Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2009, 9:14   #581
mesnank
Član
 
Član od: 22.4.2009.
Poruke: 150
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
gagysa2405 kaže: Pregled poruke
Imam problema sa rc 7201 ,uvek mi trazi na upisem kompletan pasvord u polja za logovanje ADSL modema na mrezu
Mislim da svi imaju taj problem sa Win7 build preko 7200. Ja sam pokušao i sa 7229 ali i dalje ne pamti pas i user.
mesnank je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 9:22   #582
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Evo čitavu noć probavao Ovi gadgeti na ovoj verziji užasno rade, čas se pale čas gase, čas nestane sekundara na satu čas ovo čas ono...
Novi taskbar... Šta znam, u početku mi se dopao, jer stvarno može više stvari da stane ali..

Ovo dugme show desktop savršeno

Aero odličan.

I to su sve izmjene u odnosu na Vistu SP2. U realnom radu - radi sporije, imam problem u Chromu sa pojedinim Java igricama.... Sve u svemu, sporiji mi je za nijansu od Viste Je li iko od vas ovde probao duže Vistu prije W7?

A ovaj taskbar će na masovnu odbojnost da naiđe, kao i sve što je novo i nepoznato...

E da, Tema basic (bez aera) je užasna, katastrofalno ružna, a ne mogu da je stavim kao na visti na crnu skroz....

Ponavljam, ali ponavljam, stvarno ne vidim ni jednu prednost novog sistema osim ovog taskbara... Nažalost, čitajući vaše postove ovde, previše sam očekivao Živjeće XP još dugo i dugo kako mi se čini...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 10:05   #583
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Skinuh ga sinoc, ali nece da ga instalira... Kaze mi da restartujem setup, ali kad to uradim, isto se desava! Sta da radim?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 11:11   #584
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Dobro nije da nema poboljsanja, graficki ram zauzimaju samo vidljivi prozori, uac ima finiju granulaciju, GUI je ispeglan, sada opet sa manje kliktanja dolazis do nekih funkcija. Wirelles potpora je bolja, start menu je unapredjen, superbar je revolucionaran, powermanagement je poboljsan, dodati su alati za analizu potrosnje, bitlocker je to go, dodati su libraries, mada tamo mi fali mogucnost filtriranja po tipu datoteke, ... Ima toga jos more, daleko da je to samo SP za Vistu. Tacno toliko je promena kao Win2k na WinXP.

Sad, zivet ce XP jos dugo ne mogu da komentiram, jer sad kada je hardware dostigao Vistu i Win7 je ta parola slicna onima koji se loze na Spaceke (oni stari Citroeni). Razumem da jim je spacek ok kao kolekcionarstvo ali izjave tipa "Ni u jedna kola se tako ne vozis!"

Definitivno je MS sa Vistom i Win7 ubrzao korak i doseci ce jos veci primat u svim sferama. Treba gledati siru sliku i to da su Win7 i Vista klijetni Server 2008 sistemima koji prave ogromne pomake u svim granama upravljanja, sigurnosti, mobilnosti, tehnoloske konvergencije itd. Vazan je sinergijski ucinak koji MS proizvodi donese jedno korporacija a taj je vec sada ogroman.

Licno mislim da za cca 5 godina nece biti nista drugo nego MS. (naravno bit ce ali u tragovima)
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 11:51   #585
mesnank
Član
 
Član od: 22.4.2009.
Poruke: 150
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Uz dužno poštovanje prema XP, mislim da polako odlazi u prošlost i da će Win7 biti dominantan već sledeće godine.
mesnank je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 12:19   #586
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
mesnank kaže: Pregled poruke
Uz dužno poštovanje prema XP, mislim da polako odlazi u prošlost i da će Win7 biti dominantan već sledeće godine.
Neznam, meni se cini da stari dobri xp nece sici sa scene jos dobre 2 do 3 godinice. Uostalom kao i pokojni win98.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 13:01   #587
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

@NjegovaWisost:

Mislim da sam i pre napisao da je situacija sa Win 7 otprilike takva, jeste da ima unapređenja ali nije kud i kamo bolja od Viste SP2. I taj problem sa sidebarom sam i pomenuo, jednostavno mnogi gadgeti ne rade kako bi trebalo ili prave problem. Iskreno, one "fabričke" nisam probao ali za sada koliko mi je na kompu zadnja verzija Win 7 (dakle nekoliko dana) ovo nekoliko što koristim rade kako treba. Opet, dosta njih se žalilo da im sidebar zauzima sa vremenom sve više i više memorije, i da traži sa vremena na vreme da se restartuje da bi se vratio na neku normalu.

