Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2010, 21:37   #1
spaki
Novi član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Procesor AMD Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Kupio sam racunar u jednoj renomiranoj firmi u beogradu gde je procesor kao sto stoji u naslovu AMD athlon x4 620. Skoro sam cisto iz dosade proveravao temperaturu preko everesta i u idle mode-u mi je temperatura 59-60C sto me je veoma zabrinulo. Komp sam odmah stavio na testiranje (prime 95) gde je po everestu digao temperaturu na 85-86C. Ceo test je odradio bez problema i bez restarta ili bilo cega. Na sajtu proizvodjaca sam proverio da je maximalna dozvoljena temperatura 71C. Racunar funkcionise bez problema i nisam sa njim imao bilo kakve probleme. ?Zanima me da li je jos neko ima isti procesor i koje su temperature koje on ostvaruje? Da li da kontaktiram servisera posto je komp jos uvek pod garancijom?
spaki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:43   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Koja ploca i koja verzija BIOS-a? Ako ti je BIOS stariji, nema potrebne AGESA kodove za identifikaciju tvog procesora te prijavljuje abnormalne vrednosti temperature (i meni se to desilo). Da ti zaista radi na 80 stepeni verovatno bi ti se komp ugasio ili oborio radni takt, posto Athlon II ima zastitu od pregrevanja.

Uostalom, primeni prst metodu. Ako ti CPU zaista radi na 80 stepeni procesorski hladnjak ce biti dovoljno vreo da dobijes opekotinu prvog stepena
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:43   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

ja sam probao nekoliko tih procesora, koliko se secam svi su na def-u bili oko 4-c, a u loadu oko 65.

Skini core temp, pa sa njim izmeri. Proveri da li ti je u biosu napon za proc na auto, vidi da li je kuler dobro zakacen i proveri termalnu pastu.

Nema sanse da se toliko greje ako je sve dobro namesteno.

Mada nije to nista, bukvalno svi primerci i7 procesora koje sam testirao ne idu u full loadu ispod 90c a svi prcaju po forumima kako su idealni za oc i kako sve radi ultra, maltene ledeni, tako se prica
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
spaki (7.7.2010)
Stara 6.7.2010, 21:49   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ja sam probao nekoliko tih procesora, koliko se secam svi su na def-u bili oko 4-c, a u loadu oko 65.
Leti? Dosta

Sa "utisanim" TX2 meni idluje na 32-34 stepena leti (doduse, skinut napon na 1.225v). Zimi radi na 25-26.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
spaki (7.7.2010)
Stara 6.7.2010, 21:52   #5
spaki
Novi član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Pa bios sam sinoc Updetovao na najnoviju verziju. Ploca je Asus M2N68 AM-SE2 i radi kazem bez problema. Kucviste ne mogu da otvaram jer kazem pod garancijom je. Da mogu lako bi ja . U biosu mi je podesavanje napajanja na auto i nisam uopste dizao ni radni takt ni nista. Znaci stock varijanta. Ali eto prosto me zacudilo. U biosu mi cak prikazuje i vecu temperaturu na idle nego everest sto je isto jako zanimljivo. Pa i ja sam pomislio da mozda ne cita adekvatno podatke jer znam da bi na toj temperaturi morao da ga ili restart ili da ga jednostavno iskljuci a meni se to nikad nije desilo.
spaki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 22:09   #6
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

pa ako imas nalepnicu na kucistu odlepi pazljivo pa ces moci da je vratis.ako je temperatura 100 stepeni osetices i kako duva vruc vazduh iz kucista.pa cek ces osetiti i ako stavis ruku na kuciste
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
spaki (7.7.2010)
Stara 6.7.2010, 22:12   #7
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

ma nema sanse da odlepi, nisu to socijalne nalepnice ko nekada. Sad se stavljaju neke koje je bukvalno nemoguce odlepiti zato sto su 0.4mm zarezane na svim udarnim tackama. U prevodu cim je pipnes ona puca.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 22:28   #8
spaki
Novi član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Ma kuciste uopste nije vruce, mislim vruce je jedino tamo gde se nalazi napajanje ali to je normalno. Tamo gde izduvava vazduh za hladjenje uopste nije vruc vazduh nego relativno hladan . Moze da posluzi kao ventilator za hladjenje nogu . A sto se nalepnica tice moram da se slozim sa Nikolom (imao iskustva ranije sa tim kad je bilo veoma jednostavno a sada... zasto bih se kockao kad ne moram) Stvar je u tome samo da li da uopste zovem servis ili da iskuliram posto mi mozda ploca ne daje tacne informacije? Da ne gubim vreme i moje i njihovo... Jer ako im odnesem komp to znam da ce potrajati a meni komp treba.
spaki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 22:31   #9
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Procesor Amd Athlon x4 620 problem sa temperaturom

Stvarno vishe ne shvatam poentu tih nalepnica, ne mozhe chovek propisno ni da ochisti rachunar ili zameni komponentu. Shta bi se desilo da npr. treba da dodam 2gb rama?

Prilikom kupovine svog rachunara u G sam rekao da ce im kucishte biti ekspresno vraceno u sluchaju da dodje sa nalepnicom, jer sve komponente koje se mogu oshtetiti nepravilnim rukovanjem (heatsink grafichke karte, napajanje, DVDRW, HDD shrafovi) imaju sopstvenu zashtitnu nalepnicu koja ponishtava garanciju. Stvarno idiotizam, kao da zhivimo u proshlom veku kada su bile aktuelne.

P.S. Nekada je metoda zagrevanja fenom chuda radila sa tim nalepnicama, ne znam kakvo je sada stanje...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
spaki (7.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
amd, athlon, temperatura, x4620

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa temperaturom GPU-a; sistem za hladjenje cist... DoPre Prenosni računari 2 16.4.2010 20:58
Problem sa stabilnoscu (potrebna strucna pomoc) dzambo Osnovne komponente 10 6.4.2010 13:46
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com