Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2022, 2:10   #201
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ne znam, uživam u igri ali posle poslednjeg patcha, igra konstantno freeze/crash-uje, nekad posle pola sata, nekad posle dva sata igranja, ali mora uvek, pre patcha bez problema.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2023, 11:54   #202
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

jel ima neko da je dobrano testirao razliku sa i bez ray tracinga?

vidim da mogu da ga drzim ukljucenim @1440p + DLSS balanced, ali mi deluje da i nije najbolji. U mnogim delovima, pre svega kada si unutra, deluje da svetlost ne dopire ni priblizno dokle treba. Negde su objasnili da se odbija samo jednom i da je to problem.

Na primer, slabije svetlo u sobi bi trebalo da koliko toliko osvetli celu, a ovde mi deluje kao da osvetli samo osrednji radijus oko sebe i vrlo brzo predje u kompletni mrak, sto nema veze sa realnoscu.

menjao sam podesavanja i u igri i na TV-u, nadajuci se da je nesto od toga problem, ali ne vredi. Jedino moze da se pojaca brightness dotle da izbledi celu sliku.

Napolju uglavnom sve izgleda sjajno, mada i tu ima mnogo nekonyistentnosti. Kontrast je u jednoj sceni jak, a nekoliko metara dalje slab.

Ceo ovaj RT mi deluje kao da nije ni u BETA fazi, ili je bar tako sto se tice ove i jos nekoliko igara (witcher 3, shadow of the tomb raider). Bas dosta menja atmosferu, ali ne nuzno bolje, a gotovo da da prepolovljava frejmove.

Moguce da su jednostavno igre koje sam probao pravljene bez uzimanja RT-a u obzir, pa je naknadno udenut i da je tu problem. Ako je tako, plasim se da RT uskoro u igrama nece ni moci da se gasi. Krojice igru po njemu, pa ti kupuj 4090...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2023, 12:34   #203
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Retko koja igra ima dobar RT za unutrašnje prostorije. Možda Cyberpunk jedino. Ostale, ili je previše mračno ili previše svetlo.
Naše oči se navikavaju na manjak svetla pa nema smisla da sve bude mrkli mrak i bez velikog izvora svetla, tu RT malo pada u vodu.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.1.2023)
Stara 23.1.2023, 12:45   #204
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ja kad sam igrao skyrim bio je neki mod za svetla pa kad uđeš u pećinu ono stvarno mračno a ne ko po danu da ideš.. bolja atmosfera.. ali verovatno zavisi i od igre do igre..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.1.2023)
Stara 23.1.2023, 21:10   #205
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

skidao sam isti mod (darker nights) bas za skyrim. ja sam UVEK za to da noc bude noc, da mrak bude mrak. ja ne zelim da ista vidim u pecini. jedan od omiljenih nivoa u video igrama mi je tomb of the giants iz dark souls 1. tumaranje u mraku, kako u mraku i treba da bude.

ali ovo o cemu pricam je kao kada bi mi nocno svetlo od 40w u sobi od 12 kvadrata osvetlilo samo 3 kvadrata i ostavilo najveci deo od preostalih 9 kvadrata u apsolutnom, totalnom mraku.
u realnosti se, naravno, sve vrlo dobro vidi.

kakva im je to tehnologija? napolju tek malko ulepsas grafiku (i to ne svuda naplju), a unutra bukvalno obesmislis prostorije i sveukupno dupliras fps.

pomislio sam da mozda ja nesto gresim. tipa, ako je RT ukljucen, mozda treba da iskljucujem ambient occlusion i global illumination? ali, ako je tako, onda bi ukljucivanje RT-a trebalo automatski da mi zasivi te opcije. ne kapiram.

jel postoji igra gde je savrseno implementiran? da vidim, makar i tudji gameplay. jer, meni ovo sa RT-om, kako sta probam, sve vise deluje kao prica o carevom novom odelu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2023, 22:41   #206
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Negativne strane uvek će nadjačati ove pozitivne.
Ključni argument: performanse koje padaju dramatično. Postoji inherentni grain u RT tehnologiji, recimo Control je užasan po tom pitanju, nevezano za DLSS. Isti slučaj i u Hellblade recimo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2023, 23:51   #207
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ovako kako stoji trebalo bi da preko polovine snage racunara od sad pa ubuduce trosimo za neku tehniku o kojoj se jos vode polemike (sa tacnim argumentima na svim stranama ) da li je uopste neophodna da bi se postigao taj efekat i da li je uopste znacajno bolja .
Ako hocete da docarate atmosferu , dodate umetnicki pecat i bas necete da izgleda "realno" onda vam cak i smeta verovatno. Cesto je svetlo pecat igre i daje joj "ukus" koji se pamti .

