Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2008, 16:49   #41
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Hvala svima na podršci!

Irrlicht i nije sjajan izbor, ali nama ipak grafika nije na prvom mestu. Ipak neka radnja & gameplay mogu biti važniji od grafikr (kao što reče EclipsE gameplay->grafika->priča ). Sada imam i mnogo više vremena pa se nadam da će nešto biti od svega toga. Najveći problem su nam modeli jer ne možemo naći nijedan dobar model ni za glavnog junaka, a ni za okolinu prvog levela. Odlučili smo da tek za Alphu 2 uradimo Main Menu, a da u prvoj alphi bude odmah prvi level.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 0:09   #42
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Zdravo svima, evo nas opet!

Pošto sada imam sve ocene mogu da "bidnem" mnogo mirniji i da se ozbiljno bacim na igru. Naravno, nisam hteo da gubim ni malo vremena pa sam završio započetu Third Person Camera koju sam pomalo radio sve vreme Sada možemo pokazati punu efikasnost u radu. Muzičara smo našli, trebalo bi uskoro da odradi neke matrice pa ćemo videti. Modelera nismo još našli, pitaću neke talentovane za 3D...

Postaviću third person cameru (koju sam mnogo dugo radio i debagovao) da biste mogli da mi reportujete bagove ako ih nađete. Uključio sam i VC++ 2008 Runtime dok ćete za .NET Framework 3.5 morati sami da se snađete

Znači okrećite koliko možete, gledajte ugao, MX, MY, camera Y itd. u naslovu prozorčeta W napred, S nazad, ALT+F4 izlaz.

Link: http://www.sendspace.com/file/ic35bd

Očekujem bagove i komentare! Uskoro (iiskreno se nadam) nalazimo i modelera, napravio sam implementaciju za mape (čak štaviše ova TPC je u stvari mapa Gamestart ). Mape su ovde definisane kao namespace-ovi koji sadrže kod i onda se switchovanje mapa vrši preko poziva CleanUp() i Init() itd... Da ne ulazim u detalje sada....

Pozdrav svima I od sada bi trebalo da očekujete da radimo punom parom (barem ja)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 0:15   #43
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Hm ne radi. Kaze application configuration is incorrect.
Imam instaliram redist + VC# 2008 pa sa time i DF 3.5.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 0:16   #44
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ne znam zašto ne radi Imaš li možda neku ideju Pisao sam je u VC++ 2008...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 0:22   #45
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Verovatno si nam bacio debug verziju ili fale dll-ovi koje ti imas, a mi nemamo???
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Geomaster (25.10.2008)
Stara 25.10.2008, 0:24   #46
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Jedini DLL koji je potreban (tj. koji se nalazi u direktorijumu sa .exe fajlom na mom kompjuteru) je Irrlicht.dll koji je u .rar fajlu. Probaću da kompajlujem Release verziju

EDIT: Izgleda da jeste Release, zbog toga što je u VC++-u menjanje između Debug i Release baš označeno sa Configuration Ja sam stvarno odlepio... Šaljem debug verziju i očekujem da će da radi

EDIT #2: Link za release download (ovde nema VC redist): http://geosoft.corp.googlepages.com/LWZCamera.rar

Link ispravljen... Bio je neki zaostali #define koji je postavljao current directory na moj development dir....

Poslednja ispravka: Geomaster (25.10.2008 u 10:13) Razlog: EDIT
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 10:28   #47
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

I? Je li neko skinuo možda?

Btw, znate li gde ima da se skine .NET Framework 3.5 Redistributable Package, našao sam za 3.0, 2.0 ali nigde za 3.5 A ima i neki .NET Full Package ali to je 297 MB A 3.0 redist je oko 60mb pa izgleda da taj full služi za development a redist (logično) za instalaciju na drugim kompovima...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 20:51   #48
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ja sam probao,nece da startuje.
Izbacuje sledeci error:
'The application has failed to start because the application configuration is incorrect.Reinstalling the application may fix this problem.'
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 20:53   #49
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs down Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

OMG! Nemam pojma zašto neće da startuje

Sve je OK, configuration je Win32 Release... Stvarno nemam pojma... Sigurno je neko od naših forumskih programera pravio VC++ 2008 aplikacije i da su mu radile na drugim kompjuterima... Please Please help! Inače danas sam mnogo radio na igri i napravio sam demo level, sa particle system-om i evo ga screen (tj. dokle sam stigao):

Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 20:56   #50
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Bolje da jos neko preuzme za svaki slucaj,da budemo sigurni.

Btw,Svaka cast mnogo se trudite oko ove igre,nadam se da ce vam se to i isplatiti.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Geomaster (25.10.2008)
Stara 25.10.2008, 21:07   #51
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Hvala Samo da neko proba da skine ovu verziju pa postavljam ovu trenutnu

BTW, važna vest: Našli smo modelere! uros@3d i DarkNemos će biti modeleri, oko organskog ću se ja malo organizovati (ako ima neki 3D modeler da zna organsko modelovanje dobro, dobrodošao je) pa ćemo videti. Bitno je da kod napreduje. Još 3 screenshot-a:

Particle system (nešto kao vatra)
Inače ovaj glavni lik je katastrofa Nemamo čak ni dečaka da nađemo (tačno se vidi ko je pravio Irrlicht i DirectX SDK, sve neke žene kao example modeli ) ali ova je baš dobro urađena (ima oko 15-ak animseta jer je originalno Quake 2 model).