Sad, taskbar jeste izmenjen ali opet, opet je ona priča oko navika ljudi, ja sam navikao da ono što mi ne treba spustim dole, jednostano klik na taskbaru i ide dole, ovde, ako imam nekoliko instanci FFa to neide. A fora da malo prodrmaj pa odoše oni drugi dole ne radi uvek kako treba. Uppali mi otrilike svaki drugi treći put. Dakle, promena načina rada, šta da se radi.

Sve ostallo što je pomenuo korisnik malo dole oko onapređenja, e sve to je moglo kao SP za Vistu iskreno. Sad, pošto sam koristio Vistu dosta dugo i pošto sam za razliku od mnogih ( a pretpostavljam i tebe) prvo malo prošetao po netu i video testove koji su jednostavno davali jedan vrlo miksovan rezultat, nisam ni očekivao neko preveliko čudo. I sikreno, u radu i ne vidim neke prevelike razlike ili unapređenja, mada opet, moj sistem danas melo više od onoga što se zove prosečan sistem ali opet .... Generalni utisak je da je ovo malo tvikovana vista sa novim GUI-em, ništa toliko revolucionarno. Sad, još da vidimo kako ove izmene utiču na samu kompatabilnost programa od pre, i znaćemo gde je ko. Što je ovo izdato ko novi sistem i što se svi upinju da me ubede da je ovo novi sistem, neznam. Za one iz MSa znam, oni su već najavili da će nadogradnja sa Viste Home na Win 7 Home biti 50+ dolara i sa Viste Ultimate na Win 7 ultimate nekih 150 dolara pa njihov razlog mi je jasan.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 14:31   #588
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
vasiljevic;801871Sve ostallo što je pomenuo korisnik malo dole oko onapređenja, e sve to je moglo [B kaže:
kao SP za Vistu iskreno[/B]. Sad, pošto sam koristio Vistu dosta dugo i pošto sam za razliku od mnogih ( a pretpostavljam i tebe) prvo malo prošetao po netu i video testove koji su jednostavno davali jedan vrlo miksovan rezultat, nisam ni očekivao neko preveliko čudo. I sikreno, u radu i ne vidim neke prevelike razlike ili unapređenja, mada opet, moj sistem danas melo više od onoga što se zove prosečan sistem ali opet .... Generalni utisak je da je ovo malo tvikovana vista sa novim GUI-em, ništa toliko revolucionarno. Sad, još da vidimo kako ove izmene utiču na samu kompatabilnost programa od pre, i znaćemo gde je ko. Što je ovo izdato ko novi sistem i što se svi upinju da me ubede da je ovo novi sistem, neznam. Za one iz MSa znam, oni su već najavili da će nadogradnja sa Viste Home na Win 7 Home biti 50+ dolara i sa Viste Ultimate na Win 7 ultimate nekih 150 dolara pa njihov razlog mi je jasan.

Apsolutno se slažem. Sve te novine su u suštini bez značaja, i sve se je moglo dodati sa SPom.

Užas užas. Šta radi oni tamo u Microsoftu uopšte? Danas sam prerovio još opcija, stvarno, sve je samo šminka i ništa više... Gedžeti - i u Visti možeš da ih bacaš gdje god hoćeš. Novi taskbar - sviđa mi se ideja, al mi baš tekško ide navikavanje, ali navići ću se =) Aero jeste poboljšan, tipa ono dugme za show desktop ali mislim da niko lud ne bi kupio novi sistem radi toga.

Ostalo sve -isto ili lošije od Viste (dobro, znam da je RC verzija ali opet...)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 15:11   #589
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

E ljudi evo resenja za problemcic sa senilnom 7icom (verzije iznad 7100) koja nece da zapamti user i pass za internet konekciju.

Resenje je kranje jednostavno:

Napravite novi tekstualni fajl i u njega unesite:

rasdial "Ime Konekcije" Vas_username Vas_password
exit

napr.

rasdial "Internet ADSL" pera@provajder sifra123
exit


Sacuvajte fajl i promenite mu extenziju iz .txt u .bat i to je to.
Sada samo pokrenete .bat fajl i automatski ce vas konektovati na net pomocu zadatih podataka. Takodje mozete ubaciti ovaj fajl u StartUp folder tako da ce se izvrsavati pri svakom ukljucenju racunara.


Meni radi, javite da li radi i vama...
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 15:18   #590
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Skinuh ga sinoc, ali nece da ga instalira... Kaze mi da restartujem setup, ali kad to uradim, isto se desava! Sta da radim?
Odakle si skinuo,sa microsoftovog sajta ili neki leak?Da li si dobro narezao ISO?Ne znam za druge programe za rezanje,ali ja vec jako dugo koristim samo Ashampoo burning studio jer je super jednostavan i radi savrseno.Ali znas i sam,star komp+windows 7 je losa kombinacija.Kod mene radi ali i dalje muku mucim sa zvukom.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 15:36   #591
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Ja se jos uvek drzim build-a 7100 i mislim da cu da ga promenim tak za par meseci kad izdje build koji ce sadrzati malo vece promene, vidim ovde da ljudi imaju problema sa novijim leak-ovanim buildovima, gde se verovatno oteo po koji error, jer su nedovrseni buldovi, tako da bi moja preporuka onima koji ozbiljno koriste w7 kao jedini OS da se drze build-a 7100 i da pre update-ova prave restore point ili ghost, jer se pricha na net-u da su pojedini update-ovi nekima stvorili probleme ili cak rezultovali BSOD
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:35   #592
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