Ono sto se radi u filmovima mi deluje kao laiku nekako najpragmaticnije koriscenje tehnologije . Filmovi cak nemaju problem sa zahtevnoscu. Bar kako sam procitao, filmska industrija koristi RT dugo vremena u post produkciji . Odrede gde i kako pada svetlo uz pomoc RT a onda "boje" preko toga u zavisnosti sta reditlej ili ko vec zeli da postigne. Sluzi za orijentaciju .
Dakle sredstvo a ne cilj.

Cini se ludost da RT sam od sebe postane standard za igre. Imacemo gomilu igara koje trose vecinu resursa da bi izgledale slicno jedna drugoj bez mirisa i ukusa sem tog jednog kobajagi realnog.
RT je u igrama postao cilj sam po sebi a to nije dobro.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.1.2023)
Stara 24.1.2023, 0:58   #208
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

lako je filmovima, oni frejm mogu da generisu i pola sata ako hoce...

samo da ne bude zabune, ja ne sporim da je RT dobar. njegov glavni problem nije samo sto pojede resurse, nego i zato sto ih pojede, a da pritom nije ni primenjen u punom sjaju (jer da jeste, ne bi ni 4090 kartica bila dovoljna).

upravo to je problem, izgleda, sa zatvorenim prostorima u igrama. sto jedno odbijanje svetla nije dovoljno da osvetli celu prostoriju. na otvorenom je druga prica, jer je sve vec... pa, otvoreno.

bice RT top stvar, ali za nekih 5-10 godina, kada kompovi budu dovoljno jaki da im ova tehnologija ne uzima preveliki procenat resursa ni kada budu primenjeni bez restrikcija.

samo, dok dotle stignemo, danasnji naslovi ce vec da budu pregazeni kada je rec o grafici. ali nebitno. odavno je vec dovoljno dobra.

odoh da igram (ovo mi je najpametnije sto sam rekao).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2023, 2:02   #209
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Ovako kako stoji trebalo bi da preko polovine snage racunara od sad pa ubuduce trosimo za neku tehniku o kojoj se jos vode polemike (sa tacnim argumentima na svim stranama ) da li je uopste neophodna da bi se postigao taj efekat i da li je uopste znacajno bolja .
Ako hocete da docarate atmosferu , dodate umetnicki pecat i bas necete da izgleda "realno" onda vam cak i smeta verovatno. Cesto je svetlo pecat igre i daje joj "ukus" koji se pamti .

Ono sto se radi u filmovima mi deluje kao laiku nekako najpragmaticnije koriscenje tehnologije . Filmovi cak nemaju problem sa zahtevnoscu. Bar kako sam procitao, filmska industrija koristi RT dugo vremena u post produkciji . Odrede gde i kako pada svetlo uz pomoc RT a onda "boje" preko toga u zavisnosti sta reditlej ili ko vec zeli da postigne. Sluzi za orijentaciju .
Dakle sredstvo a ne cilj.

Cini se ludost da RT sam od sebe postane standard za igre. Imacemo gomilu igara koje trose vecinu resursa da bi izgledale slicno jedna drugoj bez mirisa i ukusa sem tog jednog kobajagi realnog.
RT je u igrama postao cilj sam po sebi a to nije dobro.


Dobra napomena za umetnički pečat. Mnogi filmovi recimo koriste svetlo na način gde ne izgleda realistično, tipa ne postoji vidljiv izvor svetla ali je scena ipak osvetljena na taj način. Ne treba ulaziti u detalje ako je postignut efekat, cepidlačenje je druga stvar.