Pozz, očekujem da mi neko da savet Da uradim ovo

Edit: I još jedan screen: Hostovaću i video na Youtube ali samo da skinem neki ljudski program za slikanje ekrana (animacija), ovaj Corel CAPTURE je užas -.-

Poslednja ispravka: Geomaster (25.10.2008 u 21:27)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 1:09   #52
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ne radi ni meni, dobijam isti error kao Nikola95. Ja sam izguglao ovo mozda ti moze pomoci, ja nisam preterano zagledao ali cini mi se da je u pitanju isti problem http://social.msdn.microsoft.com/For...-1843c86332c1/
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 1:17   #53
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Da, čitao sam to, u svakom slučaju hvala na linku

Inače, kako http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms235265.aspx kaže, otišao sam u depends.exe i pokrenuo LWZ iz njega. Guess what? Nije mogao da nađe MSVCR90.DLL i MSVCP90.DLL! Pisao je znak pitanja, a razlog zašto je kod mene radilo je bio što ja imam VC++, pa samim tim mi ne trebaju ti DLL-ovi. Našao sam ih negde u kompu, u WinSxS i kopirao u direktorijum sa igrom, pokrenuo depends opet i kaže da je sve na svom mestu. Evo samo da uploadujem na sendspace, pa šaljem verziju sa .DLL-ovima, VCRedistom, svim fajlovima, Irrlicht.dll-om i irrKlang.dll-om (za svaki slučaj ) pa ako to ne radi... biće Otići ću lično da čika Billy-ju ukradem one njegove nacrte DLL arhitekture i prokljuvim što ne radi igra!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 23:06   #54
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ahh! Ovako: Kačim trenutnu verziju Zete sa svim DLL-ovima koji nisu built-in. Ako neko ima volje da proba, kačim i depends.exe, preko njega učitajte

http://geosoft.corp.googlepages.com/...est_AllDep.rar

A evo ga i depends.exe:

http://www.sendspace.com/file/2fp1xj

POZ!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 23:28   #55
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Uspeo sam da pokrenem Za sada nije lose, ali kamera nije bas najbolje odradjena, nekako je previse blizu igraca. Druga stvar su particli, oni mi rade jako lose tj. secka mi kada gledam u njih iako mi nedeluju zahtevno. Jesi li ti pisao particle ili su to od Irrlicht-a. Deluju mi jako neoptimizovano.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 0:00   #56
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

To su Irrlichtovi particli Mislim da je zato što su mnogo scale-ovane particle pa sa njima i teksture Ne znam... Kamera lako može da se udalji (ugradio sam argument CameraDistance) tj. to je samo radius. Sada je bilo valjda na 40, probaću da dupliram pa šaljem .exe. Što se tiče particle-a, moguće je da su neoptimizovani pa mogu i ja da ih napišem. Inače Irrlichtov billboard sistem je mnogo hvaljen na forumima i blogovima (video sam negde) kako se veoma brzo izračunava rotacija i brzo radi a za scale ne znam , možda je i to. Meni particle nije teška stvar ali ne znam koliko će moji biti optimizovaniji od Irrlichtovog I da, Y kretanja je invertovan pa ću to uraditi pa šaljem .exe.

Kada malo izeksperimentišem krećemo sa pravljenjem prave mape (tj. Village of Kindness). Još smišljamo, a uz to će nam trebati novi terrain texture jer kako priča kaže, trava nije 100% zelena već malo vuče na narandžasto-žutu boju
Teren za prvu mapu će biti manje brdovit (oblik kotline) i videćemo. Trebam sve ovo da prebacim iz mape GameStart (koja je namenjena za MainMenu) u VillageOfKindness.

Pozdrav, prijavite bagove (pošto ih ima puno) sa kamerom ili sa kolizijom (jer Irrlichtova kolizija voli da zeza kada su elipsoidi u pitanju)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 0:48   #57
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Partikle su, paaa... Mnogo neoptimizovane.
Imam GF 7600GS i kada se priblizim onoj "vatri" krene da koci, a to ne valja sa obzirom na poligonalne i sejderske adute ove mape...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 14:06   #58
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ne znam konkretno, kako mogu da se optimizuju? Irrlicht je (barem bi trebao) jedan od najbržih engine-a koji se mogu naći za free pa me zato totalno zbunjuje zašto partikle toliko koče... Što se tiče igre, sad baš sklanjam ovaj demo nivo i pravim heightmapu za prvu mapu (tj. Village of Kidness) pa ću postaviti sledeći demo čim odradim okruženje (trebamo da dodamo neke kamene puteve u tom seocetu, i kapiju a posle toga pravimo kuće (više kao neke kolibice), postavljamo collision a uskoro bi trebalo da počnemo da radimo HUD.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 17:08   #59
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Realno Irrlicht je najbrzi sa obzirom koju grafiku i sejdere tera (mislim ono Q2/Q3 cudo od demoa na starom radeonu je cak i seckalo). Ko zna kako je sve to uradjeno mada reko bi da je u scaleu problem (velike partikle guse).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 19:38   #60
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Talking Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Pošto je ovo demo, particle neće mnogo biti korišćen u pravim mapama osim za neke specijalne efekta ali o tome ćemo kasnije da brinemo... Uradio sam teren za selo, samo treba malo modelinga... To ću ja jer nije mnogo teško
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
game development, lost world zeta, lwz

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
Savet za jednu RPG igru Geomaster Pravljenje igara 24 1.12.2007 16:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com