E imam ja jedno pitanje, mozda ste vec napisali to ali ovde ima bas mnogo postova pa ne mogu sad da trazim...Da li je Win7 stvarno brz koliko i WinXP?? I moze mi neko reci koliko prostora zauzima na hardu posto ja imam hard od 40Gb?? Inace moja konfa je:

Intel Celeron 2.4 Ghz
1.25 Gb rama
Radeon 9200SE 128Mb

Pa me zanima kako bi sljakalo na mojoj konfi?

Unapred HVALA!!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 20:04   #593
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Nemoj uopste ni da pokusavas da ga instalirash, samo cesh da se iznervirash i namuchish. Teoretski moguce je na taj komp ubaciti w7, ali realno bice 3x sporiji nego xp. Ma za stare kompove, xp je keva...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:12   #594
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
E imam ja jedno pitanje, mozda ste vec napisali to ali ovde ima bas mnogo postova pa ne mogu sad da trazim...Da li je Win7 stvarno brz koliko i WinXP?? I moze mi neko reci koliko prostora zauzima na hardu posto ja imam hard od 40Gb?? Inace moja konfa je:

Intel Celeron 2.4 Ghz
1.25 Gb rama
Radeon 9200SE 128Mb

Pa me zanima kako bi sljakalo na mojoj konfi?
Unapred HVALA!!
Kod mene radi normalno na pentiumu 4 2.8ghz,512 rama i radeonu x550.Ako bih uporedjivao sa xp-om koga sam imao do juce rekao bih da nema ni govora o tome da je sedmica sporija,naprotiv.Znaci ako mene pitas instaliraj pa uporedi.Sto se tice prostora na disku bio sam uspeo da ga instaliram na particiju od 7 giga i sve je radilo ok,toliko otprilike i zauzima,ali ti ipak treba particija od najmanje 20 giga.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:19   #595
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Nemoj uopste ni da pokusavas da ga instalirash, samo cesh da se iznervirash i namuchish. Teoretski moguce je na taj komp ubaciti w7, ali realno bice 3x sporiji nego xp. Ma za stare kompove, xp je keva...
Јеси ли сигуран?
На мом компјутеру су скоро исте перформансе и поред тога што је Седмица инсталирана на спорији хард диск.
Само је нешто веће заузеће процесора него на XP-у.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:19   #596
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Sa Win sajta, naravno! Zasto ne bih skidao odatle kad je dzabe. Kako da resim problem?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:27   #597
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Koliko sam citao svi hvale Win7 i govore da je ko XP, da je dosta brz i da ne jede memoriju kao Vista...Izgleda da cu morati ipak ja da testiram da se uverim u to.. ))
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:51   #598
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Sa Win sajta, naravno! Zasto ne bih skidao odatle kad je dzabe?
Zato sto na torrentu imas novije buildove.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 22:03   #599
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Sa Win sajta, naravno! Zasto ne bih skidao odatle kad je dzabe. Kako da resim problem?
Pa jbg,jel ti izbaci neki error code,sta tacno kaze?Moze da bude 10 stvari,sa kojim programom si przio iso,tj dal' si dobro isprzio?Da li si radio cistu instalaciju ili upgrade,ne vredi da nagadjam.Preporucio bih ti da ponovo narezes sa nekim drugim programom i na drugi dvd pa da probas ponovo,tako ces barem znati da nije do toga.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 22:14   #600
Mking.
Banned
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mking. Slanje poruke preko Skypea korisniku Mking.
Smile Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

gadgeti odlicno rade neznam zasto se zalite,to sa pamcenjem lozinke za internet i nije neki problem moze da se rijesi windows je odlican ali po meni odlican je samo za one kojima racunar sluzi za igranje igara i surfanje.....Oni koji se bave ozbiljnijim stvarcicama imace problema sa kompatibilnosti iako navodno pomaze kompatibiliti mod......zato toplo preporucujem programerima i ostalim ozbiljnijim korisnicima da ostanu jos na XP......


P.S XP ZAKON!!! (Iako trenutno i ja testiram WIN 7)
Mking. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Service Pack 3 DorianGrey Operativni sistemi 1061 19.4.2021 15:17
Microsoft Windows Vista sasha vukelic Operativni sistemi 1583 25.7.2012 16:11
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07
Windows 2008 RTM illidan Operativni sistemi 49 8.3.2008 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com