Zato i mnoge scene enterijera pod RT-jem ne izgledaju upečatljivo jer je kontrast prevelik, i time se onda ruši imerzija je postaje vrlo očigledno i bode oči.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (24.1.2023)
Stara 24.1.2023, 18:04   #210
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ma i napolju je haos... Na primer, kada je neki prostor u senci zgrade, trava bukvalno bude crna iz odredjenog ugla. Brightness ne pomaze nista.

Na kraju sam ugasio RT (iako je komp mogao da ga iznese da ne padne ispod 60fps @1440p sa dlss balanced) jer mi sveukupno igra izgleda bolje bez njega. Ono sto je bolje sa RT-em je malo bolje, a ono sto je gore sa RT-om je mnogo gore.

Ostavio sam, u stvari, ukljucene samo RT refleksije jer zapravo nesto i dodaju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2023, 21:13   #211
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Meni je baš ova igra jedna od retkih koja mi je primetnije lepša sa RTX-om, osvetljenje je baš do jaja odrađeno. Prešao igru sa RTX-om isto 1440p DLSS Balanced. Balanced je odličan, ni malo mi nije mutnija igra bila.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2023, 17:47   #212
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

vecina stvari jeste lepsa, ali ono sto je zeznuto je bas zeznuto. ne znam dal mozda nesto i ja propustam, ne bi trebalo da je do TV-a jer su sve ostale igre normalno... mozda ako si igrao sa HDR-om?

ako nista, ovde RT zaista pravi vidljivu razliku. na primer igrao sam skoro shadow of the tomb raider i tu je 99% svega isto.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2023, 20:00   #213
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

zavrsio ovo i nisam impresioniran. simpaticna igra i to je sve. prica i likovi za brz zaborav, gaemplay dobar ali siromasan jer se sve svodi na besumicno kliktanje dok ne pobijes jedne te iste protivnike, sto je po meni i najveci minus igre. ne mogu posle dark souls i elden ring igara da makljam 80 sati humanoide. sva oruzja su prakticno isti djavo, onaj immunity je jeftina mehanika kojom su pokusali da noc ucine strasnijom, ali nisu uspeli. performanse vrhunske 1 sat, posle toga dolazi do memory leak-a i igra mora da se ponovo pokrene. meh. na kraju sam dijaloge preskakao koliko su smarali i zavrsio igru. 6,5/10.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2023, 20:50   #214
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Nedavno sam krenuo sa igranjem i igra je OK, ali po meni nije na nivou fantasticnog prvog dela (sto ne znaci da ne vredi igrati). Kec mi je imao strasniju atmosferu (pogotovo nocu gde sam konstantno bio na ivici da bacim kasiku od tenzije, dok toga ovde nema), sam grad je imao manje copy-paste lokacija i prica koliko god bila prosecna mi je ipak dosta bolja od ovog buckurisa iz DL2 (ne mogu izbrojati koliko puta do sada su me izdali survajveri ili PK a nisam jos stigao ni do Central Loop-a). Za 25-30h koliko sam do sada igrao nisam se vezao ni za jednog lika... tj. jedan lik je imao sajber-bro potencijal, ali iz aviona sam video da ce me izdati (kao i skoro svi ostali do tada).

Glavna stvar koja mi je unapredjena u drugom delu je sam parkour kao i sibanje sa ljudskim protivnicima. Neko je dobro napisao, DL1 je bila horor zombie igra sa parkour elementima, dok je DL2 parkour igra sa zombijima.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2023, 5:28   #215
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

bolje da su napravili manji grad, nego sto su napravili veci, a sa copy-pastom.

i kada su vec imali veci, mogao je da bude strasniji, ali ima toliko sigurnih zona i ovi koji te jure su prespori ili preslabi da bi te ugrozili. sve i da te stignu i da zagines, nisam imao osecaj da ista time gubim. ili bolje reci - nisam imao osecaj da sam ista posebno dobio i sa jednim skillom.
ne znam. bitna je samo stamina da je imas i to je to.

deo da biram kojim cu frakcijama sta da dajem mi se isto nije svidjao. vise mi je muka sto u svakoj igri u koju udjem se vodi mali civilni rat izmedju ljudi... mislim, koji ce im to kad vec imamo cudovista? i umesto da full fokus stave na njih... tipa zombi deca, zombi zivotinje, neki mutant velik kao pola zgrade da bude... ovako, bukvalno su mi se neprijatelji svodili na samo 3 razlicita. zombi, veliki zombi i covek. i svi se rokaju na isti nacin. m1 m1 m1 m1 m1.... glupo, glupo, glupo.

