda moglo da bude jeste nesto oko Source Setup-a i oko Digilinka, gde ima opcija Device Selection. Tu mi se ne ponudi ista kad povezem PC, iako sam video u uputstvu da se treba odabrati nesto. Postoji i opcija update, ali je u ovom slucaju beskorisna.
Problem je resen kupovinom novog HDMI kabla.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2014, 12:13   #14
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Isti problem kao i kod ostalih na ovom topicu. Na starom kompu sam normalno imao povezan računar sa TV-om (LG) preko hdmi kabla. u catalyst control panelu sam koristio extend opciju i sve je funkcionisalo odlično. Operativni sistem je bio xp64bit a grafika ja mislim 5750.

Pre možda mesec dana sam zamenio komp, takođe ATI grafika (hd6800) ali sa WIN7 64bit OS. Kompjuter se ponaša kao da hdmi uopšte ne postoji, povezan kabl, prikačen na TV (sve kao što sam ranije radio) ali kad uđem u catalyst control panel ne detektuje mi sekundarni display, kad otkačim vga kabl sa monitora i zakačim direktno na tv imam sliku (ali to mi nije rešenje, treba mi slika i na monitoru i na tv-u). Generalno, komp se ponaša kao da hdmi uopšte ne postoji. Probao sam nove drajvere, menjao kabal, ništa nije pomoglo.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 19:56   #15
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

da li neko zna kako da povezem tv sa hdmi,a da imam zvuk, preko laptopa radi sa zvukom, preko kompa nemam zvuk.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	jb.jpg
Viđeno:	2786 puta
Veličina:	72,9 KB
ID:	50150   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.jpg
Viđeno:	2437 puta
Veličina:	34,9 KB
ID:	50151  
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 21:53   #16
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Prebaci izlaz na TV, tada ce ti biti aktivan ATI HDMI Audio i cekiraj da ti je taj izlaz Default. Odmah bi trebao da dobijes ton na TV-u.

Kada se vratis na monitor neces morati nista da radis sa audio podesavanjima jer kad OS vidi da je taj izlaz disable, prebacice se na aktivni izlaz.
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2015, 23:49   #17
nenad_kvrgic
Član
 
Član od: 1.1.2012.
Lokacija: Borča
Poruke: 59
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Citat:
zvezdan84 kaže: Pregled poruke
da li neko zna kako da povezem tv sa hdmi,a da imam zvuk, preko laptopa radi sa zvukom, preko kompa nemam zvuk.
Zvezdane jesi li izvalio sta treba da se uradi i ja imam isti problem?
nenad_kvrgic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2015, 0:40   #18
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Desni klik na zvucnik dole pored sata, odabrati opciju Playback devices. Naci HDMI, kod AMD-a je recimo obelezen sa AMD High definition audio device i staviti ga kao default. Ako je sivo kao na slici gore kod Zvezdana, restartovati racunar sa povezanim TV-om i trebalo bi da se otvori opcija.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (17.2.2015)
Stara 5.8.2015, 23:32   #19
dejoni
Novi član
 
Član od: 11.6.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Ljudi treba mi pomoc. Kablom hdmi mi je lg televizor bio skoro godinu dana povezan sa racunarom i sve je lepo funkcionisalo i odjednom kad sam danas hteo da pustim film samo crna slika. A nista nisam menjao u podesavanjima. Pokazuje da prepoznaje konekciju ali nema niceg i posle izvesnog vremena izadje obavestenje da "nema signala". Proverio sam dal radi kabl i povezao laptop sa tv-om i radi tj prenosi sliku. Sta bi mogao biti eventualni problem? Evo pokusavam vec sat vremena i ne ide. Uradio sam update graficke al opet nece. Poslednji put kad je radilo ja sam bio ukljucio usb-om foto aparat kako bi gledai neke slike, to je bilo juce i tad je hdmi radio. Od jutros nista. Svaki savet dobrodoso i hvala unapred na pomoci.
dejoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 4:09   #20
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara sa tv-om preko hdmi kabla

Imaš još neki HDMI ulaz na televizoru? Probao si sa vađenjem kabla iz tv-a i grafičke, pa ponovo vraćanje?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Becar (16.1.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje grafičke i TV-a acko Grafika 369 4.12.2023 19:08
Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om dovla25 Foto i audio/video 156 5.5.2022 17:30
Problem sa povezivanjem monitora preko hdmi HiddEn Kvarovi 5 9.5.2012 3:41
Umrezavanje:2 kompa preko kabla a laptop preko interneta. NikX Operativni sistemi 4 29.8.2009 13:27
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com