oruzja na sve strane, dal je sekira, dal je cevka, dal je mac, dal je nogar od stola, sve je isto! dal mu dodas plamen, dal mu dodas led, struju... opet sve isto. svi na sve reaguju i onda sve nebitno skroz. samo vizuelno malo drugacije i to je to.

o grafici sam vec pricao. nekako se vidi da su predugo radili igru, neki elementi su zastareli. neki delovi su besmisleno mracni, a neki besmisleno svetli. potrudili su se da je ispune, posvetili su paznju enterijerima malo, ali su nekako i oni bili nebitni. sve sto su napravili bilo je samo da se prodje pored toga ili kroz to.

o side misijama ne vredi pricati. bukvalno NISTA nisu dodale.

da je igra bila tri puta kraca bila bi 2 puta bolja.deluje kao da su napravili neku osnovu i umesto da je nadograde kvalitetom, oni su samo otisli u sirinu, razvodnjili sve. pitam se i dal je 6,5/10 igra zasluzila. al ajde. imala je po koji momenat, malo bezumne zabave.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2023, 10:59   #216
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ja sam došao do druge polovine igre, u onaj novi deo grada s visokim zgradama i tu stao. Smorio sam se. Niko od likova mi nije bio interesantan, pa čak ni glavna glumica.

Prvi deo mi je bio interesantniji za istraživanje dok u ovom ima previše sličnih lokacija za moj ukus.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2023, 17:02   #217
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
zavrsio ovo i nisam impresioniran. simpaticna igra i to je sve. prica i likovi za brz zaborav, gaemplay dobar ali siromasan jer se sve svodi na besumicno kliktanje dok ne pobijes jedne te iste protivnike, sto je po meni i najveci minus igre. ne mogu posle dark souls i elden ring igara da makljam 80 sati humanoide. sva oruzja su prakticno isti djavo, onaj immunity je jeftina mehanika kojom su pokusali da noc ucine strasnijom, ali nisu uspeli. performanse vrhunske 1 sat, posle toga dolazi do memory leak-a i igra mora da se ponovo pokrene. meh. na kraju sam dijaloge preskakao koliko su smarali i zavrsio igru. 6,5/10.
Po meni je kec daleko bolji od dvojke...Dvojka mi je bila onako,cisto jedna u nizu predjenih igara,da se kaze da sam je presao,a kec je ipak ostavio trag....Cak sam ga presao 2 puta.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 11:20   #218
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Svima je očigledno prvi deo bio interesantniji.Ovaj možda tehnički impresivniji, ali sadržajno siromašniji.Što se mene tiče muzika je prvo što je bilo neuporedivo bolje u prvom delu.Meni je i dan danas naslovna numera iz prvog dela jedna od najboljih ikad.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 14:19   #219
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Svima je očigledno prvi deo bio interesantniji.Ovaj možda tehnički impresivniji, ali sadržajno siromašniji.Što se mene tiče muzika je prvo što je bilo neuporedivo bolje u prvom delu.Meni je i dan danas naslovna numera iz prvog dela jedna od najboljih ikad.
Nije meni ni tehnicki impresivniji drugi deo.Tehnicki ima puno problema,a vizuelno prosek.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 19:01   #220
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Predjen je i drugi deo konacno. Kraj je toliko debilan i zbrzan da sam ostao bez teksta. Finalna boss borba je nesto najgluplje sto sam doziveo u nekoj igri u poslednjih par godina. DL1 mi je za klasu bolja igra u skoro svakom pogledu (jedino sto je ovde parkour mozda zanimljiviji kada otkljucate sve skillove i kompletan arsenal).
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dying Light dex3108 Akcione igre 324 23.4.2020 0:04
FTL (Faster Than Light) player1 Upravljačke simulacije 78 23.1.2020 13:51
Hyper Light Drifter Acanen Akcione igre 20 28.1.2018 1:44
Virtuelni piloti, javite se... Loodi Simulacije vožnje 1360 24.7.2015 15:45
Child of Light James Vega Role-Play 66 1.8.2014 0:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com